Młode Konie

Kasia niestety nie, bo nie ma kto mnie filmować 😉 zazwyczaj jeżdżę na zawody sama
Dzięki 🙂😉
breakawayy slodki maluch, macie juz imie?  Wpadlabys w ogole...
Anka bardzo pozytywne zdjecie  😀
Biczowa fajny misiek, po czym?

U nas bez zmian, Libek jedna polowe dnia spedza tak:

fot.Lilianna Dembska


a druga tak:



Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 maja 2014 21:00

FirstLight tutaj masz rodowód  🙂 baza koni
FirstLight jeszcze nie możemy się dogadać co do imienia, każdy chce coś innego  😁
Odwiedzę Was jak tylko uporam się z pewnymi sprawami, już się zapowiadałam Karolinie, że będą odwiedziny  :kwiatek:. Libek jak zwykle  😍 😍
A moja młoda daje mi ognia,nie była przyzwyczajana do samego stania na uwiązach na zewnątrz i do zostawania na padoku,że mam po prostu western. no,ale cóż...musi się w końcu nauczyć,niestety. jak mamy zacząć pracę,bez podstaw. Chyba ma za dużo powera.
Mam pytanie- mierzył ktoś może wzrost roczniak, półtoraroczniaka i dwulatka?  👀  mam półtoraroczniaka od małej matki i jestem strasznie ciekawa, jak jego wzrost "wygląda"  na tle innych młodych koni w tym wieku, ale po dużych rodzicach. Próbowałam coś wygooglować na temat wzrostu, ale bezskutecznie. aQ
montana   małopolskie
17 maja 2014 12:05
Kopyciak, zerknij sobie tutaj http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=396.0

Ja mam wszystkie mierzone, kilkanaście sztuk
montana Dziękuję Ci bardzo  :kwiatek:  wychodzi  na to, że jest około 10-15 centymetrów mniejszy od rówieśników, ale i tak podejrzewam, że do 157 cm powinien "dociągnąć", jest nadzieja  😁
firstlight spory wałach , fajnie śmigacie 🙂
anai co u Was? jak się sprawuje chłopak?
monia  jakie wieści na froncie? 😉
My przez te deszcze już 6 dni nie jeździmy. Zazdroszczę osobom posiadającym halę 🙇
Donia Aleksandra koń FirstLight to wałach 😉
breakawayy siedzenie w domu mi nie służy  😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
17 maja 2014 15:19
Donia Aleksandra też mam dość deszczu, zwłaszcza że w ten weekend miało być pierwsze wsiadanie 🙁 a tak koń od tygodnia nie pracuje, deszcz nawet nie pada tylko leje a mnie w domu szlag jasny trafia 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
17 maja 2014 20:01
mój juz prawie 5 letni dzieciak z dzisiejszego L



i z konsultacyjnego P


Donia, ja tak samo.. tydzień na bezrobociu z młodą, leni się na padokach.. Kombinuję jak mogę by coś z dachem do jazdy stanęło.. trzymać kciuki!

a tymczasem Deborah młodzian rok starszy od mojej tak super skacze! No a my jak podjezdki 😉
Deborah, miło się na was patrzy i zdjęć i fimików nigdy dość 🙂
Deborah tak z czystej ciekawosci pytam dlaczego w dystansie polsiad a 2-3 foule przed przeszkoda przysiadasz do pelnego i mocno pchasz dp przodu odchylajac swoje cialo do tyłu?  Czasem przez to mam wrażenie że zostajesz lekko z ciałem za ruchem
Wiem ze to mlodziak i moze wymaga takiego systemu ale moze rozjasnisz laikowi skokowemu taki sposob jazdy?
Czy zdaza sie chłopakowi splynac z przeszkody ?
FirstLight, Libek piękny! Jak znosisz brak jazdy? 😉

Donia Aleksandra, młody wczoraj mnie zachwycił na naszych Parkurach Otwartych. Zachował się super, na parkurze trochę go inne niż codziennie otoczenie rozproszyło (ale tylko do momentu rozpoczęcia przejazdu). Skakał tak zadem, że mnie dwa razy prawie z siodła wywaliło 😉 Ja oczywiście nie zawsze tak, jak powinnam, stare nawyki ciężko mi pokonać. Ale konik jest super 😀
izkadul, ja siadam przed przeszkodą, aby odciążyć przód konia. Skakać cały czas w półsiadzie można tylko cavalettki jak dla mnie.
deborah CB ma teraz taką samą fazę treningu jak Bizarro w zimie! Czyli jest pewniejszy siebie, idzie mocno do przodu i lekko poza kontrolą. Fajnie, że zaczął mocniej ciągnąć, teraz mi się znacznie bardziej podoba  :kwiatek: A co do Twojego strachu przed okserami - nie masz możliwości pożyczyć jakieś doświadczonego profesora do poskakania większych parkurów, tak koło 130-140 żeby się przełamać? Niestety tej obawy inaczej nie da się pozbyć niż przez jeżdżenie.

anai masz jakieś filmy? Bardzo lubię Twojego nowego rumaka  😉

edit. deborah po Twoich filmach żałuję, że nie zamówiłam tego czapraka z diamencikami. Facet mi odradził bo nie chce spedalać Młodego. A to tak świetnie wygląda kiedy się mienią w słońcu  😵
anai no przeciez na fotach to ja  😁  oprocz skokow pozostala reszte jeszcze ogarniam  👀
FirstLight, fakt. Ślepota ze mnie, po prostu przyjęłam za pewnik, że nie jeździsz.

