Siodło skokowe

Czy mi na oczy padło czy jeszcze nie ma wątku o skokówkach?? 🙂
O to re-volta się do tej pory nie doczekała tematu o skokówkach? :P
To ja zacznę, miał ktoś może styczność z siodłami firmy Theo Sommer?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2009 19:58
miałam okazję jeździc kilka razy w sommerach. bardzo, bardzo fajne siodełka, wygodne, dobre jakościowo  😉
Prestige Eventing  😀



opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 stycznia 2009 20:37
Ja mam dość starego Prestiga, bo jest to jeszcze seria Apaloosa. Niemniej jednak dzielnie służy mi już od ladnych kilku lat (4 albo 5) i nie zamieniłabym go na zadne inne.

Wczesniej miałam KenTaura Hannulai II, ale Prestige jest wyraźnie głębszy i wygodniejszy.
Ja mam stubbena sigfrieda II (nie wiem czy dobrze napisałam)
siodło calkiem fajne, twarde-nie kazdy lubie ale lepiej sie dziala krzyzem na konia.
Trzeba sie wjeździc poprostu 🙂
Martyna- jeśli Twoje siodło to, to o którym myślę jest wspaniałe!
A ja mam Kieffer'a Norbert Koof, nie lubię go, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
Ja mam moje wyszukiwane przez chyba 6 miesięcy Prestige Meredith D 🙂



Kumpela jeżdżąca wyższe konkursy strasznie narzekała na Meredith'kę i w końcu sprzedała...
Aga- Jak Ci się w niej jeździ?
Edytka dzięki 😉
a to mój prestige sidney, którego nie oddałabym za nic na świecie


Martyna- jeśli Twoje siodło to, to o którym myślę jest wspaniałe!
A ja mam Kieffer'a Norbert Koof, nie lubię go, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

Hehe, dokładnie  😉
Nie jest złe, bo dobrze trzyma, nadaje się na brykające konie i w różnych nieprzewidywalnych sytuacjach ratuje tyłek, ale moje jest już rozklepane mocno, źle mi się w nim siedzi, ale cóż, środków na nowe brak..
xxagaxx  ale czekoladka  😜
Proti   małymi kroczkami...
06 stycznia 2009 14:46
ja mam prestige sidney i jestem bardzo zadowolona. równie dobrze siedziało mi się w elastic.
Prestige Elastic - jak na razie nie narzekam ;>
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2009 17:59
xxxagaxxx - widzę,że i wrotki się na fotkę załapał  😉

ja od jakiegoś miesiąca cieszę się siodełkiem Equipe Synergy (trochę się naczekałam,ale robione na zamówienie... :głupi_łeb🙂...warto było czekać - wygodne,bezpieczne,bardzo dobrze mi się skacze nawet baaardzo wysoko (ahh ten Nowy Rok),koń nie narzeka (ale robione pod jego kontem),niestety na zdjęciach jeszcze brak oryginalnych puślisk(doszły później)  🏇 - kolor red brown:

przy dziennym świetle:


w hali:
Proti   małymi kroczkami...
06 stycznia 2009 18:07
Ktoś siodło prezentuje się super 😉
gdzie ta firma ma serwis w razie konieczności poszerzenia?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2009 18:14
Proti - zapewnia full serwis.
jedyną rzeczą jaką trzeba było podać przed,a która nie za bardzo jest potem do modyfikacji jest wysokość poduszek kolanowych.
Ja obecnie użytkuje Kieffera Inn (coś jak Norbert at Koof tylko klocki za łydką są schowane pod tybinką) i bardzo sobie chwale. Całkiem wygodne a przede wszystkim bezpieczne bo super trzyma i żadne nieprzewidziane pomysły konia nie są w nim straszne  😀 Zresztą po paru miesiącach jazdy w nim poprawiło mi dosiad (chociaż nie zwracałam uwagi na to jak siedze bo bardziej skupiam się na koniu  😉 ).

Zastanawiam się nad kupnem Norbert at Koof a może polecicie mi jakąś fajną skokówke taką typowo dla początkującego skoczka?  🙂 Myślałam też o Euroriding Achat S- nadało by się? Może ktoś ma i mógł by o nim coś powiedzieć?
Ktoś to to siodło które pokazywałaś wczesniej na starej volcie? Jeśli to te to rewelacja!  😜
Karutek jaki masz rozmiar tego siodełka? bo ja mam 16,5 mojego i tez tak wygląda na cottonie jakby  był ogroomny  😁



uwielbiam ten brąz Prestige..  😍  😀 
Kumpela jeżdżąca wyższe konkursy strasznie narzekała na Meredith'kę i w końcu sprzedała...
Aga- Jak Ci się w niej jeździ?


Póki co jest super. Miałam okazje jeździc w nim tylko przez 2 miesiące (brak czasu i koń na pastwisku:P)
ale nie narzekałam. Bardzo wygodne siodełko 🙂 Skakałam tylko do ok.120 cm i szczerze nie miałam okazji go w pełni wytestować :P Od kwietnia pewnie znowu zacznę jeździć to może jakoś maj-czerwiec coś wiecej poskaczę i będe mogła już w 100% powiedzieć 🙂

A co twojej znajomej przeszkadzało??
Gillian   four letter word
06 stycznia 2009 18:57
Ja też mam Meredithkę, zdarza mi się skikac więcej niż 120 i tyle powiem, że jest genialne 🙂
Ona parkury juniorskie jeździ, i mówi, że kompletnie nie ma klocka, że strasznie full kontakt, i mało trzyma.
Jak kto woli 😀
Ona parkury juniorskie jeździ, i mówi, że kompletnie nie ma klocka, że strasznie full kontakt, i mało trzyma.
Jak kto woli 😀


a to przyznam. Close contact jak cholera :P Ja się wypowiem jak znowu zacznę jeździć i sobie jakąs N pojedziemy. Wcześniej jeździlam w Forostierze i nie narzekałam. Czas pokaże.

Może jeszcze jacyś posiadacze Meredith się wypowiedzą 🙂
Gillian   four letter word
06 stycznia 2009 19:56
jest bardzo płaskie, ale przez to daje dużo swobody! jednocześnie nigdy nie udało mi sięz niego wypaśc, bo zawsze czuję że ja W NIM siedzę.
Ja się cieszę ze swojego Arezzo. Szczególnie dobre dla konia i jego pleców. Jest to pół CC (na cały CC jestem za leszczyk) i trochę jednak pomaga (szczególnie przy robocie uj.), choć już daje wiele swobody, która jest niezwykle przyjemna.


martynakoniki 17.5 bodajże,ale cotton do wszechstronny jest
martynakoniki 17.5 bodajże,ale cotton do wszechstronny jest


ale Prestige z tego co wiem połówek nie robi 🙂
Gillian   four letter word
07 stycznia 2009 19:06
ano nie robi!
no to 17 xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się