paznokcie, żele, tipsy

Ja to zawsze któryś boczek za bardzo przypiłuję, a potem poprawiam i poprawiam, aż mam paznokcie każdy w innym kształcie 😁
[quote author=fruity_jelly link=topic=11436.msg1896492#msg1896492 date=1381478849]
Ja to zawsze któryś boczek za bardzo przypiłuję, a potem poprawiam i poprawiam, aż mam paznokcie każdy w innym kształcie 😁
[/quote]
W mojej sytuacji użycie słowa "kształt" byłoby sporym nadużyciem  😤
kujka   new better life mode: on
12 października 2013 09:07
fruity_jelly, nie dalej jak wczoraj zrobilam dokladnie to samo. Mam w sumie dlugie i dosc ladne paznokcie, ale nie przekonuja mnie migdalki (zwlaszcza te krzywulce by kujka) na nich. Zapuszczam i wracam do starego ksztaltu.
Dlatego ja chyba po ładne spiłowanie zgłoszę się do kosmetyczki a potem będę starała się ten kształt jakoś utrzymać.
Po pierwszej przygodzie z kosmetyczką byłam baaaaardzo zadowolona. Po drugiej też, niestety do czasu. Okropnie rozdwoiły mi się pazurki, zaczęły się kruszyć i łamać. Zaopatrzyłam się sama w niezbędne pilniki i staram się teraz utrzymać ten nadany im kształt. Piłując tylko w jedną stronę. Dzięki temu ich stan ulega znaczącej poprawie. Jeszcze muszę zainwestować w cążki do skórek, bo przy ostatnim wycinaniu totalnie przesadziłam... I skusiłam się na czarny lakier. Ostatnio zrobił się baaaardzo popularny, ogrom moich klientek go kupuje. I kurczę... Wygląda super, faktycznie! Nigdy nie sądziłam, że czarny zagości na moich paznokciach. Jak jeszcze mi trochę urosną to zrobię sobie takie:


Totalnie mnie urzekły!  😍
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 listopada 2013 22:09
a jak się nazywa taki matowy lakier?
Kurczę nie wiem chyba nie ma specjalnej nazwy. 🙂 Zazwyczaj określany jest jako mat/matte czy podobnie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 listopada 2013 08:59
[quote author=Ktoś link=topic=11436.msg1917110#msg1917110 date=1383689366]
a jak się nazywa taki matowy lakier?
[/quote]
na tym zdjęciu to nie jest matowy lakier, a matowy top coat. http://allegro.pl/opi-matte-top-coat-15ml-super-matowy-efekt-fvat-i3654281812.html 😉

stricte matowe lakiery miał kiedyś OPI i Zoya
.....pochwalę się moimi 🙂 nigdy na paznokcie nie zwracałam uwagi, były krótkie, jak najkrótsze, bo przy koniach przecież takie najlepsze. Aż koleżanka pokazałą i zrobiła mi "hybrydowe"- nie niszczą się nawet przy koniach🙂

...no to są, stajenne🙂

To i ja w końcu mogę powiedzieć, że mam paznokcie 😀 Terapia Regenerum dała efekty - są mocniejsze i w końcu przestały się rozdwajać. Teraz zniszczyć je może tylko uraz mechaniczny (ach te za ostre noże 😀 ), przestały się kruszyć z oporu powietrza 🙂
I ostatnio także szaleję z ciemnymi kolorami na nich 🙂 Kiedyś nie mogłam sobie na to pozwolić, żeby nie podkreślać ich tragicznego kształtu - teraz od czasu do czasu szaleję z lakierem, ale po zmyciu go znów odżywiam je dużą dawką Regenerum.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 listopada 2013 15:13
Popełniłam czarny, piaskowy lakier wibo  😍 Trochę długawo schnie ale jest piękny  😀



