Młode Konie

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 sierpnia 2010 12:59
AleksandraAlicja Widzę że pracujemy podobnymi metodami ;] fajnie znaleźć bratnią duszę na wątku ;] 👍
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
11 sierpnia 2010 13:09
AleksandraAlicja obejrzalam całą galerie 🙂świetne fotki i boskie konie. Clio - piekna kobyłka, ale widac ze ma charakterek. to twój mąz jezdzi na koniach i je trenuje?Czy to jakis trener?Widac ze konie przygotowywane dobrymi metodami. I jak widze jak ktos jezdzi po łące (placu) na koniu w sznurkach to zuje megaaaaaaaaaa 👍
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
11 sierpnia 2010 13:19
Zabeczka, jak widać po zdjęciach- kto pracuje, ten pracuje  😂 A o tym, że my bratnie dusze, to widziałam po Twoim podejściu do konia  🙂

Ciii, Alicja, tylko nas nie wytykaj palcami od sznurków, bo nas na forum powieszą  😎  😉

Mój mąż to jest ten w zielonym z Glutem (nie u nosa  😂 ), a konie do pracy pod siodłem przygotowują mi moi końsko-psi przyjaciele. Ogólnie my (my jako ja i przyjaciele) jesteśmy naturalno-klasyczni, tzn. jeździmy po klasycznemu, szkolimy dosiad po klasycznemu, trenujemy po klasycznemu i w ogóle kochamy dobrą klasykę (dlatego będziemy na Kyrze), ale doceniamy pracę "naturalną" z koniem jako bazę do dalszej "poważniejszej" pracy.
AleksandraAlicja, rewelacyjne zdjecia
aż miło popatrzec
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 sierpnia 2010 13:35

Aleksanda Alicja
tak mnie natchnęłaś swoimi milusińskimi, że a co też dodam kilka moich fot 🙂


Ostatnio odkryłam świetną sprawę na szybkie rozluźnienie konia przed pracą- masaż od Lindy Telliing Jones.
Jeśli zauważam jakiekolwiek spięcie .. 5 min  odpowiedniego masażu załatwia sprawę niżeli miałabym się z nią szarpać. ona odpuszcza wtedy wszelki stress ( jeśli takowy występuje). Kobyła strasznie sobie przypodobała  tą formę ćwiczeń i domaga się ich za każdym razem. przykład wczorajszy:
Wyprowadzam ją z boksu na padok a ona ni chu chu... nie mam ochoty i koniec. Myślę o co biega. Pogłaskałam po szyjce zrobiła spokojnie krok. Kolejny raz .... znowu krok do przodu. Wymasowałam jej szyję klatkę, kręgosłup.. wlazła na padok i zaczęła bez join upu wykonywać moje polecenia.  Z miejsca uznała moje przywództwo 🙂 mały sukces? Uwierzcie mi dla mnie ogromny 🙂
A na ostatnim ćwiczymy cofanie za dotknięciem główki i odpowiednim poleceniem. 🙂No i dodam oczywiście że nigdy podczas szkoelnia nie patrzę młodej w oczy.
pokazywałam Młodego już ZNK ale jakoś nie został zauważony

zdjęcie z zimy

zaraz po kupieniu





i ostatnio robione



samego w ruchu z teraz nie mam, ponieważ staliśmy 2 miesiące w boksie i wracamy powoli do pracy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 sierpnia 2010 10:13
śliczny ma pyszczek ;] taki do kochania 🙂 :kwiatek:
zabeczka17 jesli to do mojego o pyszczku to dziekuje :kwiatek:
AleksandraAlicja
Pełen  👍
Clio wygląda ślicznie, zdjecie z piłką jest bombowe !
zabeczka17, a gdzie filmik?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 sierpnia 2010 11:24
rewir ups  👀 😍 zapomniałam ;]  hhehe ;]
Katharina   "Be patient and trust in the process"
13 sierpnia 2010 21:00
Patrzcie jaką frajde miało dzisiaj dziecko na spacerze w terenie  😉 
to my powrocimy do watku... na razie mlody ma wakacje, nie pojezdzimy przez najblizsze 3 tygodnie... moze znajde kogos kto bedzie mogl go lonzowac przez ten czas...  😕













