Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie

Fokusowa, a kto się zna w pomorskim ? W okolicy Trójmiasta

keirashara, mam swój transport ale mam również pracę, dzięki której place za te konie I nie mam możliwości brac co 5 tyg urlopu i wozić konia gdzies. Jeszcze jakby ktoś powiedział gdzie.

Dziękuję za rady, na pewno nie wrócę do tego wątku z kolejna dziura bo nie ma po co. Fajne są wasze rady ale realia są takie jakie są. Też bym chciała mieć opcje na innego kowala który się zna i robi tak jak być powinno, jak ktoś wskaże to ja naprawdę zapłacę za przyjazd tego kowala 😁
xxagaxx, napiszesz mi na priv kto ją teraz robi?
xxagaxx,
Trochę smutne jest Twoje podejscie. Bo kopyta tego konia sa chore i to zwierze wymaga leczenia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 marca 2023 12:22

Dziękuję za rady, na pewno nie wrócę do tego wątku z kolejna dziura bo nie ma po co.

xxagaxx, Ale dlatego, że ludzie powiedzieli Ci, że faktycznie masz spory problem z tymi nogami i podrzucili pomysły jak to leczyć? Acha.
xxagaxx, wpomorskim masz forumową... jezu zapomniałam nika🙂
Idź do wątku naturalnego werkowania - tam poproś. Jejdna z lepszych w PL właśnie w takich akcjach osoba.

Imho to poniekąd nie jest temat kowala.
To ty musisz codziennie zrobić oczyszczanie z bakterii i zabezpieczanie.
I poszpiegować co powoduje 'zatrucie konia"co jakiś czas. bo te obrączki to wyglądają nie "jak żarcie", tylko jak przytrucie - reakcja metaboliczna silna.

I w ogóle- bez hejtowania. To się zdarza, jest dobrze, dobrze po czym boom- bo wlazła infekcja. Tyle, że to jest trudna infekcja i aby konia wyciągnać będzie wymagała mocnego twojego zaangażowania.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 marca 2023 13:12
xxagaxx, wpomorskim masz forumową... jezu zapomniałam nika🙂
Idź do wątku naturalnego werkowania - tam poproś. Jejdna z lepszych w PL właśnie w takich akcjach osoba.
.

kotbury,

dea
Aleks, no dokładnie!!!
Forumowa Dea!!!
Człowiek co wielu koniom uratował kopyta a dzięki temu realnie życie!!
Tylko Dea chyba nie bierze nowych koni? Ale może jakąś konsultacje by zrobiła.
zembria, dlatego że realia są jakie są. Pisanie tutaj niewiele zmieni. Pisalam na priv z paroma osobami które są lub były z okolic łącznie z tym że jedna osoba poleciła mi kowala który właśnie nas obsługuje.

Forumowa Dea odmówiła wywerkowania konia który stał w tej samej stajni co jej konie że względu na brak czasu. I właśnie o to mi chodzi w temacie forumowych porad. Rady radami, a zycie życiem.

Fokusowa, priv
A może Ada Majocha? Ona jeździ po całej Polsce, a jak nie w Wasze strony to może poleci kogoś.
anetakajper,
Leków szczególnie to nie dostawała, musieliśmy ostrzykać krzyżowo biodrowe ale to tyle.

xxagaxx, ostrzykiwanie sterydem ? To może być przyczyna.
Majowa, tak, sterydem. I jak dobrze pamiętam to był wrzesień/październik.
xxagaxx, to teraz musisz zadziałać też wewnętrznie. Odgrzybić i przywrócić prawidłową florę bakteryjną.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2023 07:19
Nie mogę odnaleźć, potrzebuję wysłać koleżance film z poprawnym owijaniem kopyta bandażem, kiedyś ktoś tu wrzucał link, albo do wątku o naturalnej pielęgnacji, ale nie mogę znaleźć.
Chodzi o filmik pokazujący bandażowanie gdzie się początek bandaża zostawia luźny i owija za każdym obrotem resztę o tę końcówkę, tak żeby piętki miały miejsce na krążenie krwi.
Dosyć mi się z tym spieszy. Help 🙏

