Siodło skokowe

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 marca 2009 21:39
święta racja crazy...właśnie mi się przypomniało,że są jeszcze u nas pod wrotka tyłkiem dwie ujeżdżeniówki jednotybinkowe,Butet i Karl Benz- piękny jest. 😍
Wow co za kopalnia siodeł  👀

Ciekawią mnie jednotybinkowe skokówki, ale w tym to chyba raczej trzeba umieć jeździć, więc może za 10 lat sobie taką sprawię 🙂
crazy, ktoś Nie pytałam o jednotybinkowe koniecznie, tylko typu cross, WKKW. Że jednotybinkowe - to napisała Lena. To jak się w końcu skacze w takim?
Halo.. nie ma reguly..
Jest wiele modeli krosowych poczawszy od zabudowanych, z duzymi klocami , ktore trzymaja, i takimi ktore nic nie maja i sa mega closami...

To tak samo jak w skokowych  sa takie i takie. Ja specjalnie nie widze roznicy, bo np na jednego konia mam skokowe na crosy i skoki i jest ok , a na 2 crosowe na to i na to.. i Tak samo mi dobrze, bo po prostu dobrze mi w tych siodlach i sa dobrze dopasowane do mnie i do koni.. I to chyba najwazniejsza sprawa.

Zagmatwalam?

W closy trzeba sie wjezdzic, nauczyc, tam nic nie trzyma.. jest jak Ktosina napisala desa ze strzemionami, czujesz wszystko. Mozna powiedziec ze na mlodsze konie lepsze sa jakies klocki, nie mowie wielkie, ale jakies, roznie bywa z mlodymi na crosie, czasem mocniej wyrzuci, czasem cos nie podpasuje..

Ja najchetniej bym nie zsiadala z mojego crosowego albiona 🙂
Tylko cwiczebny w nim srednio sie udaje 🙂

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 marca 2009 22:00
halo - jak dla mnie super...wbrew pozorom,ja się czułam bardzo bezpiecznie - ale skakałam tyko raz...potrzeba jeszcze krótszych strzemion,jeszcze bardziej tyłek w skoku trzeba cofać...i jak ma się konie typu mój Madryt - to jest super...ale  "slothakiem" na takim siodle trudno jeździć  😉 ze względu na przesunięte poduszki trudno też z rozmiarem trafić tak od razu.Także ja zostaję przy swojej klasycznej skokówce close-contact  😉 bo co by tu dobrego o Integro nie mówić,to Madrytem on nie jest  😁
no i kolejny problem - jednotybinkowe siodło i od razu popręg musisz dopasować i pod siodło i do konia,a jak jeszcze potrzeba z fartuchem to się dopiero zaczyna jazda  🏇 ten wrotkowy Butet jest chyba w kolorze london i właśnie potrzebny był popręg z fartuchem....
Kentaur.. super ceny i duzy wybor
No własnie ten typ albionka crazy 🤣
Też myślałam o kentaurach 🙂. Taa - domyślam się, że popręgi to kosmos  👀 A london to dodatkowa bajka (też bym chciała london  :lol🙂.
Bardzo dziękuję  🙇 :kwiatek: Mam już, dzięki wam, jakieś wyobrażenie. Najbardziej mnie cieszy możliwość swobody. A to w którym siedziałam, to jednak prestige chyba nie był  😁 Szybciej passier military.
Kentaury jesli chodzi o caly osprzet bardzo sobie chwale. w siodlach nie siedzialam, ale slyszalam pochlebne opinie.

A popregi, ochraniacze bardzo chwale.
Siedziałam w Crossie Jorge Canaves:

http://www.kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.40.67&id_tow=1287

Siodełko śliczne, ale zdecydowanie nie na moją jazdę i umiejętności  😀.

Kentaury poza tym szyją na wymiar. Szkoda jednak, że nie ma dobrego dostępu do siodeł testowych - mówię z punktu widzenia osoby z północy. Krajowy przedstawiciel bardzo zaprasza na jazdę próbną do siebie na południe.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 marca 2009 23:00
passier military to praktycznie to samo co comet II z tym że ma przystuły przyszyte do tybinki.

"wrotkowy" Butet:

niestety chwilowo nie mam w zestawie z koniem zdjęcia .

p.s. crazy - dzięki za namiar na popręg,właścicielka już kupiła.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 marca 2009 10:49
Kentaury jesli chodzi o caly osprzet bardzo sobie chwale. w siodlach nie siedzialam, ale slyszalam pochlebne opinie.

A popregi, ochraniacze bardzo chwale.


Ja miałam KenTaura lat temu z 10. Wygodnie się jeździło, ale niestety po kilku latach było widać ewidentne oznaki zmęczenia. Gdy się z niego po 4 latach przesiadłam do Prestiga to nie wróciłabym do starego KenTaura 😉

W obecnych KenTaurach nie sidziałam, ale opinie tez pozytywne słyszałam.
Moje siodełko juz w drodze  🏇 Jutro dostanę, chyba znose jajo do tej pory  😜
Ja mam takie pytanko. Czy ktoś siedział może w siodle Tolga cross country?

http://sklep.bober.com.pl/index.php?det=1928  o tym?

