paznokcie, żele, tipsy

Po tej pierwszej to raczej nie spodziewałabym się że usuniesz nią żel, przy hybrydach moooże da radę ale pewności nie mam. Z kolei tą różową mam, zamówiłam na alie za szalone 6 dolców, jakość tej frezarki jest adekwatna do ceny, ale żel spokojnie nią zdejmuję (dokupiłam tylko takie kapturki o większej gradacji niż te co są dołączone do zestawu). Jak na frezarkę do użytku domowego jest spoko, trochę się grzeje więc najpierw zdejmuję żel/hybrydę z jednej ręki a po godzinie z drugiej i ma bardzo krótki kabel. Nie wiem czy jesteś może na grupie Aliexpress Nails & Tools ale jest na niej sporo opini na temat tych frezarek, generalnie zdarzają się egzemplarze niedziałające, wadliwe, rozsypujące się po pierwszym użyciu, ja mam ją od około 3 miesięcy - póki co działa i daje radę 🙂
A wracając do lamp, Abody już do mnie przyszła ale niestety ze względu to że muszę w tym tygodniu oddać licencjata a zostało mi trochę do napisania to nie miałam okazji jej jeszcze użyć, mam nadzieję że w weekend mi się uda i zdam wtedy relację  🙂
Graba.   je ne sais pas
09 czerwca 2016 07:32
To pytanie chyba sie juz pojawilo, ale nie wiem jak szukac bez przekopywania 91 sron 😀 macie jakies polecone zestawy do hybryd na poczatek na alliexpres? Chce zobaczyc czy w ogole mi sie spodoba, wiec szukam czegos naprawde podstawowego 🙂
Ja akurat zamówiłam przez allegro zestaw z cosmetics zone z lampą uv i wpadłam całkiem. Po dwóch tygodniach domawiałam nowe kolory :P
Dziewczyny, szukam czerwieni z Essie.. ciemniejszej niż A List , ale jaśniejszej niż Bordeaux. Myślałam nad Twin Sweater Set, czy to dobry wybór?🙂 Nie chce opierać się tylko na zdjęciach z internetu, może ktoś ma te kolorki  :kwiatek:
Graba.   je ne sais pas
10 czerwca 2016 20:33
Kaarina, ja wlasnie nie mam dostepu do allegro, ale poszukam na ebayu 🙂
Wg internetowych opini cosmetic zonę jest słabe. Z ali używałam color tale, wg mnie porównywalne do semilaca. Jeśli chodzi o bazę/top to na grupie aliexpresowej polecają gel polish. Sama jeszcze nie używałam, ale duzo jest pozytywnych opini.

Mója abody juz niedługo bedzie  💃 w sama porę, bo tunelowka cos juz przestaje ogarniać  🤔
Nie wiem czy CZ wypada słabo, bo nie mam porównania. Jak dla mnie i moje początki z hybrydami spisują się świetnie. Semilaca unikam ze względu na coraz częstsze przypadki uczuleń. No i w porównaniu z innymi markami cosmetics zone ma konkurencyjne ceny, a nie chciałam przepłacać nie wiedząc czy mi się spodoba.
Baza i top z Cosmetics Zone podobno mega słabe ale jeśli chodzi o kolory, to super i pięknie odchodzą pod removerem, nie trzeba drzeć tak jak Semilaka.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 czerwca 2016 09:45
Meise, robisz sobie dalej tylko lakier i top? Można gdzieś poszukać o tym jakichś informacji?
Dziewczyny jak robicie ombre? Z 2-3 różnych kolorów?
Wczoraj robiłam pierwszy raz pędzelkiem, ale szczerze mówiąc średnio to wyszło. Przynajmniej mnie efekt nie zadowala.
Kaarina dziewczyna u której robię paznokcie robi ombre gabeczką 🙂 chyba taka jak do podkładu, tak przynajmniej wyglądała.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 czerwca 2016 09:15
Też robiłam gąbeczką 🙂 najpierw nakładałam kolory na paznokieć, później na gąbeczkę i dociskałam stopniowo dodając więcej lakieru
Dobra, to następnym razem spróbuję z gąbką. Dzięki!
Lampa Abody jest fantasyczna  💘 Robienie paznokci nie zajmuje mi już 2-3h jednej ręki (żel+hybryda) tylko o wiele krócej, hybrydy utwardzam 2x5sec (do wyboru 5, 30, 60 sekund) a żele 30sekund. Przy utwardzaniu w 48W lampa wytwarza trochę ciepła, żel który ja mam dosyć mocno 'się przypiekał' i mnie parzył więc drugą rękę robiłam już w 24W, nie parzyło a żel po 30 sekundach i tak jest całkowicie utwardzony. Nie napotkałam problemów typu nieutwardzone boki jak zdarza się przy mostkach. Lampa ma cichy wiatraczek. Generalnie lampa jest małych gabarytów, poręczna, ładna i szybko utwardza. Jedyne co bym zmieniła to zamiast 5sekundowego utwardzania, bym dałą 10 sekund.
Indigo zaledwie parę dni temu wydało identyczną lampę (coś mi się zdaje że z tej samej fabryki 😉 ) i kosztuje 390zł, przypomnę że na aliexpress wychodzi około 140-160zł.
casines dziękuję za feedback dot. frezarek  :kwiatek: (z opóźnieniem bo zapomniałam ze tu pisałam -_-'😉

