KOTY

Kto karmi barfem i może mi doradzic? Chcialam troche odpoczac od walki z maszynka do miesa i kupilam barfa z primexa... Kota nie je od 3 dni a ja wariuje i nie wiem co robic. Mieszam z wątróbką i tym co lubi ale na nic sie to zdaje. Mieso jest ładne, pachnące a ta *%&!!! nie raczy nawet spojrzeć. Luby żąda głodówki, twierdzi ze jak zgłodnieje to zje ale ja mam za miękkie serce...
Ja bym przegłodziła. Jeśli kot jest zdrowy to nie umrze jak 3 dni nic nie zje  😀iabeł: Albo po prostu nie odpowiada mu rodzaj mięsa. Czasem tak bywa.
megi007, jak kot nie zje przez tyle czasu to na bank mu coś będzie - powyżej 24 godzin zaczyna być mocno niefajnie, powyżej 48 godzin jest bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia wątroby. Przerabiane na kotce siostry. Nic przyjemnego, kotki się nie udało uratować.
ja bym mogla pracowac jako taki ratownik ale w Polsce raczej nic takiego nie ma, a jak juz to pewnie tylko wolontariat
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2013 16:18
kalaarepa, no coz... z takich realnych i pozwalajacych sie utrzymac, to chyba wet... bo pewnie nie hodowca? :P

felinoterapeuta tez raczej nie zrobi zawrotnej kariery w PL?
ja jestem  zootechnikiem/technikiem farmacji a pracuje ogolnie za biurkiem i tone w papierach, nie ukrywam ze mnie to meczy, wiec mysle nad czyms co bym lubila robic... cos ze zwierzakami na pewno, ale chyba tak naprawde zostaje mi jedynie ta wiedzma
Dziewczyny potrzebuje pomocy 🙄
od poniedziałku mam kociaka ok.5 miesięcy ze złamaniem z przemieszczeniem w prawej łapie.założyli mu gips na 3-4 tyg 🙁

i tu dalej problem
-ma biegunkę,ale po nocy w  kuwecie była w miare dobra kupa.
-robi tą lejącą kupkę wszędzie,nie ukrywam mam małe dziecko.Kot zamieszkał w kuchni,mieszkamy u teściów ,zapach jest nie łądny według teściowej u nas w kuchni mimo iż już myła podłoge z 5 razy,jak z takim zapachem walczyc?
no przecież nie wywale kociaka ze złamaną nogą
-ma napęczniały brzuszek,twardy.

co robić dalej?
Wet?

Ewentualnie do wizyty u weta Aptus Attapectin. Co on dostaje do jedzenia?
wies kupiłam jedną z puriny suchą teraz,wczesnie dałam mu twarożek bo wyczytałam by dawać nabiał bo zawiera wapń,ktory wiadomo dobry jest na kości.moze to od nabiału? wczoraj rano jadł
Bischa   TAFC Polska :)
13 listopada 2013 18:20
Zależy jaki nabiał, bo np krowie mleko może powodować biegunki.
purina i nabiał narazie kosz. purina nie jest dobrą karmą i może powodować problemy żołądkowe.

Możesz mu ugotować kurczaka i poić go rosołkiem z tego własnie gotowanai. Dobra jest też skrobana wołowina. Ewentualnie coś dobrego na brzuch, ale to u weta.
No i aptus też się przyda. O ile to problem z chwilową niestrawnością, a nie np robale.
Karina, ja bym nie kombinowala z zadnym nabialem tylko dawala typowe kocie zarcie.
a jeszcze jadł te mleko dla kociąt bo tez dużo nabiału podobno ma.

czyli jaką nie droga karmę polecacie,nie ukrywam mam małe dziecko,kotek znajda
ta karma sucha jak widzę to skład mięsa dość mały chyba nie?
Karina, ja tylko dodam to tego co Wistra podlinkowala - znajdziesz karmy tansze, ale duzo gorsze, wiec kot bedzie jadl duzo wiecej a i tak nie otrzyma tego co potrzebuje co sie odbije na zdrowiu. To co podlinkowala Wistra to swietny kompromis pomiedzy jakoscia a cena, wiec naprawde warto je kupic.
A co do miesa, ja kupuje moim indyka/wolowine/kurczka u rzeznika, jak sobie zjedza to siedza syte dluuugie godziny co nie jest mozliwe po saszetkowym/suchym, tak wiec miksuje i +- 3 razy w tygodniu dostaja mieso. Przy jednym kocie nie powinnas mocno odczuc tego finansowo. Btw super, ze zaopiekowalas sie maluszkiem  :kwiatek:
Ostatnio brat mojego TŻ (ma 2 synów, bliźniaki) pytał, ile kosztuje mnie miesięcznie utrzymanie 5 kotów. Powiedziałam, ze ok. 150zł (jedzenie i żwirek). Odparł:
O, to dużo mniej, niż jedno dziecko.  😉
Wistra, spowiadaj sie jak zywisz ta swoja gromadke!  :kwiatek: Moze cos mi sie uda podpatrzec i wprowadzic u siebie  😎
Wistra jak Ci wychodzi 150zł na 5 kotów,u nas w odmu zawsze było 5 kotów i zawsze więcej to wychodziło  😵

czyli co radzicie,a sa jakieś preparaty by wzmocnić tą jego łapkę ?
a na marginesie nieladnego zapachu w kuchni. Jak nie masz lub nie chcesz wydawać kupy kasy to przetrzyj podloge octem lub octem rozcienczonym z wodą. Zapach octowy maksymalnie po pół godziny znika, a nie ma żadnych brzydkich zapachów i jest naturalnym odkarzaczem. Mi nie odpowiadał żaden ocet zwykły, więc np przy kuwecie przemywam octem cytrynowym.

