Młode Konie

galopada_   małoPolskie ;)
02 marca 2009 06:47
młp oczywiscie 😉 m. Draba po Przedswit XIII-4 / o. Barnaba po Emir

ale patrzac na niego bez derki na padoku wyglada dalej na zrebaczka  😂
Mazia   wolność przede wszystkim
02 marca 2009 14:19
to ja wrzucę zdjęcia mojej pół ślązaczki
DARIKA
m. Duma sp.
o. Bebzun śl.
obecnie 1 rok i 8 m-cy
Jak na moje to spora dziewczynka
Na zdjęciu "grupowym" stoi z prawej strony, po lewej klacz 3 letnia młp.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
02 marca 2009 15:31
widze, ze te majowe 2-latki to jakies gigantyczne 😜, ja tez mam takiego jednego delikwenta-1 maja skonczy 2 lata a juz ok 168cm w klebie 🤔, ale na szczescie rosnie rownomiernie i nie wyglada jakos drastycznie zle jak na ten wiek.A najlepsze jest to, ze mamusia ma zaledwie 153cm w klebie
Galopada-piekny dzieciak 😜
sznurka-super robota, az sie mordka cieszy patrzac na taki zadowolony duet 😉
Ja powolutku zaczne sie zabierac za jakies zabawy z moja ruda, tak zeby do lata przygotowac ja do pracy pod siodlem-teraz ma 2lata i 7 miesiecy i tak na marginesie to troche przypomina mi Twoja hucke, choc to malopolka
Czantoria(z checia zmienilabym jej imie)latem w wieku 2 lat

Averis   Czarny charakter
02 marca 2009 18:35
Mazia Twoja klaczka chyba jest mniej więcej wzrostu mojego potwora  (3/4 ślązaka) 😉 Kary ma obecnie koło 150 cm w kłębie- nie jest jakimś gigantem 😉 Ale nie tracę nadziei- może jeszcze urośnie  😁

PS Czy mi się wydaje, czy nie widziałam Was jeszcze w wątku o ślązakach?

milusia Mnie się to imię podoba 😉 Bywają gorsze- na przykład Junior (czyli paszportowe imię mojego źróba)  😁 Za 15 lat koń posiwieje, postarzeje się, ale dalej twardo będzie Junior 😂
Averis milusia Zmiana imienia kosztuje okolo 25zl więc włacz inwencje i możesz mieć "Jego Wysokośc Najlepszy Koń Na Świecie" 😉
milusia, ładne ma imię, a na pewno ładniejsze niż Czapla
Milusia a jak sie zamierzasz bawic? natural jakis?
Averis   Czarny charakter
02 marca 2009 18:51
dureithel Ja słyszałam, że 1000 zł. Mam jakieś złe info?
Masz na 100%
Zmieniałam w grudniu i zapłaciłam 25-30zl (nie pamiętam, ale kwota nie powalała)
Sytuacja sie zmienia jak koń zacznie startowac w zawodach bo to już pzj łapy na tym kładzie.
Ja to w ZHK załatwiałam i bez problemu.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
02 marca 2009 19:23
dureithel-powaznie tak tanio i w ogole sie da? 😲, bo my kiedys z kolezanka przy opisie do paszportow pytalysmy o zmiane imienia dla klaczy wtedy prawie 3 letniej i pan z PZHK powiedzial ze nie ma takiej mozliwosci 🤬-moze to zalezy od regionu i dobrych checi tych ze zwiazku?

sznurka-zawsze z mlodziakami zaczynam od sznurkow-daleko temu pewnie do idealu, ale nie jest to tez jakas tam moja autorska wersja.Kilka lat temu bylam z Etna przez 1,5 miesiaca miedzy innymi na takim douczaniu sie w poslugiwaniu sie 7 grami u mojej dawnej instruktorki, ktora szkoli sie juz tak profesjonalnie i jezdzi na kursy Pareliowskie.Od tamtej pory z kazdym nowym\mlodym koniem zaczynam od sznurkowej pracy z ziemi, duzo latwiej mi jest pozniej i jakos tak bezproblemowo ta praca przebiega 🙂, a praca pod siodlem juz tak klasycznie.Ale uwazam, ze metody klasyczne i naturalne moga sie idealnie dopelniac i przenikac z korzyscia dla obu stron.
a ja tak mialam juz dawno zapytac -Ty jezdzisz na te kursy pareliowskie?
No w małopolsce dało rade 😉
Tzn... telefon do pani z OZHK... pytanie o zmianę imienia konia, odpowiedź: "nie da się". Moja reakcja "wiem że się da tylko pytam ile to kosztuje"... "to ja zapytam czy księgowa wie" chwila ciszy i cena  🤣
Zostawiłam paszport, przedrukowali pierwsza strone i odesłali pocztą. Za dwa tygodnie był.