o sprawie przypomniałam sobie dziś bo przyszło do ściągania... 
różowej raczej nie zaryzykuje - nie dam rady czek,,ć aż  się wychłodzi i będzie można kontynuować pracę. Szukam więc dalej - a że budżet ograniczony:

czy spotkałyście się z frezarką Mercedes2000? da rade do domowego (1 osobowego użytku raz na 2 tyg)? 🙂

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 lipca 2016 10:16
po dłuższej przerwie zrobiłam letnie, wakacyjne hybrydy  🤣

madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 lipca 2016 11:25
fajne!

używa ktoś lakierów MUR? kosmetyki, choć tanie, bardzo fajne, a na paznokciach się trzymają?
Poddaje sie  😵
Każdorazowo jadąc do stajni w pięknym manicurze wracam wyglądając jak wieśniaczka ktora co najmniej tydzień przerzucała obornik 👿
Z tego względu nie moge poprostu na własne paznokcie patrzeć i postanowiłam spróbować hybryd, bo za żelami  nie przepadam, dla mnie wyglądają zbyt sztucznie i conwazniejsze sa grube, czego strasznie nie lubię.
Chciałabym zakupić zestaw do hybryd do domowego użytku.
Myślałam zeby kupic osobno ale taniej wychodzi zestaw, na początku wpadła mi w oko lampa diamond LED + CCFL ale zestawy z nią zaczynają sie dopiero od ponad 200zł, wiec w czeluściach internetu wyszoeralam takie cusie i skłaniam sie raczej ku temu drugiemu linkowi
https://hurtowniacosmo.pl/produkt/zestaw-startowy-mini/
https://www.lakieryhybrydowe.pl/pl/p/Manicure-hybrydowy-zestaw-z-biala-lampa-UV-36W-K/315
Który z zestawów jest warty kupna? Moze macie jakieś które polecacie?
Znalzlam jeszcze z Allegro za ok 150 zł ale tam jest 2w1 top i baza a to z tego co sie orientuje sie nie sprawdza i lepsza jest osobno baza i osobno top.
Edit link poprawiony powinien działać
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 lipca 2016 23:08
Sophia, zamów z aliexpress.

Chociaż ja czekam juz ponad miesiąc na lampę i trochę dostaje świra, bo mnie dobija wygląd moich paznokci.
Aliexpress odpada :/
Długo trzeba czekać i płacić w $ a po za tym jestem antytalenciem internetowym i nie moge tam nic znaleźć  😂

Edit Strzyga szukam na tym ali ale tam są zestawy tylko do żeli https://pl.aliexpress.com/category/200002590/sets-kits/8.html?isrefine=y&site=pol&shipCountry=PL&g=y&needQuery=n&tag=
Ja bym brała pierwszy zestaw, (drugi link strona nie działa) i domówiła sobie jakieś fajne hybrydy na alie, po 1-3 dolary chodzą a mają tak samo dobrą jakość jak Semilac czy inne firmowe hybrydy 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 lipca 2016 09:29
Sophia, na face jest grupa aliexpress Polska nails & tools. Tam sa linki do zamówień. Zestawów nie ma, ale można poskładać 🙂
Graba.   je ne sais pas
27 lipca 2016 15:40
a polecicie jakieś lakiery, które wytrzymują dłużej niz 1 dzień? Myślałam o zakupie zestawu do hybryd, ale myślę, ze na dłuższą metę by mi się nie chciało. Moze coś w stylu super gel z rimmela? (czytałam opinie i podobno jest dość sredni...)

