paznokcie, żele, tipsy

smartini, czym miałaś zrobione paseczki w tym mani wyżej?
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 lipca 2017 10:34
Anaa, srebrną tasiemką przyklejaną na paznokieć, utrwalaną topem 🙂 jeśli brzegi są dobrzr wykończone (porządnie zalane topem żeby końcówka tasiemki nie wystawała goła) to nawet długo się to trzyma 🙂
smartini, a no widzisz bo ja właśnie miałam robiony podobny efekt, ale odbijany folią transferową i nie wyszło tak idealnie. Choć w sumie ok, ale tasiemka na pewno by dała "czystszy" efekt 🙂 dzięki za info, będę pamiętać 🙂
Laski, jak sie uzywa pedzelka do ombre? Tego z wlosiem z rozna dlugoscia?
I co na skorki? Wyhodowalam ladne paznokcie, ale skorki, szczegolnie te boczne to jakas katastrofa. Twarde, pekaja.
wistra, na skórki po 1sze dobry krem do rąk po każdym myciu (polecam te z yves rocher, są droższe niż drogeryjne, ale wydajne), po 2gie olejki - może być masło shea, olej kokosowy, regenerum do paznokci.
Olej kokosowy taki z kuchni moze byc?  😁
Czemu nie? 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
18 września 2017 14:59
wistra, wymień w domu mydła na te z Yope- jedyne, po których nie muszę od razu kremować rąk. Do tego przy każdej możliwej okazji stosuj krem- mój ulubiony to krem do rąk z Eveline Glycerine (z kozim mlekiem). A na skórki- olejki 🙂 Też przy każdej okazji, przynajmniej 2 razy dziennie. Mogą być spożywcze, chociaż ja bardzo polubiłam się z nowymi olejkami perfumowanymi z Eveline, dostępnymi w Rossmannie.

Jak pierwszy raz poszłam zrobić paznokcie, to babeczka na samym początku zwróciła uwagę na te suche skórki, odstające zadziorki i ogólny wygląd paznokcia. Twierdzi, że to wina niedoczynności tarczycy.
Ja też mam problemy z tarczycą i bez ciągłego nawilżania i natłuszczania skóry i paznokci byłaby tragedia. Podstawą dla mnie są dobre kremy i balsamy bez parafiny, najlepiej na bazie shea. I jakoś daję radę 😉
Najlepszy krem do rak jaki mialam to ten:
https://www.eau-thermale-avene.pl/cicalfate-antybakteryjny-krem-regenerujacy-do-rak
W sumie wtedy skorki byly fajne, kupie go znowu.
Mam jeszcze Maselko do skorek, takie:
https://nails.silcare.com/nowosc-maselko-do-skorek-cuticle-butter-soft-touch.html
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 września 2017 16:10
Pomocy we wzorkach. Czym robicie wzorki na pazurach, kiedy chce na jednej hybrydzie pomalować innym kolorem hybrydy to strasznie mi dużo warstw trzeba żeby nie prześwitywało.
Fajna opcja do wzorków to  Paint żele firmy Canni- są na Allegro i tanio można dorwać na AliExpress bądz z grupy na Fejsie jak ktos sprzedaje wtórnie.
Miałam kilka zamówionych z nadzieja, że będą fajne na całe paznokcie ale są gęste, ciężko mi się nimi całe paznokcie malowało i trudno usuwało acetonem - gorzej schodziły.
A że wzorków nie robię sama tylko stemplami się posługuję (antytalent artystyczny :P) to sprzedałam. Ale kolory mają boskie i nie trzeba wielu warstw przy ciemnych kolorach 🙂 Jasne tylko czasami wkurzają z prześwitywaniem ponoć chodzą głosy.
Za to biała i czarną hybrydę kupiłam sobie z Rosalind też z Ali i robię nimi mało ambitne wzorki od czasu do czasu - nie prześwitują 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 września 2017 21:46
Dzięki BlueHorse :kwiatek:
wistra, na skórki polecam to i to  😀 Przy regularnym stosowaniu widać różnicę  😀 Oba dostępne w Rossmannie.

