Siodło skokowe

EchelonMaja, a  prestige elastic? Można je kupić w dobrej cenie, a na pewno nie jest to skokówka cc.
Prestige green star też jest dosyć fajny, ja skakałam koło metra, ale koleżanka jeździła na spokojnie parkury 130 i przeszkody wyższe i jest bardzo zadowolona 🙂
Dzięki wszystkim za odpowiedź, rozejrzę się za oboma Prestigami a Venezie na razie przetestuję w weekend i jeszcze przemyślę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 listopada 2015 21:24
EchelonMaja jeśli lubisz mieć stabilną nogę to DM Grand Prix powinien ci bardzo przypasować. Ja czasem pożyczam to siodło na zawody, żeby mieć drugie w razie małej ilości koni i bardzo dobrze mi się w nim skacze.
Pomóżcie proszę. Szukam siodła na krótkiego, szerokiego i wykłebionego konia.
Fajny jest ten wintec pro jump 😉 trzyma, ale nie przeszkadza, mięciutki 😍 zakochałam sie w nim 😀
Wracam znowu z pytaniem :-; Cóż to za ciężki temat wybrać to siodło. Była mowa, że venezia się średnio sprawdza przed głębokość, bo można dostać klapa ;-; A Stubben Roxane ktoś testował pod tym kątem xD

A no i co do Daw Mag Grand Prix. Jeździłam w koleżanki, ale ona ma wysuniętą tybinkę ze względu na wzrost ponad180  😁 i no nie czułam tej stabilnej nogi xD
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 grudnia 2015 14:46
Powiecie mi coś o siodle Kieffer Inn At? Dla długo/krótkonożnych? Na jakie grzbiety? Wygodne, miękkie, dobrze usadzające?

Ewentualnie inne siodło, w przyzwoitej cenie, które da radę na małym crossie?
Wiek koś może coś więcej o siodłach Exselle? Warto kupić? Dobrze trzymają w skoku? Bo zastanawiam się między Exselle a Daw Magiem milenium 😉)
Czy ktoś mógłby mi z tych oznaczeń podać rozmiar łęku i siedziska? Siodło Stubben Siegfried II
Hej, zastanawiam się ostatnio nad kupnem używanego Daw Maga Millenium. Ma ktoś może i chciałby się wypowiedzieć? Jeździłam w używanym GP, który nie do końca mi leżał, a słyszałam, że Millenium wygodniejszy  🤣
Zalezy jak nowy.
Siadalam na Cavaliadzie w Millenium i GP - siedzeniowo odczucia podobne 🙂 GP krotsze panelowo za to.
Millenium ma chyba głębsze siedzisko i większe klocki niż Grand Prix.
GP jest można by powiedzieć bardziej skokowe i lepiej trzyma w skoku, lecz millienium jest wygodniejsze w zwykłej jeździe, w skoku trzyma nieco mniej 😉
Jeśli chcesz sobie pojeździć i coś tam skoczyć to radziłabym millenium natomiast jeżeli chcesz skakać i mierzysz nieco wyżej to raczej GP
Są to przynajmniej moje odczucia i nie każdy musi się z nimi zgadzać 😉
Co myślicie o siodełku prestige sidney?  🙇
Warte uwagi? 
Jak się jeździ?
Ja ostatnio mam przyjemnosc jezdzic w siodle firmy Mayer i kurcze, zaczynam na nie chorowac. Ostatnio chyba taka przyjemnosc z jazdy mialam w Pessoa. Sa tu jeszcze jacys uzytkownicy tych siodel?
O samym siodle moge 0owiedziec tyle, ze mimo ze nie jest monoflapem to daje duzape wyczucie konia. Nie usadza, nie blokuje, nie klinuje, ale tez nie pomaga.

