Prestige

Kupowałaś nowe czy używane? Mówiłaś, że chcesz,żeby przyjechali czy po prostu zamawiałaś i już.
Kupowałam nowe. Nic nie mówiłam bo nie wiedziałam że jest taka możliwość  👿
W przypadku nowego jakiejkolwiek marki zawsze jest taka możliwość. Dziwne, że nie wiedziałaś. Ale fakt, że jak zadzwonisz i powiesz,że poprosisz jakieś tam siodło w rozmiarze xxx i rozstawie łęku yyy to raczej sądzą, że wiesz co zamawiasz i po co mają CI pomagać dopasować??
Epk Ale Ja nie mam na myśli rozstaw łęku i siedziska. Koleżanki koń był w 8 miejscach/punktach mierzony żeby siodło idealnie dopasować.
Dramka, ja rozumiem. Ale ty chyba nie do końca ... Jeśli zadzwoniłaś i powiedziałaś, że chcesz Prestige versailles, w rozmiarze 17 z łękiem 33 to oni uznali, że wiesz co zamawiasz, chcesz siodło ze standardowym wypełnieniem poduszek.
Jeśli koleżanka powiedziała, że nie wie jaki rozmiar łęku itp. to zaproponowali jej, że przyjadą i pomierzą. I mierzą już wtedy dokładnie - żeby dostarczyć jej siodło idealnie dopasowane - wypełnieniem poduszek itp.
To nie wina sklepu, że Ci nie powiedział, tylko Twoja, że nie zapytałaś jak zmierzyć konia, żeby siodło było dopasowane jak najlepiej.
epk Ty chyba mnie nie rozumiesz bo ja nie szukam winnego.  🙄 Poprostu nie wiedziałam że jest taka opcja.  🙄 Dla sklepu wygodniej jak kupujący bierze standardowy łęk.
Dramka, jeśli masz na gwarancji, w każdej chwili możesz zadzwonić do P. Kostrzewy, przyjedzie i dopasuje ci siodło do konia.
OK  😀
No to ja oznajmiam, że jestem mocno zdziwiona, że nie wiedziałaś. Jakieś 4 lata temu o tym wiedziałam - bez problemu mi pomierzyli konia i dopasowali siodło do niego. Tylko ja nie udawałam, że wiem co to dopasowane siodło - po prostu powiedziałam, że nie wiem jakie siodło na mojego konia i potrzebuję pomocy.

Croopie - to nie zależy od gwarancji - zawsze może CI dopasować, ale to kosztuje. Możliwe jednak, że potraktuje to jako pierwsze pasowanie siodła - jeśli wcześniej tego nie było.
epk, ale owszem, zależy od gwarancji 😉 Przynajmniej u niego, nigdy nie było z tym problemów 🙂
Croopie, samo pasowanie siodła nie ma nic wspólnego z gwarancją - nie ma problemu żadnego, trzeba tylko za to zapłacić. Tutaj cennik usług prowadzących do dopasowania siodła: http://www.ihaha.pl/info_pages.php?pages_id=12
Nie widzę tylko ceny za przyjazd i obmierzenie - podejrzewam, że trzeba indywidualnie.
Od gwarancji zależy tylko, czy przypadkiem nie uda się tego zrobić bezpłatnie.
epk, ok, może się pomyliłam. 🙂
W każdym razie ani ja, ani nikt u mnie w stajni nie musiał płacić za ocenę dopasowania siodła i jego ewentualne dopasowanie.
Dlatego najlepiej jak jutro po 12 Dramka zadzwoni i dogada się z nim indywidualnie 🙂 - i trzymam kciuki za operacje - oby p. Paweł rozwiązał problemy z siodłem dla Dramki - to najważniejsze 🙂
epk "Tylko ja nie udawałam, że wiem co to dopasowane siodło"

Możesz sobie darować złośliwości? Czy to główny cel twojej odpowiedzi?

Ja kupując pierwsze siodło PRESTIGE parę lat temu nie wiedziałam o takiej opcji, wtedy kupowałam od equishop bo jeszcze nie było IHAHA. Od tej pory kupiłam 4 nowe siodła prestige i ani razu nikt mnie o tym nie uprzedził.

Jutro zadzwonię do Kostrzewy ponieważ jedno siodło jest w dalszym ciągu na gwarancji, za drugie najwyżej zapłacę.
Dramka - nie, to nie jest cel mojej wypowiedzi, ale szczerze? W innym wątku próbowałyśmy Ci wytłumaczyć,że masz niedopasowane siodło - zaparłaś się - powiedziałaś, że siodło jest dopasowane, tylko potrzebujesz podkładki - co jest bzdurą. Powiedziałaś, że łęk jest ok, bo ty z siodła to widzisz. I ogólnie uznałaś, że jest wszystko ok, tylko inni bredzą. To skoro tak jest, to po co Ci teraz p. kostrzewa żeby dopasował siodło? Skoro twierdziłaś nie tak dawno -  z tydzień temu, że jest dopasowane.

