Kącik Ujeżdżenia

Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
14 września 2009 07:54
wczoraj w Niepołomicach nasza forumowa Dominika 3 w P1-60,7%  👍
Dominika wklej Sipsule we wpływ treningu! Jest na co popatrzeć 🙂



heh aż głupio się wypowiadać pośród rozwiniętego wątku z Mistrzostw Europy, ale dopiero teraz zauważyłam że w ogóle pojawił się wątek o Niepołomicach 😡  Dzięki Nika za wspomnienie o mnie, a właściwie najwięcej tu należy się Sipsi, która mimo 4 lat i swojej gorącej krwi w żyłach tak fajnie przejechała, szkoda że w drugi dzień już mocno była wystana i tak ją roznosiło, więc nasz przejazd był do niczego, do tego mój błąd i - 2 pkt, no ale trudno się mówi, choć gdyby nie moja pomyłka byłoby 1 miejsce 😉  z niej jestem dumna, choć w drugi dzień to mała miała zdecydowanie nastrój na jakiś dobry cross bardziej niż na czworobok  🤣

wkleję kilka zdjęć z drugiego dnia z moją folblutką
z rozgrzewki na hali


wjazd do kontr galopu


i wjazd na linię środkową- i pomyłka roku, zamiast zatrzymać się w pkt G drugi dzień z rzędu, druga taka sama pomyłka, czyli zatrzymanie w X


a co do podłoża, mimo że w pierwszy dzień wyglądało katastrofalnie, czyli niemalże basen na czworoboku, to przyznam szczerze ze konie praktycznie się nie ślizgały, jedyne to bywało że szły nieregularnie w wyniku nierównego siłą rzeczy terenu... szkoda tylko ze sędziowie eliminowali przez to konie, które z kulawizną nie miały wiele wspólnego...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 września 2009 09:13
Gal i właściciel Totilasa twierdzą, że nie jest on na sprzedaż:
"Gal told FEI press officer Olivia Robinson that Totilas' owner Tosca Visser has got "lots of offers for him but he's not for sale - as long as I want to ride him he will not be sold and I want to ride him until we score 100%!" he added.  Somehow with Totilas, that doesn't seem altogether impossible..."
żródło: http://www.eurodressage.com/reports/shows/2009/09ec/rep_grandprix3.html
witam mam pytanie co to jest świadectwo miary??? kolezanka jedzie na zawody ujezdzeniewo i wymagaja wzrostu konia i swiadectwa miary. z gory dzieki!
A to chyba tylko przy kucach i małych koniach, świadectwo do której grupy należą (kuce) lub czy kwalifikują się na małego konia.
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 września 2009 21:49
mam pytanie, czy osoba ktora nie ma odznaki moze jechac na najblizszych aromerowych zawodach klase L? to konkurs otwarty?

help?
Bez odznaki nie mozna jechac zadnzch oficjanzch zawodow, tylko towarzyskie ewentualnie...
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 września 2009 22:05
ale paranoja...
a jesli ktos przed tym calym bajzlem z odznakami startowal? przepraszam, ze tak pytam, ale jestem totalnym lajkonikiem jesli chodzi o nasze cudowne nowe przpisy uzdrawiajace popularyzacje jezdziectwa w polsce 🍴
Osób zarejestrowanych (WZJ, PZJ) przed 2007 system odznak nie dotyczy.
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 września 2009 22:12
dzieki laski, to juz wszystko wiem :kwiatek:
bedziemy miec niezla obsade klas w aro... L,P,N i C 😉
Ale "osoba" aktualnie też zarejestrowana, rozumiem? To po co pytasz o odznakę? Brązowa jest po to, żeby się zarejestrować (po 2007).
lostak   raagaguję tylko na Domi
16 września 2009 05:53
Ale "osoba" aktualnie też zarejestrowana, rozumiem? To po co pytasz o odznakę? Brązowa jest po to, żeby się zarejestrować (po 2007).


tego nie wiedzialam.  jedna z osob od nas w stajni bedzie jechac Lke. wczoraj powstalo pytanie czy bedzie mogla bo nie ma odznaki, wiec jak rozumiem musialaby zdac egzamin. ale cos mi sie wydaje, ze juz kiedys jezdzila zawody, wiec twoja odpowiedz dala mi caly obrazek.  dzisiaj bede to sprawdzac.

