paznokcie, żele, tipsy

Dziewczyny czy używacie lakierów marki Kabos? Kupiłam dwa, pomalowałam paznokcie i niestety trzy mi odlazły 😉 po ok tygodniu, zdjęłam lakier w całości. Dopiero zaczynam z hybrydą wiec może źle pomalowałam, a może one zwyczajnie kiepskie są. Semilaca miałam wcześniej i nogi np. mam już trzy tygodnie, gdyby nie mały odrost zero śladów zużycia 😉
Dziewczyny, macie jakieś swoje typy jeżeli chodzi o bazę do hybryd? Resztę lakierów mam semilacowych, ale słyszałam, że ta ichniejsza baza lubi robić przykre niespodzianki...  🙄
tunrida, smartini dzięki :kwiatek: Kosmetyczka polecona i dobra, więc fuszerka jest ostatnią braną przeze mnie możliwością. Możliwe, że są za cienkie, bo zależało mi na efekcie naturalny, a takie grube odstające, to mi nie za bardzo podchodzą.😀 No i zaczęł odpadać właśnie jak dosyć mocno urosły. Niby paznokcie mam słabe, ale rosną bardzo szybko. Może jednak powinnam na odnowę chodzić częściej niż te zwyczajowe 3/4 tygodnie. Pogadam o tym, zobaczymy co powie, jeszcze raz dzięki. 🙂
Dziewczyny czy używacie lakierów marki Kabos? Kupiłam dwa, pomalowałam paznokcie i niestety trzy mi odlazły 😉 po ok tygodniu, zdjęłam lakier w całości. Dopiero zaczynam z hybrydą wiec może źle pomalowałam, a może one zwyczajnie kiepskie są. Semilaca miałam wcześniej i nogi np. mam już trzy tygodnie, gdyby nie mały odrost zero śladów zużycia 😉


Ja używam bazy pod żel z modeny i też odlazi. Przy zmianie muszę spróbować czy bez bazy będzie lepiej. Wcześniej robiłam  hybrydy i trzymało mi sie do tygodnia. A niby dziewczynom trzyma się dłużej :/ Paznokcie robię od półtora roku z przerwą 3 miesiące i wcześniej  na innych firmach jak zmieniłam po tygodniu (odrost) to były całe
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 czerwca 2017 10:31
Nancy, mi się hybryda spokojnie trzyma po 3 tygodnie, czasem 4 jak nie ma czasu iść zmienić
U mnie hybryda trzyma około 2 tygodni,mam robione na bazie proteinowej.Dużo robię rękoma-pranie,koń,itd. i nic się nie dzieje,więc możliwe że miałaś źle odtłuszczoną płytkę.
Teraz mam hybrydowego frencha na proteinie:

smartini   fb & insta: dokłaczone
29 czerwca 2017 10:44
DressageLife, bardzo ładny ten frenczyk, masz dobrze dobrany kształt paznokcia do dłoni 😀
U mnie pierwsze podejście do proteinowej zakończyło się fiaskiem i odpadnięciem po tygodniu, także darowałyśmy sobie. Zobaczymy jak teraz ten biedny ułamany/ratowany, może się utrzyma.
smartini,  ja bym 3 czy 4 tygodnie nie wytrzymała z odrostem. Robiłam mamie raz w miesiącu na bazie proteinowej i też wszystko jej się trzymało, pomimo tego że specjalnie na nie nie uważała. Tylko ta baza z kabos mi odlazila, dlatego przerzuciłam się na żel, bo proteina dosyć mocno mnie uczuliła, więc wracać do niej nie zamierzam
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 czerwca 2017 11:54
Nancy, moje wolno rosną i są ogólnie długie w stosunku do szerokości i kształtu palców, więc odrost aż tak nie razi, nawet ten 3,5 tygodniowy. Skoro proteina nie to może hard? Mi najbardziej ze wszystkich pasował
Po semilacu też wychodziły mi podrażnienia więc wolę nie ryzykować, tym bardziej niedługo po uczuleniu. Z żelem problemów nie mam poza tą bazą. Z samym zbudowanym paznokciem nic się nie dzieje. Poza tym po uczuleniu nie mogę zapuścić swoich więc mam przedłużone, jak odrosną to będę może kombinować z hybrydami 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 czerwca 2017 20:24
Moje najnowsze - cudowny pyłek Emerald  😍 Niestety trochę się sypie i chodzę cała w brokacie. No i ciągle cierpię nad ich długością  🙁 Niestety dłuższe przeszkadzają mi w jeździe na moto.