Edit. Znalazłam 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
06 kwietnia 2023 07:55
https://www.google.com/search?q=owijanie+kopyta+bandazem&biw=1680&bih=850&tbm=vid&sxsrf=APwXEdc1zER5YbPDMEvWeD9jHJ93tra9Rw%3A1680760296878&ei=6F0uZOLQNJiA9u8P0duPwAk&ved=0ahUKEwji5MmDyJT-AhUYgP0HHdHtA5gQ4dUDCA0&uact=5&oq=owijanie+kopyta+bandazem&gs_lcp=Cg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvEAMyBQgAEKIEMgUIABCiBDIFCAAQogQyBQgAEKIEOgQIIxAnOgUIIRCgAToECCEQFVDICViLIWDhI2gAcAB4AIABsAGIAZALkgEEMC4xMZgBAKABAcABAQ&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:a5d545ab,vid:gP_rfrcL1qg
8:20 zaczyna się owijanie kopyta
Nie potrafię skrócić tego linka :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2023 07:57
anetakajper, Dziękuję, ale już znalazłam ten którego szukałam 🙂
Czy do leczenia gnijących strzałek nadal armex jest polecany czy pojawiło się coś lepszego?
I czy do moczenia sprawdzają się buty typu tubbease?
+ na wymoczoną i osuszoną podeszwę cabi glue? Czy cabi spray będzie działał podobnie?
ekhem, hoofgold
Cześć wszystkim, mój koń miał ropę w kopycie. Weterynarz postanowił zrobić dziurę w podeszwie, a ja dodatkowo stosowałam okłady z animalintexu. Dodatkowo wpuszczany był rivanol od strony piętek do „bucika”. Wydaje mi się, ze jest już oki. Koń nie kuleje, nie reaguje na czułki. Ropa wyszła koronką oraz dziurą w podeszwie. Co powinnam teraz zrobić? Na dziurę stosować watę nasączoną rivanolem i to jeszcze przez jakiś czas zawijać czy może po prostu zasmarować wszystko dziegciem? Jakie macie rady? Może ktoś miał taką sytuację?
Zdjęcie przedstawia przybrudzone kopyto błotem, ale przed kolejnym zawinięciem zostało starannie wyczyszczone😉 Chciałam dodać zdjęcie w celach przedstawienia jak ono wyglada. Może jest tam coś czego ja nie zauważyłam
Będę wdzięczna za wszelkie rady i z góry za nie dziękuje 😊
4C8C6CE3-B17A-4EB0-85F5-35FCF48C46FE.jpeg 4C8C6CE3-B17A-4EB0-85F5-35FCF48C46FE.jpeg
74B8CB2D-1534-4B32-BD9B-377D2A6F0FDF.jpeg 74B8CB2D-1534-4B32-BD9B-377D2A6F0FDF.jpeg
Post został usunięty przez autora
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 kwietnia 2023 19:53
ZakreconaKoniara123, dziegieć zatka dostęp powietrza, więc to bardzo średniej pomysł
Zostawiłabym watę z rivanolem, z czasem coraz bardziej suchą i jeszcze jakiś czas opatrunek, żeby nie zasyfić rany
Pati2012, Super, dziękuje za radę😊
xxagaxx, jak Wasze kopyto po stosowaniu tej „wcierki” z cdm? Widzisz przyrost?
Fokusowa, na razie nie widzę nic, bo mamy klejone podkowy 😅 dam znać jak to wygląda jak przekujemy
20230329_160117.jpg 20230329_160117.jpg
xxagaxx, no masz, a liczyłam na recenzje 😅
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 kwietnia 2023 09:14
xxagaxx, z ciekawości, kto Wam ostatecznie okleił kopyta ?
Okazało się, że mój darmozjad ma miękką podeszwę i teraz tak, czy to może być od podłoża po prostu? Ostatnio u nas non stop mokro, a i koń nie ma czyszczonych kopyt po powrocie do boksu. Żarcie raczej nie, bo ma dietę wrzodową i niskie dawki, bo ten koń nic nie robi.
Ewentualnie co mogę z tym zrobić? Biotynę mu dorzucić po prostu?
budyń, miękką tzn. uginającą się pod palcami?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2023 11:25
budyń, A mikroelementy ma dobrze zbilansowane? Na trawę już wychodzi?
budyń, smarowanie podeszwy KERALIT Huffestiger
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się