popręg

xxagaxx, bo pomacałam ostatnio jakiegoś daw maga i zaczęłam współczuć koniom, takie toto twarde i sztywne 😉 Twój kentaur jest fajny,  ale wolałabym coś tańszego.
No ale konie tamtą częścią nie pracują. Znaczy są masakrycznie twarde popręgi, zwłaszcza te w czarnej skórze. Ale to chyba głównie te gorszych firm (np. Villahorse) jak chcesz mega miękki to wzięłabym Daw-Maga, ale tego zwykłego (Ola ma te popręgi to możesz sobie pomacać 😉 ) Skoro chcesz w miarę tani i dobry popręg to poszłabym zdecydowanie w te. W Miszewie pani ci zamówi nawet z gumami jakimi będziesz chciała 😉 (bo te zielone są straszne)
xxagaxx, dzięki, jak zwykle zapomniałam o Miszewku 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 maja 2014 10:45
mam villahorse z fartuchem i jestem z niego bardzo zadowolona. szczególnie w kontekście ceny. nie jest to daw-mag, ale naprawdę fajny popręg 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 maja 2014 07:31
czy istnieje jakiś oddychający popręg? moja klacz teraz w upałach poci się pod popręgiem i ...odparza, powstaje wysypka w miejscach najbardziej zapoconych. testowałam skórzany, neoprenowy, bawełniany, sznurkowy (bo ponoć przepuszcza powietrze) i nic dalej do samo

ktoś ma pomysł na popręg z klimatyzacją?
Rudzik, może Kieffer Air Tex?
Chociaż mi się konie pod skórzanymi popręgami co prawda pocą, ale nie odparzają. A mam delikatne zwierzaki bardzo... może to kwestia skóry (jakości)?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 maja 2014 08:03
gaga może być że skóra bo to był villa horse,

też myślałam, o tym air tex, ale czy to nie jest taka tandetka? znalazłam na koniku ale opis jest strasznie skąpy, ktoś go używa i może coś o nim napisać? czy ma gumki, czy miękko wykończony na brzegach jak się go użytkuje i czy nie pójdzie na śmietnik po miesiącu
Ładne kilka lat użytkuję Air Tex'y i nie - nie poszły na śmietnik po miesiącu.
Jednego starego niedawno sprzedałam, bo w ujeżdżeniówkach wymieniłam sprzęt na skórzany. Długie popręgi mam nadal Air-texowe i nie zamierzam ich wymieniać 😉
Są różne opcja tych popręgów - z gumkami (tymi do zapinania na sprzączkach tak?) i bez nich chociaż gumki rzeczywiście słabe - po jakimś czasie się urywają.
_Gaga a czy dałabyś radę wstawić zdjecia?
Nie mam zdjęć popręgów...(nie robię im zdjęć 😉)
Mogę zrobić w weekend na przykład... bo znając życie dziś zostawię letefon a aucie
jasne, ciekawa jestem tego materiału, więc gdybyś dała radę czy w weekend czy nawet po to będe wdzięczna  :kwiatek:


Super są te popręgi - używałam go na bardzo delikatnym folblucie między innymi, bardzo miło go wspominam - miałam długi i krótki do ujeżdżeniówki, który został mi jako popręg do pasa do lonżowania 😉
Jeszcze Professional's Choice ma taki oddychajacy popreg

http://pasi-konik.pl/pl/p/PROFESSIONALS-CHOICE-VenTech-popreg-ujezdzeniowy/2719
Rudzik a może jakiś popręg z naturalnym futrem ?  👀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 maja 2014 17:11
też myślałam o futrze, ale tak przez internet boję się że kupię jakieś badziewie bo futro futerku nierówne. Kentaur ma fajne popręgi z futrem ale za  prawie 5 stów. Ten kieffera wygląda na fajny
Czy po jeździe wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką popręg skórzany, czy jeszcze coś polecacie ?
które popręgi są miększe, rzadziej obcierają? skóra z Kentaura czy Daw-Mag? a jeśli Kentaur to który wybrać? mówię o popręgu długim, nie ujeżdżeniowym 🙂
Czy po jeździe wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką popręg skórzany, czy jeszcze coś polecacie ?

