Młode Konie

5-latek, niedawno zajeżdżony. Niektóre konie muszą dojrzeć i doczekać w swój czas, bo przywiozłam źrebaka-wieszaka, który mimo wesołego zbijania bąków cały dzień na łące wcale nie chciał dojrzewać. Zmieniło go dopiero zabranie go pracy. Ze śledzia zrobiła się maszyna 🙂



Jeszcze nie. 😉 
Niedługo pojedzie na Czempionat Ras Szlachetnych i wtedy zobaczymy.
Jak się nie spisze to wycinamy 🙂
A co ma się nie spisać, tylko, ze przez wade budowy i tak pewnie do rozrodu nie pojdzie, po co wiec i jego i siebie męczyć 😉
Życzę powodzenia 😉
Megane  chodzi ci o jego francuza tak? Uwierz mi wałkować  tego tematu już nie ma sensu  🤔 
Nie od dziś wiadomo, że dobry kowal jest w stanie wyprowadzić wszystko praktycznie do zera.  😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
13 czerwca 2015 12:51
quantanamera- za jakiego konia byś się nie wzięła to zawsze w efekcie końcowym wygląda jak milion dolców 😀

Moje, 4 lata



MiLLi  Piękny  😍
Kowal kowalem, to ze wczesniej nie byl prowadzony przed sprzedazą poprawnie i poprzednia wlascicielka zrobila wielki dramat z tego to jedno, ale mimo wszystko wada jest wadą, co widac nawet na zdjęciu. Jesli ogierek dostanie mniej niz 50% za nogi przy bonitacji to go odrzucą, choćby pozostała punktacja była powyżej 80.
Nie wiem, moze sie myle 😉
Co do kowala... Hmmmm...
quantanamera, swietne masz te mlodziaki, cala stawka. Pokazuj czesciej!
quantanamera, przepięknie wygląda!
MiLLi, cóż za elegancja!

Szaraka muszę pochwalić. Z treningu na trening robi się coraz fajniejszy samolocik.
U niego jest tak, że tam, gdzie się jeden trening skończyło, następny się zaczyna. To niesamowite, ale mam wrażenie, że chłopak wszystko szybko przyswaja, przez noc się z tym prześpi i na drugi dzień już wszystkie trybiki zaskakują. To samo ze skokami, tylko tu kwestia tygodnia od treningu do treningu 😉
Dzisiejszy trening:


I zdjęcia z filmu:
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11200905_878283512232810_4755578170406532390_n.jpg?oh=4cee45d53ec6821a72c77e20b83aeb1d&oe=55E78BE4[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11040633_878249072236254_568061710896711893_n.jpg?oh=2f5a194dd8b97b59af59a1356f31d09d&oe=5631D5EB[/img]   
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11351165_878249035569591_3316297842916964605_n.jpg?oh=299a40a8ec02de3e92c5935a2cb80132&oe=562CFBAE[/img]
kujka   new better life mode: on
13 czerwca 2015 21:45
quantanamera, anai, no kobiety szacuneczek!! Zeby kazdy forumowy pieciolatek tak pracowal i tak wygladal! Brawo! 👍
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
13 czerwca 2015 21:55
anai- wooooow!! ale latacie! 🙂
Witam
Mam pytanie apropo pracy z młodym koniem na lonży dajmy ze 2,5 letnim. Jakie wypiecie/patent najlepszy? Gumy i wypinacze ode mnie stanowcze nie iz mam tylko zle doswiadczenia z tymi pomocami. Trojkaty ok ale nie wiem czy w poczatkowym etapie pracy, czambon fajnie mi koniki rozluznia i zacheca do zaangazowania, ale dziala na wedzidlo mocniej od gogu i moje pytanie co dla mlodego lepsze na sam poczatek ale sie nie usztywni i nie zrazil do kontaktu?
A po co 2,5 latka lonżować? Nie lepiej dać mu szaleć na pastwiskach do tych bidnych 3 lat chociaż?
Bolo na stronie 670 ja napisałam krótko co moim zdaniem fajnie jest wprowadzać, tez z filmikiem.
Dramuta12
Dramuta12 nie pytam kiedy mam zaczac prace z wlasnym koniem tylko jaki patent polecacie dla mlodziaka. Po 1 zeby wyrobic sie z treningami na MPMK nie zaczne lonzowac go w wieku 3 lat i wsiadać w wieku 3,5-4  bo nie wiem jakim cudem.mialby pojsc MPMK. Tak jestem bardzo okrutna zabije konia bo chce z nim pracowac a nie zeby stal na okraglaku albo w boksie. Nie mam mozliwosci w Warszawie trzymac konia na lakach. Ale nie mowie ze nie chodzi na trawe czu ze stadem. I
Po prawej stronie u góry posta masz przycisk "zmień", aby nie nabijać bezsensownie postów. 😉
W ogóle po co te nerwy? Zapytałam normalnie po co lonżujesz dwulatka, a ty na mnie z zębami. Z takim podejściem daleko nie zajdziesz na volcie.

