paznokcie, żele, tipsy

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 lutego 2017 19:55
Myślałam że cieńsza warstwa też Ci nie schnie Zorilla zestresowałaś mnie :P
No, moim zdaniem nie schnie mi żadna! Ale że dopiero co skończyłam moje nowe paznokcie to nie ma mowy o nowych eksperymentach dziś. Zrobie super ultra cienka nastepnym razem i będę dawać znać!
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 lutego 2017 21:36
Ja właśnie susze  Brown Black 🙂 cienkie warstwy 2 albo 3, nie marszczy się póki co 😉
U mnie się "marszczyło" z trzech powodów.
1) mega czerń Diamond Black z Semilaca (podwójny/ potrójny czas utwardzania i jest ok) lub
2) nowa lampka typu mostek - świeci tylko z góry (utwardzam po 1 lub 2 paznokcie)
3) tańsze hybrydy, gorszej jakości - mozna było świecić pół dnia a paznokcie miękkie i klejące :/
Akurat najwieksze problemy mam z deep green, troszke z stylish greay i black coffe. Z Semilaca. Ale mam tez czarny z AliExpres za 4zl i takze z Semilaca Black Purple, ktore sa bardzo ciemne i nie dzieje sie nic dziwnego. Mam tez te mala lampke z Semilaca. Moze to kwestia swiecenia góry, bo sciera (nie zastyga) sie na brzegach, ale dlaczego jeden lakier by zastygal, a drugi nie... Zwlaszcza ze ten szary nie jest zupelnie ciemny.
Macie sprawdzone lakiery i sprzedawców z AliExpress?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 lutego 2017 16:33
Zorilla zbyt dużo lakierów nie mam ale zauważyłam że każdy lakier z Semilaca (kolor w sensie) zachowuje się trochę inaczej i ja osobiście gorzej sobie radzę z jasnymi kolorami typu Carribiean sky, który potrzebuje dużo warstw bo marnie kryje a po wysuszeniu wydaje się być miękki mimo że jest dobrze wysuszony a jak zrobię na nim syrenę to pęka, podobnie bisquit, najlepiej mi się robi kolorem queen of the night i brown black. Lampe mam najzwyklejszą za 40zł, która muszę wymienić bo już mi się timer zepsuł.
robakt   Liczy się jutro.
24 lutego 2017 06:12
Biczowa polecam z ali lampę LED za ok. 70 złotych ją powinnaś dorwać SUN 9S, ma timer na 30 i 60s i czujnik ruchu.
http://tiny.pl/gfd36
Libererte ja korzystam z bazy z Indigo, topu z Estetiq, a kolory mam różne, z ali i kupione stacjonarnie.
Raczej nie zwracam uwagi na sprzedawców (ogólnie przy dobrej cenie patrzę czy ma dobre oceny), ale kilka firm mogę polecić: Ellite99, Bling, Belen, Rosalind (boskie brokatowe), można też ustrzelić CND Shellac za ok. 2,5$ za sztukę albo w zestawach troszkę taniej, Focallure też jest całkiem ok.
Te firmy mam sprawdzone, polecam wbić do grupy na facebooku (Aliexpress Nails and Tools - coś takiego), dziewczyny wrzucają dużo recenzji i można się dużo dowiedzieć. Wiadomo, że może być tak, że jakiś jeden czy dwa lakiery są beznadziejne, ale tak samo miałam z kupionymi stacjonarnie w Polsce, więc według mnie nie ma co ich demonizować.
robakt, dzięki :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
24 lutego 2017 11:35
Tak się zastanawiam... Jak się ma używanie lakierów Semilac na bazie innej firmy? Możliwe jest, żeby Semilac w takiej konfiguracji uczulił?
mils, to nie wina konfiguracji 😉 wiele osób semilac uczula
mils   ig: milen.ju
24 lutego 2017 12:04
Wiem, dlatego właśnie pytam czy z bazą innej firmy takie uczulenie też jest możliwe. Czy te szkodliwe składniki jakoś "przenikają", nie wiem jak to inaczej nazwać, przez warstwę bazy i docierają do płytki paznokcia. Harda Semilaca użyłam póki co raz, ale się zastanawiam czy mogę używać bezpiecznie dalej na bazę z innej firmy, czy jednak puścić Harda w świat. 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
24 lutego 2017 14:15
Laski, a jakie macie objawy tego uczulenia?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
24 lutego 2017 23:03
robakt dzięki 😀
Scottie, moja mama miała czerwone plany na rękach, dekolcie. Paznokcie z tego co pamietam tez kiepsko wyglądały. Wszystko zeszło dopiero po maściach od dermatologa i oczywiście odstawieniu lakierów.

mils, my miałyśmy bazę sheelaca :/
mils   ig: milen.ju
25 lutego 2017 08:58
Moja koleżanka miała onycholizę.
Libeerte kurczę, to puszczę go w świat i znajdę zamiennik, bo działania Harda baardzo polubiłam.
Laski, a jakie macie objawy tego uczulenia?