I jeszcze raz powtarzam, nikt Cię nie uprzedził o tym, że można, bo nikomu nie powiedziałaś że nie wiesz jakie siodło powinno być. Ja zamawiałam kiedyś siodło zarówno z Ihaha (mówiłam, że nie wiem czy będzie taki rozmiar pasował i wtedy p. Paweł zaproponował, że ktoś do mnie podjedzie to obejrzeć - miał wtedy jeszcze przedstawiciela we Wrocławiu) i z Equishopu - i przyjeżdżano do mnie a także poinformowano mnie o wszelkich możliwościach zmiany w siodle standardowym.

I tak całkiem na serio - życzę Ci, żebyś ściągnęła p. Pawła i żeby zrobił porządek z Twoimi siodłami - szczerze Ci tego życzę. To naprawdę sporo mniej problemów.
epk Gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.. 🤔wirek:

Po pierwsze nie pytam o swoje siodło tylko o siodło Marcina które było nie dawno temu kupione na zamówienie i jest na gwaracji jeszcze. Więc co ma piernik do wiatraka?

Po drugie, wiedziałam o możliwości dopasowaniu łeku i tybinek ale nie wiedziałam że jeszcze dopasowują poduszki do konia w cenie siodła.

Dramka, i to jest cały problem z tobą - pasowanie siodła to pasowanie siodła - nie łęku, SIODŁA. Jeśli siodło ma być dopasowane do konia, to dopasowuje się WSZYSTKO. Nie rozumiem, jak można tego nie wiedzieć. Trzeba tylko powiedzieć, że się CHCE!

A cóż, jeśli nawet w kontekście tego o czym tu mówimy, nie pomyślałaś nawet o swojej kobyle - to dla mnie koniec tematu.

"Trzeba tylko powiedzieć, że się CHCE!"

CHCE!  🙇

"Nie rozumiem, jak można tego nie wiedzieć"

Jak widać można ale..dziki też człowiek  😁

Nie pomyślałam o swojej kobyle..biedulka  🙁 ma ze mną marny los  😵
pomijając podejście Dramki, sklep powinien uprzedzić klienta ze jest możliwość dopasowania siodła do konia podczas zakupu nowego, ze sklepu. Sory epk ale tłumaczenie ze Dramka powiedziała ze chce tyle cali i taki łęk wcale nie sprawiedliwa sklepu iż nie spytał się czy nie dopasować. Zapewne wygodniej jest wcisnąć klientowi cokolwiek, niż bawić się w przyjazd, mierzenie i zamawianie siodła szytego na miarę.
Dokładnie - to są dodatkowe koszty. I w handlu istnieje coś takiego jak minimalizacja kosztów. Jak do  mnie przychodzi ktoś i mówi, że chce taki i taki samochód i proszę zapakować to ja wyciągam umowę i podaje terminal, żeby zaliczkę wpłacił, a nie nie pytam klienta, czy na pewno wie, co wybiera i na co mu to. Niestety nikt nie będzie sobie stwarzał dodatkowych kosztów i problemów, jak nie trzeba. To w żaden sposób nie wpływa na produkt.
Jak kupowałam okap ostatnio to pan też się nie pytał czy na pewno dobrze zmierzyłam - po prostu sprzedał w takich wymiarach jakie podałam
Niestety, trzeba zdawać sobie sprawę z tego co kupujemy - świadomość klienta to sprawdzenie wszelkich informacji o produkcie i dopytywanie się o wszystko. Ja tam "winy" Ihaha nie widzę. Co najwyżej gorzej marketingowo to działa i tyle.
xxagaxx

Musze sie z toba zgodzić, bo dokładnie o to mi chodziło. I myśle że nie ja jedyna o takiej możliwosci nie wiem kupując siodło Prestige..

PS. Podejście Dramki jest takie że jeszcze coś wykombinuje z tym siodłem 😉 Liczyłam że spotkam panią z equishopu która ostatnio u nas była w stajni mierzyć jednego konia, ale życzliwa koleżanka miała mi dac znac kiedy będzie  😤

epk Co ma piernik do wiatraka? Porównujesz okap kuchenny do siodła?  🤔

Przecież wiadomo że siodło trzeba dopasować do konia.
epk ależ oczywiście ze klient powinien być świadomy, ale co jeśli nie jest?? Jeśli nie wie ze są takie i takie opcje? Powiem zę gdyby nie revolta ja też bym nie miała pojęcia w ogóle o dopasowaniu itp. Miałam siodło rozmiar 17,5 o rozstawie np. 32 to i bym drugie takie kupiła nie myśląc.

