paznokcie, żele, tipsy

Euforia_80 tak, harda zdejmuje się dokładnie tak samo, tylko w przypadku harda ja robię że tak powiem dwa moczenia, czyli najpierw nakładam folie z porządnie nasączonymi removerem wacikami, zdejmuję wierzchnią warstwę czyli top i kolor i znowu wkładam paznokcie w folię i dopiero potem schodzi hard. I ja zawsze spiłowuję lekko top żeby sobie robotę ułatwić.
A co do lakierów to Cosmetics Zone ma 15ml za 24,99 lub 7ml za 17,99 i mają spory wybór kolorów, w tym neonki.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 czerwca 2015 13:05
fruity_jelly dzięki , zapomniałam o Cosmetic Zone , a mam ich lakiery i jestem zadowolona. Jak to czasem warto mądrego posłuchać  😉
Moje poprzednie i bieżące  🤣
Scottie   Cicha obserwatorka
09 czerwca 2015 14:03
heroinx, przepiękne! Szczególnie aktualny kolor 🙂
heronix to Twoje naturalki? Boniu, żebym ja umiała sobie sama taki kształt wypiłować 🙄
dziewczyny , zrobiłam sobie pazurki akrylowe i chce je pokryć lakierem hybrydowym , co mam zrobić aby hybryda się trzymała ? spiłować akryl ,odtłuścić i pomalować hybryda ?
.
Robić żele znów? Pomozcie! To są moje naturalne.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 czerwca 2015 21:25
Ja bym nie robiła ! Ładne paznokcie, możesz hybryda malować 🙂
Niee! Bardzo ładne pazury 😉
kujka   new better life mode: on
13 czerwca 2015 08:57
whitemoon071, lasko a po co Ci zele! Masz ladne naturalne paznokcie po co Ci sztucznie wygladajace "przeszczepy" 😉
Bo mi się nie chce malować 3 razy w tygodniu..
to pomaluj je hybrydą  🙂
kujka   new better life mode: on
13 czerwca 2015 13:11
Albo chociaz tym, no... winylowym? Chyba tak to sie zwie.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 czerwca 2015 16:17
Używacie stempli do paznokci?  🙂 Bo nie do końca to ogarniam. Niby banał, a nie wychodzi.
Postanowiłam ostatnio zacząć bawić się hybrydą. Kupiłam lampę z zestawem startowym, tydzień temu przyszła i zrobiłam od razu pierwsze paznokcie na próbę. Trzymały się do niedzieli, ale tylko dlatego że postanowiłam je zedrzeć. W sobotę zrobiłam koleżance i zeszły na drugi dzień same  😁  lakiery oczywiście na razie firmy krzak - artLak, dołączone do zestawu, do nauki jak znalazł. Dzisiaj doszedł do mnie semilac hard z szablonami i znowu zaczęła się zabawa  🏇  Na razie metodą prób i błędów. Hard mega mnie ratuje, zawsze miała długie paznokcie, w styczniu dostałam piłką w łapki i wszystkie paznokcie poszły - od tego czasu nie mogłam ich doprowadzić do ładu, łamały się i rozdwajały... Co gorsza zamiast od razu uciąć je na zero próbowałam przez pół roku wypiłować rozdwojoną płytkę z wierzchu, co zawsze kończy się źle  😀iabeł: 

Zabawa hardem świetna  💘  zastanawiam się czy na takich przedłużonych paznokciach trzymałby się zwykły lakier do paznokci??

I mam takie pytanie do doświadczonych, czy cleanerem przemywa się po kolei każdą nałożoną warstwę - baza, lakier, top ?
agnesix, cleaner dopiero na sam koniec 😉
No właśnie tak wyczytałam w instrukcjach, ale jak wyjmuję spod lampy to baza jest nadal lepka - ma taka być?  👀  co prawda mam bazę i top typu 2 w jednym z firmy krzak dołączonej do zestawu, ale dzisiaj ten semilac po wyjęciu też taki był. Niby już suchy, ale z wierzchu taki tłusty. Pierwszy raz jak robiłam sobie to nie przemywałam nic i trzymały się mocno. Koleżance jak zrobiłam w sobotę to w niedzielę odpadły i powiedziała, że pod spodem były takie własnie lekko mokro-tłuste  👀  jak ma być?
agnesix, tak, ma być lepki 😉 Mi ostatnio biała hybryda semilaca była sucha i cała się marszczyła na paznokciu.. trzymają się, i druga warstwa niby lepiej, ale to była tragedia :/ Może za krótko naświetlasz, jak były takie w środku? u mnie są zbite i jak je ściągam to wszystko jest suche w środku (po naświetleniu całości). A robisz całą rękę i dopiero pod lampę? może to ma znaczenie? Ja robie 2-3 paznokcie i pod lampę
O białej hybrydzie semilaca to mogę Ci od razu powiedzieć, że nadaje się do śmietnika - to ostatnio usłyszałam od dziewczyny, która robi na co dzień paznokcie. Jak usłyszała, że będę zamawiała niedługo lakiery semilaca dla siebie, to odradziła biały właśnie przez to, że się marszczy.