edit: ile mniej więcej zajmuje Wam zrobienie hybryd? (tak na początlu, bo później nabiera się wprawy 😉 )
myślicie, że ten zestaw by się nadał? http://tnijurl.com/zestaw_do_hybryd/ albo ten http://tnijurl.com/zestaw_do_hybryd_2/ ? Na sam początek by wystarczył czy muszę dokupić coś jeszcze?
Mnie się nieźle trzyma Eveline Magical Gel. Ten top dobrze też trzyma inne lakiery, z innym topem się trzymają może ze 2 dni bez odprysków, z tym 4-5. Sally Hansen też ma taką serię "niby hybryda, ale jednak nie", ale nie wiem, jakie ma opinie, za to cenę ma mocarną... Bardzo dobrze trzyma się też Vinylux (ok. tydzień), z tego, co kojarzę, można go dodatkowo utwardzić lampą, ale nie jest to niezbędne. Zmywa się zwykłym zmywaczem.
Graba.   je ne sais pas
27 lipca 2016 16:29
sumire, oo, dziekuje, bede szukac! Ten vinylux to tylko na allegro? To marka czy nazwa? 🙂
Graba im paznokieć twardszy tym dłużej sie lakiery trzymają
U mnie najlepszy efekt dała odżywka z eveline z diamentem
Paznokcie były twarde i dzięki temu długie, a ludzie pytali sie kto takie ładne ( na paznokciu sama odżywka 2 warstwy, bez żadnych kolorów ) tipsy/żele robi  😁
Ale do stajni to i tak sie nie sprawdza, co z tego ze paznokieć mocny jak lakier nie wytrzymywał i odpryskiwał w najlepszym wypadku na drugi dzień ( spałam w stajni wiec 24h na dobę tam przebywałam ). Same paznokcie juz lepiej bo bez odzywki ( zapomniałam wziąć 👿  ) do 5 dni bez żadnych pęknięć. Wiec najlepsza opcja była malować tylko odżywką bo lakier i tak nie wytrzyma 🤔

Edit: chociaż znajoma jest na tyle zdolna ze i hybrydy 2 dni nie wytrzymywały 😂
Wichurkowa   Never say never...
27 lipca 2016 17:43
Dlatego ja moja płytkę żałuję,bo inaczej przy mojej gracji połamała bym je od razu w stajni  😁
Moje kochane neonowe kolorki  💘
Poddaje sie  😵

Myślałam zeby kupic osobno ale taniej wychodzi zestaw, na początku wpadła mi w oko lampa diamond LED + CCFL ale zestawy z nią zaczynają sie dopiero od ponad 200zł, wiec w czeluściach internetu wyszoeralam takie cusie i skłaniam sie raczej ku temu drugiemu linkowi
https://hurtowniacosmo.pl/produkt/zestaw-startowy-mini/
https://www.lakieryhybrydowe.pl/pl/p/Manicure-hybrydowy-zestaw-z-biala-lampa-UV-36W-K/315
Który z zestawów jest warty kupna? Moze macie jakieś które polecacie?

Edit link poprawiony powinien działać


Ja mam dokładnie ten zestaw z drugiego linku. Już z pół roku. Z czystym sumieniem mogę polecić na pierwsze próby z hybrydą. Dla mnie jest wystarczający. Dokupuję teraz tylko kolory.
Kaarina dzięki
Jesteś juz 3 osoba ktora go poleca, także biorę CZ.
A tak z ciekawości masz moze porównanie hybryd Cozmetic Zone z Semilac?
wasia   Goniąc marzenia!
28 lipca 2016 10:56
Sophia
Bierz śmiało CZ. Lakiery są naprawdę bardzo fajnie. Dziewczyny narzekają jedynie na bazę CZ, ale zawsze możesz sobie po prostu kupić inną bo kolory trzymają się bez zarzutu.
Porównania z Semilaciem nie mam, mam porównanie z Neonail. Mam bazę i top z NN, kolory z CZ i NN, wszystko ładnie ze sobą współpracuje. CZ są nieco rzadsze od NN (co, kto woli). Jeśli chodzi o trwałość czy krycie są równie dobre.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się