KOTY

Kot o którym piszę jest świeżo po ciachaniu, we wtorek kontrola i zdjęcie szwów. Z tym, że bez problemu wskakuje na regał i potem na szafę, trochę biega po mieszkaniu. I nawet ciut zaczęła się bawić, sama, torebką foliową. Czyli jednak nie jest zepsuta 🤣
Chyba zrozumiała, że jedzenie nikt jej nie zabierze bo przestała "zakopywać" miskę.
Scottie   Cicha obserwatorka
26 marca 2017 20:04
epk, u nas nie ma opcji, żeby drapak stanął w innym miejscu, niż w kącie. Mamy już tak zagracone mieszkanie, że nie ma na to miejsca i raczej nie da się go przemeblować inaczej. Kupując drapak musimy się pozbyć dużej Jukki 😉 Myślę, że może mu się spodobać drapak w tym miejscu, bo stoi w ciągu komunikacyjnym, tak jak Chess, pisze- z drapaka będzie mógł zejść bezpośrednio na kanapę, stół lub parapet.

Chess, co do kotów nie potrafiących się bawić- chyba mój kot do takich należy. Może się rozkręci, w końcu mamy go tylko tydzień. Zabawa go nie interesuje, chyba już jest na to za stary. Olewa zupełnie laser, piłeczki z różnego rodzaju dzwoneczkami, myszki z piórkami zamiast ogona itd. Nie potrafi się bawić w polowanie. Raz zainteresował się piłką, bo mu zaczęła dzwonić, kiedy przypadkowo przechodząc obok- trącił ją łapką. Jego zabawa trwała 30 sekund i nigdy więcej się nie powtórzyła 😉 Gania za sznurówką, ale musi mieć na to ochotę, bo w większości czasu tylko na nią patrzy. Nie interesują go ptaki za oknem, raczej wygrzewa się w słońcu niż wygląda przez okno. Daje się głaskać po brzuchu, wręcz uwielbia to, a żeby go odpowiednio sprowokować do agresji (gryzienia, chwytania przednimi łapkami i kopania tylnymi) trzeba się sporo namęczyć. Udało się to mojej kumpeli i tylko raz 😉 Patyczki do uszu olewa, to samo kartony. A nie, w piątek najadł się energii słonecznej, czyt. po wygrzaniu się w słońcu zaczął jak szalony biegać po mieszkaniu i zakończył maraton w kartonie z papierami 😉

wistra, dzięki za podpowiedzi! Nie możemy się zdecydować, jeszcze nic nie kupiliśmy...
Scottie, no i o to w sumie chodzi, żeby stał w ciągu komunikacyjnym kota 🙂
Scottie, kup mu tą wędkę bird z zooplusa jak będziesz robić tam zamówienie
A ja przedstawiam nieśmiało naszego nowego domownika.

i kiziańsko pod brodą

Ktoś stosuje karmy Porta bezzbożowe? Jakieś opinie?
A my się podwórkujemy pawie codziennie.  🙂 Męczące to, bo łażę za kotem przez godzinę i patrzę, czy nie spiernicza przez płot.



Scottie   Cicha obserwatorka
27 marca 2017 18:37
aszhar, cudny, niech duży rośnie 😉

tunrida, podziwiam, ja bym się nie odważyła wypuścić na ogród takiej kupy kasy. Koty są raczej szybsze od ludzi i zanim się obejrzysz, będzie już u sąsiada.
Potrzebuje zamówić suche, możecie coś pomóc? Ostatnio brałam acanę ale kosztowała 180 zł za 6,8 kg, a teraz kosztuje minimum 200 zł za 5,4 kg  🙄
Zastanawiam się nad:
[url=https://animalia.pl/feline-porta-21-holistic-cat-duck-sweet-potato-grain-free-kaczka-i-slodkie-ziemniaki-10kg/szczegoly/37498/#sklad]Feline Porta 21 Holistic Cat Duck & Sweet Potato Grain Free sucha karma kaczka i słodkie ziemniaki[/url]
coś z Carnilove ale nie rybne

Coś innego?
Polecam Purizon, Granatapet i Greenwoods. Mój bardzo wybredny kot zjada to bardzo chętnie i się nie nudzi tymi karmami.
scotie- to będę skakać za nią. Na razie nie interesuje się ucieczką. Ona łazi godzinę po ogródku, a ja non stop za nią. Nie zostawiam jej samopas.  😉 I będę skakać za nią nie z powodu kupy kasy, ale z innego powodu.  😍
Horsiaa,  Greenwoods - 23 % biały ryż, 14 % brązowy ryż, gluten kukurydziany, białko ziemniaczane. Granatapet - płatki ziemniaczane, skrobia ziemniaczana (drobno mielona) (drugie i trzecie miejsce). Purizon - 18% ziemniaki. Chyba słabsze od tych co podałam?
magda, a applaws?
Magda, ja upatrzyłam sobie te
[url=http://t.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/karma_porta/porta_karma/357334#feedback/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/karma_porta/porta_karma/357334]KLIK[/url],
KLIK fakt, że sensitive dla wrażliwców ale potrzebuje jako dodatek do innych karm i aby taniej od Applaws 😉

