Siodło skokowe

Co to za system? Jakie to są np modele?

edit.
Widzę, że to te nowsze modele CWD, tylko że kosztują one tyle co moje obie nerki.... nie stać mnie...
Inna sprawa, kojarzy ktos ktore stubbeny sa dla dlugonogich? Jezdzilam w nieswoim siodle, ktore bylo mega fajne pomimo nieorzedluzonych tybinek. I chcialabym poszukac tego samego, tylko za cholere nie wiem, jaki to byl model 😅

Na 100% stubben, skokowka, w kolorze havana, nie nowka ale i nie szrot, max 10-15 lat mialo, srednie klocki z przodu i male z tylu. Raczej idace w kierunku cc i z dosc mocno wysunieta do przodu tybinka.

Stubben roxane skokowe tez mi imo przyzwoicie daje usiasc (foto, mimo ze kon to podjezdek, wiec szalu nie ma) ale troche ortopedia to jest. Teraz jezdze w passierze me i takie siodla lubie, twarde niemieckie dechy z jakimis tam klockami, mimo ze close contact, nie te mietkie wloskie czy francuskie nalesniki.
IMG-20210405-WA0043~3.jpg IMG-20210405-WA0043~3.jpg
Perlica, Ty masz ten model? https://ogloszenia.re-volta.pl/cwd-2gs/o/87781/

Napisz o nim coś więcej proszę, czy miękkie, jakie jest w skoku itd. Tu te panele się wydają grube, wygodne dla grzbietu. Jest napisane, że kanał szeroki itd. Ten system wolnych łopatek faktycznie daje widoczną różnicę w ruchu konia, czy to pic na wodę?

Tylko cena mnie zabija 😓
Meise, to może napisz do jakiego budżetu szukasz siodła, to będzie łatwiej.
Mi się wydaje że 8-9 tysięcy za siodło to jest cena normalna całkiem, za używane siodło w dobrym stanie.
RT- wolna łopatka, nie ma nic wspólnego z nowością czy starością siodła ani z modelem siodła.
Wstawiłaś akurat 2Gs, którego akurat nie znosze, bo wolę SE02 .Co nie znaczy, że Tobie nie będzie w nim dobrze, a konie lubią je bardzo.
Ja nie mam CWD, tylko Reneissance, ale CWD miałam kilka modeli i bardzo je lubię, sprawdzało mi się na koniu krótkim, z ogromną łopatką\, bardzo dobrze ruszającym się.
RT to nie jest pic na wodę i różnica jest OGROMNA, testowałam sama to w trakcie testowania 6 modeli Prestige/ Rene z Equishop i ma to ogromne znaczenie, przynajmniej dla mojego konia.


kokosnuss, a nie możesz zapytać właściciela łaciatka? Chyba najłatwiej. Siodło wygląda na dobre na Ciebie tybinką , ale Stubbeny są też całkime custom, więc trudno twierdzić, że są dla długonogich, bo fabryka szyje jakie człowiek zamawia po prostu i to całkiem sprawnie.
Stubbeny też testowałam zanim Renka kupiła i to kilka modeli, no ale Renka kocham miłośią niezmienną nadal jednak 😍
A czemu Ty nie znosisz tego modelu?
Perlica, na laciatku lezy stubben roxane, i sie nad tym zastanawiać, bo nagle umiem spoko usiasc, tylko nie wiem, czy nie za bardzo ortopedyczne na wieksze skoki...?

Tamto bylo inne, z mniejszymi klockami, ale nie wiem czyje i jaki to byl model :p

Stubbeny kojarzyly mi sie zawsze z takimi dziadami po 30 lat, ktore gdziestam krazyly po szkolkach i sie zdziwilam tak ogolnie, ze to obecnie fajne siodla 😉 konie mam oba dlugie jak tramwaj i z latwym grzbietem wiec dopasowac idzie prawie wszystko na szczescie.