Co do ombre, nie mogę znaleźć wideo, na którym było to fajnie pokazane... Zaciera się granicę między kolorami krótkimi "dotknięciami", nie pociągnięciami 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 września 2017 09:13
Kraków - aj nid help 🙁
Znacie kogoś robiącego hybrydę bardziej w nowohuckiej części Krakowa? Moja kosmetyczka zmieniła branżę, mam niby poleconą inną (nei tak dobrą wprawdzie ale sprawdzoną) tyle że znowu na Bronowicach, nie uśmiecha mi się ani nie opłaca cisnąć co 3-4 tyg. na drugą stronę miasta i z powrotem 🙁
W ciemno nie pójdę bo nie trawię źle zrobionych paznokci :/ zależy mi na dobrze zrobionych skórkach, równym malowaniu i bez kiczu i pazórów na kilometry, lubię moje 'średnie' kwadratowe i chciałabym, żeby takie zostały 🙁
smartini, bardzo polecam 😉 Dziewczyna robi na Osiedlu Kościuszkowskim. 😉
Moje nowe sprzed pary dni  😍
To ja tez sie spytam: szukam dobrej stylistki/studia stylizacji paznokci ktora robi super zele (wraz ze zdobieniami) w Krakowie, Ruczaj/Debniki/Wola Lagiewnicka/Bonarka. Ktos cos?
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 07:57
Doubler, dzięki! Po zdjęciach wygląda to obiecująco 🙂 póki co hybrydę zdjęłam, muszę kupić jakąś odżywkę do paznokci (swoją drogą, ktoś coś?) i jak trochę odpoczną, to do niej pójdę 🙂
smartini, niezmiennie - olej kokosowy 😉 Wcierać codziennie w paznokcie i skórki 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 września 2017 11:43
Libeerte, olej kokosowy to mam i używam chyba do wszystkiego, teraz jeszcze do twarzy wjechał z macadamia :P ale może coś jeszcze jest godnego spróbowania 😉
Podobno olej jojoba jest najlepszy do paznokci i skorek, ale sama jeszcze nie nabyłam.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 września 2017 21:54
To może i ja się pochwalę choć mogło mi wyjść nieco lepiej 😉

[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21557918_276725642832979_3207615445072127556_n.jpg?oh=d17233e7a8060fcf6c93c6ed00916e06&oe=5A4429AF[/img]

W ogóle zakochałam się w bazie indigo, pazury rosną jak szalone 😍
Ja zamówiłam bazę z AliExpress i pierwszy raz paznokcie mi tak trzymają. Ciekawa jestem tylko jak bedą wyglądały po zdjęciu 🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 września 2017 09:12
Moje ostatnie maleństwa, teraz już niedługo do zmiany. Pionowe ombre, syrenka na wskazującym. Ubolewam, że w sezonie motocyklowym nie mogę mieć długich, ale niech no tylko zima przyjdzie..  😡  😉
wistra, na skórki polecam to i to  😀 Przy regularnym stosowaniu widać różnicę  😀 Oba dostępne w Rossmannie.

Co do ombre, nie mogę znaleźć wideo, na którym było to fajnie pokazane... Zaciera się granicę między kolorami krótkimi "dotknięciami", nie pociągnięciami 😉


Kupiłam to drugie i MASKARA. Jest jeszcze gorzej. Nie będę zdjęć wrzucać, ale teraz to mi się skorupy porobiły, a nie skórki 🙁
Ja polecam Regenerum do paznokci, u mnie się sprawdził
Dziewczyny jak zrobić efekt Rose chrome? (wrzucam zdjęcie juliadny, chyba się nie obrazi  :kwiatek🙂 to jest efekt lustra na różowym kolorze czy jakiś specjalny pyłek?
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 września 2017 12:51
Zuzu., pyłek chrome na różowej hybrydzie 😉
smartini, :kwiatek: gdzie dostanę jakiś dobry pyłek + top no wipe? Bo zamówienie z indigo za 80 zł mnie przeraża  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się