Siodło skokowe

Czy ktoś  z Was orientuje się co to za model siodła http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/129253?kategoria=13 ?

Ktoś może miał okazje jeździć? Użytkuje je?

Prosze o opinie
wygląda jak model millenium ale mogę się mylić
jeździłam dokładnie w tym siodle które jest wystawione na sprzedaż (dziewczyna kupiła je ode mnie 😉 )
osobiście do jazdy w tereny i po drągach to siodło bardzo mi odpowiadało, troszeczkę mi przeszkadzało przy skoku ale nie jakoś bardzo. 🙂 sprzedałam w sumie tylko i wyłącznie z powody koloru -  nie do końca przepadam za dwukolorowymi siodłami :P
Czy ktoś z Was miał do czynienia z ekonomiczną wersją Kieffera?

DMS / KIEFFER Regent SP
spotkał, miał na testach, wsiadł raz i odesłał (generalnie już po wyjęciu z paczki chciał odesłać😉
twarde, ohydnie trzymajace i narzucajace dosiad, do tego ten regent to stary typ-od tego się już odchodzi, bo średnio się to nadaje do skoków. Siedzisko jest mega głębokie, beznadzieja w skoku...
skóra innej jakości niż w zwykłych kiefferach
Arizona ja mam jeszcze Daw-Maga Huberta i jest cudne po prostu <3 niestety muszę sprzedać bo zmieniłam konia i łęk nie pasuje :'( obecny to M a ja potrzebuję L. Może się ktoś zamieni?  🤣 Co do siodła to jest baaaardzo jak dla mnie wygodne i nie jest ortopedykiem ale tez nie plackiem który sie kładzie na konia i nie pomaga a wręcz przeszkadza. Siodło wręcz kocham ale konia narażać nie będę więc sprzedaję to i szukam czegoś z szerszym łękiem. Mam kilka pytań 😀 Miał ktoś siodełko Lemetex Alpina, Prestige Golden Star, Euroriding Achat Swing? Jakie wrażenia? I jaka u nich wytrzymałość? Może polecacie coś innego? Zależy mi żeby to nie było ortopedyczne siodło, ale też żeby trochę "pomagało". Koniecznie musi mieć tylne klocki 😀 Ważne tylko żeby nie były nie wiadomo jak duże żebym mogła cofnąć łydkę bez problemu bo ujeżdżeniówki nie zamierzam kupować, a czasem trzeba konia porozciągać 😀
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2014 18:10
Sarenka, przecież łęk o rozmiar można poszerzyć bez mrugnięcia okiem. Po co sprzedawać?
Niby można ale wysyłać je gdzieś to nie zbyt mi się widzi a wymiana raczej najtańsza nie jest więc już wolę dołożyć na przykład i kupić coś innego. Ciągnie mnie ostatnio do skokówek i chcę czegoś popróbować na dłuższą metę a nie pożyczając od znajomych 😀
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2014 18:28
wysyłasz je bezpośrednio do Daw Magu i za nieduże pieniądze masz w kilka dni poszerzenie. No ale jak chcesz 🙂
Niby tak ale myślę po prostu o skokówce, chciałam zmienić może te z i z nudy siodło, może będę żałować, trudno :P Jeździł ktoś w Stubbenie MF Spezial?
Czy ktoś zamawiał (lub zna osobę, która zamawiała) siodło w firmie Hennig?
Quanta zna 😉 i popełniła taki wpis na blogu klik, co prawda o ujeżdżeniówkach, ale zawsze jakieś info 🙂
Wiem, wiem 🙂 Widziałam, czytałam 😉
Tylko szukam kogoś kto zamawiał akurat skokówkę, bo oni specjalizują się w ujeżdżeniówkach 😉
sarenka stubbeny są fajne i tu trzeba pamiętać że stubben z łękiem 30 wypada mniej więcej jak daw mag L :-)
poszukaj np jakiś model cs.
Ostatnio próbowałam stubbena..koszmar  😡
Te co widzę to Siegfried MF Spezial, Scandica, Siegried Extra... jakiś Colombo może ale nie przemawiają wyglądem do mnie :P Prestige Golden Star, Henri de Rivel close contact ale nwm jaki model :P Lemetex Alpina, Zaldi Derbi's i Santa Cruz jakieś jeszcze ale czekam na zdjęcia jeszcze... Które z nich było by najlepsze? Szukam siodła do skoków, ale żebym mogła jeszcze w nim popracować ujeżdżeniowo bez większych problemów bo jeździłam w Kiefferze Norbert Koof chyba i łydki nie mogłam cofnąć ani trochę więc takiego nie szukam :P Które z wymienionych wyżej byłoby najlepsze? 🙂
Ostatnio próbowałam stubbena..koszmar   😡


