Młode Konie

Super, ale woda chyba strasznie zimna jeszcze...  🤣
Asik jak zawsze powtarzam ale on jest genialny! 🙂
To ja się z moją dorzucę. Na ile lat według was wygląda??
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
24 maja 2010 20:19
Katja mama jest po trakenie ojciec po hanowerze, kupilam go jako 8-miesiecznego zrebaczka i o to co mi wyrasta z niego  🏇
anetakajper  :kwiatek: mlody w marcu skonczyl 2 lata
galopada  :kwiatek:
MoniaaA  :kwiatek: jest genialny to prawda 😀 dzis mnie utwierdzal w tym przekonaniu  😍

Zaraz zrzuce najswiezsze fotki to moze cos tu wrzuce jeszcze
Katharina
To ogier Elamo po Lando hol od Effi hol/Coronado hol
W czerwcu skończy 3 lata ;-)

Czyli to pełny brat kasztanowatego ogierka Erato?
Sorki, ze tak podpytuje ale śledze ogłoszenia i młody jest w nich chyba od odsada... a nie powiem, mlody przynajmniej z fot wpada w oko  😎
Masz moze jakies fotki Erato?  :kwiatek:
Megane
Masz racje w ogłoszeniach jest ale już dawno sprzedany, muszę go usunąć wreszcie ;-)
Tak to jego pełen brat ale o rok młodszy
Erato też będzie szykowany na czempionaty przez nowego właściciela
kikki cudo!  😍

To wstawiam takie zdjęcie mojego karzełka. 🙂
Niedawno przyjęła jeźdźca. 🙂
Ogólnie jest wstępnie zajeżdżona.
jeju mam istna fobie teraz wodna... jak widze tutaj zdjecia koni w wodzie to odrazu mnie panika bierze  🤔 ehh
trzeba jakos zwalczyc traume powodziowa



kikki ile ten 3latek ma wzrostu?
no to teraz my 🙂
dziś założyłam Pati pierwszy raz ogłowie. Była w nim może 5 min. Wędzidło się jej bardzo spodobało 🙂

A może doradzicie mi - lepsze wędzidło gumowe czy zwykłe metalowe dla młodego konia?
Co prawda dopiero na wiosne 2011 zacznie się zajeżdzanie młodej, ale chciałabym, aby już chodziła w ogłowiu.
ALe nie mogę podjąc decyzji, jakie wedzidło bedzie lepsze....

edit:literówka
Mówcie co chcecie, ale guma. Łamana oczywiście. Moim zdaniem na przyzwyczajanie W ZUPEŁNOŚCI wystarczy!

Ile lat ma koń, że
[quote="Mada"]chciałabym, aby już chodziła w ogłowiu[/quote] ?
Patria ma 2 lata i 7 miesięcy. I już najwyższy czas moim zdaniem , żeby raz na jakiś czas "pomemłała" sobie i przyzwyczaiła się do tych wszystkich pasków  😉
Niektórzy nawet wcześniej zakładają ogłowie, ale mi się nie spieszy  🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 maja 2010 20:09
Powiedzcie mi prosze co mam zrobic bo ja juz nie wiem.  😵 W stajni slysze ze mam konia, ktory ma chorobe sieroca.....
Zaczelo sie to jakies ponad 2 miesiace temu, jak jeszcze byl ogierem. Krecil sie w kolko po boksie, smialismy sie wtedy ze sam sie lonzuje, a jednoczesnie wiedzialam ze to przez to ze zostaje w stajni calkiem sam. Zostal wykastrowany jakies 2 miesiace temu, od czasu kiedy wychodzi z konmi na pastwisko ja nie widzialam tego wiecej....
Dzisiaj uslyszalam ze on ma chorobe sieroca, ale on tego nigdy wczesneij nie mial. Podobno cala noc tak lata, nie polozy sie tylko lazi w kolko.  🤔wirek: Czy cos z tym mozna zrobic? Nie wiem czy wchodzi w rachube nuda, jak wczesneij tak robil balam sie zeby nie zaczal tkac albo lykac, pomozcie prosze....  🙇
Bay, a co ma wiek konia do chodzenia w ogłowiu? O ile przesadą jest pakowanie w pysk półrocznemu źrebakowi czegokolwiek tak puszczanie młodego, niezajeżdżonego konia luzem w ogłowiu nie jest przecież żadnym grzechem.

