Siodło skokowe

izkadul, da się  i equipa znaleźć w tych pieniądzach. Tylko trzeba szukać i być cierpliwym. Francuzy też chodzą, no ale ja np. nie jestem fanką używanych starych siodeł, bo większość wygląda na mega wyklepane. Hmm bo szczerze to inne firmy za miękkie to nie są. Kieffery, Passiery, Stubbeny raczej twarde, prestige też nie są miękkie, siedziałam w 2 Kentaurach i też są z twardych.
Potrzebuję pomocy w wyborze siodła dla osoby zaczynającej przygodę z małymi skokami, a na codzień jeżdżącej w ujeżdżeniówce. Przyznam szczerze, że nigdy się nie interesowałam siodłami skokowymi, więc jestem totalnie zielona w tym temacie. Jedynym siodłem, które okazało się 100% trafionym (w takim sensie, że nie było szoku po ujeżdżeniówce) było Prestige GP, ale dostanie takiego używanego w rozsądnej cenie graniczy z cudem, wobec tego zaczynam się rozglądać za czymś, co mogło by je zastąpić. Macie może jakieś pomysły?  :kwiatek: Będę wdzięczna za każdą sugestię 😉
xxagaxx, Kieffery twarde? 🤔 Jeśli nie mówisz o modelach sprzed 20 lat to.... chyba raczej nie mówisz o Kiefferach 😉

szerek, spróbuje Daw Mag Grand Prix. Byłam wiele lat sceptyczna co do tej marki. Sama przesiadłam się z ujeżdżenówki w to konkretnie siodło i jestem zachwycona 🙂 Jako alternatywę miałam Prestige Meridith - wybrałam Daw Maga...
szerek Ja też polecam Daw-Mag Grand Prix 🙂 Baaaardzo przyjemne siodło, nie jest jakoś bardzo trzymające, daje trochę swobody ruchów, no i jest mięciutkie 🙂
No i co najważniejsze można kupić używkę w dobrej kwocie, dużo tego jest, nawet mój kolega ma aktualnie na sprzedaż, tylko nie wiem jaki rozmiar 🙂 A drugą rzeczą, równie ważną, jest to, że to siodełko jest bardzo trwałe, skóra porządna, ciężko je zniszczyć 😉
Szafirka, o widzisz a ja od dłuższego czasu szukam drugiego (na drugiego konia) i nijak kupić nie mogę 🙁
[quote author=xxagaxx link=topic=1249.msg2392334#msg2392334 date=1436997398]
rtk, jak miękkie to Equipy 😉 To są fotele normalnie, no i wszelkie francuzy.



no Equipa do 2 tys to z pewnością dostanie... też bym takie chciała...
[/quote]

Owszem da się 😉 i to nawet w Polsce!
Natomiast Equipy raczej za nikogo skakać nie będą.

Z miękkich jeszcze Pessoa i sporo tego na rynku wtórnym.
[quote author=_Gaga link=topic=1249.msg2395328#msg2395328 date=1437556324]


szerek, spróbuje Daw Mag Grand Prix. Byłam wiele lat sceptyczna co do tej marki. Sama przesiadłam się z ujeżdżenówki w to konkretnie siodło i jestem zachwycona 🙂 Jako alternatywę miałam Prestige Meridith - wybrałam Daw Maga...
[/quote]

Z daw- magami ten problem, że poszczególne egzemplarze tego samego modelu potrafią się diametralnie różnić. Kilka lat temu miałyśmy w stajni trzy GP. Ja, i dwie kumpele. Jedna ma chyba do dziś i jest naprawdę dobre. druga pozbyła się kilka lat temu, ja pozbyłam sie po dwóch latach posiadania nówki - nie dało się siedzieć (twarda, nieelastyczna decha). W skoku wyrzucało jeźdźca przed siodło.. najpierw myślałam, że to  moja nieumiejętność jeździecka, lub jakiś defekt konia... nic podobnego jak się okazało. Skoczek wziąwszy moje siodło i włożywszy na swojego konia pierdyknął przez lep na glebę na stacjonatce 80cm. Dziwny to by widok.
Jak będziesz więc szukać GP to sobie wynegocjuj przynajmniej dobry tydzień testowania siodła.

