popręg

Taki
https://eu.cwdsellier.com/gb/equipments/148-anatomic-jumping-girth.html#/6-color-dark_brown/154-size-42_inch_105_cm
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2023 09:42
flygirl, Kurczaczki cena faktycznie konkretna. A dałbyś radę zrobić mi zdjęcie na koniu? To w linku pod kątem dziwnym i za bardzo nie da się ocenić jak to realnie leży.
Jasne, zrobię jak tylko na którymś będzie używany.😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 kwietnia 2023 10:28
flygirl, Super, bardzo dziękuje 🙂
Dzisiaj mi się nie uda, bo te, które go używają maja luz po zawodach. Jutro już powinien być w użyciu.😀
Sprawdziłam (w necie lub na żywo) wszystkie półksiężycowe popręgi, jakie mi tutaj podpowiadaliście. Wyszło mi, że oprócz samego wyraźnego wygięcia w łuk, potrzebuję jeszcze dużego (głębokiego) wycięcia na łokcie. To spowodowało, że katalog potencjalnych popręgów jeszcze mi się ograniczył i na krótkiej liście zostały już tylko dwa popręgi – Kavalkade (Klimatex) Moon i Mattes Crescent. Mattesa wypróbowałam na żywo – i tak, to jest to! Kobyła wyraźnie zadowolona i siodło trzyma się tam, gdzie powinno. Czyli jak mamy duży brzuch i mocno „nabudowane” okolice łokci – to nie mam wyjścia i muszę się polubić z futrem. Natomiast jako drugi popręg zamówiłam ten Kavalkade – kształt ten sam z minimalnie płytszym wycięciem na łokcie – ale za to mega cieniutki i przewiewny. Będzie w sam raz na lato. Minus jego jest tylko taki, że podobno z racji na swoją „cienkość” nie należy liczyć na jego długowieczność.
zembria na dwóch różnych koniach zrobiłam, miał być jeszcze trzeci, ale jednak dzisiaj poszedł na lonze.
DCF1EDA1-1C85-4AE9-8945-2602A513DE84.jpeg DCF1EDA1-1C85-4AE9-8945-2602A513DE84.jpeg
F5521DEB-5C44-4B86-BB3F-20CE83CE7A99.jpeg F5521DEB-5C44-4B86-BB3F-20CE83CE7A99.jpeg
3294EBDE-0309-423B-94D1-7E2FBECF33E1.jpeg 3294EBDE-0309-423B-94D1-7E2FBECF33E1.jpeg
Jeszcze jedno się nie dodało.
46601287-B096-42D3-A7B8-65371CB04167.jpeg 46601287-B096-42D3-A7B8-65371CB04167.jpeg
annet,

Jak będziesz miała ten Kavalkade to zrób proszę foty na koniu 🙏
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2023 07:41
flygirl, Bardzo Ci dziękuję! Całe szczęście za małe przesunięcie sprzączek względem mostka dla nas będzie 😉 I dobrze, bo cenę ma konkretną.
U nas na popręg za blisko lokci spisał się idealnie felix buhler bo sam się układa dalej od łokci.
https://www.kramer.co.uk/Horse/Saddles-Saddle-Accessories/Long-Girths/Soft-Leather-Crescent-Girth

Jeszcze mam jeden, ale nie pamiętam firmy. Eric Thomas? I też jest ok.

Co do mocnego wycięcia, to ja rozważałam ten, ale został mi odradzony że żle rozkłada nacisk przy takim profilowaniu:

https://3foule.pl/produkt/horka-popreg-anatomiczny-skorzany/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 kwietnia 2023 08:42
xxagaxx, W tym Pro Lite też jest bardzo dużo miejsca na łokcie, zobacz sobie, może wam będzie pasował.
zembria, ja jestem zadowolona z tego felixa, u nas spisal się idealnie. Plus jest skórzany 🙂 i ma gumy
Hej kochani, czy ktoś z tutaj obecnych jest w posiadaniu popręgu Mattesa, najlepiej ujeżdżeniowego crescent?
Pierwsze pytanie- jak to mierzyć? Obecnie mamy skórzany 60cm, zapinamy na 4 dziurkę z obu stron, czasem po rozgrzewce wskoczy 5 dziurka- popręg nie wchodzi nam na czaprak, ma już swoje lata więc gumy prawdopodobnie są już trochę rozciągnięte- krótszy raczej na pewno odpada, dlatego rozważam ewentualnie dłuższy. Problem jest taki, że crescent jest wycięty i musi być dobrze dopasowany, a że są to produkty na zamówienie- nie ma wymian ani zwrotów.. No i według producenta lepszy jest dłuższy niż krótszy. Czy macie jakieś tipy jak to prawidłowo zmierzyć, żeby wycięcia wypadały tam gdzie powinny? Jak to wygląda u was- poratuje ktoś zdjęciami (miło byłoby zobaczyć nie tylko ze względu na dopasowanie ale też kolor, bo mam dylemat 🙈😉?