Zdjęcia marne bo z komórki ale lepszych nie będzie niestety.
Biczowa, też go mam 🙂 Schniecie to pikuś, zmycie go może być trudne, nie przepadam za zmywaniem.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 listopada 2013 19:23
A tam ja mogę zmywać 😉 skoro ciężko schodzi jest szansa że się dobrze trzyma 😀. Nałożyłam jeszcze na niego bezbarwny lakier z drobinkami złotego brokatu z AVONu i teraz pazury mi się mienią aż po oczach bije. Już kocham ten lakier 🙂
A robi któraś z Was samodzielnie hybrydy?
Julita, ja robię 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 listopada 2013 21:40
Anaa to zdawaj dokladna relacje! :-)  ja chce sobie raz zrobic u studio i jak mi sie spodoba to myslalam o zakupie wszystkiego. mozesz cos polecic?
Gienia ja juz po 2 wizytach w salonie i jestem zdecydowana na zakup sprzętu i robienie sobie w domu. Po prostu nie chce mi sie latać co 2tyg do salonu... Poza tym... Dość "brzydliwa" jestem i obrzydzia mnie w salonach prawie wszystko... Pilniki i narzędzia przynoszę swoje... No ale lampy nie będę nosić 😉 a jedyny mega sterylny salon w moim mieście jaki znalazłam bierze 160zl....

Jakieś tam stronki z "instrukcja" juz znalazłam. Np.:
http://www.alletipsy.pl/artykuly/96-manicure-hybrydowy-krok-po-kroku.html
Ale mam problem z wyborem firmy hybryd😉 na Allegro jest pełno tanich dużych zestawów ze wszystkim ale boje sie takich noname i dlatego szukam kogoś kto troche bardziej to ogarnia i tutaj uśmiechamy sie do Anaa  :kwiatek:
Waham sie miedzy tradycyjna hybryda shellaca (chociaż cena powala) a miedzy lekiero-żelami gelcolor opi.
Masz jakieś porównanie miedzy hybryda a tym lakiero żelem? Bo z tego co wyczytałam robi sie tak samo, efekt ten sam. Tylko różnica w pigmencie. Gdzieś było napisane, ze ten lakiero żel mniej szkodliwy ale czy to prawda...?

I czy ewentualnie są jakieś firmy hybrydowe tańsze niż shellac? A równie skuteczne i łatwe w usuwaniu? Jaka metoda najlepiej usuwać?

I czy są jakieś skutki uboczne/zagrożenia samodzielnego robienia? Na cos trzeba uważać?

:kwiatek:
no to już piszę 🙂

robiłam w salonie kilka razy, ale po 1 kasa, a po 2 brak czasu 😉 Rzadko kiedy salon może mnie umówić na mani np na 23 :P kiedy to zwykle mam czas na takie dyrdymały.
Przeszukałam pół forum Wizaż.pl i wyszło mi, że najlepiej na 1 rzut kupić zestaw polskiej firmy Cosmetics Zone.
Mają IMO śliczną kolorówkę.
Z kilku względów nie kupiłam ich zestawu z lampą, bo chciałam lampę z wyłącznikiem czasowym. Kupiłam taką:
http://allegro.pl/lampa-uv-36w-lcd-z-suszarka-rozne-kolory-okazja-i3701421644.html
Wyłącznik czasowy jest mega wygodny - ustawia się go na 120sek. i odmierza czas suszenia pazurów 😉
Z CZ kupiłam całą resztę - bazę i top, 5 kolorów, cleaner, waciki, pilniczki, patyczki itp.
Całość z lampą kosztowała mnie ok. 300zł.

Teraz dokupiłam bazę i top z Gelish i 1 kolor OPI do wypróbowania.

Bazę i top zmieniłam, bo u mnie te z CZ średnio się sprawdzają - podchodzi mi powietrze pod bazę - tak jakby mi się nie wiązała z płytką paznokcia dobrze. Podobnie miałam z innymi bazami u kosmetyczek, najlepiej chyba sprawdziło się u mnie OPI utwardzane LED i CND Shellac utwardzane w UV.
Stwierdziłam że spróbuję Gelish, bo czytałam bardzo dobre opinie o ich trwałości.

Jak tylko przetestuję - dam znać.

