Młode Konie

Lov   all my life is changin' every day.
14 marca 2012 22:16
armara, oo, kryjesz? Czym? 😀
armara, oo, kryjesz? Czym? 😀

Poleciało PW. Najwyższy czas 5 lat na karku, urodzi ze dwa źrebaki, a potem bedziemy myśleć o jakichś zajęciach rekreacyjnych dla niej i jej brzucha  😁
Mazia   wolność przede wszystkim
15 marca 2012 07:48
Armara zdradź czym bo ciekawość zżera...
galopada_   małoPolskie ;)
15 marca 2012 08:12
właśnie!  🤬
Zdradzę jak sezon stanówkowy się zakończy 🙂
Ja tylko mam nadzieje,ze to ktorys z zagramanicznych rodowodow, o ktorych gadalysmy😉 bo szkoda babeczki do rasy malopolskiej:P
[quote author=Karla🙂 link=topic=1199.msg1339016#msg1339016 date=1331809123]
Ja tylko mam nadzieje,ze to ktorys z zagramanicznych rodowodow, o ktorych gadalysmy😉 bo szkoda babeczki do rasy malopolskiej:P
[/quote]
Tak 🙂 Zagramaniczny rodowód, skoczek 🙂
a co nie fajnego w małopolakach  🤬

Teraz Polskie konie 🤣
Perlica ja zadam pytanie przewrotnie:
a co dzis fajnego w malopolakach?
bo ja w czystosci rasy  nic  nie widze-w wysokim sporcie zaden czysty malopolak z sukcesami nie chodzi, na punktach dominuja odpady dotacyjne majace po 16-20 lat i zero kariery sportowej,hodowlanej itp. czy tak ma wygladac hodowla "przyszlosci" eee chyba  nie
natomiast klacze malopolskie, z porzadnymi rodowodami ( a takie ma armara) kapitalnie sprawdzaja sie na matkach do polkrwi🙂
agull   Dążąc do celu
15 marca 2012 13:16
Sankaritarina dziękuje bardzo  :kwiatek: Staram się by Rudej niczego nie brakowało i żeby miłości pod dostatkiem miała  😜
Poza tym trzeba mieć co na mięśnie przerabiać  😁
Karla🙂
Ja małopolaków aż tak ostro nie potraktuję, bo ta rasa po prostu może być potrzebna (choćby jako "uszlachetniacz"😉. Wiadomo, że priorytety 9większości) hodowców małopolskich są zasmucajace. To krycie narazie traktuję jako "jednorazowy wyskok", jak to się sprawdzi. Jak młoda sprawdzi się jako matka. W przyszłym sezonie rozważam użycie do niej og. Saganek. Dla drugiej babeczki wybraliśmy ogiera półkrwi angloarabskiej, któy ma zadatki na sportowca wysokiej klasy. Ja nie mówię rasie nie, wybieram to co moim zdaniem najlepsze - rzecz jasna w naszym zasięgu 😉 Ale to już OT, więc myślę, że nie ma co tych wywodów ciągnąć. Zapraszam wszystkich do sledzenia naszego profilu na fb/strony www - tam na bieżąco pojawiają się wszystkie informacje o naszej działalności  😉

Perlica
IMO koń, którego rodzina żeńska od połowy lat 40 funkcjonuje w polskiej hodowli będzie polski tak czy siak. Ale każdy ma prawo do innej interpretacji rzecz jasna 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=1199.msg1339127#msg1339127 date=1331816764]
Perlica ja zadam pytanie przewrotnie:
a co dzis fajnego w malopolakach?
bo ja w czystosci rasy  nic  nie widze-w wysokim sporcie zaden czysty malopolak z sukcesami nie chodzi, na punktach dominuja odpady dotacyjne majace po 16-20 lat i zero kariery sportowej,hodowlanej itp. czy tak ma wygladac hodowla "przyszlosci" eee chyba  nie
[/quote]

A Baryt, Harbuz/Halogen, młody Diokles i Dionizos, niegdyś Frazes i Efekt, Buńczuk, Haracz, Browar, El Bonillo, Nabucho, Hutor, Liwiec? To tak wyrywkowo, od 2000r. Większość koni w WKKW to małopolaki. To jakaś gorsza dyscyplina, że nikt jej nie bierze pod uwagę?  👀
Dla mnie małopolak to najlepsza rasa z naszych rodzimych koni, do wyjścia w aktualny-współczesny typ konia wierzchowego.
Oczywiście, co kto woli, ale przekreślać całą rasę, bo niektórzy hodowcy idą nie w tą stronę, co potrzeba...?

