popręg

redhorse, skóry w popręgach Soft Kavalkade są super super mięciutkie ale nie wierzę, że będą lepsze niż codziennie czyszczone futro 🙁
Po zagojeniu otarcia założyłam od koleżanki popręg skórzany USG tyle że dużo dłuższy bo ok 80 i koń się nie obtarł ( do tej pory 45cm) , podobnie spróbowłam założyć ok 60 zwyką z pasa do lonżowania i też ok. Czy mogła to być kwestia za krótkiego popręgu?
Ten 45 i 80 chyba do innych siodeł używałaś.  Może to ma jakiś wpływ?

Też mam konia obcierającego się.  Obecnie mam taką metodę: smaruję wazeliną pod pachami i na łokciach (pertroleum jelly, zwykła z apteki  u nas nie działała i inne maści też nie) i zamiennie zakładam trzy różne popręgi. Na razie system działa.
Mnie się co prawda koń nie obcierał, ale marudził na popręg (każdy). Zmieniłam na sporo dłuższy, marudzenie minęło. Może więc i na obcieranie się też ma to wpływ, dłuższy przecież ułoży się inaczej.
redhorse, jeśli w miejscu fałd skóry masz zamiast popręgu sprzączki, ostry kant skóry lub gumę- to tak obetrzesz. Popręg ujeżdżeniowy nie ma wisieć na dole brzucha tylko też obejmować klatkę aż do góry.
Siodło to samo ujeżdzeniowe ale ma długie przystuły to i 45 i 80 wepnę. Wydaje mi się, że obcierał się od sprzączek które niestety wypadały w okolicach łokci. Chyba spróbuje kupić ten kavalkade soft w razie czego dorobię sobie z naturalnego futra nakładkę. Dodatkowo koń ma taką budowę klatki, że popręg mi się przesuwa do przodu i właśnie na te nieszczęsne łokcie, siodło leży ok.
Jak się przesuwa do przodu, to może popręg z "brzuchem", taki jak ten (ja mam taki):

https://www.gnl.pl/dla-konia/saddles-and-accessories/popra-gi/short-girths/leather-girths/popreg-ujezdzeniowy-kentaur-geneva.html

redhorse popatrz na popręgi mattesa - oni mają kilka profili / kształtów w zależności od tego jaki jest kształt brzucha, klatki piersiowej konia.
Jak oceniacie popręgi tego typu jak z poniższego linku? Sprawdza się to przesunięcie gum trochę niżej, czy to niewypał raczej?
Mam pytanie szukam popręgu który zapobiegnie obracaniu się siodła na koniu, widziałam kiedyś takie popręg z pianką na środku popręgu, może ktoś wie jak nazywa się taki popręg i jakiej jest firmy. Z góry dziękuję za pomoc.
Sucha,  obracaniu się siodła zapobiegnie dopasowane siodło nie popręg...
_Gaga
Siodło jak na razie jest dopasowane, ale jak się jeździ na beczce to jednak czasami zdaża mu się delikatnie obrócić. Jakbym miała normalnego konia to by nie było problemu, niestety koń do normalnych nie należy. Siodło jest robione na konia na wymiar i pasuje, niestety koń jest taką beczką że potrzeba dodatkowo pomóc popręgiem dla pełnej stabilizacji. Tak przynajmniej powiedział mi pasowacz siodła.
A napierśnik?
Sucha, znam ten ból, mój siwy miał bardzo słabo uwydatniony kłąb i okrągłe plecy. Potwierdzam propozycję Pomadki, spróbuj napierśnik.
Dziękuję
Ja bardzo polecam fartuch i zwykły popręg romeo z decathlonu, elastyczny, świetna skóra, no i te ceny  😍
Ma mega ładne zdobienia, no same plusy. Gdyby ktoś chciał moge zrobić fotki. https://www.decathlon.pl/poprg-z-fartuchem-romeo--id_8280037.html
A ja dodam obrazek, ktory pokazuje, jak sprawdzic i dopasowac dlugosc popregu do konia  :kwiatek:

Obrazek przeogromny niestety.
Szukam popręgu zbliżonego kształtem do łuku, do siodła wszechstronnego.
Potrzebne mi coś na kształt ujeżdżeniówek anatomicznych (nie wave) tylko wszechstronne.