A - mojej Mamie świetnie się trzymają pazury zrobione od A do Z CZ, więc nie ma reguły 😉

co do gelcolor opi i cnd shellac - i to i to to hybryda o ile wiem 😉 tylko nazwa inna 😉 systemów jest multum... miałam robione i OPIki i Shellaci i w sumie chyba na korzyść OPI jeśli chodzi o trwałość 😉

Dzięki 😅
Zamawiam w takim razie cały zestaw CZ a pózniej dokupie zestaw lakierów opi🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 listopada 2013 09:12
dzieki za relacje.

a macie moze doswiadczenia z systemem alessandro striplac?

Anaa mozesz prosze wstawic jakies fotki twoich hybryd na paznokciach?
Gienia-Pigwa, muszę sprawdzić czy cokolwiek mam 😉 jak nie to zrobię dziś i wstawię 🙂

tego systemu o którym piszesz nie znam 🙂
macie za to wątek hybrydowy (w dużej mierze CZ) na Wizażu:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=665287
tam przewija się też dużo fotek (trzeba być zalogowanym, żeby je obejrzeć)
trzynastka   In love with the ordinary
13 listopada 2013 14:44
Znalazłam coś co ratuje moje zdrowie psychiczne: 😍


Preparat przyspieszający wysychanie paznokci.
Po kropelce na paznokieć i nie muszę przez X czasu myśleć czy mogę coś zrobić rękami czy nie, czy dotknę się czegoś czy nie.
Minus jest jeden - nabłyszcza- a ja mam dużo matowych lakierów, ale w imię spokoju ducha, skrócenia czasu schnięcia i zredukowania poprawek do 0 poświęcę się i o nich zapomnę na chwilę 😉
a tak przy okazji żelolakierów 🙂
znalazłam na ebayu hybrydy IBD po 5.5$ około... 😉 W PL najtaniej na razie znalazłam je po 44zł, a standard to jakieś 60-70...
Jakby ktoś reflektował na wspólne zamówienie to dajcie znać 😉
mają też OPI i CND (drożej nieco, ale i tak w porównaniu do Polskich cen - mega różnica)
link do sprzedawcy:
http://www.ebay.com/sch/scvbeautysupply1/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=
ash   Sukces jest koloru blond....
13 listopada 2013 15:17
Anaa, hybrydy IBD są świetne!
kiedyś jak sama robiłam paznokcie w domu to ściągałam z USA wszystko właśnie tej marki.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 listopada 2013 15:18
wiedźma, Seche Vite. Nie ma lepszego.

Kręciłam się koło Seche Vite i kręciłam. Opinie są skrajne - albo zachwyty, albo przeklinanie jaki to badziew.

Całe szczeście, że się zdecydowałam, bo to najlepszy top coat ever  😀 Wysycha momentalnie, trzyma lakier na paznokciach tydzien bez odprysków czy ścierania, można iść spać nie bojąc się, że rano obudzi się z odbitą poduszką. Mi nie "ściaga" lakieru (sprawdzałam na OPI, Essie, Chanel, YSL, Dior i Rimmel). W końcu mogłam wyciągnąć lakiery, które użyłam raz i rzuciłam w kąt, bo schły wieki.

Niech żyje Seche Vite  🏇
ash, a to "normalna" cena? 😉 czy wyjątkowo tanio? 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
13 listopada 2013 15:37
Anaa, hybrydy kupowałam po 10-12$
ash, to w sumie tanio... hm... ale pewnie i tak się zdecyduję 😉

macie moje dzisiejsze pazury. baza i top gelish, kolorek opi big apple red 🙂
mam nadzieję, że się trochę potrzyma 😉
Mi ostatnio manikiurzystka robi brokat fajnym sposobem. (lubię jak się świeci  :icon_redface🙂 Kiedy normalnie posypywała, zawsze coś odstawało. Teraz nanosi na wyschniętą hybrydę brokat pędzelkiem i wbija go w hybrydę, dociska, wgniata pędzelkiem Brokat się wkleja w hybrydę. Potem tylko kładzie nawierzchniowy i już mam swoje bling bling. I ponieważ ma masę różnokolorowych brokatów, to mogę sobie zestawiać różne kolory.

 

Ale ja ogólnie lubię mieć naćpane na paznokciach.
tunrida, różyk szałowy 🙂

w kwestii brokatów ja się najarałam na taki 🙂 to właśnie z ibd, można go dać na każdy kolor 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się