Ja czyszczę praktycznie po każdej jeździe smarem absorbiny (One step), aby usunąć pot i resztki sierści 🙂
Majowa ja też skórzany popręg zawsze po jeździe wilgotną gąbką z mydłem CD&M i później balsam (takie step 1 i step 2 w sprayu - wygodne i szybkie w użytku). Jak nie chcesz niczym smarować, to chociaż na wilgotną gąbką z szarym mydłem. Widziałam wiele siodeł w ten sposób 'konserwowanych' po każdej jeździe i sprzęt w przeciągu lat wygląda cały czas jak nowy. Można też przecierać chusteczkami dla niemowląt podobno.. Nie wiem, nie stosowałam
Dziękuje Szanownym Paniom  :kwiatek:
Czy ktoś posiada taki popręg?


Chciałabym coś specyficznie w takim "kroju", żeby dawał dużo swobody  koniowi

Macałam nowość stubbena 😜 ale cenowo poza moim zasięgiem 😵
mówie o tym: (daje w linku, bo duze zdjecie)
http://www.arpav.pl/file/1790
Gillian   four letter word
21 czerwca 2014 17:51
ludzie zwariuję  😵 po wielu próbach i eksperymentach stanęło na tym, że koń czuje się komfortowo w popręgu z fartuchem tylko i wyłącznie. Od 4 lat jeżdżę tylko w nim i jest ok. Waszmość koń postanowił, że będzie się obcierał pod pachami. Szukam futrzaka na taki popręg - ktoś coś?
Gillian, jest na forum dziewczyna, która szyje futra na popręg - znajdziesz ją w ogłoszeniach. Robi ze świetnej jakości futra - mam podróbkę Mattesa. Jak wyślesz wymiary to Ci zrobi co chcesz.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 czerwca 2014 18:30
Losia, mam dokładnie taki popręg 🙂 użytkuję jakoś od miesiąca i jestem zadowolona. koń się nie obciera, popręg przylega jak powinien.
hkm ma trzy takie modele:
6260 (ten ja mam) - 351 zł
[img width=650][/img]
4621 (jakaś nowość, nie wiem czym dokładnie różni się od tego powyżej. prawdopodobnie głównie jakością skóry i być może nie jest taką 'poduszką'😉 - 189 zł

3988 (zwykła pcv-ka) - 140 zł
[img width=650][/img]
sei dzięki za odpowiedz :kwiatek:
interesuje mnie ta tańsza skórzana wersja (w środku)
Masz może możliwość porównania jakości skóry? :kwiatek: Czy jest wart swojej ceny?

Co do produktów HKM, podchodze raczej "z rezerwa", ale ten jest jedyny w takim krztałcie, w moim przedziele cenowym (ok 200zł)

edit: on jest z gumami? czy to zwykła "taśma" nierozciągliwa?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
21 czerwca 2014 18:48
tego tańszego nigdy w ręku nie miałam bo on dopiero co pojawił się w sprzedaży.
nie wiem więc jak to z tą skórą będzie  🤔 też do skórzanych produktów hkm podchodzę z rezerwą. te droższe z reguły są warte swojej ceny.
gumy ma wszyte przy środku popręgu, same paski do przystuł są z taśmy.
zawsze możesz zamówić i jak ci nie podpasuje odesłać. stracisz koszta wysyłki, ale też szansa, że będziesz zadowolona 😉
dostępne rozmiary to 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80
Hmm... chyba poczekam w takim razie, aż trafią do sklepu i ktoś go "pomaca" 😉

Niestety siedze za granica, często kupuje sprzęt z wyprzedzeniem w PL i co jakiś czas wysyłam do siebie. Ale ostatnio tak się naciełam na żel pod siodło i bryczesy, oba nie pasują a minął termin zwrotu, bo w kartonie w PL przeleżały 2 miesiące. I nie moge już odesłać niestety 🤔
anetakajper   Dolata i spółka
24 czerwca 2014 13:39
Popręg obciera mi konia pod pachami : http://yard-equites.pl/ujezdzeniowe-/371-popreg-skorzany-z-gumami-profilowany-daw-mag.html jakie futro najlepiej załozyć żeby te metalowe sprzączki pochować ?
Ten poktowiec http://pasi-konik.pl/pl/p/E.A.-MATTES-Pokrowiec-na-popreg-ujezdzeniowy/7040 sprzączki/szlufki  na wierzchu i dalej będzie obcierać.
Ma ktoś jakiś pomysł?
anetakajper, ja kiedyś w takiej sytuacji tunel kupiłam. Chyba Mustang ma takie z futra owczego. I chyba nawet jak zadzwonisz i poprosisz to uszyją szerszy. A do tego ktoś na forum szyje z futer owczych.
hm ja bym przesunęła siodło kilka cm do tyłu, popręg nie powinien pod pachy włazić
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się