Kącik Ujeżdżenia

faith dzięki, czyli muszę kupić 😉
Żeby nie pytać w kolejnym wątku, czy ten plastron http://konik.com.pl/plastron-passage-fair-play ma na stałe przyczepioną tą ozdobę w kształcie konia, czy to tylko do zdjęcia? Mam marynarkę ze złotymi dodatkami i będzie się gryzło ze srebrnym :/
Tylko do zdjęcia, broszkę musisz kupić dodatkowo.
tulipan dzięki  :kwiatek:
Czy ktoś wie, jaki był powód odwołania K. Milczarek z kadry? Chyba, że to fake news.
Protokół z posiedzenia, na którym przyjęto uchwałę o odwołaniu, jest na stronie PZJ-tu, więc raczej nie fake. 😉
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Protokol%20%206%20Z%202017%20.pdf[[a]]
Mhhh ja bum raczej powiedziala, ze oddala miejsce Tomkowi....
vissenna   Turecki niewolnik
11 marca 2017 19:53
kitty ma racje. Oddala Dżeko Tomkowi.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=y-OLIaGw_G0

Swoja droga az milo patrzec jak sie chlopak rozwinal. Widac kawal ciezkiej pracy.
Mamusia mu konia zrobiła, mamusia mu udział MP załatwiła i w miejsce w KN też ma po niej - kwit na węgiel, a nie facet - bez ambicji....
Ale to on startuje na tym koniu i robi wyniki GP na takim poziomie.
rtk, nie no coś ty, mamusia za sznurki pociąga zza płotków ewentualnie naciska wirtualne przyciski...
Mamusia mu konia zrobiła, mamusia mu udział MP załatwiła i w miejsce w KN też ma po niej - kwit na węgiel, a nie facet - bez ambicji....


Zapomniałeś dodać, że mamusia talent tez mu dała, chyba, że jego można dostać na kwit .
melehowicz, przydałoby się posiedzieć trochę w Zagoździe, to może mógłbyś się wtedy wypowiadać, co tam kto robi i komu robi 😉

Tomek jest teraz naprawdę dobrym i samodzielnym jeźdźcem - wystarczy popatrzeć, jak w jego robocie przez kilka sezonów poprawił się Teo. Oby z sukcesami gdzieś tam w parze szła pokora, to naprawdę będzie świetnie patrzeć na takiego jeźdźca z orzełkiem na fraku.
buahahahah wyobraziłam sobie konie z wszczepionymi jakimiś elektrodami, albo jakimś automatycznym endoszkieletem  😂
no ja też zupełnie nie kumam.... koleś dziecko skoczka i ujeżdżeniowca, postanowiło jeździć. Jakim prawem korzysta z pomocy rodziców?! no totalnie się w głowie nie mieści! powinien chłop ambitnie jeździć w rekreacji i pracować w wakacje na pierwszego konia za 5k. Tylko nie wiem czy by mógł u rodziców w stajni trzymać.... mhhh
Chłopak odwalił kawał dobrej roboty! wykorzystał co mu dano i super!!!!
lostak   raagaguję tylko na Domi
12 marca 2017 06:13
Każdy kto pisze, że jak się dostanie zrobionego konia GP to się i GP pojedzie - jest laikiem który koło Grand Prix nawet nie stał. I nie chodzi o to czy to Milczarkowa, Kowalski, Sealski. Będę tu zawsz powtarzać do znudzenia - prEjechac program GP nawet na zrobionym koniu to jest mega wyczyn. To tylko łatwo wyglada. Zrobić konia, a nawet kilka do poziomu GP zasługuje na szacunek każdego, kto nigdy tego nie zrobił. Jedną z największych przyjemności sprawia mi wsadzanie ludzi na konie  albo GP albo już robiące wszystkie elementy i patrzenie jak zderzają się z rzeczywistością. Bo dzięki temu już nigdy nie chrzanią takich głupot.
Nie napisałem, że brak mu umiejętności, tylko,że brak mu charakteru.
A co ma piernik do wiatraka?

