paznokcie, żele, tipsy

Czy miała któraś z Was nieprzyjemną niespodziankę w postaci żółtych przebarwień na płytce paznokcia po ściągnięciu hybryd? Dodam, że przez całe życie miałam śnieżnobiałą płytkę, aż do teraz...
Moje wczorajsze 🙂
Dwa lakiery z ali (Venalisa). Niestety fioletowy okazał się... różowy 😉 Do tego myślałam, że będzie gładki a ma błyszczące drobinki, jakby brokat. Niezbyt dobrze kryje ale bez dramatu. Za to ten niebieski/zielony/kij wie jaki jest super.
Na środkowym i kciuku mam syrenkę ale ogólnie fotki słabo pokazują efekt.



Filmik o wiele lepiej pokazuje całość 🙂
Klik
patrycjasz ja jakoś dwa miechy po tym jak zaczęłam sobie sama robić hybrydy. Pamiętam, że zrobiłam przerwę na miesiąc, zmieniłam bazę Semilaca zwykła na witaminową i odrastały już ok i do tej pory trzymam się jednej bazy i nie było problemów a lakierów na bazę używam wielu  firm nie tylko samego Semilaca 🙂
Tak czy siak w moim przypadku nie mam bladego pojęcia dlaczego to się zdarzyło ale samo znikło chyba, że pomogła przerwa sama w sobie lub zmiana bazy tego już nie dojdę.
Dziewczyny, macie sprawdzonych sprzedawców na Aliexpress? Chcę zamówić pyłki i matowy top. Zależy mi, żeby przesyłka rzeczywiście do mnie dotarła.
Podrzucicie linki?  :kwiatek:
Na FB jest taka gigantyczna grupa poszukaj coś w stylu "Aliexpress polska nails and tools". Nie nazywa sie dokladnie tak, ale powinnas wygooglowac.


edit: literówki z kosmosu  🤔
Dzięki, znalazłam tą grupę  :kwiatek:
BleuHorse ja za stan rzeczy obwiniam właśnie bazę. Dotychczas używałam wielu różnych preparatów na paznokcie i zawsze wszystko grało. Z bazą Semilac jednak się pożegnam, nie chcę ryzykować gorszych problemów z płytką. Patrząc na skład myślę, że ta witaminowa niewiele zmieni ale dziękuję za pomysł. To był dopiero mój drugi manicure hybrydowy.

Chess wyglądają super!

Czy ktoś może używał tej bazy z Shellac? Warto zainwestować? Podobno jest hypoalergiczny.
patrycjasz, jest dobra, ale czy aż tyle warta to nie wiem. Mi to nawet z AliExpress sie sprawdza, także nie jestem zbyt dobrym przykładem :p ale jakoś nie wierze w hypoalergiczna hybrydę, tam jest tyle chemii, ze każdego moze i tak uczulić.
A ja nie tyle, że chwalę witaminową za jakieś super właściwości i polecam jak po prostu lepiej mi sie zdejmowały na niej lakiery acetonem oraz juz od ok. półtora roku nie mam żółtych paznokci ani innych objawów alergicznych więc tak jak pisałam wyszłam z założenia, że 29zł raz na dłuższy czas to nie jest za duzo za produkt, który na moich pazurkach jest sprawdzony i dla mnie pewny 😉 Myślę, że każdy musi sprawdzic co dla niego dobre i tyle 🙂
Gniadata   my own true love
08 stycznia 2018 19:25
a jak wypada jakościowo proteinowa baza z indigo (pamietam że coś o niej kiedyś czytałam że szał ale kiedy i gdzie to już nie wiem :hihi🙂? póki co już raz ściągnęłam neonaila z paznokci no i cholera widać po nich, że zwykły lakier to nie był (fakt że ja pewnie to zmywałam jak dziecko we mgle, ale mimo wszystko się trochę przeraziłam). jest sens na tym etapie inwestować w tą bazę? bo generalnie w trwałości hybryd jestem już zakochana (ja z tych co zwykły lakier sie 2 dni góra trzymał) i myślę że będę robić... no często :P
Jak baza zwykła Semilaca mnie zaniepokoiła tą reakcją paznokci na żółto zakupiłam baze i top Indigo. Top był jak dla mnie tragiczny bo dobry efekt uzyskiwał tylko przy okrutnie długim wypalaniu w lampie,a baza z racji, że ochów i achów nie było razem z topem poszła na rynek wtórny, droższe, mniej pojemności a mnie jakoś nie zauroczyły. Także baza może tak a top jednak polecam z Ali 🙂
Apropo zamówiłam dwa polecany na grupie na facebooku topy no wipe z Ali. Jeden doszedł firmy MsHare i jestem totalnie zafascynowana  😍 Błyszczy się bardzo długo, utwardzony normalnie jak kolor, trwały i mocny no i jak to z Ali - tani (7,17zł - 10ml), teraz czekam na drugi, który jest ponoć jeszcze lepszy i nie mogę się doczekać aż przyjdzie 🙂
Gniadata   my own true love
08 stycznia 2018 20:07
to znaczy top z neonaila mi pasuje póki co, połysk ma super, trwały chyba też jest - no przynajmniej nie opuszcza paznokci nieproszony, poza tym jeśli chodzi o kosmetykową część aliexpress to szerokim łukiem omijam 😉 bardziej chodzi mi o jakąś bardziej paznokcioneutralną bazę (a jakby jeszcze był profit dla płytek to już w ogóle rewelacja - a te proteinowe są niby właśnie w tej kwestii spoko przynajmniej wg wizażowych opinii, chciałam to jeszcze jakoś tutaj potwierdzić 😉)
Ja też słyszałam same dobre opinie o proteinowej indigo. Teraz mam neonail, jestem zadowolona, ale tą indigo chce wypróbować jako następną.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 stycznia 2018 21:52
Gniadata mi paznokcie po bazie proteinowej indigo rosną jak głupie, natomiast co do jakości paznokcia pod hybrydą, będzie taka na jaką założysz hybrydę jak zbyt mocno przepiłujesz to cudów nie ma i odpowiednia do tego jak zdejmiesz hybrydy, jak się źle zdejmie to płytka będzie brzydka i uszkodzona.