Masywny koń, z brzuchalem, popręg podjeżdża pod same łokcie i układa się skosem w stronę siodła.
Przez jakiś czas dobrze sprawdzał się popręg neoprenowy jednak po roku taśma wewnątrz rękawa sprasowała się w harmonijkę...
Szkoda, bo fajnie pokazywal jak dopasowac dlugosc popregu i jego polozenie.
Sprobowalam zmniejszyc do 60% w Paincie. Czy tak jest lepiej? :kwiatek:

Iskro-moze taki, wyciety pod lokcie? Niekoniecznie ten wlasnie, ale chodzi mi o ksztalt.
https://www.jefferspet.com/products/contoured-fleece-cinch-brown
Planta, w Polsce takie siodła nie są specjalnie popularne...

Iskra de Baleron, może popręg anatomiczny Start? Mam z półtora roku i jestem zadowolona. Ba potrzebuję nowy, krótszy i też kupię Starta (dłuższy muszę sprzedać)
Siodla nie, ale wyliczenie dlugosci poregu chyba byloby ok i dla siodel w stylu klasycznym, uzywanych w Polsce? Czy do nich dlugosc wylicza sie ineczej? zaciekawilas mnie  :kwiatek:
_Gaga w głębi ducha marzył mi się jakiś neoprenik albo żel. Jeśli ten Star jest miękki i faktycznie jest z przesunięciem to mu się przyjrzę.
Wysłałam PW
Siodla nie, ale wyliczenie dlugosci poregu chyba byloby ok i dla siodel w stylu klasycznym, uzywanych w Polsce? Czy do nich dlugosc wylicza sie ineczej? zaciekawilas mnie  :kwiatek:

Siodła klasyczne typu angielskiego mają kompletnie inaczej zapinane popręgi. Inaczej będzie w zwykłej skokówce, inaczej w ujeżdżeniowym, inaczej w crossowym typu cc z długimi przystułami... ja na 1 konia mam popręgi 125, 135 i 60 cm...

Iskra de Baleron, abys wiedziała o czym piszę, to on tak wygląda
_Gaga widziałam w necie. Niby wave, ma jednak przesunięcie części leżącej od spodu brzucha (na mięśniach) względem części leżącej na bokach. Więc jest wysokie prawdopodobieństwo że rozwiąże mój problem  🙂
Wąski (w sensie normalny), profilowany, neoprenowy, ujeżdzeniowy (65cm), z GUMAMI Z DWÓCH STRON...
... jak Yeti, wszyscy słyszeli - nikt nie widział.
Gago-dzieki! To naprawde pomnaza ilosc popregow, ktore nalezy miec 😲
Wąski (w sensie normalny), profilowany, neoprenowy, ujeżdzeniowy (65cm), z GUMAMI Z DWÓCH STRON...
... jak Yeti, wszyscy słyszeli - nikt nie widział.

Chyba widziałam taki w Galopadzie. Poszukaj na stronie Yorka, bo mi w tel się słabo szuka

Gago-dzieki! To naprawde pomnaza ilosc popregow, ktore nalezy miec 😲

Tylko wówczas, gdy ma się kilka różnych siodeł na 1 konia 😉
kotbury, A Kavalkade nie ma takiego?
Yorka też bym poleciła ale chyba nie maja wersji z gumami z obu stron... Ale jakoś przeżyłam ten fakt i z racji braku profilowania nie jest to problem.
A przede wszystkim jest po równo wszędzie gruby i mięsisty bo np. Stubbena mi się rolował przy bokach, tzn. w środku był grubszy niż przy bokach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się