W ogóle przepraszam za 🚫
Maea
polowy tych koni juz nie ma ani w sporcie ani w hodowli i stad ta bieda
zobacz co teraz sie oferuje hodowca i jak wyglada wiekszosc koni tej rasy na ZT...
Harbuz/Halogen wyciety i w sporcie jakis super wynikow nie bylo
Baryt wyciety (zamrozony) fajnie by bylo jakby pokazal poziom jego poprzednika u Spisaka
Diokles,Dionizos mlodziaki -czy dojda wyzej czas pokaze, ja bym bardzo chciala, bo to dwa wspaniale mlodziaki pokazywane przez swietnego jezdzca, ale jak ostatnio uslyszalam za duzo francuza wiec be(oczywiscie od hodowcow dotacyjnych😉
Haracza nie ma -zostawil 1 syna
Browara tez juz nie ma-czy cos zostawil?
El Bonillo-zobaczymy czy  dojdzie do Duzej Rundy w uj i 3*** w wkkw,bo dla mnie to jest dopiero prawdziwy sport
Nabucho-czekam az cos wartosciowego zostawi
Hutora  juz nie ma
Liwca juz nie ma
Buniol czyli Bunczuk..no tez juz go w sporcie nie ma,poza tym to walaszek
Frazes mial swoje 5 minut i to chyba jedyny db przyklad,ktory wymeinilas

jedyny sportowiec w tej rasie na porzadnym poziomie to byl Dziekan i Mefisto tak na prawde- wierze, ze Mefiu cos pokaze
Poza tym dobrze napisalas, niegdys- a teraz? poza wkkw gdzie mamy cudowna Magnolie, o ktorej ostatnio pisalam, Baryta to w 3*** niewiele. W skokach w duzej rundzie prozno szukac regularnie startujacych i progresujacych malopolakow, w ujezdzeniu to juz w ogole, w zapzregach odkad zniknely Dziekan i Mefisto prym wioda slazaki🙁 Nie ma co wracac do przeszlosci tylko patrzec w przyszlosc, a ta przy takim podejsciu jakie jest wsrod sporego grona hodowcow tej rasy mozemy sie nie doczekac nastepcow wymienionych tu ogierow🙁((

w tej rasie potrzebny jest przewrot,wskazanie nowej,dobrej drogi- bo Maea wszystkie konie jakie wymienilas pochodza z panstwowych stadnin, ktore no..los ich jak widac po Walewicach,Ochabach jest jaki jest i to niestety przykre. Tylko niewielu prywatnych hodowcow stawia na jakosc,walory uzytkowe itp. i to oni przekreslaja ta wspaniala rase. Zabijaja w niej to co najlepsze, zabija je dotacja i walka o 1500zl.

edit. to byla moja ulubiona rasa, to z niej wywodzi sie Artemor, Askar...a dzis 😕 normalnie mam tyle zlosci i zalu w zwiazku z tym co robia niektorzy niby przyjaciele,promotorzy rasy klocac srodowisko, negujac wartosc najlepszych ogierow sportowych w tej rasie, bo nie przepadaja za wlascicielem/wlascicielka czy ze zwyczajngo chamstwa i zazdrosci🙁 no wyrzucilam to z siebie😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 marca 2012 18:46
armara ... sama jestem ciekawa który to bedzie miał ten zaszczyt  😎
Katharina   "Be patient and trust in the process"
15 marca 2012 20:05
ja też, ja też !  👀  😜
Karla🙂, Nabucho zostawił Ochabskiego Bufora od Bajdy po Dzielżan (wygrał Derby i 5 rzędowych gonitw jak pamiętam, cały sezon zdrowy, w głowie super) , ma licencję...ale sprzedany z Ochab za nie duże pieniążki i ślad po nim zaginął niestety ( jakaś dziewczynka jechała na nim chyba raz wkkw)
Karla🙂, Nabucho zostawił Ochabskiego Bufora od Bajdy po Dzielżan (wygrał Derby i 5 rzędowych gonitw jak pamiętam, cały sezon zdrowy, w głowie super) , ma licencję...ale sprzedany z Ochab za nie duże pieniążki i ślad po nim zaginął niestety ( jakaś dziewczynka jechała na nim chyba raz wkkw)

Perlica - Bufor jest po Fusain du Defey, nie po Nabucho i startowął cały ubiegły sezon w wkkw 🙂
Dla mnie też niestety małopolak rzadko kiedy sprawdza się w dużym sporcie. Owszem, sama swoje sukcesy świętowałam na małopolskim ogierze ale powiedzmy sobie szczerze- granice tego konia kończyły się na 140/145 konkursach.
Sama swoją małopolankę po powiedzmy średniej karierze sportowej (konkursy 135) pokryłam sp. Co z tego wyjdzie - zobaczymy za rok bo Bizarro na zimę idzie już do pracy.
Podobno odziedziczył po mamusi ruch, szybkość i "gibkość". Ależ jestem ciekawa jak będzie się spisywał!
Jeśli odziedziczył po kobyle ambicje i serce - to już mi to wystarczy 😍

Swoją drogą - co się dzieje z ochabskim Banitą? Dalej gdzieś na północy Polski siedzi? Będzie już miał 20 lat w tym roku!  😉 😉
armara, ale wtopa  🙁 ciągle myślę że on po Nabucho jest 😂 a pod kim startował?
armara, ale wtopa  🙁 ciągle myślę że on po Nabucho jest 😂 a pod kim startował?