Nie polecam natomiast topu no wipe gel polish. Jak chciałam odświeżyć pazury i po odtłuszczeniu nałożyłam nową warstwę topu, zwyczajnie po dwóch dniach zaczął się złuszczać, matowieje praktycznie od razu.
Gniadata   my own true love
09 stycznia 2018 00:16
Biczowa no wlasnie tego przygotowywania płytki i ściągania hybryd sie muszę jeszcze duuuzo nauczyc, to znaczy ogolnie muszę się nauczyć działać z tymi hybrydami 😀

dzięki za opinie dziewczyny :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 stycznia 2018 10:09
Gniadata ja spiłowuje kolor i zostawiam warstwę bazy. Samą bazę ściągam sporadycznie acetonem, schodzi długo bo indigo jest mocna bazą.

Pochwalę się.
Moje wcześniejsze i mój pierwszy raz z akrylem 😁
Co tu ska cisza 🙂 Ja wstawiam moje humorystyczne pandy 🙂 (po wrzuceniu do galerii odwróciło się do góry nogami 🙁 )



Nie mam już pojęcia co robić ze swoimi suchymi dłońmi 🙁

Edit - odwrócenie zdjęcia
macbeth, spróbuj krem pilarix- ten z 20% mocznikiem. Zapach ma znośny, ale działa.
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 lutego 2018 09:16
To przerywając ciszę, moje z myślą o dzisiejszej studniówce
yegua, ok, dzięki! Sprawdzę sobie 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 lutego 2018 11:26
W tym miesiącu żegnam się z żelami. A takie śliczne są. Już mi szkoda buuu  🙁
Scottie   Cicha obserwatorka
03 lutego 2018 12:32
smarcik, a dlaczego się żegnasz? Gdyby nie to, że pod koniec mi się non stop łamały, to chyba nigdy bym ich nie zdjęła 😉 Po zdjęciu paznokcie odrastały mi równo 5 miesięcy- w zasadzie to jeszcze tydzień- dwa i zetnę/spiłuję ostatnią warstwę płytki podżelowej.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 lutego 2018 12:39
Bo mi niestety przeszkadzają w realizowaniu górskiej pasji  🙁 Już pogodziłam się z tym, że np na motocyklu odczuwam dyskomfort, ale wspinać się z paznokciami po prostu nie da 😉

Nie lubię dokonywać takich wyborów  😂
smarcik, witaj w klubie, ja musiałam ściąć paznokcie do zera, bo nie mogę grać w Guitar Hero na PS 😀
Moje pracujące ręce aktualnie wyglądają tak.
Nie tak dawno narzekałam, że hybrydy nie trzymaja mi się w ogóle. A jak ktoś pamięta to dość dawno temu narzekałąm że niektóre kolory mi się nie chcą utwardzać. Problem zdaje się być zarzegnany. Zakupiłam na eBayu lampę Sun5 (znaną z AliExpress) i to dopiero drugi manicuire który nią utwardzałam ale jak na razie jest niebo a ziemia w porównaniu z moim malutkim Semilackiem 🙂
Od jakiegoś czasu czytam ten wątek, a ostatnio dostałam na urodziny od mamy lampę, a od męża podstawowe graty do hybryd 🙂

Pierwsze - wytrzymały tydzień i zaczęły odłazić, bo jednak pozalewałam skórki (serdeczny przedłużany):


I dzisiejsze 🙂 też pozalewałam topem  🙄 ale nauczę się  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2018 08:54
Dziewczyny jaką odżywkę polecacie na paznokcie po zdjęciu żeli?  🤔
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2018 08:57
eveline - twarde jak diament, albo 5w1.
Po zdjęciu żeli po kilku latach miałam papier, a nie paznokcie, pomogła rewelacyjnie !
Krążą po necie różne opinie na jej temat, ale ja używałam kilka lat i byłam zachwycona - minimum raz w tygodniu dopóki nie odkryłam hybrydy  😁
Pierwszy raz czy dwa, gdy moje paznokcie były "papierowe" to aż mnie palce bolały przez kilka dni, tak mocno się w nie wżerała ta odżywka - ale przeczekałam to i efekt naprawdę WOW.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2018 09:14
smarcik, long4lashes 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2018 09:20
Dzięki dziewczyny!  :kwiatek:


efeemeryda używałam Eveline 8w1 zanim  zaczęłam nosić żele i była ok, ale wyczytałam, że na zniszczoną płytkę lepiej nie stosować formaldehydu  👀

Dzisiaj zdejmuję 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się