A na jak dużą osobę potrzebujesz tego siodła, jaki rozmiar.
kotbury, dla siebie potrzebuję, tylko na drugiego konia. Mam Grand Prix 17,5 łęk M , ale sądzę że jakiś szerszy bo siodło szerokie. I widocznie trafiłam na super siodło, bo mój mocno "arystokratyczny" tyłek się w nim świetnie odnajduje. Miękkie, wygodne, idealnie wyjeżdżone, na koniu leży jakby specjalnie szyte pod wymiar... słowem trafiło się jak ślepiej kurze  😍
Przesiadłam się z siodeł : Kieffer Action, czy Kentaur Elektra - oba na prawdę miękkie  😀
_Gaga, A to zdecydowałaś się już na tego Grand Prix? Mnie tam świetnie odpowiadało Millenium. Wprawdzie mój tyłek to wtedy nie był arystokratyczny (choć teraz w sumie też nie jest...), a leśno-dupoklepski + skakałam tyle co kot napłakał (czytaj: jak się napatoczyły jakieś mini kłody w terenie), ale to siodło było rewelacyjne.... Bardzo miękkie, blisko konia, fajnie wyjeżdżone, nie zakleszczające. Do dziś strasznie żałuję, że się pozbyłam, bo by się teraz mocno przydało.
Wczoraj skakałam w DM a'la Hubert - to to dopiero były rewelacje!  😁
mils   ig: milen.ju
22 lipca 2015 18:58
Mam bardzo podobne odczucia co kotburykotbury. Testowałam używkę Millenium, miałam je na zawodach i jeździło mi się super, skakało też. Kupiłam nowe i gdy tylko była okazja pozbyłam się. Tragiczne.
Ja z Daw-Maga mam ze skokówek właśnie grand prix, od kilku lat leoparda i od jakiegoś tygodnia Ch&W. Najbardziej twardy jest leopard, ale on jest jednotybinkowy, więc w sumie się nie dziwię, o ch&w jak czytałam opinie to dużo osób pisało, że twarde, ale ja się z tym nie zgadzam - jest genialne 😉
U mnie w stajni jest jeszcze jedno gp, nówka - skóra na początku była dosyć twarda, ale już się trochę wyjeździło i jest bardzo fajne 🙂 no i kumpela czeka na swoje gp, które jakoś w tym tygodniu ma być - zobaczymy jakie będzie 😉
Czy jest w Polsce przedstawiciel - serwis siodeł Bates - wintec?
_Gaga, A to zdecydowałaś się już na tego Grand Prix?
Tak, mam jedno, chcę drugie  😍
Taaakie rzeczy.... 😀

crazy, A Pasi-konik? Chociaż serwisu Wintecka w Polsce chyba nie ma.
Kiedyś mi się baaaardzo dobrze jeździło w Daw Magu GP i Millenium. Póki nie wsiadłam w inne siodła typu Prestige Carisma, jakieś Pessoa, Delgrange, CWD itp. Szybko zmieniłam wtedy siodło. 😉
Klami, ja miałam w łapkach ostatnio to co ty się interesowałaś, erreplus? czy jak to tam? Tak ciężkiego siodła to nawet DM nie robi :P ale poza wagą wyglądało fajnie.
Klami, a mi Prestige jakoś nie leży kompletnie. CWD również. Co tyłek to opinia jednym słowem 😉
Podobnie mam z dresiarskimi siodłami - testowałam prezz ostatnie kilka miesięcy z "milion" siodeł i nadal najlepiej siedzi mi się Kiefferze (Action , Orphee), Prestige odpada kompletnie, nawet topowe modele 🙁
nieaktualne [s]czy jest w wątku ktoś, kto ma siodło HB Contact i stoi z koniem gdzieś na Mazowszu? Prawdopodobnie będę zamawiać u nich skokówkę i szukam kogoś, kto ma takie siodło i zgodziłby się je pokazać na żywo. Z góry dzięki  :kwiatek:[/s]
Potrzebuje opinie o siodle kieffer Norbert koof. Ma ktoś?  Godne polecenia?
Mam pytanie o skokówkę Solibel (Busse) - model Toronto. Będę miała takie używane do sprzedania a jest ich tak mało i opinii o nich tak niewiele, że nawet nie wiem, jakiej ceny powinnam się spodziewać. Według pasowacza siodeł - to bardzo dobre siodło jest i do tego w rewelacyjnym stanie, więc jak myślicie? Czy jest tu ktoś to mógłby podzielić się opinią na jego temat?  :kwiatek:
Czy jest w Polsce ktoś, kto ma testówki siodeł Bates? Wiele sklepów internetowych z całej Polski je oferuje, ale nigdzie nie znalazłam info o możliwości jazdy testowej...
Vanczi, najbardziej ortopedyczne siodło jakie istnieje.
Vanczi, siodło zły sen pętające i usadzające na sztywno jeźdźca bardziej niż głęboka ujeżdżeniówka.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 sierpnia 2015 20:36
Ostatnio usłyszałam opinie, że w siodle skokowym jednotybinkowym (dowolnym, nie chodziło o żadne konkretne) poskacze się nie wyżej niż do 140 cm, bo wyżej jest już niekomfortowo i bardzo wyrzuca, prawda czy nie?  👀

