Prestige

asds   Life goes on...
24 czerwca 2015 08:34
Co niektórzy biały łęk odświeżają....farbą....

http://allegro.pl/dobresiodla-prestige-venezia-siodlo-skokowe-i5439237366.html
whisperer13 ja miałam kiedyś venuskę. Śmiało można do niej porównać prestige academy d oraz prestige D1k zero lux ( i obstawiam że te wszystkie droższe modele powyżej 10tys będą podobne )
Ja dokładniej posiadałam nowszy model Venus K jednotybinkową. Później miałam model Venus i to dwa zupełnie inne siodła w moich odczuciach. Venus K mocniej trzymała od Venuski. 



Ja jeździłam w tej starej i było mi fajnie, nie trzymała,ale dobrze układała moje ciało i do tego  leżała na koniu. Będę się bardziej rozglądać w starszych siodłach . W ogłoszeniach widać leonardo da vinci, top dreessage, hippos, apallosa.... godne uwagi ?
whisperer13, miałam i leonardo i top dressage, jeździłam w hipposie. Najlepszy zdecydowanie leonardo, choć nie każdemu pasuje. Ale dla mnie to było przegenialne siodło. Na równi ze starą venus (zwykłą, dwutybinkową), która dla mnie była najlepszym siodłem ever 😉
Dziekuje za odpowiedz. A co powiesz o top dressage?
Jak miałam starego top-a to bardzo go lubiłam. Potem kupiłam "nowszą" wersję i nie pasowała mi już tak - w sumie nie wiem dlaczego, ale to nie było "to". Wygodne, owszem - ale szybko i chętnie wymieniłam na nowego Doge-a, który był bez porównania lepszy. Ja uważam, że mega ważne jest, żeby siodło było spasowane do sylwetki - bo niestety przy niespasowanym to może się okazać, że nawet najlepsze wcale ci nie będzie odpowiadać. Co tyłek to opinia - próbować, próbować, próbować 😉
a jakiego typu siodła preferujesz?
Bo ja mam bardzo mało porównania.
W kiefferach siedzi mi się bardzo kiepsko, ortopedycznie wręcz.
W stubbenach fajnie, bo modele, w których jeździłam mnie nie ograniczały.
Winteki tez całkiem nieźle, chociaż one są dosyć szerokie, a przy mojej budowie to nie do końca współgra. Żadna z tych marek niestety nie leży na grzbiecie mojego konia (ujeżdżeniówki i skokówki- starsze modele)  Wydaje mi się, że te Prestige mają dość proste panele w większości, czy się mylę  🤔
Lubię siodła, które nie trzymają mocno, pozostawiając swobodę ruchów.
Nie wiem do końca  w jakie ułożenie poduszki celować,  Mam raczej krótkie udo i dość grube, nie należę do filigranowych amazonek ...
Ciężka sprawa...
Znalazłam starszy model sygnowany appaloosa,nie wiem jak dokładnie się nazywa, ale chyba hippos dressage. Na necie zauważyłam,że ludzie dzielą się albo na wiernych fanów albo na przeciwników  😜
Jeździł ktoś w tym siodle?
Miałam wcześniej kieffera wien,klocki praktycznie żadne ale super siodło,nawet i na hubertusie jechało mi się ok,nie wiem czy będę zadowolona,choć to od tyłka indywidualnie zależy to w miarę możliwości proszę o opinie  :kwiatek:




edit:powtórzenie
Witajcie, przeczytałam pół wątku ale chyba nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Czy przy poszerzaniu łęku zmienia się również rozstaw poduszek? tzn czy kanał jest szerszy czy zostaje taki sam ?  Czytałam, że starsze modele nie można zbyt dużo poszerzać...czy siodło wyprodukowane w 2007 roku można poszerzyć z rozmiaru 32 do 35? Koń obecnie potrzebuje 34 i zastanawiam się czy nie lepiej o jeden rozmiar na zapas i czy w ogóle jest sens. Nigdy nie poszerzałam siodła i jestem w tym zupełnie zielona  :kwiatek:
krolik92, poszerzany jest tylko łęk, nie tunel. Każde siodło można poszerzyć max o 3 rozmiary od PIERWOTNEGO rozmiaru.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.  :kwiatek:
Zastanawiam się nad kupnem używanego prestige, właśnie z powodu możliwości zmiany szerokości łęku... ale cały czas zastanawiam się jak dokonać pomiaru jaki ten łęk powinien być  🙄 na stronie equishopu jest rysunek z rozmiarami łęku... czy to jest do czegoś przydatne? tzn. czy mogę sobie z mojego konia drutem zdjąć miarę kłębu i przyłożyć do wyskalowanego rysunku i określić nr łęku. Czy miarę z kłębu powinnam sprawdzać już do gotowego siodła z poduszkami?
Nie stać mnie na nowe siodło ani kogoś kto przyjedzie i pomierzy konia, bo jak się mieszka w dziurze na końcu świata to same dojazdy są cenne 🙁

