Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Czy ktoś się kiedyś spotkał z problemem w przerywaniu grzywy? Dokładniej moja Rudzia wprost nienawidzi jak ktoś wyrwie jej choćby 1 włosek. Jest to niemały problem, próbuje wspinać się i nie daje się dotknąć. To samo przy zaplataniu-jest chwila nerwicy. Czy da się ją jakoś znieczulić na przerywanie i zaplatanie? Bo grzywa jest gęsta, a trudno zrobić cokolwiek. Przepraszam jeśli ktoś już poruszał ten wątek, ale nie wiem jak szukać :P
plunia a trymowanie zamiast przerywania?
Rzeczywiście! Dobry pomysł, całkowicie wypadła mi ta opcja z głowy! Dzięki 🙂
Rzeczywiście! Dobry pomysł, całkowicie wypadła mi ta opcja z głowy! Dzięki 🙂


Hahahahaha 😀 Proszę bardzo 😀
plunia, nożyczki degażówki, chociaż przy gęstej grzywie to trochę upierdliwy sposób, albo grzebień Solo:

http://br-konie.pl/grzebien-solo-manecomb-do-przerywania-grzywy/produkt/982/

Przetestowany, radzi sobie na grubym włosiu naprawdę szybko i sprawnie, włosy obcina, ale z efektem przerywania i zupełnie bez ciągnięcia grzywy, konie się przyzwyczajają i nie cudują (też miałam gagatka, którego nie szło pociągnąć grzebieniem nawet za włosek). Tylko co jakiś czas trzeba naostrzyć albo wymienić otrze.

Te ogony na filmiku po trymowaniu wyglądają po prostu strasznie 😲 W ogóle ja nigdy nie zrozumiem tego pomysłu. 
Grzywa wygląda fajnie po tym grzebyku.
Czyli robi się jak przy przerywaniu, ale konia nie boli ?
Perlica, bo sie nie wyrywa tylko grzebyk ucina 🙂
Do przerywania na grubość polecam trymer psi, taki o  🙂
Czyli jak mam 1 konia z grzywą rzadszą,  bo przerwałam go od 3 latka to ten grzebyku z linku Quanty się sprawdzi ? Choć w sumie można obciąć nożyczkami I efekt będzie taki sam przecież skoro jedno i drugie obcina?
Młodego na razie przerwę 2 raz tradycyjnie bo grzywa gęsta.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 lutego 2017 02:26
Nie poddałam się (z lenistwa :zemdlal🙂 i nadal biega kucol z buszem na głowie.
Dzięki poradom, żeby co jakiś czas grzywę podcinać poprawił się wygląd. Kondycyjnie włosy też nie najgorsze.
Powoli wychodzimy na prostą.
Tak było:

Tak jest:
A ja pozaplatałam dziś pana C. coby grzywa się nie rozkładała na obie strony. Zobaczymy co z tego będzie.
Chłopak źle się czuje w nowej fryzurze, bo od razu jak go puściłam schował się za drzewo  😁

