popręg

Anky ma genialne popręgi  😍 tak przyjemnego wyrobu skórzanego dawno nie spotkałam.
Budżetowa wersja to Kavalkade, też są miękkie i fajnie wykonane. Ale Anky lepiej  😉
Dzięki dziewczyny, zatem czekam na jakąs malutką, maciupką promocje i biorę z zamkniętymi oczami  😜 😁
Miał ktoś styczność/używa ten popręg: BR Borough
Jaka jakość skóry, jest miękko podszyty? Wszelkie opinie mile widziane
Podbijam
Czy któryś z tych popręgów: Anky /Anky asymetryczny, BR Borough, jakiś inny skórzany mógłby być zamiennikiem popręgu Mattes Crescent (półksiężyc)?
Koń krótki, okrągły, z wydatną łopatką, i miejscem na popręg blisko łokcia. Siodło z tendencją do zjeżdżania do tyłu 🙁
Zarekomendowano nam właśnie Mattes Crescent, ale utrzymanie tego futra mnie nieco przeraża, no i cena miła nie jest 😤
Ktoś, coś?  :kwiatek:
U mnie właśnie podobna sytuacja, koń krótki, miejsce na popręg tuż za łokciem a przy założeniu siodła prawidłowo (żeby nie wchodziło za łopatki) przystuły wypadają w odległości szerokości dłoni od łokci, więc prawidłowo, do tego dochodzi jeszcze brzuszek. Więc albo założę siodło na łopatki albo zapnę popręg tak, że będzie leżał  za daleko, co nie ma sensu bo i tak w trakcie pracy popręg zjedzie do przodu. Czy kształt takiego popręgu jak BR Borough może tutaj pomóc?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
26 stycznia 2020 06:41
czy ktoś z Was widział lub kojarzy coś takiego, jak żel POD popręg? nie chodzi mi o popręgi żelowe a o cos w rodzaju podkładki żelowej.
Jeśli tak, bardzo będę wdzięczna za opinie i super by było, jakby pojawiły się linki do konkretnych produktów. :kwiatek:
Dziewierz, utrzymanie futra Mattesa jest łatwe. Lata całe miałam popręg z futrem i to mój ulubiony. Obecnie też jeżdżę z takim na zmianę z neoprenowym i o ile mattes po jeździe jest suchy / leciutko wilgotny to ten neopren jest kompletnie mokry. Cena faktycznie nie jest mała ale ja mimo wszystko bardzo je lubię. Szczególnie, że jak futro ulegnie zniszczeniu to możesz wymienić samo futro.

Niestety Anky na bank nie jest podobne - masz dokładnie w drugą stronę działanie.
Zgadzam się co do pielęgnacji futra. W sumie to chyba najmniej z nim trzeba robić po solidnej jeździe.
epk
paa
:kwiatek:
To chyba trza będzie portfel odchudzić...
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
26 stycznia 2020 20:54
a co jaki czas pierzecie popręgi mattesa? Bo ja właśnie kupiłam, ale jeszcze nie korzystałam i też się zastanawiałam nad tym, jak z użytkowaniem będzie
taggi, różnie, szczerze to widać kiedy wypadało by wyprać. Przy czym ja na co dzień nic z nim nie robię, nie szczotkuję itp. Kup sobie płyn do prania wełny - chyba najbardziej polecany to ten cały melp.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
26 stycznia 2020 21:17
kupiłam płyn do prania mattesa - było napisane, że w nim należy prać ich produkty, więc się szarpnęłam 😉 tylko się zastanawiam jak często to wypada.... i czy po praniu trzeba to futro rozczesać czy nie ma takiej potrzeby
taggi, ja po praniu (suchy) lekko rozczesuję szczotką psią 😉.
taggi, do mojego była dołączona instrukcja pielęgnacji i prania, do niej się stosuję. Czesać tylko wtedy, gdy jest suchy.
taggi, na pewno zobaczysz, jak to z tym praniem. Tak pi razy drzwi to kilka razy w roku. Po jeździe lekko rozczesuję, po praniu, tak jak epk, zwierzakową szczotką. Piorę albo w melpie, albo po prostu w płynie do wełny.
Czy ktoś może widział gdzieś popręg ze sprzączkami w pół V (czyli tylko tylna jest w V przyszyta) z gumami z dwóch stron.
Byłabym wdzięczna.
Przejrzałam kilka ostatnich stron wątku i nie mogę znaleźć - była gdzieś w necie grafika z dopasowaniem modelu popręgu do kształtu konia - z zaznaczeniem gdzie leży siodło i gdzie będzie leżał popręg i jaki powiniem być popręg dla różnych kombinacji powyższego. Znalazłam tylko na stronie Mattesa (bez analizy miejsca na siodło), ale pamiętam, że była gdzieś taka "bogatsza".
Poratuje ktoś?

Koń nie jakiś brzuchaty, ale przystuły naturalnie wypadają o dłoń dalej w kierunku ogona niż miejsce gdzie naturalnie leży popręg i summa summarum popręg ciągnie siodło do przodu. Nie wiem jakiej asymetrii mam szukać.