To znaczy? Ja jeździłam w dwóch może w trzech ale tylko ze dwie godziny razem jakby podliczyć no i nie były najgorsze ale nie wiem jakby to było na dłuższą metę :P
Sarenka, to co pasuje na konia. A to wcale nie jest takie łatwe jak kupujesz używkę.
Stubbeny są twarde, nawet bardzo. Poza tym siodła jak każde inne. Musisz sama zobaczyć w czym ci się dobrze siedzi, nie ma jednego słusznego siodła.
W Henri de Rivel jeździłam to było w sumie ok, całkiem miękkie, Zaldi to nawet w rękach nie miałam, Prestige też mi się kiedyś przewinął, Lemetexa tylko miałam w rękach.... co raz bardziej przemawia do mnie Prestige 😉 Golden Stary bardzo blokują łydkę?
Zależy jakie mają poduszki 😉
ja osobiście prestige nie znoszę, ale ile ludzi tyle opinii, fakt stubbeny są twarde poza tym pod moje 4 litery są ok, jak chcesz coś fajnego to akurat moja d.... uwielbia bruno delgrange i laurent bierry, siedzialam też w lemetex, waldhausen, equipe i parkurach też są ok, za to passiery i jeszcze kieffery mi nie leżą (siedzialam w kilku modelach)
Heh kieffery to i mi nie leżą choć według paru osób to w nich miałam najlepszy dosiad ale gdy schodziłam to mi tyłek odpadał i nie raz plecy bolały... a Parkury jak? Warte zachodu? Ja już w sumie zadecydowałam bo w niedzielę jadę odebrać. Prestige Golden Star... Ale teraz to już pytam tak z ciekawości 😉 W Prestige jeździłam i całkiem całkiem są, słyszałam że o nie trzeba strasznie dbać w sensie o skórę ale znajoma kupiła  GP (general purpose, nie tą skokówkę 😉 ) w zeszłym roku i wygląda świetnie więc ja tez "ryzykuję", staram się dbać o sprzęt więc może nie będę miała większych problemów... Wgl pytanie trochę z innej beczki: da się ściemnić skórę na brązowym siodle?
quintana będę próbować bruno..słyszałam że to twarde siodła  🤔
Dramka BD są dosyć miękkie chyba że model sprzed 10 lat to może być już twardy, bo wyklepany :-)
Hej, Trafilo do mnie na przymiarke jednotybinkowe siodlo HBC. Bylo pasowane na innego konia i jezdzca, ale mam cicha nadzieje ze zostane jego 2 wlascicielem (jego jakosc i wykonanie robią wrażenie).. Na konia jest zbyt waskie, ale to nie problem-da sie je poszerzyc. Gorzej jest ze mna.. Jest mi w nim calkiem wygodnie, ale jak zobaczylam na zdjeciach ile wystaje z tyłu zaczelam sie zastanawiac.. Czy siedzisko jest zbyt duze? czy nie robi to wiekszej roznicy przy plaskich siedziskach? Co myslicie o długosci tybinek?? moze tez powinnam miec krotsze strzemiona?? Nie siedzialam w wielu skokowkach tego typu i nie mam rozeznania.. Dlatego pytam bardziej doswiadczonych. Bede BARDZO wdzieczna za wszelkie sugestie, bo chetnie bym to siodlo zostawila..  :kwiatek:
niestety, ale to "jedynie słuszne" i moje ulubione siodło, jest dla ciebie za duże.
Ja miałam okazje wsiąść w HB ostatnio..i byłam bardzo mile zaskoczona. Bardzo miękkie i wygodne, a przed wszystkim usadza jak należy 😍

Dzisiaj mam na próbę Amerigo i ciekawa jestem czy dorówna jakości HB 😉
Mi tez sie bardzo podoba, a jeszcze lepiej siedzi.. Widać od razu ze to siodlo na długie lata. Tak wiec pozostaje mi tylko przytyć 20kg.. I je chyba zostawię  🏇
Teraz mogę stwierdzić że HB spokojnie można porównać do siodła z półki Amerigo, Antares itd..
HB-Contact to raczej półka Buteta, Max Benz, czy Bruno Delgrange, czyli oczko wyżej
Ja miałam okazje wsiąść w HB ostatnio..i byłam bardzo mile zaskoczona. Bardzo miękkie i wygodne, a przed wszystkim usadza jak należy 😍
nie rozumiem zdziwienia, przecież już to dawno powinnaś wiedzieć z R-V  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się