Za duże zdjęcie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lutego 2017 19:37
Okrutnie mnie irytuje wywalanie zdjęć przez modów 😤 Kurcze, nie można jakoś powiadamiać wstawiającego że na np. 24h na zmniejszenie zdjęcia inaczej zostanie usunięte? Tu jeszcze pół biedy, bo jedne post, ale czasami czytam jakąś żywą dyskusję o zdjęciu a zdjęcia brak  😤
Livia   ...z innego świata
07 lutego 2017 19:46
zembria, mnie z kolei dziwi, że, mimo podkreślania wszędzie i zapisu w regulaminie jaki jest dopuszczalny rozmiar zdjęcia, ludzie nadal wstawiają za duże...
Zmieniajcie na sam link chociaż, tych zdjęć nie ma aż tak dużo, a przeklejenie go na jakiegoś imgur.com np. to tylko chwila. Robisz "kopiuj obraz" i na stronie imgura tylko ctrl v i się wkleja samo i uploaduje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lutego 2017 20:32
Albo blokadę przy wstawianiu? Tzn. jak jest za duże to nie da się załadować? No nie wiem, cokolwiek 🙄
zembria, wyobraź sobie, że napisałam pw do moda w spr takiej właśnie blokady. Ja nie mam czasu pierniczyć się z obrabianiem zdjęć i cudowaniem z pixelami. Albo powinna być blokada, albo samo powinno zmniejszać nawet jakby zdjęcia miało tracić na jakości.
Nie trzeba się pierniczyć, wystarczy wrzucić do forumowej galerii i wstawić kod, samo zmniejsza... Nawiasem mówiąc blokada by Ci tylko przypomniała, że masz się jednak popierniczyć z tym zdjęciem i je zmniejszyć, jeśli chcesz je wstawić. 😉
no, wstawianie do galerii i kopiowanie kodu a później wklejanie w telefonie zajmuje mnóstwo czasu.
Nawiasem mówiąc moje zdjęcie mi strony nie rozjechało, a żadnego komunikatu o wielkości zdjęcia nie miałam, więc sądziłam, że jest OK.
Bo za duże zdjęcie po załadowaniu jest automatycznie zmniejszane - tylko zanim się załaduje, to potrafi strasznie spowolnić ładowanie strony... Jak jest kilka takich za dużych zdjęć na jednej stronie, to pozdrawiam. 😎 Wstawianie do galerii z telefonu zajmuje tyle samo czasu, co na komputerze.
Pociągnę  🚫 - za duże zdjęcie nie da się wstawić do galerii. Inna sprawa, że wstawiane do wątku jest dodatkowo zmniejszane.
Livia   ...z innego świata
08 lutego 2017 06:54
budyń, jak są zdjęcia wstawiane w post to mogę to zmienić na link i zmieniam. Jak są dodane jako załączniki - wywalam. Kiedyś zapisywałam u siebie, zmniejszałam i wstawiałam dobre rozmiarowo, ale... przy tej liczbie za dużych zdjęć robiłabym tylko to na okrągło.

Galeria revoltowa zmniejsza zdjęcia, w załącznikach nie ma takiego ograniczenia i dlatego pozwalają na dodawanie większych zdjęć.

Przy okazji tu też przypomnę, że maksymalny rozmiar zdjęcia to 960 px na dłuższym boku.
Przychodzę z zapytaniem,czy ktoś kojarzy kosmetyki w bardzo podobnej butelce co mtg,zagraniczna firma  👀kolorystycznie szata bardziej w niebieski .
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 lutego 2017 20:41
Gateway Products miało szampony w takiej butli.
SU-PER Shampoo się nazywał był też, SU-PER Derma Clear Shampoo i jeszcze jeden.
Było kiedyś to pytanie ale tylko jedna opinia była, może od tamtego czasu ktoś jeszcze może się wypowiedzieć co do Magic Brush Care & Shine ?  Teraz widzę że jest nowy zapach "Paradise" i nie wiem czy warto się skusić czy nie? Bo cena jak dla mnie wysoka, bo w tej cenie przy promocji mogę kupić coś sprawdzonego już, ale korci mnie 😀
Z góry Dziękuję za opinie  :kwiatek:
[quote author=plunia link=topic=118.msg2641047#msg2641047 date=1485341870]
Rzeczywiście! Dobry pomysł, całkowicie wypadła mi ta opcja z głowy! Dzięki 🙂


Hahahahaha 😀 Proszę bardzo 😀
[/quote]

