KOTY

Elle, zapytaj konicznie, na pewno ustawia Twojego persiaka na najlepszej dla niego opcji. No i pokaz kota!  😎

Tak spia Nini i Puch, rozczulili mnie tym..
I zamyslona Nini
Bischa   TAFC Polska :)
09 września 2014 19:01
Jak sprawdzić któy kot ma rozwolnienie? Któryś narobnił w ciągu ostatnich 5 godzin dość rzadką kupę...
sprawdzic ktore doopsko najbardziej capi i jest ubrudzone?
Bischa   TAFC Polska :)
09 września 2014 19:50
No właśnie żadne nie jest ufajdane, zapomniałam o węchu.
sanna zdjęcie sprzed roku, ale nadal nie wygląda na swój wiek  😉



a tu drugi, istny diabeł, od niedawna z nami

Pomocy, albo zabiję swojego kota.
Jakiś czas temu pisałam o tym, że sika gdzie popadnie. Wistra poleciła zrobić badania. Tak też uczyniłam. Wyniki nie wskazują na żadną chorobę. Zakupiłam drugą kuwetę. Przez jakiś czas siusiu robiła do jednej, kupkę do drugiej. Niestety przez krótki czas.... Nie mogę zostawić butów w korytarzu, bo nasika; coś spadnie, np. torebka, jakieś ubranie, nasika, położę coś na fotelu, to samo. Zwariować z nią można.
Huzar, na szybko sprawdziłam stare posty i widzę, że kotka wykastrowana. Nic się nie zmieniło w otoczeniu? Jak ona się z drugą kotką dogaduje?
Nie ma między nimi agresji? jedna nie straszy drugiej? 
Kotka sika gdzie popadnie - czy to są jakieś mini siki? Czy leje na rzecz konkretnie? Jeśli sika mało, a często raczej by wskazywało na jakiś problem natury zdrowotnej/psychicznej.
Badania moczu wyszły idealne? Kiedy były robione? Ja bym radziła powtórzyć, ponieważ do wykrycia np. kryształków, mocz musi jak najszybciej trafić do labu.
Jeśli nie będzie to fizyczna sprawa, może to być związane z "psychicznym" problemem kota i wtedy taki problem też się leczy u doświadczonych i dobrych wetów.
Ale ja bym jednak najpierw dokładnie sprawdziła czy problem nie jest zdrowotny.
Sama miałam kotkę, które nie załatwiała się w kuwecie i robiłam masę badań, USG, leczenie bo niby wydawało się, że problem związany z kryształami, ale finalnie i tak chodziło o aspekt "psychiczny" i po odpowiednim leczeniu problem został rozwiązany i przez wiele miesięcy się nie pojawiał. Następnie kot został adoptowany i z tego co wiem było OK.
Bischa   TAFC Polska :)
10 września 2014 11:13
Gdzie na szybko (do piątku) kupię tanio TOTW? W mojej ulubionej Telekarmie niedostępny, zooplus odpada. Z dowozem do domu. Chodzi mi o większy worek. 
marszylka, jak kotka sika to solidnie  😉. Jeśli się przypilnuję i nie zostawię butów w korytarzu, czy ubrania nie spadną z fotela na podłogę to jest ok. Z drugą kocicą dogadują się super. Jedyne co w jej otoczeniu się zmieniło to to, że w końcu załatałam dziury w tapecie, które ona swojego czasu zrobiła  😉
Dopiero w niedzielę (ze względu na pracę) dam rade udać się do weterynarza z moim kotem. Od jakiś 4 dni pojawił się u niego łupież na grzbiecie w okolicy ogona. Naczytałam się w internetach, że to mogą być problemy z nerkami lub z cukrzycą. Kot to 2 letni kastrat. Je suchą karmę light od dawna, do tego od czasu do czasu jakieś mięso, lepsza saszetkę. Jakich badań powinnam wymagać od weterynarza aby prawidłowo zdiagnozować przyczynę łupieżu? Trochę się martwię o mojego kocurka  😕
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 września 2014 12:36
kontestacja, Może też mieć po prostu przesuszoną skórę. Warto spróbować oleju z łososia. Poprawi się kondycja skóry i sierści przy okazji 🙂
Czy jeśli kocurek - kastrat, ok. 3 letni pokochał łowy na maxa i codziennie mam pod drzwiami po kilka mysz, a często ptaki lub szczury to jest szansa, że kiedyś mu to przejdzie? Muszę zamykać okienko na górze w łazience bo potrafi jakimś cudem z trupkiem do domu wejść i wtachać go na górę, gdzie śpimy zostawiając go w centralnym miejscu.