U mnie były czerwone plamki dookoła paznokcia i strasznie to swędziło.
Biczowa i inni 😀 Zastosowalam wszystkie wasze porady i udalo sie! Zajelo mi wprawdzie godzine zroboenie 5 paznokci ale są w końcu zielone. Pierwszy raz zrobilam też pyłek na mokry lakier i bardzo mi się efekt podoba, wyglada na to ze sie niezle trzyma, ale zobaczymy jak to bedzie w pracy.

A co do AlliExpres to ja kupuje tam wszystkie dodatki, typu naklejki, pilniki, bloki, obcinaczki etc 🙂 Kupilam na jakimś super deal 15 pędzelków za 1 centa... Tak, tak, centa...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 lutego 2017 16:15
Brawo  😅
Jakie macie doświadczenia z tytanami ?
Zdjęłam aktualnie hybrydy, robiłam je chyba rok bez przerwy i moje paznokcie powiedziały dość... Z tym że nie lubię mieć niepomalowanych paznokci, jeszcze takie króciutkie i brzydkie 🙁
Czy macie może do czynienia z wysuszaczami do lakieru? To znaczy takimi lakierami, które szybko wysuszają taki normalny lakier na paznokciu. Ja z powodu nieumiejętności malowania i ciągłego odciskania i niszczenia lakieru zaprzestałam malowania na długi czas. Ale w końcu usłyszałam, że taki top coat przyspieszający wysuszanie rzeczywiście działa i spróbowałam. No i rzeczywiście! 5 minut i mogę myć ręce czy iść spać i nic się nie stanie lakierowi! Kurcze, super rozwiązanie!
Tylko nadal mam problem z krótkim utrzymywaniem się lakieru, ciągle jakies odpryski po 2 dniach. Tak, wiem, hybrydy byłby super, gdyby nie fakt, że paznokcie rosną mi strasznie szybko i po 2 tygodniach odrost jest już bardzo nieatrakcyjny, a częściej chodzić nie mam czasu ani kasy. Obecnie ratuję się takim top coatem ale nadal szukam czegoś lepszego... Może macie coś do polecenia?
mils   ig: milen.ju
03 marca 2017 12:24
Ralarek, a nie myślałaś o robieniu hybryd samodzielnie? Na Alliexpres można w fajnej cenie dorwać lampy, lakiery itd. Na początku kwota, którą trzeba zainwestować wydaje się spora, ale z perspektywy czasu - moim zdaniem się opłaca. Do tej pory wydałam na wszystko około 450zł, używam już prawie rok. W życiu bym się nie zamknęła w takiej kwocie, gdybym robiła paznokcie u kosmetyczki.
Sensowny zestaw na start to moim zdaniem 200zl takze dramatu chyba nie ma 🙂.
mils   ig: milen.ju
03 marca 2017 12:38
Zorilla dokładnie, potem to już kwestia kupna wymarzonych kolorów, pyłków i innych ciekawych rzeczy. 😁
Scottie   Cicha obserwatorka
03 marca 2017 15:48
Ralarek, ja używałam przez długi czas SecheVite i faktycznie na początku był szał. Tydzień lakier spokojnie wytrzymywał bez odprysków. Byłam zachwycona- do niedawna, dopóki godzinę po pomalowaniu paznokci nie próbowałam wcisnąć jeansów na tyłek. Cały lakier zjechał mi z paznokcia. To przeważyło o tym, żeby zakupić zestaw do hybryd. Dostałam zestaw z Semilaca na urodziny, a teraz tylko dokupuję lakiery 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2017 19:28
Ralarek, ja mam mega problem z utrzymaniem lakieru na paznokciach. Sally hansen, czy inne takie, paznokcie szlifowane, wygładzane, odtłuszczane. I nic. 3 dni
maksymalnie.
ale dostałam prodigy gel z golden rose i jestem zachwycona. bo lakier wygląda sensownie nawet 5dni
http://goldenrose.pl/produkty/prodigy-gel-duo---podwojny-zel-do-paznokci---golden-rose.html
Chcę kupić mamie zestaw do manicure japońskiego. Macie jakieś sprawdzone?  (Na allegro rozpiętość cenowa od 69 zł wzwyż,  nie wiem,  który zestaw wziąć.) 
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 marca 2017 17:51
Moje obecne  😜 Robione w piątek. Kocham je wielce ale i tak już chodzą za mną kolejne  😂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 marca 2017 18:28
moje niedzielne twory  🙂

smarcik ten mat  😍
anai, ja miałam taki podstawowy jak ten: http://allegro.pl/p-shine-manicure-japonski-oryginal-kurier-0-zl-i5701065984.html i wszystko było super 🙂 mozliwe ze znajdziesz taki w niższej cenie, ja wzięłam akurat przykładowy po prostu, sprzedawców na Allegro nie znam niestety.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się