Jak jakość, wrażenia i w ogóle?
Odkryłam że siodło wcale nie musi mieć ogromne poduchy żeby trzymało w skoku dobrze  💃

Świetnie mi się jeździ i skacze w moim Kiefferze GARMISCH  😍
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
26 marca 2009 20:51
Ja od kiedy skakałam w siodle Kentaur zachorowałam na nie. a że przymierzam sie do zakupu siodła skokowego to moze ktos pomoże mi i odpowie na pytanie, z czego wyniakają róznice w siodlach skoro 8 modeli ma taka sama cenę a jedno jest 400zł droższe. Nie chce kupować nowego ale chce wiedziec jakiego modelu uzywanego szukać. Opis każdego jest niemal identyczny.

skakałam na 90% w modelu Ikar ale nie wiem czy wynikalo to z "wygodnosci" konia w skoku czy z wygodnosci siodla.

link: http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/catalog/index.php?cPath=58_69

macie jakies doświadczenia z siodlami tej firmy?
Brzask Topowe/nowe modele są zazwyczaj droższe: kombinacja popytu i kosztów projektu/wdrożenia do produkcji.
Kiedyś kilka osób z jednej stajni kupiło sobie kentaury, skokowe i ujeżdżeniowe. Było to opłacalne i wygodne, bo do grupy osób bez problemu przyjechał przedstawiciel z kupą siodeł. Nikt z nich na te siodła nie narzekał i długo służyły - ale to było kilka lat temu.
Koleżanka ma siodło KENTAUR, służy jej już pare lat i bardzo sobie chwali.
Brzask,

Wierz że jest używany KENTAUR w idealnym stanie na allegro za 1800zł??

http://allegro.pl/item586433361_siodlo_kentaur_seneca_okazja.html

I to w Radzyminie  😅
Brzask, znajoma ma do sprzedania KenTaura Juraj Hanulay II. Jak chcesz, dam Ci namiar. Chce za nie bodajże 1700.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
31 marca 2009 09:36
Dramka, tylko że ja bym chciała siodełko juz typowo skokowe.

Sankarita , narazie sie powoi przymierzam do tego zakupu, dopiero za miesiac-dwa zaczne na poważnie się rozglądać. bo dopiero wtedy bede miała kase. i bede mogla diodelko wypróbowac bo narazie skaczemy kopery a te w mojej ujezdzeniowce mi wygodnie. No i interesuje mnie wylacznie przymiarka w warszawie.
Brzask, ja mam Kentaura, model Seneca (ten co podlinkowała Dramka) i jestem zadowolona🙂 fajne, wygodne siodło..
Niestety niedługo będę się musiała z nim rozstać, bo potrzebuję siodła skokowego, a moje jest wszechstronne...
Mimo tego, jak na siodło wszechstronne nie skakało mi się w nim najgorzej🙂
Proszę o opinię o Prestige Versailes, chętnie Versailes vs. Golden Star. Pod kątem dresiarza, który chce pokicać dla fun'u 🙂
podobno golden zupełnie nie nadaje się dla kobit, a versailes jest płaski jak naleśnik, więc jak dla mnie żadne nie będzie dobre do kicania dla funu 😉

jeśli chodzi o sprawę mojego siodła to:
Pan Sebastian najprawdopodobniej przyjedzie jutro 😅
Dziś z trenerką doszłyśmy do wniosku, że prawdopodobnie po prostu regularny wymiar siedziska Prestiży jest na mnie za mały, a przede wszystkim za krótką mają tybinkę na moją dość długą kość udową, bo dokładnie tak samo leżała moja noga w dopasowanym Arezzo i teraz w skorygowanym Sidneyu (porównałam zdjęcia).

Więc coś mi mówi, że jednak będę musiała kupić siodło na wymiar... i pewnie okaże się, że będzie to Equipe i pójdę z torbami 😀

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 kwietnia 2009 14:05
jestem w trakcie wymiany siodla i mam pytanie. Kiedyś siedziałam w Prestige'u Rialto koleżanki. Teraz szukam szukam i nie mogę znaleźć. Czy jest on jeszcze do dostania?
Orientuje się ktoś czy np Pan Kostrzewa ma może siodło Meredith poniżej 4000? albo czy jest gdzieś takie do dostania?  🙇 :kwiatek:
e tam aurelia, ja miałam mega fun kicając w pessoa Trenera. Close-contact'ie 😉
jestem w trakcie wymiany siodla i mam pytanie. Kiedyś siedziałam w Prestige'u Rialto koleżanki. Teraz szukam szukam i nie mogę znaleźć. Czy jest on jeszcze do dostania?
Orientuje się ktoś czy np Pan Kostrzewa ma może siodło Meredith poniżej 4000? albo czy jest gdzieś takie do dostania?  🙇 :kwiatek:


Rialto już od ładnych kilku lat nie jest oferowane w regularnej sprzedaży. CO najwyżej używkę można trafić, a i to rzadko się zdarza.
A do p. Kostrzewy polecam dzwonić. Jest miłym człowiekiem, a siodła w ofercie praktycznie co chwilę się zmieniają.
Zu rialto to jeszcze było appaloosa, które około 10lat temu przekształciło się w prestige.
Siodło to jest do dostania jedynie w serwisach aukcyjnych typu ebay lub allegro.
Nie jest już produkowane 🙁
A jeśli chodzi o porównanie goldena z versailes, to zdecydowanie wole goldena. Jest bardziej miękki i wygodny a versailes jest lżejsze ale ma twarde siedzisko jak deska.
deborah   koń by się uśmiał...
02 kwietnia 2009 14:33
paa, popieram 😀 od tego dnia moje życie się zmieniło hihih teraz chcę close contact 😀
paa, no to nie mam pytań 😉

Ja bym raczej brał goldena, bo obrzydza mnie ta chropowato-porowata skóra na versailach
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 kwietnia 2009 17:54
Dorcysia , Lena baardzo dziękuję.  🙇 :kwiatek: a szkoda, bo w rialto mi się super siedziało  🏇 a jakie opinie na temat Paris D Wolle? koleżanka mi polecała  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się