Jedzenia ma pod dostatkiem, więc to raczej instynkt lub z nudów sobie łowi. To mój pierwszy kot w życiu stąd może moje durnawe pytanie.
Huzar, Na sikanie polecam :
http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_pielegnacja_kota/odswiezacz_kuwety/189885
Pisze, że do kuwet ale ja nim sprzątam wszędzie gdzie posikane. Znika zapach w 100%.
Drugą rzecz, którą polecam to:
http://animalia.pl/produkt,18991,164,sergeants-good-behavior-calming-collar-dla-kota-38-cm.html
U mnie efekt wow! Obroża działa 3 miesiące, przez ten czas nie ma sikania. A jak pojawiają się siki to już wiem, że 3 miesiące minęły, sprawdzam w kalendarzu no i faktycznie.
Z tym, że nie u każdego kota pomaga, ale warto spróbować.

No i trzecia rzecz- zmień schemat. Kot sika na łóżko- rozłóż folię, szeleszczącą i taką która nie pochłania sików. Raz kot pomoczy łapki i mu się odechce. Dlatego sika na buty- bo mu ładnie wchłaniają siki. Postaw w miejscu gdzie zawsze kładziesz buty coś co kota będzie zniechęcać do sikania - na przykład automatyczny odświeżacz powietrza 😀 Koty go nienawidzą 😀

No i jeszcze kuwety. Pilnuj żeby były czyste, dołóż jedną lub dwie i zobacz czy to pomogło. Czasem koty sikają poza kuwetę bo kuweta je odpycha. Warto wymienić żwirek, umyć kuwetę i postawić nową w jakimś innym niż dotychczas miejscu. Bo może stara leży w miejscu, w którym kot się czegoś przestraszył i teraz nie chce tam sikać?

nada, Raczej mu nie przejdzie 😉 To jego naturalny instynkt, robi to bo lubi. A przynosi bo chce zjeść w spokoju, potem znajduje miskę z lepszym żarciem, więc mysz zostawia 😉
Elle, zakochalam sie w Twoim kocie!  😍
edit pingwinek mi sie 'otworzyl' - fajny mlodziak, jak to pingwiny  😎
Huzar, a ja do listy zapytan dorzuce: czy poswiecasz kotce tyle czasu co wczesniej/ile ona oczekuje- potrzebuje? Moj Simba 2 razy nalal mi centralnie na koszulke i narzute- patrzac mi prosto w oczy - po krotkiej analizie wyszlo mi, ze przez ostatnie kilka tygodni zaniedbywalam go, wiec wymizialam i lanie skonczylo sie. Teraz codziennie staram sie znalezc dla niego chwilke na czulosci i pieszczoty.
Konstancja ja z takim lupiezem, dokladnie w tych samych okolicach - nasada ogona, grzbiet - nieoczekiwanie rozprawilam sie za pomoca aloesowych szmatek do siersci. Sama oczom nie wierzylam, w przeciagu 2-3 dni zniknal problem z ktorym nie moglam sobie poradzic od dluzszego czasu.
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi!  :kwiatek:
sanna, gdzie dostanę takie coś? W jakimś lepiej zaopatrzonym zoologicznym? Ostatnio na dziale w Tesco widziałam jakieś ściereczki własnie dla kotów, niestety nie doczytałam na co dokładnie, tylko tyle, że nawilżające.
Notarialna,, o tym czytałam też, ale wolę założyć najgorsze, żeby ewentualnie przyjemnie się rozczarować. Nie zaszkodzi spróbować jakiś suplementów diety z kwasami Omega 3.

Huzar, badanie moczu i tak polecam ponowić.
Unawen podała dobrego linka z obrożą "uspakajającą". Nie znam firmy, ale wiem, że są takie produkty na rynku lub polecam Feliway, może załagodzić sprawę.