Skróciłam linki.
Gillian   four letter word
28 marca 2017 07:30
Megane, skróć link 🙂 wszystko się rozjechało!
Porta 21 Feline Finest Cats Heaven wchodzi w grę, choć znów ziemniaki na 3 miejscu w składzie, więc to raczej jako opcja tańsza.

Applaws ma chyba mniej ziemniaków, ale w necie przy liście karm widzę, że 'stosunkowo często zdarzają się po niej biegunki', a że Kiziula wrażliwa to chyba wolę nie próbować...

Straszna bieda z takimi rzeczywiście lepszymi karmami. Niby dodatki och ach nie wiadomo co, a prawie wszystko z ryżem i/lub ziemniakami w składzie.
U mnie Apllaws niby teraz jedza, choc nadal niechętnie, ale przez cały dzien zjedzą te 50 gram na 3 sztuki  😂
Jakość do ceny na pewno bdb, ale nadal to jest 140 za 7,5 kg a Porta Cats Haeven 140 za 10 kg.
Skład nienajgorszy a zawsze przy tych dachowcach to i troche oszczędnosci i może bedzie bardziej smakowała. Wezme 2 kg na próbe i dam znać, jak jedzą 😉
Gdyby moje jadły z chęcią Applawsa, to bym nic nie zmieniała, niestety musze szukać zamienników. Mam wrażenie, że Applaws jest dla nich za twardy.

dziękuję za skrócenie linków  :kwiatek: i przepraszam.
Moje raczej nie są wybredne, jedynie na taste of the wild mały krecił nosem. Tylko że przy Kizi karma musi być wysokiej jakości. Puszki zamawiam zwykle z 2 firm - MAC's - tych Kizia nie je, bo potem strasznie smrodzi w kuwecie oraz Cats Finefood - po tych w kuwecie spokój.
Megane-Moja Applaws jadła u hodowcy. Ale hodowca twierdził, że od Applawsa woli Purizon. I takie kupuję. I kot je jak głupi. Granulki są miększe niż Applaws, bardziej śmierdzące, co kotu pasuje. Tylko cenowo to chyba jednak nie jest tania karma.
Granatapet nie tyka.
Może i Purizon ma 18% ziemniaków, ale 70% to mięso.  "Mój" hodowca twierdził, że tym karmi od lat swoje koty. No i Applawsem. Na zmianę.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 marca 2017 10:08
jak ktoś miał by ochotę zaszaleć to jest jeszcze ziwipeak, z ciekawości, ktoś tym karmi ?  😉
Następnym razem wezmę małe opakowanie Purizon właśnie, też przetestuje. dziś miałam nawet wziąć, ale kolejne zamówienie poszło na 150 złotych (puszki Animonda Carny + tanie saszetki + ta sucha karma (Porta) na próbę  :zemdlal🙂
Jeśli koty jedzą chętnie, to lubie mieć dla nich ze dwa smaki aby im sie nie nudziło.
Cena tak do 20 za kilogram przy dużej paczce jest ok, oby nie więcej, bo już te zwierzaki mnie wykańczają (3 koty domowo wychodzące, dwa psy, duże burki "łańcuchowe" kilka kotów przejściowych, co przez stodołę się przewiną i 4 konie. Czasem jakaś znajda, co pozniej szukam mu łapek do adopcji. 🙁
To niby niewiele, ale oszczedności wskazane jak sie nie zarabia milionów 😉


Ooooo... raz wzięłam na próbę puszeczki Cosma Nature (były darmowe na Walentynki) moje koty oszalały!!! 😉
Magda generalnie nie bardzo znajdziesz sucha karmę z zawartością mięsa powyżej 60%. Musi być dodatek ryżu/ziemniaków. Purizon jest porównywalny z carnilove i Porta. Greenwoods i Granatapet nieco gorsze, bo mniej mięsa ok 45%, ale to i tak niezłe karmy.