EDIT: Bo ja w sumie próbuję znaleźć gdzieś powiązanie w tym stwierdzeniu, ale jak dla mnie to chyba siodło jak każde inne, tylko siedzi się bliżej konia... Ale może się mylę.
Czy ktoś oprócz HBcontactu robi siodła na miarę na konia i pod jeźdźca?


Ostatnio usłyszałam opinie, że w siodle skokowym jednotybinkowym (dowolnym, nie chodziło o żadne konkretne) poskacze się nie wyżej niż do 140 cm, bo wyżej jest już niekomfortowo i bardzo wyrzuca, prawda czy nie?  👀



Nie, to nie prawda 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 sierpnia 2015 19:34

[quote author=malinowaa link=topic=1249.msg2401732#msg2401732 date=1438803417]
Ostatnio usłyszałam opinie, że w siodle skokowym jednotybinkowym (dowolnym, nie chodziło o żadne konkretne) poskacze się nie wyżej niż do 140 cm, bo wyżej jest już niekomfortowo i bardzo wyrzuca, prawda czy nie?  👀



Nie, to nie prawda 🙂
[/quote]

Och, to dobrze, bo rozglądam się za nową skokówką, a lubię siedzieć bardzo blisko konia, słyszałam duuużo opinii, że w jednotybinkowym siedzi się wspaniale, ale potem usłyszałam tę powyższą (nie żebym miała w najbliższym czasie skakać 140, ale kiedyś może...) no i przestałam takowych szukać. Swoją drogą, coraz więcej takich na parkurach, ale chyba będą się na mnie patrzeć dziwnie, jak wyjadę w takim siodle.  😁
Behemotowa, jak zamówisz nowe to Stubben też ci zrobi. Equipe robi z gotowych elementów, ale też mozesz sobie dowolnie modyfikować.  Ja aktualnie jestem w trakcie rozmów z rymarzem/dopasowywaczem z Niemiec, który ma w ofercie kilka siodeł i zamawiasz u niego własnie też pod siebie i konia.
Mam pytanko :kwiatek: Aktualnie jeżdzę w prestige paris, ale muszę zmienić siodło, bo nie pasuje na konia, chciałabym kupić nowe, ale nie mam takiego budżetu, żeby kupić nowego parisa, poza tym słyszałam, że nowe prestige są gorsze jakościowo od innych siodeł w tym samym przedziale cenowym 👀 Nie siedziałam w wielu siodłach i stąd moje pytanie.. Jakie siodło podobne do parisa, kupię nowe do max 5tyś? Chodzi o dość płaskie, nietrzymające siodło (taki jest Paris?) 🙂 Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :kwiatek:
Siodła firmy equipe 🙂 siedzi się blisko konia, bardzo wygodnie i luźno.
kupiłam equipe synergy  😍

kortina http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/122802
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się