W pracy na codzien jezdze w Equip'ie Synergy. Lubie to siodlo, bo jest strasznie miekkie i po kilku koniach dziennie, nie meczy mi sie zadek, ale za to strasznie mocno musze sie pilnowac zeby lydka nie uciekala mi do przodu. I pewnie przez to nigdy bym tego siodla nie kupila.
To nie leży Ci to Synergy na koniu, pewnie leci Ci do tyłu i stąd to złe ułożenie łydki. W moim, które leży w równowadze, łydka jest na swoim miejscu, a było to dla mnie bardzo ważne, kiedy w tym roku wybierałam siodło.
BaS
Siodlo lezy w wiekszosci przypadkow bardzo dobrze. Ja go uzywam na srednio 10 koni dziennie ( a w ciagu miesiaca conajmniej 40 roznych ) i na wszystkich mam ten sam problem. Kolezanka ma to samo siodlo, rozmiar wieksze ( ja mam 16 ) i tez siedzi jak na kiblu czasem. Tez mowi ze musi sie mocno pilnowac. My obie nie jestesmy typem dlugonoznym, a ja mam wrazenie ze to jest siodlo dla dlugonoznych.
Jak na 10 koniach, to nie ma prawa dobrze leżeć na każdym 🙂 Ja mam krótkie nóżki i mi wygodnie. Może kwestia, że ktoś je kiedyś źle wysiedział?
Bas
Oczywiscie ze nie ma prawa dobrze lezec, ale nie ma prawa tez zle lezec na wszystkich. A ja nie mam tak ze na ktoryms koniu czuje sie w tym siodle lepiej. Poza tym ja sobie pilnuje tego zeby to siodlo lezalo w rownowadze. Jak lezy zle to biore inne siodlo, ktore moze na danego konia pasowac lepiej.
Siedzialamntez w tym rozmiar wiekszym, tamto usadza mnie troche lepiej ale za to lata mi w nim dupa jak nie wiem 😉
Problem z dosiadem mialam tez kiedys w Prestige Silver Star i Venecja. I moim zdaniem Silver Star jest w odczuciu mojego zadka bardzo podobny do tego Equipa.
Jak było pisane wiele razy - co tyłek, to opinia 🙂 Dla mnie Synergy w żaden sposób nie jest podobne do żadnego z Prestige'ów, zwłaszcza tych z niższej półki. Zanim je wzięłam, jeździłam w Meredith, która właśnie wymusza lekko kiblowy dosiad z nogą z przodu, a w Synergy wreszcie siedzę dobrze 🙂
KaNie Mayer ma rewelacyjne siodła ! Na pewno grzechem jest porównywać je do equipe czy prestige 🙂  Jak byłam na etapie zakupu, to miałam wybór pomiędzy CWD Brunem i Mayerem oraz Devoucoux. Cwd mi się strasznie marzyło i dlatego je posiadam, ale gdyby nie cwd to na pewno Mayer ! 🙂 Jak tylko się gdzieś trafi to sama chętnie się na nie skuszę 🙂
A ja po wielu testach zdecydowałam się na Bruno, które przyszło już do mnie, po 6 tygodniach ( 8 tygodni, ale w tym 2 tyg był stop fabryki z uwagi na święta).
Na razie etap rozjeżdżania, siedziałam tylko dwa razy i nie miałam okazji skoczyć, więc mogę napisać, że uszyte dokładnie jak chciałam i wykonanie świetne :-)
Na koniu podstawowym leży dobrze, a na 3 latku za szerokie, ale daje radę z mattesem.
Potwierdzam, że 17 Bruno nie są tak duże jak Prestige.
Perlica daj koniecznie zdjęcia!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
31 stycznia 2016 23:39
Czy ktos spotkal sie z siodłami Saint Louders? Za granica ponoc znane, porownywane do antaresow a u Nas nic nie moge znalezc Na ich temat 👀
Czy ktoś miał doczynienia ze skokowymi siodłami Germida (dawniej Ratomka?). Szukaja poleca tylko ujeżdżeniówki.
Zorilla, podobno są niezłe. Są "na wzór" uznanych siodeł. Nie widziałam, znam tylko relacje.
Gillian   four letter word
02 lutego 2016 08:12
Podobno mordercze dla końskich pleców ale to może być tylko urban legend.
deborah   koń by się uśmiał...
02 lutego 2016 08:28
niestety też słyszałam, że Ratomki bardzo niekorzystnie oddziałują na końskie plecy..
Wypowiadam się na temat siodeł zamawianych obecnie, zupełnie innych niż siodła sprzed kilku lat ("słynne" ujeżdżeniowe Ratomki).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się