Edit. Jako ze poluje na uzywke - numery na tybince w stubbenach mowia cokolwiek o wymiarach siodla? Czy trzeba mierzyc? Ten numerek na koncu (30/31) to wiem, ze rozstaw leku, a D + 6 cyferek cos znaczy czy tylko numer siodla jak w passierze?
Powoli i bardzo luźno zaczynam się zastanawiać nad zamianą mojego najukochańszego na świecie Pessoa na coś, co będzie lepiej pasować koniowi...<br>
<br>
Koń ma potężny kłąb (który pobolewa po bokach od obecnego siodła), ja uwielbiam siodła cc z wąskim twistem i bez poduszek. Jak to pogodzić? Wiem, że wąski twist też nie jest najlepszy dla końskiego grzbietu, więc potrzebuje czegoś pośredniego. Coś a la cc, ale wygodne dla konia. <br>
Koń ma wielkie łopatki, wręcz jak od innego konia (mastodonta). <br>
<br>
Możecie mi tu podrzucić parę modeli, żebym się zaczęła luźno rozglądać?

Meise,

Ale rozstaw łęku i miejsce na kłąb jest w trochę innym miejscu niż twist siedziska... w sensie, że twist się modeluje siedziskiem.
A realnie jak szeroko musisz siedzieć decyduje kłoda konia, nie tyle sam grzbiet.
Więc jak twojego konia napierdzielają "boki kłębu" to masz siodło za ciasne po prostu albo on tam ma za mało mięśni i to wynika z nieprawidłowej jazdy- używania grzbietu lub artrofii jeśli pracował w niedopasowanym siodle wystarczająco długo.

Firmami które robią szerokie łęki i kanały, a modele mają wąskie twisty są na pewno prestige i HBContact. A to jak close contactowe dane siodło będzie mogło być zależy od budowy twojego konia (kształt grzbietu), długość grzbietu itd. a nie od modelu siodła jedynie.
Krótkiego konia przebudowanego zadem ciężko jeździć w siodle CC, bo żeby ono leżało w równowadze to trzeba te poduchy z przodu umiejętnie dopchać... albo tak "ubrać" z tyłu, że tam jest naleśnik... a nie każdy koń (nie każda muskulatura) może być jeżdżona od razu z mini ilością wypełnienia.

Meise, bo ma po 1 to plastikowe "g.wno" i nie umiem popręgu podciągać, po 2 czuje się w nim jak na łodzi rozkołysanej na morzu.
Ale to ja, są ludzie co kochają ten model. Trzeba testować.

kokosnuss, Może Phoenix Elite? Bardzo to było przyjemne siodełko. Testowałam Viriginię i na mniej miała za szeroki Twist, ale całkiem fajny panel miało.
Roxane widziałam, nie siedziałam, bo dla mnie z marszu jest patrzę to ortopedia, ale każdy lubi co innego.
Przy moim Renku teraz każde siodło, łącznie z Bruno wydaje mi się protezą 😜
Stubbeny były nieśmiertelne, dlatego tak się kojarzą. Całkiem to przyjemne siodła obecnie.
Jeszcze bardzo fajny model jak dla mnie to nowy MR z Prestige, bo tego testowałam też na zawodach, mimo że całkiem inny od Renka i ma większe klocki to było całkiem niezłe.
Perlica, Phoenix mi sie podoba, tylko w Nl nie dostane uzywki za cholere, a na nowe od dealera mnie na ten moment srednio stac. Chcialam wydac max 1000-1200 euro za uzywke na pare lat.

Z nowszych uzywek w takim przedziale cenowym widze sporo Roxane i Portos. Roxane to ortopedia, ale moze na L do przezycia...? Jezdze tez czworoboki w skokowce wiec usadzajace siodlo ma jakies plusy 😉
kokosnuss, skakałam w Roxane kiedyś, jak szukała siodła dla Siwsa, bardzo dobre mi sie skakało, a skakałam tak do 130.
xxagaxx, to moze sie skusze. Mam teraz swiezego konia pod tylkiem i takie trzymajace siodlo nie wydaje sie zlym pomyslem.