salto piccolo, może będę mieć zdjęcia, tylko nie wiem, kiedy je dostanę.
deborah olaboga jak on wygląda  😜 a czaprak faktycznie super!
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
18 maja 2014 14:47
Moje 3 letnie z wczoraj 🙂

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 maja 2014 15:51
wbijam w wątek, żeby dziewczyn z kąciku folbluta nie zanudzać, tu będzie lepiej  😁

Dżambi, za niecały miesiąc skończy 2 lata  😉
deborah   koń by się uśmiał...
19 maja 2014 07:33
FirstLight, na tych zdjęciach ogromny się wydaje. ile ma w kłębie?
aniaagre,  dziękuję. na wyższym pułapie dopiero saię obskakujemy i stres mam ogromny ale powoli idziemy naprzód 🙂

izkadul, Siadam z powodów o których pisała Anai. Bujam się bo jak CB ma taki aktywny galop pod górkę to trudno go wysiedzieć. Poza tym lepiej widze odległość jak jade pełnym siadem.

salto piccolo, nawet nie wiesz co bym dała z mozliwośc poskakania na profesorze żeby odblokować się i nie bać wysokości. Niestety nikt ze znajomych nie ma takiego konia, a jak ma to pewnie nie udostępni i w sumie się nie dziwię. 
W P na jedynce na odskoku uzyłam bata bo w poprzednim przejeździe był jakiś przyczajony wiecznie dokładał foule i skakał kwadratowo. Chcieliśmy żeby się trochę otworzył i nie wyskakiwał tak w górę bo ani to dobre ani przyjemne. Efekt - urwana foula na okserze 4. Już myślałam, że nie dolecimy a on nic sobie z tego nie zrobił..
Ale od momentu użycia bata świetnie skakał. okrągły baskilujący i parabola lotu nie była taka dramatyczna łacznie z tym że po kazdym skoku tak poprawiał zadem że lądowałam na szyi. Widać trzeba mu było dodać pewności na odbiciu 😉
z resztą widać na filmie że nawet składać przód zaczął...
Bizz pieknie by wyglądał w czarnym albo w granatowym ! Pokaż chłopu fimik . CB nie wydaje się być na nim zdegustowany spedaleniem 😉

breakawayy, ładnie błyszczy na słońcu prawda? Jak obejrzałam filmik zamówiłam sobie od razu kolejne kolorki 😉
deborah ogromny na szczescie nie jest  🤣 bedzie mial ok. 170cm, rozrosl sie miesniowo, stad wrazenie. Zawsze chcialam miec wiekszego konia, bo moje poprzednie to kurduple po 160cm, a Libek pod tym wzgledem idealny. Tez bym sobie poskakala tak jak wy, a tu przymusowy odwyk.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
19 maja 2014 09:56
MiLLi, hihi, tłuścioszek 🙂


izkadul, Siadam z powodów o których pisała Anai. Bujam się bo jak CB ma taki aktywny galop pod górkę to trudno go wysiedzieć. Poza tym lepiej widze odległość jak jade pełnym siadem.



i wszystko jasne  :kwiatek:
deborah może rozglądnij się nad dzierżawą? Czasami jeźdźcy zawodowi mają swoje stare furki na emeryturze i chętnie udostępniają za pieniądze w takich celach  😉
Granatowy - nie przejdzie przez moją mamę, która ma dużo do powiedzenia w tej sprawie (w końcu konie własnością całej rodziny, nie tylko moje  :hihi🙂. Czarny jak najbardziej. Na razie pozostanę przy tych brązach już zamówionych, może później domówię jeszcze komplecik czarny z diamencikami na niedzielne starty?  😍
FirstLight bardzo mi się podoba Twój siwek!
Milli grubasek, ale za to jaki ładny  😉
deb on teraz chce i idzie 😀 fajnie. Co do niepewnosci, to wlasnie to samo mi przyszlo do glowy, co Salto Piccolo.

MiLLi ladny grubasek. Cialo do pracy jest  😁

aniaagre no to masz jeszcze rok czasu, zeby potrenowac 🙂 do boju  🏇


U mnie na szczecie w tej chwili wszystko po fazie zajezdzania. Jedna probe dla klaczy mam za soba, jeszcze mnie dwie czekaja i w nastepny Weekend zawody dla dwoch totalnych surowek. Jestem bardzo ciekawa, jak bedzie 😉
Dzisiaj w końcu słońce i dało się jeździć  😅 Młody dość ogarnięty, już nie rusza szalonym galopem gdy tylko coś go wystraszy. Także my do przodu 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 maja 2014 18:55
DoniaAleksandra ale piękny, lśniący  😍
Witam Wszystkich 🙂
Do tej pory skupiałam się na jeździe do przodu w równym tempie i w niskim ustawieniu, od niedawna wprowadziłam do jazd koła i pojawił się problem... koń bardzo mocno wypada mi zadem na zewnątrz, strasznie się przy tym usztywnia, generalnie widać że jest to dla niego problematyczne, ale najgorsze jest to że zaczął spieszyć na prostych (dodam że nie miał z tym nigdy problemu). No i w związku z tym mam do Was dwa pytania:
Czy powinnam już zacząć używać zewnętrzną łydkę i ustawiać go na zewnętrznej wodzy ( do tej pory używałam tylko wewnętrznej wodzy i wewnętrznej łydki) na kołach czy ogólnie na koła jeszcze dla niego za wcześnie (koń był zajeżdżony w lutym) i drugie pytanie czy ten problem spieszenia powinnam eliminować przejściami? Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie porady, dodam tylko że chwilowo nie jeżdżę pod niczyim okiem a w najbliższym otoczeniu nie mam osób których mogłabym o to zapytać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się