Wszystko, co chcielibyście poradzić, ale nikt nie pyta...

Podziel się życiową mądrością, przestrzeż innych przed błędami, zanim je popełnią! Zrealizuj się tu, gdzie nie przylepią Ci łatki
"ciotka/wujek dobra rada"  😁

Ja muszę:
Zamknij szczelnie usta, zanim przegryziesz całego pomidorka koktailowego, siedząc przed przed monitorem.

Dobre 😀

Jeśli chcesz sprawdzić, czy zszywacz na pewno nie działa, to nie rób tego podkładając kciuk pod tę zszywającą część. Boli i ciężko wyciągnąć zszywkę ze skóry.
Z czasów dzieciństwa: są lepsze sposoby sprawdzenia tego, czy nożyczki aby na pewno są ostre, niż tarcie kciukiem po tnącej części...

Przy zeskakiwaniu ze ścianki wspinaczkowej zrób ten wysiłek i odskocz lekko do tyłu zamiast po prostu puszczać się rękami chwytu.
No jakże, zawsze byłam przekonana, że sprawdzenie ładunku zszywacza i ostrości nożyczek wymaga... poświęceń!
Moje ostatnie doświadczenie... ale miałam polewkę z własnego pomysłu 😂 do tej pory mnie to śmieszy 😁

Ostatnio jak pomalowałam oczy chciałabym zobaczyć, czy jest równo 😁 Zamknęłam przed lustrem obie powieki i zastanawiałam się jak niby mam to zobaczyć 😵 nie polecam przy ludziach, bo można się nieźle ośmieszy 😂
Aha, czyli nie zamykać pomalowanych powiek przed lustrem publicznie, z a n o t o w a n o. Ech, znowu mi przyszła do głowy niechciana rada, jak dobrze, że mogę ją tu zapisać ku pamięci. Otóż odłączony od prądu radiobudzik przestaje budzić.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
05 listopada 2009 09:44
chcecie mieć ładnie pomalowane powieki?
ok, ale nie malujcie ich lakierem do paznokci.

Trochę wyżera.
(mądrym dzieckiem byłam)
Z gatunku końskich, ale jakże barwnych doświadczeń własnych: zawsze sprawdzaj sposób zapięcia wodzy, czarnej wytoka itp. PRZED wgramoleniem się na konia, bo potem może się zdarzyć, że ludzie będą cię łapać "w locie" celem poprawienia błędu i umożliwienia kontroli nad koniem. Raz mi się zdarzyło wjechać prawie do sklepu jeździeckiego wołając o pomoc 😉
Hm, wyżera powieki, mówisz. To faktycznie nie najlepiej, ale pewnie lakier do paznokci się przynajmniej nie osypuje, jak to sypkie cienie potrafią. Jako małe dziecko przekonałam się, że nie należy wkładać noża do kontaktu - nie podaje napięcia czy natężenia, a trochę parzy łapkę. A już broń bo robić sobie naszyjnik z przeżutej gumy na gołą klatę - bo strasznie ciężko go zdjąć. Ale to było dawno i się nie liczy 😎

No tak, wodze podpinać również do kółek wędzidłowych, zapamiętam!
yga   srają muszki, będzie wiosna.
05 listopada 2009 10:18
i nie jechać na niewybieganym koniu w teren.
na halterku na oklep
[tym bardziej po imprezie. można sie troche gorzej poczuć pokłusowawszy]
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
05 listopada 2009 10:40
Ja też mam radę z lat dziecinnych - nie chodź spać z gumą do żucia lub landrynka w ustach. Rano możesz się zdziwić i stracić trochę włosów  👀

A z tym Jeśli chcesz sprawdzić, czy zszywacz na pewno nie działa, to nie rób tego podkładając kciuk pod tę zszywającą część. Boli i ciężko wyciągnąć zszywkę ze skóry.
też się zgodzę 🙂
Tak, w dzieciństwie uczymy się wielu pożytecznych rzeczy. Szkoda, że często w bolesny sposób... Więc przestrzegam - nie kładźcie się na plecy z kubkiem w garści! Nie da się z niego pić w pozycji horyzontalnej, bo cała zawartość natychmiast chluśnie na twarz. Nie do końca to rozumiem, przecież z butelki ze smoczkiem dało się skutecznie pić na leżąco!

A przy koniach człowiek uczy się całe życie...
Z tą gumą dobre, przerabiałam kiedyś 😉 Mama z nożyczkami musiała interweniować.