Sama skakalam w nim tylko na bardzo zielonym mlodziaku, wiec jakies malenstwa metoda cztery nogi do gory na raz 😉 ale skakalo mi sie bardzo fajnie, czulam sie pewniej niz w dajacym wieksza swobode ME.
kotbury, no to nie jest do końca tak, jak piszesz. Szerokość twistu zależy w ogromnym stopniu od kształtu terlicy. Wymodelowaniem siedziska za dużo nie zdziałasz, tzn.trochę możesz, ale kosztem usadzenia jeźdźca wyżej nad koniem (WOW, Schleese coś kombinuje w ten deseń). Dodatkowo szerokość i rozstaw łęku to różne parametry. Sytuacja, że siodło o dobrym rozstawie uciska konia po bokach kłębu jest bardzo, ale to bardzo powszechna i owszem, w konsekwencji doprowadzić może do atrofii i innego bałaganu (rzadziej jest wynikiem atrofii). Według mnie Prestige ma raczej wąski łęk, dlatego przy wykłębionych koniach bez podkładek często nie działa (zależy od modelu, wyższe poduszki czasem ratują temat).
Screenshot_2021-05-25-16-25-00-393_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg Screenshot_2021-05-25-16-25-00-393_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
IMG_20210525_162923.jpg IMG_20210525_162923.jpg
kokosnuss, siadaj i próbuj. Też odczucie zależy dużo od tego czy siodło na konia pasuje czy nie.
U nas Roxane jakoś nie jest popularna, czemu nie wiem.
Ja tak czy siak jestem fanką francuzów i nic tego nie zmieni 😝
A i francuzy mają super opcje z testowaniem używek za kaucją. Chyba inne firmy tego nie oferują tak bez problemowo.
2 siodła w ten sposób kupiłam i byłam super zadowolona.
Jesli trzeba sporo miejsca na klab to prestige mozebyc problematyczny.
Mi Stubbeny nie leżą totalnie
Nawet te nowe
Mam kamienie w nerkach, więc nie sprzedam - vide brak opcji CWD
Rozważam właśnie kupno któregoś z nowych modeli DawMaga. Cenowo dość rozsądne, a nowe siodło to nowe jednak... Ale mam wątpliwości. Macał ktoś chociaż siodło Mirage? Wygląda ok, ale ciężko kupić siodło na podstawie zdjęcia...
Pytałam o to samo w wątku DawMaga, ale cisza 🙁
_Gaga, nie wiem czy masz w znajomych ale na IG profil chyba nie jest prywatny Marty Pałuckiej. Ona ma jakiegoś DM i jest bardzo zadowolona.
_Gaga, ceny nowych Daw Mag są takie wysokie vs używki Cwd, że nie wiem czy się to opłaca tak szczerze. Tymbardziej, że nowe siodło to nigdy nie wiesz co ci uszyją i czy będzie leżeć.
Bombal, piękan fota... tylko tam zawsze są panele jeszcze... więc to nie jest tak, że 1:1 terlica decyduje o tym ile na kręgosłup w tym miejscu jest miejsca.

Co do kształtu łęku się zgadzam. Myślę, że na sucho to bez sensu doradzać- zdjęcie kłębu i grzbietu potrzebne. Ja już nie raz słyszałam o "wykłebionych koniach", które sie okazywały końmi bez mięśni grzbietu.
kotbury, 1:1 nie, ale w dużym stopniu tak. Gdyby tak nie było, nie byłoby takiej walki o ten twist, bo każde by oferowało wąski...
xxagaxx, nie mam IG

<b>_Gaga,</b> ceny nowych Daw Mag są takie wysokie vs używki Cwd, że nie wiem czy się to opłaca tak szczerze. Tymbardziej, że nowe siodło to nigdy nie wiesz co ci uszyją i czy będzie leżeć.
Perlica,
Ja wiem? Po zniżkach nowe Mirage jakieś 5 500 zł - 5 900 zł kosztuje. Za tyle sobie CWD nie kupię - chyba, że jakieś stare, dojechane na maxa 🙁 Szukam opcji dopasowania, właśnie po to aby mi uszyli siodło pode mnie i konia... ale że DawMag nierówny , to mam obawy... 🙁
Kupię używane, wygodne, miękkie siodło skokowe z półgłębokim siedziskiem, dla długonogich za 6 tysi?
_Gaga, widziałam gdzieś 7900 na stronie.
To w tej cenie może Kentaur?
Ostatnie cwd kupiłam u producenta, po remoncie za 1200 euro. Nie wiem jak wyglądają ceny teraz, bo dawno nie sprawdzałam.
Kentaury to paskudztwo piec kilometrow nad koniem :P

Wyhaczylam dokladnie takiego stubbena roxane jakie bym chciala w ogloszeniach na r-v a ze od soboty bede w PL na urlopie to sie dygam, czy moze kupic 🤔 bo wiadomo, bez opcji przymiarki, tyle co mi fitter moze potem dopasowac na miejscu.