halo, ja od ponad 5 lat nie mam nic wspolnego z zawodami i system odznak, licencji i innych rzeczy jest dla mnie po prostu kompletnie nowy.
starty startami, można było startować jako niezrzeszony a to już zmusza do zrobienia w tej chwili odznaki
A jeżeli miało się wyrobione dokumenty przed 2007, ale nie ma w nich zarejstrowanych żadnych startów? To trzeba miec odznakę czy nie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 września 2009 08:02
Nie są ważne starty, ważny jest fakt bycia zarejestrowanym w którymś ze związków jeździeckich.
Super, dzięki😉
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
16 września 2009 11:37
o ile dobrze pamiętam, w sytuacji kiedy ktoś miał wyrobioną III klasę sportową, to nie potrzebuje odznaki do zarejestrowania się, ale polecam zadzwonić do związku i wszystkiego dokładnie się dowiedzieć...
natomiast jeżeli ktoś startował wcześniej, ale nie zdobył klasy sportowej, to na pewno bez odznaki startować nie może...
Doma klasy sportowe i licencje niż nie mają do rzeczy. Jeśli ktoś był zarejestrowany przed 2007 to nie dotyczy go system odznakowy niezależnie od tego czy startował i czy zdobył jakąś klasę sportową.

edit: cytat ze strony PZJ


W celu uzyskania licencji rocznej  zawodnika  należy złożyć:
-  dotychczasową kartę rejestracyjną – w przypadku osób zarejestrowanych jako zawodnicy przed dniem 31 grudnia 2006 r., nie posiadających licencji PZJ na rok 2007,
-  potwierdzenie posiadania odznaki jeździeckiej – w przypadku osób przystępujących po raz pierwszy do współzawodnictwa sportowego w jeździectwie.


Więc nie ma mowy o żadnych klasach sportowych......
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
16 września 2009 15:20
to tym lepiej dla osób które startowały, a nie mają odznaki...

w sumie ten cytat rozwiewa już chyba większość wątpliwości, dzięki Ewuś
In.   tęczowy kucyk <3
16 września 2009 16:58
Tylko na wyższe klasy, z tego, co wiem, to już trzeba robić odznakę. Ale mogę się mylić...
Owszem, mylisz się  🙂 wystarczy do regulaminu zajrzeć.
Następny cytat ze strony PZJ (akurat tutaj dotyczy skoków, ale analogicznie jest we wszystkich dyscyplinach):

LICENCJA III
Warunki uzyskania:
Spełnienie jednego z poniższych punktów:
1. posiadanie w karierze III klasy sportowej w skokach
2. posiadanie srebrnej odznaki jezdzieckiej i przejechanie konkursu licencyjnego z wynikiem do 3,5 punktów karnych, (dotyczy osób, które rozpoczeły kariere sportowa po dniu 31 grudnia 2006 roku);
3. przejechanie konkursu licencyjnego z wynikiem do 3,5 punktów karnych, (dotyczy osób, które rozpoczeły kariere sportowa do dnia 31 grudnia 2006 roku);
4. posiadanie srebrnej odznaki jezdzieckiej i przejechanie na kucu (grupy B, C, D) na zawodach w swojej lub wyższej grupie, konkursu na styl jezdzca, z wynikiem do 3,5 punktów karnych, dotyczy osób, które rozpoczeły kariere sportowa po dniu 31 grudnia 2006 roku.
5. przejechanie na kucu (grupy B, C, D) na zawodach w swojej lub wyższej grupie, konkursu na styl jezdzca, z wynikiem do 3,5 punktów karnych, dotyczy osób, które rozpoczeły kariere sportowado dnia 31 grudnia 2006 roku (włacznie).
a czy ktoś się wybiera do książenic w ten weekend?
mnie to w sumie najbardziej interesowałby ktoś z aparatem  😁
Ja mam pytanie, w programie P8  jest: 'AX  Pólkoła w lewo o średnicy 20 m
X  Kontrgalop i ćwierć koła w prawo (powrót na ślad pomiędzy E i H)' to jakim cudem na czworoboku 20x60 to półkola
będzie miało 20 m?

link do programu:
http://www.pzj.pl/upload/dl/A_Ujezdzenie/Programy/P_8_2009.pdf
troche wrocławskiego CDI-W z dzisiaj:





















Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 września 2009 22:01
Nie będzie miało, jest błąd w programie. Z tego co pamiętam to na dużym czworoboku każą jeździć według liter czyli sie robi bardziej pół elipsy😉
a czy ktoś się wybiera do książenic w ten weekend?
mnie to w sumie najbardziej interesowałby ktoś z aparatem  😁


może ja się wybiore 🙂
dzięki 😀
faraa  😍
faraa super zdjecia, wiecej prosimy 🙂
a czy ktoś się wybiera do książenic w ten weekend?
mnie to w sumie najbardziej interesowałby ktoś z aparatem  😁


Ja bede, napisz ktore konkursy to porobie zdjecia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się