galopada_,  co się stało?
ale ma swietną wargę 😀
darolga   L'amore è cieco
14 sierpnia 2010 09:12
Katharina - o matko, ostatnie jest świetne! GENIALNE!  🏇  tak sobie sam z siebie kicnął?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 sierpnia 2010 09:38
darolga   ona skacze wszystko co sie da, nieważne co to jest ;P  Sama z siebie biegała, biegała i nagle sobie skoczyła  😉 Żałuje, że zdjęcie nie jest uchwycone we wcześniejszej fazie lotu ale i tak dziękuje za uwiecznienie tego momentu Czerpakowej  :kwiatek:  Zrobiła tak jeszcze kilka razy ale zdjęcia nie są już takie genialne jak poprzednie 😉  No i śmieje się, że tam to tylko jeźdźca brakuje ;P
MoniaaA a na ostatnim treningu skokowym przed niedzielnymi zawodami mialam ,,mala" wywrotke z koniem. z opowiadan wiem, ze jechalam linie, po 1 przeszkodzie costam nie pasowalo, wyslalam go wczesniej, nie odpowiedzial, wyszlam z cialem, dostalam w glowe, stracilam juz wtedy przytomnosc kon sie zaplatal w dragi i przewrocilismy sie... a raczej on mi na glowe. takze stracilam kask ( ( a tak go lubilam  :kocham🙂 ktory nadaje sie teraz tylko jako wizualna przestroga) ), a oprocz niego pamiec na jakis czas. ( calego dnia kiedy to sie stalo i dzien pozniej nie pamietam wcale). skonczylo sie na obrzeku+krwiaku mozgu, wstrzasie mozgu i zlamanym nosie  😁
darolga   L'amore è cieco
14 sierpnia 2010 10:14
Katharina - świetna kobyłka! A na tamtym zdjęciu to tylko jeźdźca dorysować i fota rodem ze stipla!
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 sierpnia 2010 11:27
darolga  dokładnie  :kwiatek:  Ogólnie to bardzo wesołe z niej dziecie  😉 
galopada - powracaj do zdrowia!!  :kwiatek:

Edit: i w zalączeniu fotka Twojego znajomego z ZT 😉
🙂
Megane dziekuje! i za zdj Jafara rowniez! cos mu sie widze schudlo odkad wyjechal  😉 ale szyja to sie mu poprawila  🍴

i zdj mojego z dzisiaj, na razie jedno pozniej dorzuce wiecej  💃

galopada_, zdrowia, bo widze, ze nieciekawa przygoda...
MoniaaA juz nie moge sie doczekac zeby wsiadac na konia! na pewno nie wytrzymam tych 3 tygodni!  💃
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 sierpnia 2010 17:09
Katharina,na stiple ją !  😉
galopada, zdrowia!
Oj dawno mnie tu nie było, ale nie myślcie że o was zapomniałam. :P
Na przypomnienie wrzucam kilka zdjęć z naszej ostatniej głupawki 😀
wszystkie zdjęcia autorstwa abre
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 sierpnia 2010 18:10
Wojenka  no młoda pokazuje co potrafi ale mi to się marzy bardzo zobaczyć ją kiedyś na parkurach ;p Jednak chcieć nie znaczy móc  😉
to jeszcze jedno  😍

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 sierpnia 2010 13:52
A ja mam do was takie skromne pytanko. Czy na 3 latku, który pod siodłem chodzi od miesiąca można jeździć na pelhamie ? 🤔
Najłatwiej jest sobie samemu na to odpowiedzieć zastanawiajac sie nad tym do czego służy pelham i co chcemy przez niego osiagnać. Młode konie dopiero wdrazane do treningów w moim mniemaniu powinny być jeźdżone jedynie na łagodnych wedzidłach bez dźwigni czy tez dodatków. To jeździec ma sprawic by koń zaakceptował wedzidło i przyjął kontakt. Mówiac tu o łagodnych wedzidłach nie mam na mysli jedynie grubych oliwek, bo oczywistym dla mnie jest ze wedzidło jest ładogne wtedy gdy ręka na jego drugim końcu również jest łagodna. Jedne konie wolą wedzidła grubrze inne bardziej cieńkie co nie zmienia faktu że owe wedzidła nie powinny byc dla konia dyskomfprtem koniecznym. Powinny sie cieszyc z tego jakie mozliwości ono im daje. Jeżeli jeździec nie ma dobrej ręki to niech jeździ bez wedzidła albo kontaktu by nie tworzyc niepotrzebnego "szumu" w kontakcie jeździec-koń. Wszelkiego rodzaju urozmaicone wedzidła maja na celu <moim zdaniem> jedynie skracanie procesu szkoleniowego co nie jednokrotnie powoduje dalsze problemy. Konie zajeżdżane maja bardzo słaba równowage. Powinny mieć w pełni możliwosc balansowania sie szyja i głową by móc osiagnać równowage i rozluźnienie. Jeżeli jeździec chce juz na tym etapie koniowi to utrudnić moze założyc owy pelham czy też inne mocne wedzidła i jeździc konia od ręki ustawiajac go na siłe..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się