Pasze firmy EGGERSMANN

Witam.
Co myślicie na temat pasz dla koni firmy Eggersmann? Co polecacie ze sprawdzonych przez wasze konie? Jak jest u was z dostępem do nich? Bo ostatnio chyba jest trochę z tym problem?
Averis   Czarny charakter
14 listopada 2009 21:45
To chyba do wątku witaminowo-żywieniowego powinno iść 😉
A może reklamowo- ogłoszeniowego?
słyszałam super opinie o tej firmie. Nawet chciałam przetestować, ale niestety nie mogę dostać w Warszawie tych pasz ani dodatków. Może ktoś wie, gdzie w Wawie kupie Eggersmanna?
Dystrybutorem tych pasz w Wawie jest aktualnie Michał Cywka tel 694 271 886
:kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 listopada 2009 13:10
Moje rude je niebieską, i chyba jej smakuje 🙂
Moj wcina Vital Seniora juz dosc dlugo i chwalimy sobie 😉
Ja kiedyś dawałam Equi-Crispa i byłam bardzo zadowolona. Potem przeszłam na Havensa
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 listopada 2009 14:44
halo ?
jest już wątek o paszach ==> http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,25.0.html
Chyba nikomu nie powinno przeszkadzać to, że powstał nowy temat tylko o paszach jednej firmy?  :kwiatek:
Mój koń np je lubi, jeden wcina wit. granulki Horse vital plus, drugi omijał je bardzo dokładnie pozostawiając nie naruszone 🤔
Interesują mnie pasze tej firmy, bo są wysoko składnikowe i ciekawi mnie jaki mają wpływ na konie? Czy warto je stosować?
Ja osbie bardzo chwaliłam paszę dla klaczy źrebnych eggersmana - Zucht Pellets (i odopwiednik Musli), cenowo sporo tańsza od Pavo, a jakościowo, smakowo chyba lepsza. Niestety musiałam zrezygnować właśnie ze względu na problem z regularnymi dostawami 🙁
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
15 listopada 2009 17:44
Cool Mix działa cuda z nadpobudliwymi końmi. Podaję arabce od jakiś 4 miesięcy i po 2 tygodniach był już efekt. Pasza tania, ale są problemy z jej dostawą.
Ja podaję eggermanna już baaardzo długo, jest to firma chyba najbardziej dostępna w Szczecinie jeśli chodzi o paszę...

Największe wrażenie zrobiło na mnie musli - Struktur Equichamp - z którego już mi ciężko będzie zrezygnować😉 Mimo, że skarmiałam worki różnych firm, zawsze wracam do eggersmanna. Pasza pięknie pachnie, ma dużo składników, które widać gołym okiem. Mój koń, który nie jadł na początku ani owsa, ani nie chciał ruszyć innych pasz, nie odmówiał tylko struktura😉 Samu na tej paszy wygląda jak pączek w maśle, więc po co zmieniać cokolwiek😉

Musli z tej firmy, z którym miałam jeszcze do czynienia, to:
*high energy musli
*natur musli
*kreuter msli
*cool mix

Z innych dodatków testowałam również:
*mesz
*biotynę
*aminoral
*czosnek
*witaminy - horse vital plus
*granulat high energy

Co do dodatków największe wrażenie zrobiła na mnie biotyna, raczej jej skład. Witaminy jak witaminy, lepsze wrażenie robi koń po chevinalu. Czosnek wg mnie słaby, aminoral coś tam może i daje na mięśnie, ale na pewno za tą cenę można kupić coś lepszego i skuteczniejszego. Granulat jest dobrym dodatkiem jeśli chce się żeby koń miał kontrolowanego powera😉 daje trochę mniejszego 'kopa' niż musli high energy. A mesz, jak mesz - daję już drugi worek, z racji - jak już pisałam - dostępności tej firmy w Szczecinie. Lepsze wrażenie na mnie zrobił chociażby mesz Pavo.
Ja karmię Seniorem. Jako dodatek ( tylko na obiad) aczkolwiek poprawę widać.
Koń wrócił do nas bardzo chudy, zaczyna nabierać ciała, sierść sie poprawia.
Na pewno nie jest to kwestia tylko paszy😉 Ale polecić z czystym sumieniem mogę i Seniora i Hafera.

pozdrawiam
Chyba nikomu nie powinno przeszkadzać to, że powstał nowy temat tylko o paszach jednej firmy?  :kwiatek:
Mój koń np je lubi, jeden wcina wit. granulki Horse vital plus, drugi omijał je bardzo dokładnie pozostawiając nie naruszone 🤔
Interesują mnie pasze tej firmy, bo są wysoko składnikowe i ciekawi mnie jaki mają wpływ na konie? Czy warto je stosować?