Mój kot za pierwszym razem oszalał na punkcie cosmy. A jak zamowilam drugi raz to wypiął się i koty na szpitalu za niego zjadły 😉

Purizon suchy jadł najpierw kitten teraz dorosłego jagniecina i ryba i wciąga od 1,5 roku z tym samym apetytem. W międzyczasie miał właśnie granatapet krewetki i Greenwoods rybe. Też chętnie jadł. Ale mi wygodniej było zamówić dużego purizona niż milion karm suchych pootwieranych. Obecnie je dodatkowo suche specyfic crystal prevention. I też bez marudzenia wciąga.
A mam dość wybrzydzajacego kota.
Np. Fibre royala która jest mega smaczna karma wygrzebywal z miski albo pluł jak przez przypadek wziął do pyska😉
To, co kotom smakuje, to jedno 😉 to co próbujemy im wcisnąć, to drugie 😉 ja np dokupuje śmieciowe saszetki, bo mieszam im z surowym mięsem drobiowym lub wołowiną. Wtedy śmieciówka zamiast mieć 4% mięsa, ma 90 😉 ale ten zapach i ciut zbóż muszą mieć, bo inaczej mięso z misek często wyrzucam, bo albo całkowicie się obrażają albo zjedzą suche, albo są dni, że mam wrażenie, że jakby mogły, to by kure z piórami opędzlowały 😉 takie to dziwaki 😉
Mojemu też Purizon się nie nudzi. Są 3 smaki tylko. Kupuję mu wszystkie 3, żeby mu urozmaicić, ale odnoszę wrażenie, że ta potrzeba urozmaicenia, to chyba tylko dla mnie. Bo jemu totalnie obojętnie jaki Purizon je i może jeść jeden smak non stop. I ciągle się rzuca na to, jak na jakiś super przysmak.

Saszetki mięsne- wypiął się na wszystkie jakie próbowałam dawać. Więc odpuściłam. Za to chętnie zjada puszki rybne takie, które mają w sobie kawałki ryby. Applaws, Cosma nature.
Normalnych produktów, typu mięso, wędliny, czy cokolwiek innego co jadamy w domu-nie tyka. Dla niego to wszystko jest niejadalne.
A nie...przepraszam... mąż go poczęstował golonką z Biedry i żarła. Poza tą golonką niczego nigdy nie tknęła.
Gillian   four letter word
28 marca 2017 14:07
Muszę spróbować ten Purizon, skoro tak chwalicie.
Moje jedzą tak dziwnie, że poddałam się już z próbami. Jednego dnia MAC najlepszy na świecie, drugiego nie tkną, nawet jak biorę je na głód. Nie i koniec.
Grażyna to dama, nie dam to nie. Mała natomiast na bezczela potrafi podejść i wytrącić mi kanapkę z ręki. Uwielbia ludzkie żarcie :/ nie daję jej, kradnie  talerza... kocha jeść suche bułki słodkie na przykład. Takie odleżane. I jajecznicę, no pokroić by się dała. Dziwadełko 🙂
Moje drogie poszukuje porady, jako świeżo upieczony opiekun kota.
Chodzi o kuwetę. Na poczatku była kuweta otwarta duza wysoka. Kota zaakceptowała kuwetę od razu. Jednak czasami zdarzało się jej nie trafić jeżeli chodzi o sikanie. Od prawie tygodnia ma kuwetę i zamknięta i otwarta ( niestety jak postawiłam tylko zamknięta wszystko było obok a nie w kuwecie ) . Kota wybiera tylko otwarta ( mimo tego ze nawet w zamkniętej wyjęłam drzwiczki) i nadal kiepsko celuje z sikaniem. Jakies pomysły jak zachęcić kota do korzystania z zamkniętej ??? Czy po prostu mam taki model futra ze nie da rady?? Aaaa dzwonilam nawet tam skąd ja wzięłam. Tam korzystała z otwartej i z dworu.
brudny żwirek z otwartej wrzucić do zamkniętej? Z zamkniętej zdjąć przejściowo górę? I jak zacznie tam się załatwiać, to dopiero nakladać górę? Jak przyuważysz, że kot zabiera się za załatwianie w otwartej, wstawić kota do zamkniętej? Do otwartej dokleić z kartoniku wokół podwyższenie, stopniowo coraz wyższe, a potem próbować znów z zamkniętą?
Innych pomysłów nie mam.
Purizon w takim razie kupię moim przy najbliższej okazji. mnie Applaws głównie ceną kusi, bo wychodzi dla mnie w miarę ok, a koty jedzą. Choć teraz wiosna, biegają jak szalone, pół dnia ich w domu nie ma, to wracają głodne i skończyło się grymaszenie.
Tak żwirek był przesypany, pól takiego juz " zużytego" pól świeżego. Jak zdejmę górę zakrytej , to spód jest niższy niż kuweta otwarta,  i boje się ze juz w ogóle siuśki będę miała wszędzie. Ale patent z zabudowa kartonową wydaje się dobry. Dziękuję za rady.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się