/edit
ort
Takiej jak w Anky.
epk, dzięki.
Liczyłam na nieco tańszą asymetrię 😀iabeł:
Rude dwie, poluj na używkę, nawet jedną mam 😉
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc lub polecić kogoś kto się tym zajmuje ?? Chodzi o dobór popręgu Mattes , kobyła jest Małopolką z bardzo wyrażną linią Arabów (25%) obciera się od popręgu , popręg przesuwa się podczas jazdy do przodu ciągnąc siodło https://shop.mattes-equestrian.com/girth-shapes-and-how-to-measure-correctly Nie jestem w stanie się zdecydować czy potrzebuję popręgu asymmetric czy crescent. Będę wdzięczna za podpowiedzi . Dodam że siodło leży bardzo dobrze i jest szyte na miarę , w każdym poprzednim siodle był ten sam problem .
Jagoda8, jeśli siodło jest tak założone, to każde będzie zjeżdżać do przodu.
Przy siodle wszechstronnym 2-3 cm za łopatką ma być punkt oparcia łęku a nie tybinka.
To siodło można przesunąć z 5 cm do przodu, i zapewne tam właśnie ląduje.
Choć do tej budowy lepsze byłoby siodło z pionowym a nie pochyłym przednim łękiem,
wszechstronne o profilu dresażowym a nie skokowym.
Możesz próbować crescent, wygięty do przodu, ale każde siodło nieuchronnie dąży do wspólnego punktu ciężkości.
Gdy zakładasz siodło, to musi leżeć tak, by przystuły były w pionie. Jeśli są na skos, każdy popręg ściągnie siodło.
Jagoda8, na temat co powinnaś kupić dla swojej kobyłki się nie wypowiem, natomiast opiszę przypadek mojej, może pomoże.  Moja też się obciera pod popręgiem i na łokciach. Kiedyś do stajni przyjechał pan z firmy X-Horse, przywiózł komuś zamówione siodło i miał też Mattesy.  Zahaczyłam go popręg dla mojej. Obejrzał ją, obejrzał jej popręgi i dobrał nam popręg, właśnie crescent. Nie obciera się od niego. Niemniej jednak ja uważam, że jest upierdliwy w użytkowaniu i konserwacji, wciąż marzy mi się skórzany.
Bardzo wam dziękuję za pomoc . Faktycznie żle założyłam siodło . Dzisiaj to poprawiłam . Siodło jest nowe i dzisiaj dopiero trzeci raz na koniu , wszystko się musi jeszcze poukładać  . Niestety nie miałam szansy zbyt długo go potestować bo jak na złość kobyła zaczęła znaczyć ( pierwszy raz odkąd ją mam  🙁 ) najprawdopodobniej podbiła się dzisiaj na wybiegu . Siodło jest skokowe , poprzednie miałam rajdowe , ujeżdżeniowego nie potrzebuje do niczego i nawet o takim nie myślałam .
Jagoda, jeśli jeździłaś w tak założonym siodle (nowym) przez kilka dni to obmacaj plecy, bo to może być przyczyna znaczenia.
Dość mocno z tyłu to siodło leży (przynajmniej na tym zdjęciu).
Jagoda8, pisząc o wszechstronnym dresażowym nie miałam na myśli siodła ujeżdżeniowego,
tylko takie, w którym da się swobodnie skakać ale ma przedni łęk pionowo a nie skośnie w przód.
Można też znaleźć takie skokowe, jak np. mam KN, kieffery też takie były (przykładowo).
Twoje siodło nie wygląda na stricte skokowe, tylko takie bardziej typu GP.
Stricte skokowe, z mocno wysuniętą tybinką, przy tej budowie rodziłoby jeszcze więcej problemów.
Przynajmniej tak mi to wygląda na dużym zdjęciu.
Ale jest z 80% szans, że pilnując miejsca zakładania sprawisz, że wszystko będzie ok, bo z pewnością nikt nie pasował do konia siodła
w złym położeniu, czyli należy założyć, że siodło jest ok.
Też mam taką nadzieję . Skokowe siodło z Daw-Maga GP leży bardzo dobrze i się nie przesuwa więc mam nadzieję że będzie ok . Jeszcze raz bardzo wam wszystkim dziękuję za pomoc i kończę temat bo zaraz dostanę po głowie za offtop  🤬
pytanie do użytkowników poręgu Stubbena Equi Soft, o tego http://stubben.com.pl/popreg-equi-soft/5, jak z jego użytkowaniem ? wart swojej ceny? ma jakieś minusy ? do jakis siodeł nie polecacie ?
Posiada ktoś popręg Kavalkade Soft? o ten:

https://horse-trade.pl/pl/p/Popreg-VS-skorzany-KAVALKADE-Soft-elastic/3168

Szukam czegoś nowego powoli dla mojego wrażliwca, jazda wiecznie w futerku dla mnie odpada, a lubi się wytrzec za łokciem. Nie do krwi, nie ma ranki, ale futro sobie wyciera.

Mam teraz Kentaura, na nim potrafi się trochę wytrzeć. Popręg powoli umiera, więc sszukam czegoś nowego.
xxagaxx, popręgi Kavalkade to najbardziej miękkie skórzane popręgi jakie macałam 😉 porównałabym je jedynie do Anky z miękkością.
Daw Mag czy Kentaur to całkiem co innego, nie że gorsze, jakby mniej podszyte.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się