Moim zdaniem, (nie piję tu konkretnie do ciebie) nikły jest sens puszczania młodziaków na MPMK. Ile z nich chodzi potem w sporcie? Mały procent. A wpis do księgi, licencję na krycie można uzyskać chociażby dzięki zakładowi, na które mogą iść czterolatki. Tu pytanie do osób zapisujących konie na MPMK: W jakim celu podejmowana jest taka decyzja?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
14 czerwca 2015 21:15
anai - wielkie gratulacje. Pokazujesz przykład naprawdę super pracowanego młodego skoczka ! Fajnie, ze sa tacy amatorzy, którzy przy porządnej pomocy z dołu potrafią tak konia prowadzić. A Siwy mam wrażenie, ze coraz bardziej sie otwiera na wszystko i absolutnie nie sprawia mu to problemu. Gratulacje raz jesCze 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 czerwca 2015 21:41
Puchnę z dumy!
Mujahid ukończył swoje pierwsze francuskie zawody na 87 km!



anai, ale wysokie loty!
quantanamera - ciasteczko nie koń  😜 świeżo po zajeżdżeniu wygląda lepiej niż niejeden koń po roku-dwóch treningu 😉

Milli - jakie pochodzenie? wydaje mi się czy on nieduży? Ładny swoją drogą.

anai - ile razy na was patrzę to tęsknie za skokami. Wysoko(i szeroko) już latacie 🙂

Wojenka - gratulacje. Jak to wygląda, to już jakaś zaawanowana klasa? Taki rajd trwa jeden dzień?


A ja z gniadej w weekend bardzo zadowolona, ale w teren w końcu na razie nie pojechałyśmy - za dużo owadów jak na moje nerwy. Ale jutro ma być chłodniej, więc liczę że wreszcie się uda. Za to wprowadziłam jej drągi i dobrze jej robią. Muszę coś wykombinować, żeby mieć cavaletti, bo zrobiłyby jej jeszcze lepiej.
Zaczęłam też pracę z wałaszkiem (na razie hormony jeszcze buzują - ale świeżo kastrowany, więc jeszcze pewnie trochę to potrwa), na razie się lonżowaliśmy, jutro go osiodłam. Piękny koń, choc na razie wymagający 110% uwagi, więc nie mam jak fotki zrobić, muszę znaleźć kogoś kto zrobi nam 😉

Wracam też do pracy z jedną młodą, która miała ponad pół roku przerwy. Była już w miarę ogarnięta przed przerwą, pochodziła wtedy kilka dobrych miesięcy, więc liczę że będzie miło się to kontynuowało.


MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
14 czerwca 2015 22:49
branka- zdjęcia trochę z góry ale za wielki nie jest. Średniak. 165cm 🙂 trakeńskie.
A to ładny wzrost, myślałam że ma tak ze 150 patrząc po fotkach 😉 no ale nie od dziś wiadomo, że zdjęcia potrafią przekłamywać.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 czerwca 2015 22:58
branka, to odpowiednik klasy N. Zawody kwalifikacyjne do konkursów jednogwiazdkowych. Pokonują ten dystans w kilka godzin. Na bramkach super schodził z tętna, zadowoleni z niego  😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 czerwca 2015 07:26
Bolo203 ja zajeżdżam konie zimą jak zaczynają wchodzić w 4 rok i spokojnie zagrywam je na MPMK. Dla mnie 2,5 roku to też zdecydowanie za wcześnie na pracę zwłaszcza na wypięciu, ale jak kto woli.

Dziewczyny bardzo fajnie patrzy się na dobrą robotę z młodziakami  :kwiatek:
Gillian   four letter word
15 czerwca 2015 13:05
jestem z innej części kraju ale nawet ja wiem, że łąki w Warszawie są osiągalne. Szkoda konia, no ale faktycznie, co kto lubi (albo nie lubi, rzeczonego konia).
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
16 czerwca 2015 12:16
quanta nie jestem pingwinem, ale jak patrze na te Twoje młode maszyny, to CZAPKI Z GŁÓW!
anai Twój Szarak jest niewątpliwą gwiazdą re-volty, ile razy widzę jego fotki, tyle razy ślinka mi cieknie. Fantastycznie , że trafił w takie mądre ręce, że wyciągasz z niego ogromny potencjał, a przy tym widać, że mu się chce z Tobą pracować 😀

Tym czasem ja się pochwalę moim czteroletnim dzidziusiem:
kiara piękny koń, piękna maść. 🙂
W ogóle jak widzę co niektórzy potrafią wydobyć ze swoich młodych pociech, jaki potencjał z waszych koni  to mi szczena opada. Pogratulować większości z was, naprawdę ! ! Piękne konie. No i zazdroszczę, że macie ten czas na to. Mi jak dotąd ciągle go brakuje :/ Ale dosyć narzekania , jak się chwalić to się chwalić : - moja młoda - 20.07 skończy 3 lata, nic wielkiego na razie nie robimy, jakieś lonże, spacery zabawy w ręku i tyle. W wakacje mam zamiar zacząć i już się tego boję ,  😁 Zdjęcie z zimy- jak miała 2,5 i to  z siodłem z niedawna. 🙂
kujka, dziękuję!  Staram się  bardzo  🙂
Klaudia777, czasoprzestrzeń trzeba naginać, żeby  ten czas znaleźć  😉
kiara, Constantia, branka, MiLLi, Wizja,
bardzo dziękuję  :kwiatek:

Powiem tak. Rewelacyjny młodziak mi się trafił. Chętny  do współpracy,  niegłupi 😉 do tego  skaczący  z papieru i w realu  też.  Jemu  można  stawiać  różne  zagadki  i kombinacje,  dzięki  ambicji  i wyjątkowej  gumowatości radzi sobie  nieźle.  Jeszcze raz dziękuję  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 czerwca 2015 15:49
deborah   koń by się uśmiał...
17 czerwca 2015 10:20
anai, rozwijacie się w błyskawicznym tempie! planujesz MPMK?
quantanamera, masz Ty dziewczyno oko i nosa do młodziaków. Rewelacyjny jest !

Klaudia777, pięknie umaszczone to Twoje dziecko 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się