popręg

KenTaur czy Kentucky ? Który lepszy z futrem ?
Klami, podstawowa różnica taka, że Ken Taur ma naturalne futro a Kentucky syntetyczne.
Puma, o, no to zdecydowana różnica jest. Czyli KenTaur wszystko naturalne a tamto wszystko sztuczne.
A czy futro w kentaurze cassis jest odpinane? Nie mogę znaleźć tej informacji w opisach sklepowych.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 maja 2019 06:15
Można do Cassisa dokupić futro na wymianę, więc pewnie jest jakoś mocowane.
lusia722, dziękuję!
[quote author=Obiś link=topic=117.msg2864842#msg2864842 date=1556819789]
trusia Brałam,oczywiście. Natomiast jeśli już, to próbowałabym jedynie tego bez obszycia ale on z kolei ma mniej wystającego neoprenu poza tą sztywną taśmę i nie wiem,czy i tak się nie obetrze od taśmy. W typie takim, jak wstawiłaś w linku obetrze go ta lamówka. Znam te popręgi, porównywałam z kilkoma innymi na żywo i obszycie jestem właściwie pewna,że go obetrze bo on się obciera od lamówki/krawędzi popręgu. Być może w neoprenie właśnie typu tunelu jest najlepiej bo tej krawędzi zwyczajnie nie ma.
[/quote]

Skoro obciera się od obszycia, znasz Bucas Connect? On nie ma żadnych ostrych krawędzi. Zastanawiałam się nad nim, ale ja muszę mieć profilowany.

https://animalia.pl/bucas-popreg-ujezdzeniowy-connect-z-gumami/szczegoly/35158/

trusia Śmignął mi on,jak szukałam czegoś kolejnego,ale chyba wersji długiej takiej nie ma. Zdaje się,że wersja dłuższa jest tylko taka: https://www.gnl.pl/popreg-bucas-connected-grith.html i trochę mi to tak sympateksowo zaleciało. Miałam wizję,że to jest dość sztywne i nie wzięłam. Aczkolwiek akurat tego popręgu to na żywo nie widziałam.
Obiś a dlaczego nie założysz po prostu tunelu neoprenowego na popręg ?
blucha  Na trzy neopreny sprawdzał się jeden satysfakcjonująco. Niestety ten,który był tym satysfakcjonującym był ujeżdżeniowy a po zmianie siodła potrzebuję do siodła wszechtronnego. Kupiłam teraz ten schockemohle, więc zobaczymy jak dojdzie. Nie mam neoprenowego tunelu i nie mam popręgu,który mogłabym w tunel wsadzić, to prawdę mówiąc wolę kupić po prostu neoprenowy popręg, ale zależało mi na tym,żeby ten neopren był naprawdę "fajny" i stabilny. Plus neopren z popręgiem w środku jest mniej "elastyczny", w sensie to się jednak mniej naddaje i ugna podczas ruchu,niż sam neopren, który przy łopatce będzie bardziej "plastyczny".
Obiś tunel zawsze da ,,grubszy,, brzeg niz popręg, wiec jeżeli brzegi są problemem to logiczne wydaje sie ze byłby lepszy, kiedys maiłam klacz która obcierała sie od wszystkiego dopóki nie kupiłam tunelu , z tunelem można było założyć jej wszystko.mowa o tunelu z takiego neoprenu jak pianki do nurkowania a nie takiego ,,dziurkowanego,,
blucha No ja właśnie też o takich popręgach mówię i one same w sobie są grube. Ujeżdżeniowy miałam dokładnie ten: https://cavalloshop.pl/produkt/popreg-ujezdzeniowy-neoprenowy-hkm.html i on był gruby,na tyle sztywny w środku,że nic się nie fałdowało a za razem też ten brzeg był dość elastyczny. Ale np.widzisz, mattes ma niby też brzeg gruby,niby futro a wytarł go w moment. W tym HKMie nie wytarł mi się nigdy tak w terenach po 2-3h jak np.w tym mattesie w stępie (zanim wsiadłam) w 10minut. Stąd kombinuję w tą stronę bo było najlepiej z tego co przerobiłam a już trochę tego było.
UPS zmieniłam bo rozjechało forum , na allegro są takie w różnych rpzmairach nawet 130 cm

dodam. na allegro masz takie neoprenowe HKM bez gum , a w Cavallo na necie pokazuje ze mają takie z gumami po jednej stronie , mozna sobie w sklepie ,,obmacać,, 🙂
[quote author=Obiś link=topic=117.msg2865173#msg2865173 date=1557081623]
trusia Śmignął mi on,jak szukałam czegoś kolejnego,ale chyba wersji długiej takiej nie ma. Zdaje się,że wersja dłuższa jest tylko taka: https://www.gnl.pl/popreg-bucas-connected-grith.html i trochę mi to tak sympateksowo zaleciało. Miałam wizję,że to jest dość sztywne i nie wzięłam. Aczkolwiek akurat tego popręgu to na żywo nie widziałam.
[/quote]

Ten jest zupełnie inny. Tamten nie miał przeszyć, był jakby zwiniętym tunelem, z jednym szwem na środku od zewnątrz. 