Huśtawki też były mordercze. W wieku lat 6 nie wiedziałam, że jak się będzie zaglądać pod nogi w czasie bujania, to można wylecieć i wylądować na glebie kilka metrów za huśtawką  🤔 Zdziwiłam się nieźle, kiedy mi się to przytrafiło...
Huśtawki też były mordercze. W wieku lat 6 nie wiedziałam, że jak się będzie zaglądać pod nogi w czasie bujania, to można wylecieć i wylądować na glebie kilka metrów za huśtawką  🤔 Zdziwiłam się nieźle, kiedy mi się to przytrafiło...


Wniosek? Nie patrz pod konia!
Nie używaj kleju Kropelka trzymając go nad udami gołymi.
A jak się wyleje to się nie śmiej i nie sprawdzaj czy się skleją.
Skleją się,oj skleją .
😂
Tania wiesz z autopsji ?  😂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2009 12:09
Nie używaj kleju Kropelka trzymając go nad udami gołymi.
A jak się wyleje to się nie śmiej i nie sprawdzaj czy się skleją.
Skleją się,oj skleją .
😂

Komentarz wrotka (z przeziębieniem i temperaturą  😉) : to bardzo dobra wskazówka dla rodziców córek  😂
Guma do żucia jest na prawdę do żucia, nie do robienia białych pasemek... Ciężko ściągnąć  😁 Próbowałam w wieku 6 lat i ciężko było  😜
[quote author=Ktoś link=topic=11182.msg371418#msg371418 date=1257422983]
Nie używaj kleju Kropelka trzymając go nad udami gołymi.
A jak się wyleje to się nie śmiej i nie sprawdzaj czy się skleją.
Skleją się,oj skleją .
😂

Komentarz wrotka (z przeziębieniem i temperaturą  😉) : to bardzo dobra wskazówka dla rodziców córek  😂
[/quote]
Gorzej chyba jakby się Tobie wylało?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2009 12:17
znacznie gorzej,bo zostałoby mi tylko powożenie i sędziowanie  😵
Rodziców córek? Zaraz, czy ja dobrze zrozumiałam poradę: przed wypuszczeniem na dyskotekę wlać klej pod miniówę i przytrzymać 🤔
[quote author=Ktoś link=topic=11182.msg371424#msg371424 date=1257423458]
znacznie gorzej,bo zostałoby mi tylko powożenie i sędziowanie  😵
[/quote]
No i jazda po damsku.
Inna rada-nie nacieraj chorego wrotki terpentyną na rogrzewkę paląc papierosa.
dempsey   fiat voluntas Tua
05 listopada 2009 12:27
[quote author=wł. Felix-Huston, forever felicis! link=topic=11182.msg371426#msg371426 date=1257423525]
Rodziców córek? Zaraz, czy ja dobrze zrozumiałam poradę: przed wypuszczeniem na dyskotekę wlać klej pod miniówę i przytrzymać 🤔
[/quote]

poczekaj, poczekaj.... az Ci się córka urodzi i do pierwszej dyskoteki dorośnie 😉 docenisz  😁
[quote author=wł. Felix-Huston, forever felicis! link=topic=11182.msg371426#msg371426 date=1257423525]
Rodziców córek? Zaraz, czy ja dobrze zrozumiałam poradę: przed wypuszczeniem na dyskotekę wlać klej pod miniówę i przytrzymać 🤔


poczekaj, poczekaj.... az Ci się córka urodzi i do pierwszej dyskoteki dorośnie 😉 docenisz  😁
[/quote]
W sumie z synem też by można pokombinować. hm..... 😀iabeł:
Tania no co Ty  ❗
Tania no co Ty  ❗

No w sumie kleju szkoda.Racja. Zawsze można mimochodem bąknąć ,że naszym zdaniem,
potencjalna synowa ma robaki. 😀iabeł:
Od razu mi się przypomina artykuł o najgorszych randkowych wpadkach  😁
Jadąc windą z klaustrofobikiem - nie sprawdzaj czy da się go uleczyć zatrzymując windę po kryjomu .
Zdarza się,że winda nie odpala powtórnie. A uleczyć się nie da.
Jak wkręcisz w włosy szczotke poproś kogos o pomoc  a nie wycinaj włosów na środku głowy  😁

Zawiązując bluzke na szyje zepnij włosy bo możesz ją przywiązać do włosów

Nawet jak ulepisz owoce z plasteliny niestety nie smakują jak prawdziwe  😂

Sprawdzaj czy jest prąd w pastuchu wyłącznie z użyciem podręcznego/poręcznego kota-
-nigdy ręką.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się