Siodło skokowe

Halo dobrze prawi, w 2007 roku zmeinil material terlic. W tamtym okresie rzeczywisćie bylo tak ze przy uzywkach nie wiadmo na ktora sie trafilo, i te starsze (ale ja nie wiem czy wszystkie...) bylo mowiono ze sa mordercze.
To znów ja. Czy ktoś ma doświadczenia z siodłami BR albo Parkur?
Ciężko wyszukać mi te słowa przez wyszukiwarke 😀
mils   ig: milen.ju
05 lutego 2016 21:46
Zorilla jeździłam w Parkurze kilka razy jak testowałam przed kupnem. Co chcesz wiedzieć?
Jaka jest jakość, czy są pasowalne (kształt siodła nie oznacza od razu ze produkt jest siodlem :P) oraz jak (dla ciebie oczywiscie) sprawowalo sie w skoku.
Wizualnie mi sie podba, ale nie slyszlaam nigdy nic 🙂
mils   ig: milen.ju
05 lutego 2016 23:05
Zorilla o, przypomniało mi się, że siedziałam w dwóch. 😀 Jedna używka, drugie nowe, oba to CHYBA model Everest, ale głowy nie dam. Moim zdaniem jakość ok, stosunek jakość-cena w porządku. No i teraz tak: używka leżała fajnie, panele dość miękkie, nie ubite. Samo w sobie wygodne, ale tybinki miało na mnie małe i noga mi z siodła wyłaziła. Te nowe za to było straszne. Rozmiarowo dobre, ale wyrzucało mnie do przodu bardzo, nie mogłam w ogóle usiąść porządnie. Zrezygnowałam z jazdy po 20 minutach.Nie wiem czy kwestia felernego egzemplarza, czy po prostu było tak źle zrobione, czy mi po prostu nie podpasowało. Skakałam w używce, tak do 100cm. Było w porządku, biorąc poprawkę na za małe tybinki. Trochę trzymało, ale nie ograniczało mnie na tych wysokościach.
milis dzieki 🙂
Witam czy ktoś z obecnych tutaj użytkuje daw maga "Mściwoj Kiecoń"? jak trzyma w skoku? Jakiej jakosci skóra? Mialam daw maga grand prix. Wolalabym teraz co innego...wzrost 160cm wiec lepiej 16.5? Szukam siodła do 6tys. Interesuje mnie skóra antypoślizgowa ... czy jakies inne polecacie? Skoki 130cm zeby trzymalo..bo ma lydka lubi odlatywaç do tyłu...
Chader5 ja bym Tobie poleciła w tej cenie poszukać francuza. Cwd ,Antares ,Butet, Bruno Delgrange, Devoucoux . W takiej kwocie można dopaść używane - no ale trzeba przymierzać żeby na konia pasowało. Większość tych siodeł jest close contact - ale trzymają. Warto sobie w takim pojeździć. Ale też patrz na nowsze roczniki 🙂
No wlasnie ciezko znalezc uzywane...a czas mnie goni
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
19 lutego 2016 22:07
Ojj, ciężko teraz z używanymi, od pół roku zamieszczam ogłoszenia na różnych portalach i w większości czasu cisza, a budżet też mam do 6 tys złotych  🤔
Dwa dni temu widzialam kiconia uzywanego na fejsie. Jak chcesz to moge poszukac konkretu.
Chader5, Kiecoń jest płaski, ma małe poduchy. Jeździ się bardzo dobrze, ale nie każdy lubi takie naleśniki 🙂
Jedynie co,  to szycia skóry dość szybko się przetarły na tybinkach na dole. Inaczej jest zrobione niż GP. Jest właśnie szyte z podwójnej skóry (cielecej?) zdecydowanie lepszej jakościowo niż w GP (gdzie z drugiej strony nie ma szyć i nie ma się co przetrzeć 😉 )
Generalnie jest okej. Aaa i jest dość ciężki.
dziękuję za odpowiedzi.. no właśnie ja lubie siodła półgłębokie..to Mściwoj chyba będzie jednak za płaski :-(
a co powiedzie o siodełku ROMA JUMP Prestige?
https://www.equishop.com/pl/siodla-skokowe/3505-siodlo-skokowe-roma-jump.html   🏇

czy ma ktoś? widział? poleca? odradza?