Ten z mojego linka był gruby i to był drugi powód (pierwszy - prosty) dla którego go nie wzięłam, bo gruby by ja obtarł na łokciu. Ale faktycznie nie zwróciłam uwagi, czy są też długie, wydawalo mi się, że wszystkie produkuje się w wersjii długiej i krótkiej, ale jak widać, tak nie jest.
blucha Tak,wiem,że są i długie takie. Ale po zmianie siodła miałam wizję znalezienia czegoś "idealnego" stąd zaczęłam szukać. Nie mniej i tak chwilowo wylądowałam z neoprenem. Idealny nie jest, ale i tak najlepszy jak na razie.

trusia Właśnie czasem wersja ujeżdżeniowa i skokowa/wszechtronna się różnią od siebie. Ten neopren dotarł, jest wąski dość,co działa na plus,leżał stabilnie i od łokcia dość daleko. Futro te skrócone (po wcześniejszych popręgach) mu zmierzwił,czy będzie wycierał zapewe okaże się za kilka jazd. Kwestia tego,czy na zmechaconym włosie się skończy,czy będzie tak mocno go skręcał,że się i tak powyciera. Ja w ogóle mam wrażenie,że jemu popręg jakby mniej przylega tam...
Pierwszy raz kupiłam popręg z futrem ( z fartuchem). Czy on się uklepie /ułoży? Na ten moment ledwo go zapinam w stajni, a jest długi, dłuższy od obecnego o 10 cm (obecny w stajni zapinam tylko dzięki przedłużce, potem dopinam na 3 dziurki, ma rozciągnięte gumy).
Miał ktoś popręg SNG100 z Deca? Ten za stówkę. Warte to coś, przeżyje jakiś czas? Ten
Wzięłabym Romeo, ale nie ten rozmiar...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 maja 2019 23:01
Poleci ktos skorzany, krotki popreg z fartuchem, z odpinanym naturalnym futrem?
Kolejne pytanie. Zmieniłam siodło i popreg który w poprzednim ledwo co zapinalam w obecnym zapinam z obydwu stron praktycznie na maksa do góry. Powinnam celować w 5 czy 10 cm krótszy?
Potrzebuję rady. Mamy popręg ujeżdżeniowy, skórzany. Koń w nim chodził i wszystko było ok. Dzisiaj zsiadam i widzę, że koń obtarty z obydwu stron za łokciami. I co ciekawe ślady na popręgu wskazują że nie obtarł się od krawędzi popręgu tylko od szlufki na przystuły, która jest jednak odsunięta dosyć daleko od krawędzi. W jaki sposób mógł się obetrzeć w taki sposób? Jak temu zapobiec następnym razem? Popręg jest anatomiczny właśnie ze względu na to, że od zwykłych się obcierał. Chodził w nim wiele razy a dopiero teraz tak się dorobił.
Obtarł się dokładnie od szlufki zaznaczonej na zdjęciu, bo na niej były ślady.
Ja też miałam taki problem z obtarciami przy łokciach u starszego konia, z tym że popręg był daw maga. Popręg sprzedałam koleżance i jej też mega obcierał konia, zakładała futerka i nic to nie dało. Może spróbuj coś takiego:
https://www.animavet.pl/kavalkade-popreg-ujezdzeniowy-neoprenowy-z-kolkiem-bez-gum.html
Wigorrr,  Proste popręgi całkowicie odpadają, obtarł się nawet od popręgu z futrem. W tym co ma teraz chodził już dłuższy czas i nic się nie działo aż do teraz. Zastanawiam się czy przypadkiem nie osiodłałam go źle/za blisko przodu. Poczekam aż się zagoi i spróbuję jeszcze raz, mam nadzieję że to jednorazowy incydent bo to jest już chyba 5 popręg jaki mamy i cieszyłam się że nie obcierał.
Mnie zahaczał koń łokciem o popręg, ale tylko z jednej strony. Okazało się, że jest krzywy i po zabiegach osteopaty się wyprostował i już łokciem nie haczy... Może tu jest problem.
Kochane szukam dla starszej znajomej ( emerytowanej dresiarzystki) popręgu ujeżdzeniowego na 3 przystuły.
Jeśli komuś się rzucił w oczy będę bardzo wdzięczna za pomoc.
kotbury, o rany! A to takie są?  😲
W sensie, że ma mieć trzy sprzączki do zapięcia?
No właśnie mi to nie gra. Ale ona taki ma- 3 sprzączki.
To siodło to Hennig. Muszę to zobaczyć dokładnie z bluska bo obstawiam, że jednak to są dwie przystuły plus jedna trzymająca tybinkę. Wtedy ta od tybinki to wystarczy taki pasrk- pewnie ma poprawną nazwę ale ja jej nie znam.
Oooo dziękuję ci dobra kobieto!!  :kwiatek:
Ale jaja  😂
Człowiek taki stary a o popręgu z trzema sprzączkami nie miałam pojęcia  🥂
Właśnie chyba za mało stara jesteś, bo to jest stare siodło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się