Jak ma sie lek 30 stubbena do passiera wie ktos moze? Albo do winteca/batesa?
kokosnuss, to zależy jaki model. Nasz MP Seniorów jeździ w Kentaurze LR, tak samo MP 😉
Kentaury są bardzo dobre dla końskich grzbietów, nie czarujmy się... na pewno lepsze niż francuskie placki na lateksie 🙁

Mój był bardzo dobrze dopasowany do F. Było w ciul miejsca na kłąb i kręgosłup, miękkie grube panele.
Gdybym nie była egoistyczną świnką to bym zostawiła to siodło, ale mi się w nim koszmarnie jeździło... no i moje długie kulasy się średnio mieściły.
Dziewczyny, szukam używanego siodła skokowego i mam budżet do 3000 zł.
W co celować, czego szukać, a co omijać szerokim łukiem?
Nastawiam się na Daw Maga jakiegoś lub przy odrobinie szczęścia Prestige, ale może są inne, warte polecenia siodła w tych pieniądzach?
Zależy jakie siodła lubisz. Jeżeli głębsze i z większymi poduszkami, które dają pewny dosiad to polecam Kentaura.
Z naleśników to ja mam Pessoa na wełnie.

Ponoć z Kentaura ciężko wypaść, a z Pessoa bardzo łatwo, ale ja póki co spadłam z Kentaura 3x, a z Pessoa tylko raz 😅 Oczywiście to pół-żartem, taka statystyka to o kant tyłka potłuc 😉
Mi też Kentaur totalnie nie leży. Model naszego MP też totalnie nie - siedziałam w tym siodle. Ponieważ z rok stałam w stajni z dystrybutorem Kentaura - przetestowałam wszystko co się dało i nie są to siodła dla mnie. Teź mam wrażenie siedzenia nad koniem i... no nie i już 😉
_Gaga, no bo wszystko trzeba testować.
Mi pasowały 2 modele, jeden kiedyś miałam, ale na konia mi totalnie źle uszyli, więc oddałam.
No i stary Hanulay był blisko konia.
A jaki on ma model? bo się dawno w Kentaury nie zagłębiałam, jako fanka FR ;-)
Jednak przy okrojonym budżecie mogą być niezłą opcją z dopasowaniem.
Pewnie opcja dobra, jak komuś podpasuje. Ale wiadomo - co tyłek to opinia. To że Wojtkowi się w czymś dobrze siedzi, nie znaczy że mi też ;-)
Ja jestem fanką Prestige. Lubię swoją Mereditkę, ale nieusadza mnie za szczęśliwie. Z CWD podpasowało mi bardzo 2GS ale używki są w cenie nerki, więc nie. Jeżdżę rekreacynie, czyli kręcę się w kółko po prostu. Nie potrzebuję profi siodła - tylko wygodnego. Dodam, że w DawMagu Grand Prix mi się dobrze jeździło i równo leżały na koniach, stąd pomysł na coś z tej półki. A Mirage mocno linią przypominają właśnie francuzy: kojarzą mi się z equipe... moźe źle, ciężko stwierdzić tylko po katalogowym zdjęciu 🙁 a dosyć mam już szukania i mierzenia siodeł. W dodatku wiele ogłoszeń ma zastrzeżenie, że brak opcji mierzenia... :/
Nie wiem co robić 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2021 13:05
_Gaga, a nie chcesz się z kimś umówić, zeby przyjechał z kilkoma do przymiarki i przetestowania? Zawsze to odpada wysyłka w te i wewte.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się