Nie polecam trymowania jeśli planujesz zaplatać koreczki 😉
Kiedyś jako luzik popełniłam ten błąd, a potem klnęłam jak szewc. Przez to że włosy po trymowaniu mają różne długości to nie idzie zapleść tych koreczków gładko. Wszędzie coś wystaje. A że zrobiłam taka skuchę tuż przed CSI musiałam ratować się lakierem do włosów 😁
chodzilo o  te kosmetyki,teraz widzę ze butla zmeiniona ja mam w sajni jeszcze starsza...
http://www.sstack.com/Horse-Care_Grooming-Supplies_Ultra-Products_Ultra-Finishing-Products
W końcu się zebrałam aby wrzucić (słabej jakości co prawda ;c ale innych nie mam) zdjęcia mojego Kuca, kiedyś wrzucałam z długą i wszyscy że nieee, że mam nie zapuszczać ale ciąć, uparta byłam że zapuszczam no i udało nam się na nawet w porządku długość dotrzeć ale zdarzyło się dużo zamętu, zmiana otoczenia, stajni no wszystkiego, problemy zdrowotne trochę miałam mniej czasu by dbać i potem w nowej stajni ktoś mu po zazdrościł - jakiś koń barbarzyńca  🤣
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/16650226_1364445906963933_1047405245_n.jpg?oh=921475dbc43fa241fc6e1d2bccfc9498&oe=58A029F0[/img]
I oto powstała dziura, nie chciałam ścinać nadal, ale pewnego dnia już tak nie mogłam że zaczełam szukać nożyczek w stajni powiedziałam sobie że jak znajdę to tnę, jak nie to jeszcze zostawiam i myślę co robić.
Iiiii.....
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/16684745_1364445900297267_1154687085_n.jpg?oh=6ded075b61cea1cd2a7cfcb0839d349c&oe=589FFB33[/img]
Poszło  🤣

Co myślicie? Aktualnie stwierdziłam że robię 2 podejście zapuszczania nie wiem jeszcze do jakiej długości, ale zobaczymy jak nic nie wyjdzie to przechodzimy na krótkie stylizacje 😀
I jeszcze mam szybkie pytanie mamy aktualnie już grzywę tak z 8 cm i już nam się kładzie, tylko przód (przy uszkach) na lewo a tył (przy kłębie) na prawo (znowu kiedyś już to przechodziliśmy) Macie jakieś fajne pomysły jak na tej długości przerzucać mu ten "tył"?  :kwiatek:
Ja od 1,5 roku walczę z naszą grzywą. Większość (środek) leży na prawo, część przy uszach na lewo lub do przodu, a przy kłębie na lewo i do tyłu 👍. I... w sumie to się już poddałam 😉. Nie mam czasu na przeplatanie warkoczyków (kiedyś zaplotłam na mokro i efekt utrzymał się prawie 2 tygodnie :lol🙂
Vendettka, wydaje mi się, że ma za cienką grzywę jak na to, żeby ona miała dobrze wyglądać w wersji długiej. Zwłaszcza, że jest rzadka.
Natomiast koń opitolono na zero... no nie bardzo  🤔
Pokaż aktualną wersję!  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 lutego 2017 13:23
Vendettka jak dla mnie dużo lepiej, a jak odrośnie na taką typowo krótką to będzie już całkiem cacy, jednak  długa grzywa u szlachetnego konia no nie, choć ja to i wszystkie fryzy pre itp. też ucieła na krótko jakbym miała takie do pracy. Już i tak muszę znosić grzywę u hucuła bo za obcięcie jej moja przyjaciółka, która jest jego właścicielką by mi pewnie ścięła głowę  🤣 Więc ciągle zaplatam i dbam, żeby jakoś wyglądała.
Było tak

Jest tak

ale głównie chodzi tak i tak



Natomiast próbuję małymi krokami przekonać znajomego do ścięcia na krótko kobyły bo do takiej szlachetnej kobiety to aż razi taka grzywa.


A grzywa mojego młodego no cóż, aktualnie dałam jej spokój żeby odrosła bo trochę ją zmasakrował i muszę się bardzo pilnować, żeby jej nie ścinać, ale dałam jej czas do maja. Każdy włos różnej długości, jest gęsta przekłada się przy uszach i rośnie jakby do przodu no ciężko z nią jest.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się