Kącik Ujeżdżenia

Cały ubiegły sezon startowałam na zawodach ogólnopolskich na prostym, niełamanym gumowym wędzidle w normalnych konkursach C i nie bylo z tym problemu - za kazdym razem potwierdzalam na wszelki wypadek z sędzią głownym a przed sezonem jeszcze dodatkowo z PZJ. Więc jesli nic się nie zmieniło - nie bedzie problemu.
konstelacja no to przestaję się tym martwić 🙂 póki co mam w planach zacząć regionalki jeździć, a na nich to tym bardziej nie powinno być problemu 🙂 a na wszelki wypadek kupię takie z metalowym rdzeniem 😀
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 marca 2017 22:19
Kto z re-voltowiczów wybiera się na partynice 8-9 kwietnia?? Wiem z fejsbuka, że tulipan... ktoś jeszcze? 👀
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 marca 2017 22:56
Możliwe że ja będę luzakować przyjaciółce 🙂
gosiaopti, może do jeźdźców/trenerów kucowych trzeba "mówić" konkretniej?
Jeździec dużych koni nie ma Żadnego obowiązku znać przepisów dotyczących kuców, opiera się na własnych.
taggi tak jest, my z Karym będziemy  🙂
Dziewczyny mam pytanie, u nas w stajni planowane są konsultacje ujeżdżenie, mój koń jest obecnie w treningu, nie jeżdżę od grudnia że względu na ciążę , zastanawiam się czy sens miało by zgłaszanie konia z trenerem czy lepiej poczekać te kilka miesięcy i brać udział samemu udział w konsultacjach. Sama nie wiem, będę wdzięczna za uwagi  :kwiatek:
Coco, pod warunkiem, że trener nie tylko nie miałby nic przeciwko, ale miałby chęć, to ja uważam to za fajny pomysł, żeby koń się rozwijał przez okres Twojej ciąży. A jak urodzisz, to pojedziesz Ty jako jeździec  🙂
No chyba, że możecie skorzystać tylko z jednego terminu - wtedy chyba postawiłabym na swój rozwój. Ale to zależy, ile trener byłby w stanie skorzystać ze swojego uczestnictwa i na ile umiałby Ci to potem przekazać.
Moona :kwiatek: dziękuję za odpowiedź. Konsultacje są za dwa tygodnie, ja wrócę za dwa miesiące pewno dopiero w siodło, koń super chodzi, wiadomo w treningu ma regularność i widać efekty  🙂, jeśli mówisz,że takie rzeczy są możliwe to zapytam trenerki czy nie miała by ochoty. Wolałam dopytać czy takie rzeczy w ogóle wchodzą w grę. Dziękuję za pomoc 🙂 🙂
Zwolniły się nam 2 miejsca na konsultacje z holenderskim szkoleniowcem Robertem Zandvoort w KJK Szary Michałowice w najblizszy weekend - 1-2.04. Szkolenie organizowane non-profit do zapłaty wyłącznie rzeczywiste koszty. Kontakt Katarzyna Klein-Fryc 605 897 727
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2017 22:28
Trafiliście może na jakieś galerie z Partynic? Wiem, że w niedzielę była faraa i Marta Nowakowska, w sobotę była Emilia Korzeniewska. Oprócz tego widziałam dwóch gości i nie mam pojęcia, kto to był... Zależy mi najbardziej na zdjęciach z C. Moja przyjaciółka w debiucie zrobiła 60% i 62% zajmując 3. miejsce w rundzie  💘
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
10 kwietnia 2017 22:36
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 kwietnia 2017 22:50
Dzięki. Nie wiem co się fotografce nie podobało w tej parze, że nie ma ani jednego zdjęcia, mimo że w sobotę na rozprężalni byliśmy 1,5 godziny  😁 napisałam maila, może jednak ma, tylko nie publikowała 😉
Tak w formie żartu - obejrzałam podlinkowaną galerię i rzeczywiście warunki były ciężkie, bo dawno nie trafiłam na zbiór zdjęć aż tak bardzo przesycony fotami "to nie jest wasze najkorzystniejsze ujęcie". 😂
ktoś będzie robił foty w Janowie 22go?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
16 kwietnia 2017 21:54
Halo halo, apel o poradę ;-)
Zwykła zmiana nogi w C - czy to znaczy, że w C ma być przejście z kontrgalopu do stępa, stęp czy też już zagalopowanie? I ile kroków stępa powinna mieć taka zwykła zmiana nogi, aby nie została uznana za zbyt szybką ani zbyt długą?
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 kwietnia 2017 21:56
3-5 kroków.
taggi czy Ty startowałaś ostatnio na Partynicach? W C, na takim sporym koniu. To Twój husky był?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
16 kwietnia 2017 22:10
taggi, powinnaś kawałeczek przed C przejść do stępa, przez C przejechać stępem (3-5 kroków tak jak mówi Facella) i kawałek za C zagalopować 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
16 kwietnia 2017 22:15
dzięki dziewczyny🙂