edit
pytali co to za koń, czy nie ogier kryjący np, wiec od razu mówiłam ze 1,5 roku ma
może klacz po źrebaku też już nie może zmienić bo wtedy i w paszporcie źrebaka trzeba by zmieniać, ale to już domysły moje 😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
02 marca 2009 19:55
To super, ze sie da 🙂
A co do tamtej klaczy ktorej chcialysmy zmienic imie, to nie miala jeszcze zrebakow, nie startowala itp wydaje mi sie,ze to raczej chodzi o checi lub ich brak ze strony zwiazku.
To ja teraz podumam nad ewentualnym nowym imieniem dla rudej 👀 na ,,C"-jakies pomysly?? 🙂
chyba dużo zależy regionu bo w wielkopolsce nie chcieli zmienić
To sprzedaj komuś w małopolsce kto zmieni imie i z powrotem  🤣
Dojdą koszty zmiany właściciela czyli +10zł  🤣

A tak serio to ciekawe czy to taka samowolka czy są jakieś przepisy.
A pewne jest ze to OT więc lepiej porzuce ten temat 😉

To tak że niby w temacie... tak wyglada zadek który w maju będzie miał dwa lata  😉
777, mój koń ma zad o wieeele wyżej niż kłąb, klatka wypchnięta do przodu, a łeb za wielki w świetle reszty ciała więc to dopiero jest wymysł  😁 Chociaż zauważyłam, że powoli zaczyna się wyrównywać we wszystkich kierunkach, ale to tak minimalnie 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
03 marca 2009 07:39
Averis, nie ma mnie w wątku o ślązakach bo moja klaczka to tylko 1/2 ślązaka, rasę bardzo cenię za charakter i zdrowie, a że lubię duuuuże konie to mam taką ciekawą krzyżówkę (śl x wlkp). Zobaczymy jaka bedzie jak dorośnie... 😀
milusia,
tak jezdzę no ale podstawa wiedzy to jednak płytki z filmami, komentarzami i ksiazeczki do nich!
o mamma mia  te konie nie wyglądają wcale na mlodziez  😲

moja wciaz jak dzieciak - zad wyżej kłebu a kłab jeszcze taki nie rozwinięty
Averis   Czarny charakter
03 marca 2009 17:12
No to mój młodziak- rok i 10 miesięcy (3/4 ślązaka + 1/4 xx)



a tu za zadem 3 letniego koleżki dość słusznego wzrostu
 za niezgodny z regulaminem rozmiar wstawianych zdjęć. wygasa 14 III 09
galopada_   małoPolskie ;)
03 marca 2009 17:23
a ja znalazlam ujecie na ktorym wyglada na jeszcze wiekszego  😜  😁
boje sie go mierzyc za miesiac  🤔wirek:

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 marca 2009 17:29
galopada to pomysl ze ja mam 175 i moj 6 miesieczny siega mi powyzej cycek  😁
fotki fotki margaritka
taaaak!!! zobrazuj to, plissss 😀
chodzi tobie o konia czy o cycki  😁
a o co może chodzić zdrowemu (mam nadzieję :lol🙂 samcowi?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 marca 2009 17:42
hahahah wawrek ! 😁
kurde takich zdjec, zeby porownac to nie mam jedno ze swiezszych to takie:

( kon z tylu ma 165 cos tak okolo)
wawrek
No... o młode może chodzić więc o konia pewnie  🤣
o jaaa  jaki on słodki
nie o porównanie tu chodzi
ale nie pamietam zebys go wstawiała w całej okazałości
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 marca 2009 17:47
wstawialam :P na gorce. jakis miesiac temu jak jeszcze z matka byl
oj zanim sie obejrzysz bedziesz na nim śmigac
moja za 7 miesiecy bedzie miała 2,5 roku
a na wiosne przyszłego juz 3 lata  😲 kiedy ten czas minął  szok
Haaaa !!!! 😀 znam to oczekiwanie 😉 Mojego na własność mam od 2 lat 🙂
poznałam jak miał 2 miesiące. Teraz w maju kończy 3 lata i najwyższy czas powoli zabierać się do konkretnej pracy z ziemi ! 🙂
Wreszcie ! Cały dopadowany sprzęt oczywiście już mam ! 🙂
Mam wrażenie, ,że chłopak nabrał proporcjonalności 😉 ogólnie wyrósł na ciężkiego konia (nie spodziewalam sie), ale ważne, że jest kochany 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się