paznokcie, żele, tipsy

corsunia36 owszem, w prawdziwym, japońskim manicure wcierane sa dwie substancje- jest to glinka, która ściera płytkę paznokcia wzbogacona w różne substancje tj: krzemionka, woski, keratyna i witaminy oraz... glinka, takze wzbogacona o rozne olejki. Obie pasty wcierane być powinny tradycyjnie za pomocą gąbki obitej skórą jelenia (sarny). Płytka jest ścierana jednak dosyć szybko się odbudowuje naturalnie dzieki glince i innym substancjom. Oczywiscie tylko regularny manicure japonski da jakies rezultaty czyli pomoze wygladzic plytke oraz nada jej różowy, zdrowy wygląd. Pamiętajmy jednak, ze pasty mogą byc wcierane TYLKO I WYLACZNIE w jedną stronę, w dwie spowoduje przeciwny efekt:]

Ruffian, przypomnę się... 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 lutego 2012 00:04
Powiedzcie mi czy znacie jakieś dobre odżywki (oprócz nailteka) lub sposoby na rozdwajające się paznokcie? Próbuję je zapuścić, ale co zapuszczę to mi się rozwarstwiają i łamią.
Są jakby poprążkowane i łatwo się wyginają.
moim skromnym zdaniem odżywki to tylko 'zaleczanie' problemu. Zawsze miałam beznadziejne, rozdwajające się paznokcie cienkie jak kartka papieru, a odkąd piję herbatę z pokrzywy (czasem ze skrzypu ale podobno za dużo nie wolno bo cośtam wypłukuje) i stosuje olejek rycynowy, widze znaczną poprawę
Plus włosy mi się poprawiły (pokrzywa) i olejek tez stosuję raz na 2 tygodnie do włosów a więc jest uniwersalny 😀
Ada   harder. better. faster. stronger.
17 lutego 2012 13:49
Notarialna, kiedyś mówiła mi kosmetyczka że pofałdowania płytki paznokcia często są winą nie wycinanych skórek, mogą też być spowodowane jakimiś niedoborami. Kup jakiś suplement, dużo osób poleca Merz Special u mnie co prawda po nim nie było żadnego efektu więc zmieniłam na Vitapil i poprawa nastąpiła bardzo szybko, co lepiej zadziała u Ciebie nie wiadomo 😉
konikikoniczynka, przepraszam za opóźnienia już poszło pw
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
17 lutego 2012 19:58
Mnie na moje zbyt miękkie, rozdwajające się i kiepsko rosnące pomogły odżywki Selly Hansen swoje kosztują ale są warte ceny. Paznokieć już po pierwszym nałożeniu jest w lepszym stanie.
Moje nowe:
Dodam, że dłonie crazy wyglądają dokładnie tak samo jak na zdjęciu po iluś godzinach pracy w stajni, objeżdżeniu kilku koni, szorowaniu kopyt, przygotowywaniu pasz, itd.  😀iabeł:  Serio
Kliknelabym " lubie to " hahahaha
ale wiele daje im wlasnie zrobiony zel🙂
busch   Mad god's blessing.
18 lutego 2012 00:26
Jak kształtują się ceny za tipsy w Warszawie? Możecie polecić coś niedrogiego, najlepiej w okolicach centrum, ochoty lub z dobrym dojazdem z centrum?
Wiem, że dobre tipsy kosztują, ale w tym wypadku chodzi mi bardziej o ratowanie resztek paznokci które mi zostały, na tych szczątkach i tak żadne arcydzieło nie powstanie  🙄
busch, co to dla Ciebie niedrogo? 🙂 bo wiesz, ceny są bardzo różne...
busch   Mad god's blessing.
18 lutego 2012 17:13
W tym rzecz że nie wiem jak się cenią w Warszawie - spodziewam się jakiejś przebitki w stosunku do cen, które znam z 'prowincji', ale nie orientuję się, jaka ona może być 😉
Tak jak już mówiłam chodzi mi o przymusowy odwyk od obgryzania, tylko tipsy mogą to na mnie wymusić 😉
Ja robiłam za pierwszym razem w Arkadii (Douglas) czyli z założenia drogo niestety (ale zostało mi to miejsce polecone)
I to drogo to 180 założenie a 110 uzupełnienie. Zadowolona byłam bardzo i uważam że mimo cen właśnie tam pójdę znowu... i do konkretnej osoby, której praca podoba mi się najbardziej.

Natomiast ceny z którymi sie spotkałam wahają się w okolicach 100 - 140 za założenie. Niestety z polecaniem konkretnych miejsc jakoś w tym wątku krucho - Ewuś ma jakąś kobitkę, z której jest/była zadowolona. I chyba Edytka też miała kogoś sprawdzonego🙂

A jakie są ceny "na prowincji"?
cieciorka   kocioł bałkański
18 lutego 2012 20:24
busch, dobry dojazd- przy dworcu gdańskim (metro), ale tipsów nie robiłam
busch   Mad god's blessing.
20 lutego 2012 03:10
Anaa, u nas 70 zł za pazury to ta wyższa półka 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2012 07:40
busch ja mogę z czystym sumieniem polecić Karolinę http://www.prowokacja.waw.pl
Tel.: 513-047-337
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Studio-Piel%C4%99gnacji-D%C5%82oni-i-St%C3%B3p-PROWOKACJA/174357642102[[a]]
Ja po raz pierwszy założyłam żele i jestem mega zadowolona 😀 Zobaczymy jak się będą trzymały.
Frencz.

Ej dziewczyny mam do was wielką prośbę.. Tylko nie wiem czy tak można  🤔 ?
Pomogłybyście mi? Wystarczy "polubić" wpis na tej stronie http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=277185122349580&id=267685469966212&notif_t=like <jeśli to zbrodnia to przepraszam> byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
wczorajsze tak na szybko 🙂 w dodatku nie miałam akurat bialego lakieru od ręką ...
Lakiery Artdeco polecam - świetnie się rozprowadza i trzyma sie długo bez odprysków
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 lutego 2012 20:44
A ja odkrylam teraz essie i sie zakochalam 😉 
a ja wreszcie zaczęłam dbać o paznokcie XD nie są już takie końskie  🏇 🏇 🏇 🏇 🏇
i jestem uzależniona od Inglota XD
Kupiłam w sklepie Rossman taki zestaw do manicure za jedyna 9,99 zł.
Rozleciał się nawet zanim go użyłam.
Zostało mi etui. Odradzam.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 marca 2012 21:38
Czy gdzieś w Warszawie znajdę stacjonarnie lakiery Opi? Wolałabym sie nie bawić w wysylke przy zakupie jednego lakieru 🙇
Możecie polecić jakąś utrwalającaą i wygładzającą bazę pod lakier? :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
18 marca 2012 19:08
kupiłam poleconą przez panią dermatolog odżywkę si-nails, zobaczymy co będzie. jak nie pomoże spróbuję jeszcze z herome. możecie wyjaśnić, dlaczego po tej odżywce bolą palce?
ha! kupiłam dziś 3 lakiery OPI w sumie płacąc 30zł  🏇

do tego jeszcze odżywkę do paznokci biogel, zobaczymy czy poprawi mi kondycję płytki.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
18 marca 2012 19:26
Buyaka, gdzie?!?!  😜
Dokładne - gdzie?????  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się