już i takjest od groma tematów... Chyba byłoby lepiej gdyby dyskusję kontynuować w wątku o paszach.... Bo zaraz będzie tych tematów od groma bo można jeszcze załozyć dl Pavo, Hartoga, Spillersa itd... tylko po co??
A czemu nie? Skoro kogoś interesują tylko produkty eggersmanna, albo tylko produkty innej firmy to czemu nie zakładać nowego tematu? według mnie to umożliwi sprawniejsze wyszukanie potrzebnych informacji i może zminimalizuje setki pytań o to samo w wątkach. Bo komu się chce tak na prawdę wertować kilkadziesiąt stron, żeby znaleźć (bądź nie) interesującą informację? - jak widać niewiele osób to robi. Gdybyśmy szli takim tokiem myślenia, to tak naprawdę na forum powinno być tylko kilka tematów baaardzo ogólnych np. żywienie, jazda - tylko aż strach pomyśleć jaki chaos by panował w owych tematach😉)
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 listopada 2009 22:29
A od czego jest wyszukiwarka ???  😵
Jasne w takim razie załóżmy tematy pt. produkty Equistro, p.Hartoga, p.Spillersa, p.Pavo, p.Froanu, p.Eclipse itd.
Wiecie ile musiało by być takich tematów  🤔 zapewne tyle ile firm na rynku.
Ten temat już powstał i nie wiedziałam, że to będzie taki problemem dla innych? Teraz nie mogę chyba go już usunąć. Jeśli on tak przeszkadza to powinien usunąć to administrator. Dlaczego nie piszecie do niego z tym "problemem"? Na innych forach jest o wiele więcej różnych tematów, więc nie rozumiem o co tyle szumu?
Ada, no i to jest dla Ciebie takim ogromnym problemem? Wyszukiwarka prędzej znajdzie określony temat, niż porozrzucane po różnych wątkach, stronach posty.

Jeśli jestem zainteresowana konkretną firmą lepiej się czyta temat konkretnej firmy niż dział z którego ona pochodzi, z którego trzeba wyłapać konkretne posty, a postów zwykle są setki.

Wybór tego, jak ma wyglądać forum i jak ma funkcjonować zależy tylko i wyłącznie od administratora czy moderatorów. Ja tylko wypowiadam swoje zdanie.
Oczywiscie, tym bardziej, ze Eggersmann ma bardzo szeroka game produktow 😉

Karmię Eggersmannem dobre kilka lat. W miedzyczasie zdarzało mi się próbować pasz innych producentów, ale zawsze wracałam do Egg.
Stosowałam/stosuję:
Senior/vital muesli - dla koni, które powinny trochę przytyć - np. wałka po kastracji, konia po rehabilitacji, chorobie , etc - pasza rzeczywiscie działała cuda :-)
Kombi pellets - codzienny składnik pasz
Frucht muesli - śniadanie dla koni w lekkim treningu
Hi Energy Muesli - śniadanie dla lekko ospałych koni pracujących
Horse Vital Plus - suplement witaminowy - opłacalny najbardziej w 25 kg worku (dla jednego konia taki wór na rok prawie wystarczy).
Lucerna (nie pamiętam nazwy, w fioletowej paczce) - okresie niepastwiskowym
Krauter pellets - dla "kaszlaków pyłowych" czyli koni którym bardzo przeszkadza kurz na ujeżdżalni
Biotin Plus (chyba) na zmianę sierści - bosskie :-)
Jarling pellets - dla "dzieciaków"
Zucht muesli - dla klaczy ciężarnych i w okresie laktacji
Jęczmień - dla koni ciężej pracujących
Mesz - super pachnący :-)
etc...
Nigdy nie zawiodłam się na tych paszach , a wszelkie zmiany były raczej in minus. Np Pavo ma bardzo dobre jakościowo pasze i suplementy, ale przy analogicznej i niejednokrotnie gorszej (patrząc na skład) jakości ma ceny o wiele wyższe. Jedynym minusem Eggersmanna jest kiepskawa dostępność, ale znając ten problem - po prostu zamawiam pasze o wiele wcześniej.

W linku koń niespełna 4 letni całe życie pasiony Eggersmannem:


Mój koń również chętnie zjada Eggersmanna. Jeśli chodzi o dostępność paszy, to polecam sklep:
http://www.galopada.pl/sklep/
Wysyłka pasz jest gratisowa (było już o tym w jakimś wątku). Zamawiałam tam paszę kilka razy i mogę tylko pochwalić jakość obsługi.
To prawda, w Galopadzie maja doslownie 99% Eggersmanna a i tez jest mozliwosc, zeby cos domowic 🙂 tym bardziej, ze Galopade mamy pod nosem w Szczecinie 🙂

Bede musiala wyprobowac ta Vital/ Senior Musli 🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
16 listopada 2009 10:48
Ale nie mają Cool Mixa, w zastępstwie wysłali nam paszę Heikra krauter.
Wystarczy do nich zadzwonic i poprosic o zamowienie, bo bardzo Ci zalezy akurat na tej 🙂
Vital Senior jest naprawde swietny.
Moj chudzielec go wcina jako dodatek do owsa i rzeczywiscie troszke go to zaokragla, a naprawde jest baaaardzo koscistym koniem.
Takze ja Vitalowi jestem wierna 🙂
Ja dawno temu jak miły Pan mi przywoził do domu podawałam musli z witaminą E + Selen. Byłam bardzo zadowolona.
Vital Senior jest naprawde swietny.
Moj chudzielec go wcina jako dodatek do owsa i rzeczywiscie troszke go to zaokragla, a naprawde jest baaaardzo koscistym koniem.
Takze ja Vitalowi jestem wierna 🙂


Tym bardziej zainwestuje. Podjade dzisiaj/jutro do Galopady i kupie. Mam nadzieje, ze na mojego to tez tak podziala 🙂 Mialam kupic inna pasze, ale poczytalam troche i ma zle opinie, a kilka pozytywnych mnie jednak nie do konca przekonuje. O tej (Vital) naczytalam sie juz troche dobrego. Oby byla naprawde dobra 🙂
Kajula,

Seniora nie ma w tej chwili na stronie Galopady, ale dzwoniłam i okazało się, że właśnie przyszła nowa dostawa i Senior jest. Na stronie będzie za dzień lub dwa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się