KOTY

Perlica, wszystkie moje koty oprócz Pucha maja tak zwaną "przeszłość" i kuchnia /lodówka /torby z żarciem są zawsze na celowniku. Puch nigdy nie był głodny, do tego jest mega wybredny niejadek. No i wie że mu przyniosę. To co lubi. A jak danego dnia tego już nie lubi to za moment przyniosę coś innego, jeszcze fajniejszego. Pewnie tak to w Puchowej główce działa.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 stycznia 2019 22:00
To ja jednak wyrodna matka jestem.  😁 Jak śniadanie nie pasi, to kolejne będzie jutro, a to dostaną stajenne koty. Możecie zjeść suche, jak nie pasi.
Lanka_Cathar, ja też mniej "trzęsę się"  nad pozostałymi moimi kotami..  Ale Puch na status księciunia.. 
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 stycznia 2019 23:01
Ja jestem konsekwentna do wszystkich. Nie mogłam patrzeć, jak przyjeżdżałam do mojej mamy i babci, a w lodówce stało 5 puszeczek otwartych, bo  panience aktualnie żadna nie podeszła, więc koniec końców dostała kurczaczka.  😵 Może gdyby nie miały suchego 24h to wtedy bym się ugięła.
Lanka, u mnie o tyle łatwiej, że zawsze ktoś to zje. Wystarczy że zostawię "na później" i ak wracam z pracy jest "sprzątnięte.
No i update: Nini zaczyna gwiazorzyc z jedziem.. a ja jej na to pozwalam.
U mnie to wynika chyba z tego,  że na myśl że pewnego dnia.. Więc latam wokół nich i rozpieszczam jak mogę...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 stycznia 2019 14:52

Aiko ma zasadzę, że w kuchni nic nie można zrobić bez niego. Zawsze leci z kitą w górze.

Arwilla
, a już jest taki duży
Safie, powtórzę się : przepiękny!  😍
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 stycznia 2019 21:19
sanna, dziękuję  :kwiatek: Przez niego będę musiała chyba zainwestować w aparat i kurs fotografii, bo nie umiem robić zdjęć  😜
Cudny  :3

Jak długo można stosować u kota obrożę feromonową?
efeemeryda   no fate but what we make.
20 stycznia 2019 11:45
Jak długo trzeba  :kwiatek:
Czyli nie zaszkodzi? Mam kotkę od miesiąca w obroży, efekt jest dla mnie mega - kota nie zamula, ale jest znacznie bardziej wyluzowana życiowo i milsza dla pozostałych futer.
Fotki naszego kota z dziś. Za 2 dni idzie na podcinanie futra,więc sesja musiała być.



💘 💘 💘
Utwierdzam się w przekonaniu, że następnym kotem będzie MCO 😀
Wczoraj na wystawie kolekcjonowaliśmy wizytówki hodowli, z jednymi z hodowców pogadaliśmy i wstępnie umówiliśmy się na wizytę zapoznawczą u nich - bo kota chcemy i tak dopiero za rok  - najpierw ogarniemy sprawy remontowe.
dea   primum non nocere
20 stycznia 2019 17:29
tunrida rzadko ocham, ale Twojej bestii jestem milczącą fanką, jest niesamowita!  😍 Jak jeszcze znałam koty tylko z obrazka, to marzył mi się Norweg albo MCO. A mam cudne bure dachówki od dwudziestu lat 😉
Przez chwilę wypadłam z tematu, nie macie już problemów brzuchowo-kłakowych?
Mamy. Xija lubi się myć. Z tego powodu zjada swoje kłaki. Nie działają pasty odkłaczające, karmy, czesanie. Działa jedynie przycianie futra. Dlatego ją przycinamy. Bo to się nasila w okresach kiedy nadmiernie gubi sierść. Na razie wymiotuje z raz na tydzień ( dziadek ostro pali w piecu) więc znośnie. Kiedy zacznie gubić futro na lato trzeba będzie przyciąć bardziej.

Druga, ruda, Kira nie wymiotowała jeszcze ani razu. Młodsza o rok, po innych rodzicach, nie ma tej cudownej kryzy na szyi. Cały czas rośnie, zobaczymy co z niej wyrośnie.
Dachowiec Bolek cały czas z nami.

dea   primum non nocere
20 stycznia 2019 20:40
Nie jest tak najgorzej, skoro chociaż trochę może swój płaszczyk ponosić. Pecha ma dziewczyna trochę, ale pewnie można z tym żyć. Ruda też piękna, ale dla mnie prywatnie Xija wygrywa bez konkurencji 😉
helpunku!
Pamietam, ze ktos wspominal o dobrych suplementach na stawy dla kotow, do kupienia tylko u weterynarzy.
Potrzebuje nazwy teog cuda a oczywiscie nie moge nigdzie tego postu znalezc 🙁
Ktos pamieta?  👀
Buyaka, ja polecam Orling, lecę na nim i ja i moje koty i u nas się super sprawdza. Ale to ze strony orling.pl
Sanna, dzieki wielkie!
Buyaka, mam nadzieję że Twoje futra szybko "staną na nogi" po orlingu  :kwiatek:
Kocierzyński ver 2.0! Gjevjon w ciąży  🏇
Czy przewoził ktoś kota na jakimś uspokajaczu? Mam znajdę dachowca, którego chciałabym przewieźć do domu rodzinnego, ale podczas pierwszej próby była taka walka o życie, że musieliśmy się wrócić i kota zostawić. Niestety nie zakładałam aż tak złego scenariusza i kupiłam kiedyś przy okazji materiałowy transporter, który przy tym wojowniku nie zda egzaminu za chiny :P Nie chciałabym też mu fundować turbo stresu, stąd myśl o jakimś wyciszaczu. No i oczywiście mocniejszym transporterze.
Gabapentyna? Tylko z wetem ustalić dawkę i godzinę podania
Tak jak pisze Wistra, tylko dobrze dobrana dawka żeby zadziałała..
Wistra, gratuluję!  😎
Wiadomo, że z wetem takie rzeczy, tylko chciałam zapytać czy tak można w ogóle i czy kot mi nie zejdzie na zawał :P
Można, a nawet trzeba. Mniej złego w kocim organizmie wyrzadzą nawet silne leki uspokajające niż podróż w silnym stresie, gdzie kot ma stan przedzawałowy.
Ok, to super, dzięki bardzo 🙂
Horsiaa, doradź  :kwiatek: Dałam moim kotom (6,5 kg i 6,2kg) zalecone pół tabletki Gabapetyny rano, 3 godziny przed podróżą do kliniki. I było  zero działania. Koty były żywcem spanikowane. Czy, w przyszłości, zwiększyć dawkę  czy w przypadku niektórych kotów Gaba po prostu nie działa?  :kwiatek:
Po pierwsze gabapentyna może nie mieć oczekiwanego rezultatu podane jednorazowo(w zasadzie bardzo rzadko ma, chyba że zwierzę jest mocno wrażliwe na tą substancję). Ja daję raczej parę dni/tygodni w zależności od siły stresu. I często daje razem z jakimś ziołowym w parze.
Mam kota totalnego psychola który funkcjonuje po przeprowadzce na gabapentynie i amitryptylinie razem. Inne kombinacje nie miały żadnego efektu i kot na zmianę nie sikal albo sikal i oddawał kal WSZĘDZIE.
Horsiaa, ale masz biedaka - wrażliwca..  🙁
Ja podałam jednorazowo.. Muszę na przyszłość poprosić o więcej tej Gaba też zacząć podawać kilka  dni przed podróżą..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się