W tym kraju to naprawdę odechciewa się startować i przebywać w tym jeździeckim gnojowniku, który niektórzy stworzyli.
Najpierw pierdzielą, żeby kupować właśnie zajebi*te konie sportowe i to na nich startować. A jak już ktoś takiego dostanie, to się okazuje, że człowiek nie ma charakteru.
Charakter pokazał w ubiegłym roku podczas zdobywania kwalifikacji do MP - nie udawajcie, że nie wiecie o co chodzi!
tiaaaaaa bo to taka sztuka, że jadąc tyłem miałby szanse.... rozumiem zatem, że co tydzień chodzisz z nim na piwko, znasz i gadacie godzinami przez telefon? czy brak charakteru, to nie odrzucenie tego co mu rodzice dają? charakter jeźdźca ma dla mnie znaczenie w zakresie traktowania koni, reszta to nie moja sprawa i w sumie niczyja.... Jako jeździec robi fajną robotę. Miło się patrzy jak ciągle chłopak jest lepszy i to Cię powinno interesować, a jak Ci przeszkadza jego charakter, to skasuj jego numer i zapomnij o piąteczkowych browarkach  🏇
jak odepnie Godło z piersi jest mi wszystko jedno co robi.
Godło reprezentuje swoją jazdą, a nie charrrrakterem.... zazdrościsz chłopie czy co????????????
Jeśli nie rozumiesz związku to znaczy że powinniśmy zakończyć ten temat. Dzięki za rozmowę.
27:1  😎
vissenna   Turecki niewolnik
12 marca 2017 09:56
melechowicz może jak Lostak napisała spróbuj wsiąść na konia GP i pojechać. Pamiętam swój pierwszy raz na koniu chodzącym Jurka. Wcale źle nie jeździłam już na tamten czas, a czułam się jak nieporadny dzieciak na tym koniu. I tam wcale nie chodziło o wciskanie przycisków a o dużą pokorę i wyciszenie pomocy, doskonałą koordynację swojego ciała.
Pojechać wysokie konkursy ujeżdżenia nawet na zrobionym koniu to wyczyn i nie da się tego zrobić bez przepracowania siebie, bez setek dupogodzin.

Jeśli ktoś ma możliwości i je wykorzystuje, to idzie na łatwiznę? Serio?!

Tomek miał możliwości rozwoju większe niż pewnie każdy z nas, ale osiągnął to swoją pracą. A że korzystał z pomocy tak doświadczonych rodziców to tylko fajnie dla niego!
Przypominam też, że jest jeźdźcem wszechstronnym bo startuje zarówno w ujeżdżeniu jak i skokach. Ilu jest zawodników jeżdżących 150cm i wysokie ujeżdżenie? No ale wiadomo, to nie wymaga pracy jak się ma konie na guziki 😀

Serio? Brak charakteru u człowieka który studiuje prawo w Szczecinie, jeździ do Zagrozdu na treningi ujeżdżeniowe a do Koszalina na treningi skokowe? No chyba, że rodzice zapłacili w Hogwarcie za naukę teleportacji  😎

Bardzo fajnie że P. Kasia oddała mu Dżeko. Ona już nic nie musi udowadniać, a koń na pewno pomoże fajnie pokazać się polskiemu ujeżdżeniu w dywizji U25. Dżeko ma więcej szans na błyśnięcie z Tomkiem niż w seniorskim ujeżdżeniu, więc decyzja jest przemyślana i na chwałę polskiego ujeżdżenia. Tylko pozazdrościć rodziców co tak dbają o karierę syna.

DressageLife tym komentarzem wygrałaś dzisiejsze forum  😁
DressageLife miałam na to straszną ochotę, ale bałam się upolityczniać  😜
melehowicz pierwszy raz w życiu się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości  😀 nie rozumiem jak można mieć takie podejście do POLSKIEGO zawodnika, któremu wielu może pozazdrościć UMIEJĘTNOŚCI, a nie rodziców. Czy mu łatwiej? pewnie tak, tylko co z tego? Zazdroszczę mu jak cholera, chciałabym kiedyś jeździć tak, jak on już teraz i nadal będę sobie do tego zmierzać, bez zawiści i opluwania jadem innych. Dobranoc Panu
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 marca 2017 11:59
Kolejna nie potrzebna Burza.
Nie może dwóch zawodników być w kadrze na jednym koniu.
Kiedy podjęto decyzję kto będzie tego konia dosiadał złożono stosowne oświadczenie i tyle.
Ok, Tomek ma łatwiej niz nie jeden jezdziec, ma lepsze możliwości itd itp I choc ostatnio niektore sprawy wokół niego wzbudzały niemałe kontrowersje, to i tak robi swoje, pokazuje swoje umiejętności i efekty pracy, ktorych nie jeden jezdziec moze mu pozazdroscic.
O! Jak tu swojsko
jezu, w każdej dziedzinie opluwa sie dzieci, które poszły w ślady rodziców, nieważne jaka to profesja. Wszyscy ich obgadują, że odnoszą sukcesy, bo mają koneksję, bo rodzice załatwili to czy tamto, albo że korzystają od rodziców z tego i tamtego. Ok. Na kartkówce z matmy to można ściągnąć i dostać 6 nie umiejąc nic. Ale nie da się miec dobrego wyniku, nawet na zrobionym koniu, bez miliona godzin spędzonych na treningach, bez własnej pracy. No nie da się. Syn lekarza też nie dostał wiedzy od ojca drogą iluminacji, tylko musiał nad książkami swoje odsiedzieć. Tomek napracował się, może i w kilku kwestiach miał troche ułatwień, ale hektolitry potu wylał i są efekty. A wy zazdrośnicy pamietajcie, że to cecha małych ludzi 😉 ludzie sukcesu nie zazdroszczą, tylko wspierają innych w doskonaleniu się.
jak odepnie Godło z piersi jest mi wszystko jedno co robi.


ke?
Jakaś maść na ból tyłka czy coś może.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się