Edit: tu filmik, bo na zdjęciu nie widać, jak się błyszczą: https://www.facebook.com/BeataKrzyzostaniakMakeUp/videos/1382319601857484/
Czymś sie da malować zwykły zwyczajny lakier, żeby szybciej wysychal?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 czerwca 2017 18:28
kenna, są jakieś przyśpieszacze wysychania no i można wsadzić do miski z zimną woda, ale u mnie ani jedna metoda ani druga nie zdały egzaminu
kenna, ja mam taki przyspieszacz do wysychania z Avon i muszę powiedzieć, że działał, o taki

Z Avonu raczej nie będę zamawiać, myślałam ze może w jakimś Rossmannie, czy czymś w tym stylu, tylko musiałabym znac nazwę, żeby wiedzieć, czego szukać. Generalnie tak, jak jestem dość plastycznie uzdolniona, tak w kwestii malowania paznokci jestem totalnym antytalentem. Jak na wszystkie 10 palców jeden wyjdzie mi tak, ze wyglada ok, to już sukces. Dodatkowo nie trafiłam jeszcze na lakier, którym udałoby mi sie pomalować paznokcie dwukrotnie i on by mi w ogóle zasechl. Zazwyczaj jest tak, ze maluje np takim Inglotem raz, sa smugi, maluje po wyschnięciu drugi raz i lakier nie chce zaschnac- tzn. po np. pół godziny siedzenia jak manekin usiłuje coś zrobic i na paznokciach zostają ślady po lekkim dotknięciu czegoś. Lakiery przetestowalam rożne: Inglot, Maybelline, jakieś no name, Bourjois, Sally Hansen czy jakoś?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 czerwca 2017 20:37
kenna, a nie myślałaś o hybrydach?
Nie, bo do tego zdaje sie trzeba mieć cała gamę osprzętu i rożnych specyfików, albo iść do manikiurzystki, na co mnie aktualnie dramatycznie nie stać, a generalnie paznokcie maluje na tyle rzadko (pewnie właśnie dlatego, ze mi to zajmuje zawsze kupę czasu, a i tak efekt średni), ze wolałabym po prostu umieć sama.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 czerwca 2017 20:53
kenna, rozumiem. Ja też przed hybrydami malowałam paznokcie sporadycznie i po jednym dniu była masakra.
Są jakieś lakiery hybrydowe 3 w 1 - baza + kolor + top w jednym, do tego tylko lampa, cleaner, waciki bezpyłowe i aceton do zdejmowania 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
01 lipca 2017 03:41
kenna, Seche Vite szukaj 🙂 Gdzieś to można dostać stacjonarnie, ale nie pamiętam, w której drogerii!
Scottie, o dzięki, poszukam w Rossmannie 🙂
Dobry!
Czy miewacie problem w trakcie kładzenia hybryd, że "odjeżdżają" Wam one od skórek? Maluję cztery palce i zanim włożę dłoń pod lampę, to potrafię mieć już lakier ze 2 milimetry od skórek... Albo czasami mam tak, że kładę lakier równo, a on się po chwili zbiera na środku i dookoła zostaje cieńsza warstwa. O tyle cieńsza, że to już jest widoczne. Może za stare już są? Ale 2 robią mi to od samego początku... Mowa o Semilac.
Sivrite, przejrzałam sobie z nudów kilka filmików i stron na temat kładzenia i zdejmowania hybryd i akurat natknęłam sie na odpowiedz na Twoje pytanie - klik