Kontestacja, może to wynik stresu? A może brak jakichś witamin/składników mineralnych. Zawsze można wykonać badanie krwi kotu. U 2letniego kota nie podejrzewałabym problemów z nerkami, jeśli nie ma innych niepokojących objawów (utrata wagi/apetytu/problemy z dziąsłami/ czy inne). Ale i tak warto raz do roku kota wetu pokazać i zrobić podstawowe badania krwi. Taki przegląd kota, jak przegląd samochodu 😉


nada
, Twój kot chce Ci pokazać jaki jest wspaniały i chce się pochwalić. Normalny zdrowy kot i tyle.
Huzar, ja mam wlasnie takie tescowe  😎 sa fajne a cena przystepna. jedyne co, to trzeba trzymac w szczelym opakowaniu, bo lubia po jakims czasie wyschnac, ale to jak kazde. No i tak jak napisala Marszylka, warto zrobic badanie. Mam nadzieje, ze to jednak tylko przesuszenie skory i szmatki zaradza!  :kwiatek:
marszylka, Stresu na pewno nie, ma najbardziej bezstresowe życie na świecie 😉 Żadnych zmian w jego otoczeniu również nie było. Jeśli chodzi o witaminy i minerały to ciężko mi stwierdzić, ale dużo czytam, konsultuje się z ludźmi, którzy znają się na żywieniu i nie kupuję kocich fastfoofów, staram się zawsze aby pokarm był dobrej jakości. Dodatkowo kot uwielbia niektóre warzywa i owoce 😉
Na badania na pewno pójdziemy, żeby sprawdzić na wszelki wypadek czy wszystko w normie.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 września 2014 13:25
kontestacja, Dosuplementowanie nie zaszkodzi 🙂 Ale fakt warto zrobić badania i przekonać się czy wszystko jest wporządku. 🙂
Dzięki wszystkim za rady  :kwiatek:
unawen, kot nie sika na łóżko. Ona sika na to, co jest (spadnie) na podłogę.
sanna, pewnie poświęcam jej mniej czasu, ale tylko dlatego, że większość dnia kocica spędza  na dworze.
marszylka, zrobię, jak prawisz  😉

Warszawa! Będziemy w ten weekend u Was na wystawie 😉

(Marymoncka 34)
trzynastka   In love with the ordinary
11 września 2014 09:09
Wacik życzy wszystkim miłego dniaaa 😉  :kwiatek:
.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 września 2014 13:55
Pierwszy raz zawitam do kociego wątku, wcześniej jakoś tak o tym... chyba nie pomyślałam.
Wypadałoby te grubasy jakoś przedstawić- Inka (rodowodowo Anfissa) i Roman (lub Andrzej, jak kto woli  :hihi🙂

Jakiś czas temu odeszła od nas persica,  byłabym tu z jeszcze jednym kotem- ale miała skończone 19 lat, więc w sumie miała prawo 😉


edit: za duża fotka.
Bischa   TAFC Polska :)
12 września 2014 17:16
Jeszcze w życiu tak szybko telekarma mi karmy nie przywiozła, jak dziś, za 5 osiemnasta (rozwożą od 18 do 22), zazwyczaj między 19 a 20 😀 Ostatecznie zamówiłam Acanę, ale niedługo po tym jak Acanę zamówiłam, dostałam maila, że TOTW już jest dostępny 🤣 No ale taka odmiana moim kotom nie zaszkodzi, jadły i TOTW i Acanę nie raz 🙂
Chciałam zrobić kotu zdjęcie, z lampą, bo ciemno przecież... 🤣
UFO!


Warszawka - do zobaczenia jutro!  🏇
Moj kot przezywa swoja faze "jestem mama". Przestala mi jesc jakies 2 dni temu, pomrukiwala zupelnie jak na rujce (3 raz w ciagu 4 miesiecy :/). Pokladala sie przytulalala, zrobilam jej  kojec ze starego kocyka obok mnie na kanapie, kot w ciagu kilku godzin naznosil sobie zabawek i z nimi spi. Spi to malo powiedziane, bo sie turla z nimi po kojcu, kladzie sie na nich, lize je, z kojca wychodzi doslownie na momemnt zobaczyc gdzie sa domownicy, po czym wraca do kojca  spac z zabawkami, juz nawet nie spi ze mna w lozku, tylko z zabawkami. Najgorsze jest, ze mi znow jesc przestala, donosze jej do kojca co jakis czas jakies smakolyki, kilka chrupek to pochrpie sobie, ale mokrej nie tyka 🙁 O tyle jestem zla, ze kupilam przedwczoraj i otworzylam super droga karme, ktora ma spora zawartoscc w sobie watobki i serduszek (raz w miesiacu taka pucha jest super, bo ostatnio nie moge znalezc nigdzie do kupienia jednej watrobki, wszedzie wszystko pakowane po pol kilo.
Zelka, to jakies zaburzenia hormonalne  😕 biedna kicia. Czy ona jest wycieta?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się