Robię całą rękę i naświetlam te 2 minuty. tylko harda robiłam po dwa paznokcie. Moje pierwsze były suchutkie, może za grubą warstwę jej zrobiłam  👀  dzisiaj pomalowałam tylko raz kolorem i dla pewności włączyłam dwa cykle naświetlania pod rząd, mam nadzieję że nie zejdą jutro.

A czym zmywasz? Acetonem czy jakimś płynem? Dostałam aceton w zestawie, ale słyszałam że lepsze są płyny do zmywania hybryd bez niego. I jeszcze primer, dostałam kwasowy o dzisiaj wyczytałam o bez kwasowym - jaki lepszy? Kwas pewnie bardziej niszczy na logikę, no i piecze niesamowicie jak gdzieś o skórkę zajdzie  😤
Mi biały Semilac się nie marszczył 🤔

helcia ze stemplami to tak właśnie jest, niby prosta sprawa. Ja zanim nauczyłam się odbijać to musiałam dużo poćwiczyć, najważniejsze to dobrze ściągnąć nadmiar lakieru z płytki tak żeby stempel złapał wzorek ale jednocześnie żeby się nie rozmazał cały na stempelku. Mi najlepiej do tego celu służył stary dowód osobisty zamiast dołączonej do stempla zdrapywaczki 😉 i też nie każdy stempel odbije wzorek, ja moje zamawiałam z bornprettystore i jeden odbija a drugi niestety nie. Jak nie odbija to można spróbować go delikatnie zmatowić pilniczkiem do paznokci.
agnesix, kurcze, ciekawe czemu, żaden inny się tak nie robi 🤔 Moja mama ogólnie jest kosmetyczką i na co dzień robi paznokcie, wiec używam tego co ma. Zazwyczaj robię 2-3 paznokcie i pod lampę. Warstwy są dosyć cienkie 😉 I 2 cykle naświetlania robię zawsze na koniec. A jak ściągam hybrydę, to najpierw piłuję górną warstwę, a później aceton na wacik i owijam przyciśnięty do paznokcia folą aluminiową. Skórki smaruję czymś tłustym przed przyłożeniem acetonu i wtedy jest lepiej 😉
A czemu lepiej robić po 2-3 paznokcie?
Ja robiłam zawsze cała rękę a jak sie spieszyłem to dwie na raz😉
Julita, mi spływa cały lakier z paznokci inaczej i często hybryda się marszczyła. Może jak ktoś jest wprawiony to mu lepiej idzie 😉
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 czerwca 2015 20:54
fruity_jelly tylko ja mam problem z tym, że jak ściągam lakier nałożony na płytkę ściągaczką to nic nie zostaje z lakieru we wzorku  🤔 Nie używam lakieru do stemplowania, ale dobrze napigmentowanego czarnego, innych lakierów też próbowałam.
a twojej mamie z tym białym się nic nie dzieje?  hmmm dziwne z tym białym, może jest mocno pigmentowany, wtedy podobno może się tak dziać.
No nic, na razie metoda prób i błędów. Fajna zabawa z tej hybrydy, wszystkim teraz będę robić żeby wprawy nabrać. Może kiedyś jakieś wytrzymają 2 tygodnie  😀iabeł:
agnesix, dzieje się tak samo właśnie 🤔 nie wiem o co tam chodzi. Kiedyś paznokcie, ktore mi mama robiła też trzymały chwilę (do tego miałam strasznie słabe), a teraz ściągam jak już mam odrost 😉 Więc na pewno się nauczysz 😉
helcia o tym mówię musisz poćwiczyć ściąganie lakieru, spróbuj starą kartą do bankomatu czy czymś takim
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
17 czerwca 2015 13:39
fruity_jelly próbowałam  🙁 ale nie poddaje się i będę próbować dalej. Chyba, że to możliwe, że trafiłam na wadliwą płytkę ze zbyt płytkimi wzorkami? A sądziłam, że będzie tak kolorowo  😁

Edit: Jednak mój naturalny kolor włosów nie jest przypadkowy  😵 płytka była pokryta błękitną folią, a ja byłam pewna, że ona jest takiego koloru z jednej strony  😂 Chciałam nożykiem pogłębić wzorek i niespodzianka  😁
Dobre 🤣 miałam płytki i takie tańsze z allegro i teraz mam bornprettystore i raczej jeśli chodzi o samą płytkę to nie ma większego znaczenia, raczej właśnie jakość lakieru, stempel do odbijania no i sama technika wykonania 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 czerwca 2015 11:23
moje zmęczone życiem paznokcie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się