Poza tym mam chyba jedno z głupszych pytań ever, trzymajcie sie krzeseł 😀 Otóż, czy ktos próbował utwardzic lakier hybrydowy lampa bakteriobojczą? 😀 Mam w domu jeden żel hybrydowy, bo kiedyś kupiłam przez pomyłkę i mam mała, domowa lampę bakteriobojczą, która przecież jest lampa UV... także ten... kusi mnie żeby spróbować, oczywiście nie na paznokciu 😉
Kenna, "Jeśli chodzi o „kurczenie się” lakieru hybrydowego przed włożeniem do lampy, to przyczyną może być nałożenie zbyt dużej ilości warstw lakieru. Zwróć też uwagę na prawidłowe odtłuszczenie płytki paznokcia przed nałożeniem bazy".

Nie nakładam zbyt dużej ilości warstw, bo zbiega się już pierwsza warstwa lakieru. Nawet baza się zbiega... Odtłuszczony jest poprawnie, matowy i suchy na wiór. Chyba jednak kopsnę się i spróbuję zanabyć jakiś "świeży" lakier. Może innej firmy. Jeden z kolorów robił mi to niestety od nowości.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 lipca 2017 21:44
Sivrite, przyjaciółka miała tak z czarnym semilackiem - okazało się, że był przeterminowany
Sivrite, przyjaciółka miała tak z czarnym semilackiem - okazało się, że był przeterminowany


To pozostaje problem tego rodzynka, co był łaskaw robić to od nowości. 😀

Korzystał ktoś może z Semilacowych lamp ledowych 6 i 9 W? Cenę mają przyjemną (35 i 40 złotych), a czas utwardzania o wiele krótszy... Bo mi się filmiki na YT kończą do słuchania w trakcie kładzenia hybryd. 😀 Dobrze utwardzają?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 lipca 2017 22:04
Ale ona też tyle co kupiła w sklepie stacjonarnym. Widocznie długo tam stał.
Może to też problem mocnego pigmentu albo za grubej warstwy? Ja korzystam z lakierów semilaca/neonail i w sumie takie kurczenie zauważyłam tylko kilka razy i to dość minimalne.

Ja mam semilacowy mostek 6w. Jak go kupowałam kosztował jeszcze 99zł, a chwilę później w tej cenie była już lampa 24 W  🤔 
Nawet miło się z nią pracuje, nie miałam nigdy problemu z utwardzeniem hybrydy czy żelu. Jedyny minus to mały zakres, ja najczęściej robię osobno małego palca i kciuk, środkowe trzy. Przy utwardzaniu 4 palców nie dosuszała boków małego i wskazującego.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 lipca 2017 22:21
Sivrite mi się tak robiło przy bazie 2w1 Semilaca. Pierwsza warstwa mi zjeżdżała do środka, kolejne już były ok.
Biczowa, no właśnie mam wrażenie, że to ta baza i lakiery idą "jej śladem". Nie zwróciłam wcześniej na to uwagi, bo jest przeźroczysta, w dodatku malowałam wcześniej paznokcie przy świetle dziennym, a dopiero dziś, przy lampie, zwróciłam na to uwagę.

Agnesix, głównie mi właśnie chodziło o to, czy utwardzi 4 paznokcie. Hm... Jednak nadal wyszłoby to mnie sporo krócej, jakbym robiła oddzielnie też małe (teraz robię oddzielnie kciuki). Dziękuję. 🙂

EDIT: Właśnie też miałam wrażenie, że te mostki były droższe! Teraz widać, jak sobie nabijali marżę, skoro obie spadły ze 100 złotych na 40...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 lipca 2017 23:44
Ta baza jest "śliska" i dlatego lakiery uciekają/zbiegają się. Sama baza czasem mi się zbiegała ale stawiałam że to dlatego że płytka była jeszcze za nieznacznie mokra/wilgotna po cleanerze dlatego że jak teraz maluje i nie odczekam aż cleaner całkowicie wyparuje inna baza też mi się nieco zbiega.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się