albo kentaura charon:

http://horse.shop.pl/produkt/siodlo-skokowe-kentaur-charon
Pomocy! Szukam siodła na skoki na razie ok.110 cm. Z czasem oczywiście pójdę w górę (mam nadzieję  🤣 ). Do tej pory skakałam w Prestige GP, ale no jest wszechstronne, więc przy 110 - 115 już dostawałam w tyłek  🤔. Po płaskim bardzo wygodne, ale te skoki... Myślałam nad czymś co ma duże klocki, ale płaskie siedzisko. Polecacie coś? Ja się w tym temacie kompletnie nie łapię. Najlepiej do 4000 zł.
Chader5 Roma to taki model ekonomiczny Prestige, wprawdzie jeździłam w ujeżdżeniowym, ale mam porównanie do innych ujeżdżeniówek tej marki no i słabo wypada. Charon natomiast jest raczej siodłem wszechstronnym o profilu skokowym (tak przynajmniej jest klasyfikowany przez producenta). Typowe skokówki Ken Taura to Titan, Naxos, Triton, Olympic. Są raczej półgłebokie, niż płaskie. Jeśli skaczesz 130, to taki kloc, jak w Charonie nie jest Ci raczej potrzebny, wybierałabym raczej z tych modeli, które wymieniłam. Używany Triton jest w ogłoszeniach.
juz sprawdzałam tego z ogłoszenia.. super siodełko..genialne..tylko za szerokie..i wszystko wisi mi na kłębie :-(
ale fakt trzeba się przy nim chyba zatrzymac..a te titan II? one sa rozmiarowo 17-17,5 to dla osoby o wzroscie 160cm nie bedzie za duże?
bo chyba siodełko lepiej trzymajace w skoku?  🏇
Tak, pomaga, ale nie blokuje. Ja mam 164, tylko dupę sporą 😉 (tzn.jest to budowa raczej średnia, ale bynajmniej nie szczupła  😀iabeł: ) i było mi w nim OK. Najlepiej spróbować, ale ono nie wypada jakoś szczególnie większe, niż standardowa 17", a w takim na co dzień jeżdżę. Odezwij się do Yard Equites, zdaje się, że dysponują testówką.
napisałam do niej :-) dobrze byłoby spróbować, zobaczyć :-)

dziękuję za rady. 😡 :kwiatek:
W Yard Equites są testówki i profesjonalna pomoc w dopasowaniu do konia, z tego co pamiętam 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
26 lutego 2016 22:49
Czy jest w Polsce sklep, który posiada siodła Pessoa na testy?
Sklep to nie mam pojecia, ale sporo osob sprzedaje używki, to zawsze jakiś test 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
26 lutego 2016 22:59
A pewnie, ale koleżanka poszukuje konkretnego modelu na testy i podobno nie może znaleźć używanego żeby sobie sprawdzić, dlatego pytam  🤣
Czy ktos spotkal sie z siodłami Saint Louders? Za granica ponoc znane, porownywane do antaresow a u Nas nic nie moge znalezc Na ich temat 👀


Mialam stycznosc z tymi siodlami przez dluzszy okres czasu. Co konkretnie chcialabys wiedziec?
Czy ma ktoś porównanie siodła equipe Exxpresion do siodła prestige ROMA jump?
Różnica cenowa lekka jest, ale czy jest różnica w jeździe?
Które jest wygodniejsze, lepiej trzymające w skoku itp?

l 😅
Olciak7, nie wiem jak Roma,  ale equipe to nie są siodła trzymające w skoku na pewno.
Hej wiecie jakie bym mogla kupic siodlo do max 4tys skokowe?🙂 szukam czegos miekkiego,niestety z moim kregoslupem ciezko w twardym mi sie jezdzi,obecnie mam Waldhausena i jakos mi nie pasuje 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
18 marca 2016 09:03
nasicc, do 4 tys pewnie dasz radę nabyć używkę Prestige np.
Bede szukac,ewentualnie bede musiala wyciagnac wyzsza polke pieniezna,poniewaz chce dopasowanego siodla.a Wiecie kto moze daje testowki skokowe?🙂 wiem,ze temat byl powielany.czytalam poprzednie posty,ale wyczytac cos nie moglam.
Perlica, ale to chyba od modelu zależy? Nie miałam za dużo z Equipami do czynienia zaznaczam 😉 Roma to taki model "ekonomiczny" Prestige'a, sądząc po wrażeniach z ujeżdżeniówki Roma w porównaniu do innych modeli tej firmy, to bym nie ryzykowała 😉 Chyba, że do takiego bardziej rekreacyjnego użytkowania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się