Druga sprawa- zastanawiam się nad zakupem wersji slim-line, tylko nie wiem jak z trwałością i miękkością- czy pod tym względem standardowy nie jest lepszy, miększy, łatwiejszy do wyczyszczenia?

No i ostatnia rzecz... ja wiem, że trzeba takie futro otoczyć czułością i zaangażowaniem, czyścić po każdym treningu, stąd pytanie- jak to się sprawdza w lecie u koni zalewających się potem na samą myśl o pracy? Czy popręg z futrem to jest rozsądne rozwiązanie na lato, czy konieczne jest zaopatrzenie się w drugi pokrowiec na zmianę, żeby wyprać je raz w tygodniu? No i.. nie mamy cudownego podłoża, tylko naturalne, w formie pylącej w lecie i chlapiącej po deszczu piacho-gliny- człowiek wchodzi czysty i wychodzi koloru piaskowego, buty po każdej jeździe trzeba porządnie wyczyścić a ciuchy wyprać😅 Czy są jakieś rekomendacje w kwestii koloru i tego, jak bardzo widać brud? Podejrzewam, że z czarnym będzie tragedia, z naturalnym pewnie jeszcze większy problem.. może kolor ochra lub miodowy (ciemne beże/jasne brązy)? Jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje i fotki 🙏
negrossa,

Instrukcję pomiaru znajdziesz na przykład na stronie Bergo:
https://sklep.bergo.pl/_blog/41-POPREGI_MATTES_-_DLACZEGO_SA_TAK_DOBRE.html

Slim line mi odradzono jako bardziej kłopotliwy w pielęgnacji: widoczna wierzchnia część popręgu wykończona jest naturalną skórą

Mam konia bardzo potliwego - przez dużą część roku nie używam mattesa (zwłaszcza, kiedy jest wilgotno i chłodno) - bo po prostu nie schnie
Nie wspomnę, jak sie kiedyś wybrałam na spacerek i brodziliśmy w wodzie... Popręg ważył chyba z 5 kg🤣

Natomiast jeśli chodzi o dopasowanie i komfort dla konia - złego słowa nie powiem, a wprost przeciwnie
Dziewierz - proszę 🙂 Zdjęcia na koniu popręgu Kavalkade (Klimatex) Moon, zrobione zanim wsiadłam, więc przed ostatecznym dopięciem.
20230426_075411.jpg 20230426_075411.jpg
20230426_075421.jpg 20230426_075421.jpg
20230426_075448.jpg 20230426_075448.jpg
20230426_075611.jpg 20230426_075611.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 kwietnia 2023 20:48
annet, też mam ten popręg, cieniutki i bardzo oddychający 🙂
annet,
Dziękuję🌷
annet moim zdaniem lepiej by leżał jakby koń był dalej osiodłany, po zdjęciach według mnie jest za blisko łopatki.
flygirl Pilnuję, żeby nie siodłać za blisko i wydaje mi się, że kładę siodło najdalej jak mogę. Kobyła niestety jest krótka a łopatki ma duże, więc tego miejsca na siodło nie mamy zbyt wiele do dyspozycji. Widzę, że nie jest idealnie tzn. nie leży wszystko, tak jak powinno, ale biorę poprawkę na to, że wszystko mamy nowe - nowe siodło z całkowicie wymienionym wypełnieniem, nową przystułę wszytą z przodu, nowy profilowany popręg, no i kobyła też jest całkiem "nowa" po źrebaku, brzuch ma większy niż miała a zad jeszcze wyżej niż był i siodło z całą resztą wciąż (choć po zmianie popręgu już mniej) przesuwa się do przodu. Od 3 miesięcy próbujemy to wszystko ze sobą spasować i nie jest jeszcze na pewno tak jakbym chciała. Ale nie poddaję się i wciąż szukam lepszych rozwiązań i liczę też, że ten cały nowy sprzęt trochę się jeszcze ułoży.
Kojarzy ktoś może popręg, który miałby wymienne podkładki? Czyli futro, skora, neopren.
Wiem o istnieniu pallas schockemohle, ale innych nie widzialam.
Szukam odpowiednika popręgu Mattes Crescent (półksiężyc). Czy jakaś firma produkuje popręgi w tym kształcie o długości od 95-105 cm? Najlepiej bez futra
Weronika008, Waldhausen contour
Fokusowa, Najkrótszy to 110 cm czyli za długi na mojego konia
Weronika008, chociażby w Bergo masz rozmiary od 40 cm.
Fokusowa, Zapomniałam dopisać, że musi być to popręg do sioła skokowego
uszatkowa   Insta: kingaielif
08 lipca 2023 18:30
Czy dostanę popręg półksiężyc bez gum? I chętnie taniej jak 400 zł? Kurcze wszystko teraz robią z gumami
uszatkowa, mattes crescent występuje w wersji bez gum. Ale będzie drożej.
uszatkowa, też szukam, ale oprócz mattesa bez skutku. Chciałabym taki bez futra, dlatego mattes odpada.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się