A pogogluj też może witaminę D. Można ją podawać w niedużej ilości kotom, szczegolnie małym.
epk a jak inaczej namówić kota do jedzenia? Jak hrabiowskie mości mają świeżutkie, pachnące mięsko w misce a z dobrobytu w dupach się poprzewracało? U mnie dostają michę rano i mają 30 minut na zjedzenie. Jak nie chcą to micha do lodówki i następne podejście wieczorem. Jeżeli taki strajk trwa dłużej niż ominięcie jednego posiłku to wtedy dopajam wodą ze strzykawki bądź zabielam mlekiem (pół miski wody na pół łyżeczki mleka). Jeść nie muszą jak nie chcą. Chodzić i prosić nie zamierzam, karmienie łyżeczką kończy się jedzeniem będącym wszędzie tylko nie w kocim brzuchu. Kot się nie zagłodzi przy pełnej misce. Jeśli widzę, że mięso im nie pasuje bo coś tam to często idę na kompromis i w michach lądują saszetki cosmy ale zdarza się, że i na nie się wypną. Wtedy mam je w nosie i zabieram michy.
Wistra, spowiadaj sie jak zywisz ta swoja gromadke!  :kwiatek: Moze cos mi sie uda podpatrzec i wprowadzic u siebie  😎


Sanna,
Porta 21 Heaven - 10kg - 159zł,
Żwirek - Tigerino - 30kg za 80zł

Karmę mam na ok. 2 mce, żwirek... 02.09 kupiłam 120kg na promocji, mam jeszcze 60kg...  😁

Liczę tylko suche i żwirek, nie doliczam pierdułek typu ciasteczka cosma no i nie doliczyłam puszek - tu poluję zawsze na promocje, poza tym moje koty mają różne dni i nie mogę puszek stale wliczyć do żywienia, bo mają tydzień, że odmawiają puszkowego, a mają tydzień, że tylko puszki 😉


Edit:
No nie liczę weta, tu wychodzi czasem dużo. Oj dużo.  😉
no właśnie a jaki zwirek najlepszy? kupiłam jakiś silkionowy..
dodam kuweta stoi u nas w kuchni gdzie nie ma jeszcze wentylacji..
wistra, ja na same suple wydaje wiecej (zamawiajac w PL) przy jednym kocie.
No ale ja jednak wole, zeby moj kot jadl zdrowo, a nie tanio 😉
U nas na razie nie ma szans na barf, może na wiosnę (muszę kupić jakaś zamrażarkę używaną, bo poprzednia spłonęła - dosłownie  :hihi🙂
No i musiałabym przegłodzić Glitne i Gjevjon, bo one trochę dziwaki (ale już wiem, że wyniosły to z hodowli)
Serio - Glitne i Gjevjon to koty z najdziwniejszymi charakterami, jakie spotkałam. A przecież trochę hodowli KOR pozwiedzałam. Szkoda, że teraz dopiero mi sie obraz rozjaśnił. No ale są, kocham je bardzo i już 😉

Co do żwirku - co komu pasuje, i jak czuć.
U mnie np z bentonitem jest 0 zapachu, nikt nie czuje kotów, jak wchodzi do domu.

Ale jak kupiłam drewniany, jak były kocięta, to koty było czuć aż na klatce schodowej. Smród nie do opisania. Drewna używa też hodowca w NO, u którego moje panny były na kryciu i przy 13 kotach nie byłam w stanie wejść do domu, chociaż w każdym pokoju była kuweta. Oczy aż szczypało.

Sylikonu nie lubię ze względu na jego wygląd, jak się zużywa i na jego dźwięk, jak kot kopie. Można oszaleć
ja używam drewnianego, mam 3 koty i nie capi, no chyba że przez 2 dni nie wymienie całego żwirku to troche zalatuje
no ja mu sprzątam od razu,a i tak czuć kupe... może dlatego że brak wentylacji w kuchni ?

podlinkujecie jakiś dobry żwirek ? :kwiatek:
Pytanie od kociego laika - nigdy kota nie miałam wiec nie wiem co i jak
Przychodzi do nas kot, ot wybrał sobie ze fajnie u nas bo karmimy
nie moge go zabrac do domu - mam uczulenie, nie może mieszkac w stajni - mam psiego eksterminatora
czy kot przezyje zimę na podwórku?
eh według mnie ciężko będzie mu,a wiata stodoła gdzie jest siano?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się