Facella - tak, to byłam ja, mój spory koń i mój husky🙂 ekipa nie do podrobienia ;-) (pies spisał się na medal, bo większość czasu naprawdę była bezproblemowa poza jedną sytuacją, jak się jakimś cudem wydostała z boksu i wbiegła na rozprężalnie. ale szybko została złapana 😉 ) A co, widziałaś nas?? 🙂😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 kwietnia 2017 09:28
Tak 🙂 a Twój pies się z nami zaprzyjaźnil 😀 nawet były żarty, że jak się nie odczepi to z nami wróci (oczywiście to tylko żarty, nie zrobilibysmy tego!). Cudowne stworzenie, widać że ma fajny charakter i nie wyleciał na rozprezalnie złośliwie. Bardzo nam się podobał Twój przejazd w niedzielę, w sobotę niestety nie widziałam. Może skojarzysz, w niedzielę lekko ochrzanialam dziewczynę na kasztance, że skopala przejazd, potem zaczęliśmy rozplatac jej konia i mieliśmy dość hm niecenzuralna reakcje niedowierzania na za wysoki wynik :p
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
17 kwietnia 2017 09:43
Facella - kurde, nie kojarzę chyba 🙁 Ale w niedzielę jechałam druga i po swoim przejeździe zmyłam się na zewnątrz więc nie było mnie na rozprężalni. Wróciłam na 2 ostatnie konie zdaje się
Czy ktoś z Wielkopolski wybiera się w sobotę do Jeziorek? Będę, ale tylko jako trener. 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 kwietnia 2017 13:52
Chodziłam tam ubrana cała ma czarno (jakoś tak wyszło xD), z czarną torbą, mialam chyba rozpuszczone włosy, długie do pasa. Krecilismy się z przyjaciółką, która startowała i jej chłopakiem (taki mojego wzrostu ale o połowę masywniejszy) chyba wszędzie 😁 no i bieglismy siodłac kobyłę na dekoracje w niedzielę.
my będziemy w Jeziorkach i jestem już przerażona  😲
my będziemy w Jeziorkach i jestem już przerażona  😲


Czemu przerażona???
koń po 1,5 roku po kontuzji wraca na parkury, a ja zawsze jadąc na zawody jestem przerażona i poza tym będą drugie ujezdzeniówki w życiu 😀 😀
Hej mam pytanie o przepisy w ujeżdżeniu dotyczące fryzur u konia, a mianowicie moja kobyla ma aktualnie irokeza (efekt walki z problemami skórnymi w zimie) i obawiam się że do czasu potencjalnych zawodów grzywa nie odrośnie na tyle żeby zrobić korki. Ktoś mi kiedyś mówił że w irokezie startować nie można - prawda to? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
W przepisach nie ma słowa na temat końskiej fryzury - możesz startować w korkach, irokezie, dobierańcu lub w ogóle konia nie czesać  😉
koń po 1,5 roku po kontuzji wraca na parkury, a ja zawsze jadąc na zawody jestem przerażona i poza tym będą drugie ujezdzeniówki w życiu 😀 😀


Poradzicie sobie  :kwiatek:

Co do koreczków, słyszałam kiedyś, że to jest wyraz szacunku do sędziów  😁 Bardzo ładne wytłumaczenie, ale rzeczywiście tulipan dobrze napisała - w przepisach nie jest to regulowane.
Bo tak jak z białym czaprakiem - tradycja po prostu  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się