I może im się uda kilka razy obciąć koszt, ale wystarczy ze taki klient się poskarży publicznie (np. na forum) i kilku kolejnych potencjalnych klientów wybierze innego przedstawiciela.
Dramka, daj znać co załatwisz, zaciekawiłyście mnie z ta gwarancja, ciekawa jestem jaki to jest koszt poza nią 😉
Ja w sprawie swojego siodła dzwoniłam do equishop (nie ma gwarancji)

W sprawie siodła marcina które posiada gwarancje trzeba zadzwonić do Kostrzewy.
xxagaxx - niestety takie są prawa rynku - nie znasz się, to tracisz - zazwyczaj ty, nie sprzedawca.

Ja też życzyłabym sobie, żeby sprzedawcom zależało na tym, żeby nas poinformować o wszystkim. Ale tak na prawdę tak nie jest - nigdzie w handlu. W większości przypadków niedoinformowanie klienta to zysk dla sprzedawcy (w każdej!! dziedzinie).
W przypadku dużej konkurencji zaczyna działać to co piszesz - bo można wybrać. Na chwilę obecną Polska to kraj, w którym są pojedynczy przedstawiciele producentów, z wyłącznością (Stubben - Arpav, Prestige - Equishop, Equipe - xhorse). I myślę, że tak pozostanie. Naszą rolą w tym dzikim rynku 😉 jest by wszystkiego się dowiedzieć - wszystkiego!!. Jak tylko chcesz możesz dowiedzieć się naprawdę sporo. Tylko trzeba pytać. Przedstawiciele raczej nic nie ukrywają - wystarczy napisać maila albo zadzwonić.

Swoją drogą ostatnio moja kuzynka kupowała nowe siodło - Daw-Mag. Nie ma pojęcia o pojęciu. Po prostu zadzwoniła i kupiła siodło. Podała wzrost i swoją wagę i wysokość konia w kłębie. Na tej podstawie jeden z przedstawicieli Daw-Mag sprzedał jej siodło. Jest dość mocno za ciasne. Jakieś 2 rozmiary na moje oko.
Na moje pytanie, czemu nie poprosiła,żeby jej ktoś konia obmierzył powiedziała, że ona nie wiedziała, że konie należy zmierzyć na szerokość (dosłowne cytowanie)

To jest dla mnie odlot - i to zupełny. Uważam, że sprzedawca jest... no... nawet nie wiem jak to nazwać. Ale moja kuzynka jest sama sobie winna także - jak można kupując konia i siodło nie mieć kompletnie pojęcia i nie chcieć się o tym nic dowiedzieć - jej to było kompletnie obojętne co i jak - bo pewnie jej powiedzą wszystko...
epk ja to wiem 😉 Ja od dłuższego czasu jestem juz uświadomiona. Ale jak wiadomo nie wszyscy.
Ja się zgodza z tobą w 100%. Co nie zmienia faktu, nieważne jakie sa prawa rynku że jest to nie fair, i sklepy nie powinny tak postępować. A to ze tak robią... no cóż żyjemy w takim a nie innym kraju więc do wielu rzeczy trzeba się przyzwyczaić.
ja też kupowałam w euishpie nowe, bez dopasowania i mam nadzieje, ze teraz mi dopasują do konia, który dopiero niedawno był zajeżdzony- po kupnie siodła. miałam do nich dzwonic, ale juz późno więc skrobnęłam maila, mam nadzieje, ze nie będą robić problemów..
Myślę ze łatwiej przed zapłaceniem pewne rzeczy wyegzekwować  😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
17 stycznia 2011 19:29
Hej dziewczyny nie wiecie jakie byłby by koszty SAMEGO zmierzenia dopasowania konia ; ) ?
Bo chciałabym kupić siodło z prestige ale na nówkę mnie nie stać... wiec chciałabym aby ktoś kto sie na tym zna przyjechał i zmierzył mi siwą... ; )
I czy w okolicach wrocławia (dokładniej jg) byłaby taka możliwość ?
są też takie fajnie misie do zmiany ułożenia siodła na koniu poprzez wkładanie odpowiedniej ilości poduszeczek.
też u Kostrzewy można kupić. jak się jeździ na więcej niż jednym koniu to lepiej w coś takiego inwestować szczególnie jak się ma różnie zbudowane zwierzaki. ja mam właśnie uniwersalnie wymierzone siodło prestige meredith, ale na mojego konia jest trochę za niskie z tyłu. Pan Paweł mi sprzedał takiego misia podnoszącego tylni łęk i już jest git. a na inne konie pasuje bez podkładek. najgorzej to dopasować siodło do jakiegoś niewymiarowego zwierzaka (tak jak moja beczka 😉 ) i potem mieć problem żeby jeździć w nim na innych koniach...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się