Mada, Ja powiadam: Zwykłe, najzwyklejsze, raz łamane, grubości "normalnej". Wszystkie gumowe są grube jak nie wiem = mogą być zbyt grube przy małym pysku [jeśli Twój koń się zalicza do tych z małym pyskiem] a dodatkowo przy niezaślinionym pysku potrafią obcierać. Funkcjonuje dobre określenie na to zjawisko -> gumowe wędzidło potrafi działać jak gumka do mazania na kąciki warg.
Averis   Czarny charakter
25 maja 2010 20:13
A ja mimo wszystko radzę podwójnie łamane. Nie ma efektu 'dziadka do orzechów'. Gumowe odradzam z tych samych powodów, co Sankaritarina, - lepsze jest metalowe wykonane z jakiegoś słodkiego metalu, lub z miedzianym łącznikiem.
adrianna32 u nas w stajni kieeedyś mieliśmy klacz z chorobą sierocą. wszyscy próbowali wszystkiego. Od wypuszczania 24/24, po patenty w stylu wisząca butelka żeby koń miał się czym "pobawić". I nic. Kobyła wracała w końcu do boksu, i co? To samo.
Bischa   TAFC Polska :)
25 maja 2010 20:16
adrianna32 z tego co wiem "chorobą sierocą" u koni nazywane jest tkanie . A chodzenie po boksie - box walking (?) . Coś z walking tak czy siak .
Averis   Czarny charakter
25 maja 2010 20:16
A może mu po kastracji jeszcze nie zeszły hormony, a że idzie wiosna, to jest jeszcze nabuzowany?
Sankaritarina dziękuje 🙂

Klaczka jak na razie ma mała mordkę. Ogłowie , które dziś załozyłam jej na pyszczek to rozmiar COB i do tego zmniejszony na tyle, na ile się dało najbardziej. Niestety z młodymi różnie bywa, jedne już w tym wieku nie rosną intensywnie, a są i takie, które potrafią sporo urosnąć.
Averis   Czarny charakter
25 maja 2010 20:24
No na przykład Karson intensywnie rosnąć przestał jako dwulatek. Inna sprawa, że intensywny wzrost w ogóle jest mu obcy 😁

Już w niedzielę mój koń będzie ze mną! 💃
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 maja 2010 20:33
Jezu ale to sie zaczelo ponad 2 miesiace temu, on jest jeszcze bardzo mlody 1,10 miesiecy. Nie ma rady? Przeciez to mlodziutki kon jeszcze, o co chodzi dokladniej z ta choroba sieroca. Dlaczego ona wystepuje, rozumiem to pojecie tak bardzo pobieznie patrzac na konska kategorie nigdy nie slyszalam. Jak dzisiaj uslyszalam ze on jest chory to az mi serce zamarlo...  😕
Megane
Masz racje w ogłoszeniach jest ale już dawno sprzedany, muszę go usunąć wreszcie ;-)
Tak to jego pełen brat ale o rok młodszy
Erato też będzie szykowany na czempionaty przez nowego właściciela

W kwietniowym numerze ŚK bylo jeszcze ogłoszenie 🙂 On faktycznie w wieku 1,5 roku miał 165 cm?
Siwy, jak to pełny brat też powinien być wysoki, ale na fotach na zbyt wysokiego nie wygląda 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 maja 2010 21:06
Bisha L nie moge znalesc nic po Polsku z tego box walking, wszystko po angielsku. Wiesz moze cos wiecej na ten temat?  :kwiatek:
adrianna a ile on spędza na pastwisku, czy regularnie? może atmosfera stajni jest nerwowa. Ja miałam tkacza, i w różnych stajniach tkał z różną intensywnością. Konie lubią spokój i powtarzalność.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 maja 2010 21:13
Naboo to co on ma nazywa sie tkanie?  😲  🤔 Spedza tam jakies 13 godzin dziennie, raczej nie jest nerwowa atmosfera.
nie, tkanie to kiwanie się z nogi na nogę, a to co Twój robi to box walking, u nas nazywane również jasiem wędrowniczkiem.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 maja 2010 21:17
Naboo wiesz moze cos wiecej na temat tego Jasia wedrowniczka?  😵
narów jak tkanie - z tym, że polega na ciągłym kręceniu się po boksie, są różne opinie co do przyczyn, chyba jeszcze się taki nie znalazł co to określił jednoznacznie. U mojego z tkaniem nie walczyłam, bo nie ma jak, starałam się zapewnić mu jak najbardziej optymalne dla niego warunki, czyli regularne karmienie, wybieg, pracę i stajnię w której nie było chaosu i nerwowości.
no i siana dużo, bardzo dużo
Mada   najlepsze będzie zwykłe puste wędzidło
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 maja 2010 21:34
Naboo niestety pracy mu nie zapewnie, jest zbyt mlody a stajni nie zmienie bo moj kon ma tam naprawde swietnie. Duzy boks, duzy padok, fachowa opieke, piekne pastwiska i fajnych fumfli mysle ze jest mu tam dobre. A przede wszystkim nie martwie sie ze jak nie przyjde  co drugi dzien ze cos mu sie stanie...
Moge mu zapewnic wiecej siana, zabawki tez beda wskazane? Jak myslisz czy to minie? co jeszcze moge zrobic?
więcej siana i zabawki na pewno mu nie zaszkodzą 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się