Pod Agatą Gil. A Nabucho radzi sobie coraz lepiej w elimacjach HPP w kategorii juniorów  💃
Dobra wystarczy tego OT, jak myślicie  😁

Same konie młp są a) zbyt drobne b) zbyt słabo selekcjonowane, żeby radzić sobie na parkurach jak od lat hodowane do skoków konie holsztyńskie, kwpn. Ale jak pokaząło potomstwo choćby Lurona to dobra baza, bo matki xo dodają najczęściej sporo serca, zdrowia i "iskry".
http://www.bazakoni.pl/horse_24451.html

dla mnie on jest ideałem i powinien kryć 😀 fajnie zbudowany a przy tym koń dla dziecka 😜

A po Nabucho miałam na myśli tego ogiera:
http://www.bazakoni.pl/horse_129139.html
Wygrywał wszystkie gonitwy skakane, rewelacja charakter również.

Sorrki nie mogłam się powstrzymać 🚫
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
16 marca 2012 12:33
Moja trzyletnia dziunia :-)







Karla, ja pisałam to pod względem koni sportowych, niekoniecznie używanych w hodowli (mimo, że większość jest/będzie użyta). Więc: można? Można.
Baryt został wycięty tylko i wyłącznie ze względu na jeźdźca, nie ze względu na jego bezużyteczność w hodowli. Podobnie Harbuz i Halogen, którzy przecież mają pobrane nasienie.

Zapomniałam jeszcze o Huzarze.
Co z tego, że Liwca i Hutora już nie ma? Chyba pokazały wystarczająco dużo, by można o nich wspomnieć?
Czytając niektóre wypowiedzi, czytelnik, nie zaznajomiony z tematem może sobie pomyśleć: "noo, te małopolaki to łachy, nie nadają się do niczego..." - a to przecież nieprawda! Wiele z nich funkcjonuje nie tylko w rekreacji, ale też sporcie - i sprawdzają się w każdej dyscyplinie. Trzeba tylko zwrócić uwagę, że po słabych rodzicach, często "pod dotacje", ciężko będzie nam konia przerobić na sportowca... Dlatego chciałam pokazać trochę inny punkt widzenia! 😉
Ale koniec OT 🙂

Condina, świetna ta Twoja młoda! 😍
[quote author=Karla🙂 link=topic=1199.msg1339127#msg1339127 date=1331816764]
natomiast klacze malopolskie, z porzadnymi rodowodami ( a takie ma armara) kapitalnie sprawdzaja sie na matkach do polkrwi🙂
[/quote]
Nie widzisz sprzeczności? Skąd się wezmą te dobre matki (o matki zawsze trudno) jeśli ogierów nie będzie (w rasie)?
[quote author=Karla🙂 link=topic=1199.msg1339127#msg1339127 date=1331816764]
natomiast klacze malopolskie, z porzadnymi rodowodami ( a takie ma armara) kapitalnie sprawdzaja sie na matkach do polkrwi🙂

Nie widzisz sprzeczności? Skąd się wezmą te dobre matki (o matki zawsze trudno) jeśli ogierów nie będzie (w rasie)?
[/quote]
To paradoksalnie brzmi, ale tak to u nas jest trochę. Od pewnego czasu w dwóch stadninach (Ochaby i Janów) używano praktycznie tylko ogierów zagranicznych, różnej jakości i z różnym skutkiem, patrz choćby Hebab  😵
Zresztą wśród koni arabskich jest to samo ( a ciężko polskim arabom zarzucać słaby poziom 😉) klacze mamy fantastyczne, w ilościach hurtowych, a ogiery dobre, ale nigdy takich sukcesów pokazowych nie odnosiły jak kobyły.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
16 marca 2012 22:17
Chyba muszę się wam tu pochwalić moim młodym, który na ostatnich zawodach zachowywał się po prostu nieziemsko!!! Grzeczny, zrównoważony, skupiony nic go nie rozpraszało, chodzący cud 😜 klik No, już nam w tym roku wybiły 4 latka 😉
Condina fajna młoda! Powiedz coś o niej więcej! 🏇
Condina - jaka lalunia! 🙂

Karmelek
- Ja Twoim młodym jestem zachwycona!
Karmelek
Świetny młodziak ! Zachowuje się jak stary wyga  😜
Jeżeli chodzi o małopolaki, to ja wierzę w rajdy 😀
Condina to jest cudo nie koń  😍



Hej kochane 🙂😉) Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, ale kiedyś dosyć angażowałam się w tym wątku :P
Być może przypomnicie sobie motyw Dextera.

Teraz chciałam Wam pokazać co ze zwierzaka wyrosło 😉 w maju już kończy 6 lat, więc powoli ze smarkatego wyrasta 😉

Na zdjęciu ucięłam sobie twarz, bo mój zaciesz nie wyszedł za ciekawie hehe

Pozdrowionka ! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się