Siedziałam tylko w jednej skokówce prestige, czyli Elastic Professional - wygodne tylko za duże dla mnie klocki przed kolanem.
Bardzo mało znajduję o modelu Versailles a właśnie rzuciło mi się fajne dość szerokie w ogłoszeniach... potrafi ktoś porównać te dwa siodła?
szaraduszka Elastic jest głęboki, ma duże klocki - jest siodłem bardzo trzymającym.
Versailles jest znów bardzo płaskie i ma małe klocki, to typ siodła close contact 🙂 leży blisko konia a elastic ma dosyć wysoko wypełnione panele i robi wrażenie "nad koniem" 🙂 a jaki budżet przewidujesz na siodło? Dodam że model modelowi i rozmiarowi nie równy 🙂 Miałam kiedyś meredith 33 i michel robert 33 i znacznie te siodła się różniły rozmiarowo i kształtem 🙂
Mój budżet jest marny, bo okradziono mi na początku wakacji stajnię z siodeł 🙁 w pierwszej kolejności szukałam siodeł pod rekreację (prowadzę obozy) teraz powoli szukam czegoś dla siebie, bo moje mi do konia nie pasuje. Najlepiej jak najmniej  🙄 🤣 ale jeśli bym coś naprawdę dobrego dla siebie i konia trafiła to do 3 tys. Więcej na siodło nie wysupłam.
Właśnie kupiłam wiekowego elastica (chyba, bo tylko resztka napisu na wyściółce została a podtybinki to już dawno nie oryginalne) i pojeździłam i jestem stanowczo za wysoko nad koniem... normalnie jeżdżę w passier comet II (moje  siodło mi się uchowało, bo było u rymarza). Ale problem z passierami to łęki - mam szerokiego konia i trudno używane trafić 🙁 dlatego myślę o prestigu
szaraduszka o kurcze, współczuje..
Jeśli chodzi o szerokie konie to prestige na prawdę średnio na takich koniach leży, ciężko trafić żeby leżało stabilnie. Szukaj siodeł z bardzo szerokim kanałem pomiędzy panelami oraz same panele żeby były szeroko i nisko rozstawione, takie  super leżą na okrągłych koniach 🙂 dodaje jedno zdjęcie od tyłu cwd - w tym przypadku drogiego siodła ponad Twój budżet, ale chodzi mi o budowe na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie  🙂  ( zdjęcie zapożyczone z google )  :kwiatek: a jeśli już na pewno prestige, to zdecydowanie szukaj  close contact 🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
23 lipca 2015 07:54
Bacik - nie zgodzę się z Twoja opinią. Prestige pasuje na "okulane" konie - także w hard corowej wersji, okragły kon i krótki grzbiet. Jest taka opcja jak half flock - mój Prestige ma rozmiar łeku 34 i połowe wypałnienia w panelach oraz na styku z łopatkami i leży idealnie na koniu arabskim z bardzo trudnym grzbietem.
Inna kwestia to zakup siodła z drugiej ręki i dopasowywanie do konkretnego przypadku. Tu bym sie zastanowiła komu powierzyc takie zadanie  💡
Szaraduszka - a nie myslałas o Wintecach ? Syntetyki sa w sumie fajnym rozwiązaniem do stajni rekreacyjnej.
Bronze nawet nie wiedziałam o tym, wstawisz zdjęcie tego siodła na koniu i luzem?  :kwiatek:  jak wygląda kanał i rozstaw paneli ogólnie?
Winteca mieliśmy. .. ale nikt za nim nie tęskni. Zmiana łęku nie załatwiała wszystkiego. W dodatku siodła skórzane łatwiej naprawiać i wymieniać części.  Ale nie o siodło do rekreacji mi chodzi.

Prestige dla mnie. Typowo skokowy. Koń wcale nie jakoś dziwnie zbudowany i nie okrągły. Traken z minimalnie przebudowanym zadem, i kłąb wychodzi mi jakoś 34-35 jak przyrównuję do prestiga.
Ja mam za to okropny kłopot bo jestem zakochana w Prestige Versailles ale mam mocno wykłębionego konia i chyba będę musiała się zmusić do kieffera bo ma wycięty łęk  😕 miał ktoś może doczynienia z wykłębionym koniem i siodełkiem Prestige ? Jak leżało ?
Kieffera pasują na mocno wyklebione konie
Kieffery, passiery i stubbeny na wyklebione konie.
A co powiecie o Norbert Koof  i Ludger Beerbaum ? Jak się jeździło ? Zaznaczę, że nie szukam siodła na Grand prix tylko 120  😉
lusiowataa, to nie ten wątek, poza tym wpisz w wyszukiwarkę i ci wyskoczy./
lusiowataa  w wątku o siodłach skokowych ostatnio padło pytanie odnośnie norbert koof.

A ja mam dylemat odnośnie siodła, nie wiem na jakie się zdecydować. Erre plus jpro, prestige meredith czy michel robert...  😵
Jasne 😉 A tak jeszcze odnośnie prestige, nadają się na wykłębione konie ? Jest jakakolwiek szansa że versailles lub silver star będzie pasować ?
Minosia, to sobie wypisz na kartce plusy i minusy każdego z nich, odczucia z jazdy itp i może wybór będzie jasny 😉
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak wypada rozmiarówka jeżeli chodzi o siedzisko w prestige doge 17". Czy siedzisko jest spore jak na 17 czy raczej mniejsze. Zastanawiam się nad kupnem używanego a 16" nigdzie nie mogę znaleźć. Mam długie chude nogi i mały tyłek. Koń też należy do tych, które mają mało miejsca na siodło na grzbiecie.
Jasne 😉 A tak jeszcze odnośnie prestige, nadają się na wykłębione konie ? Jest jakakolwiek szansa że versailles lub silver star będzie pasować ?


Na wykłębione bardziej pasuje kieffer
Pytanie do osób które poszerzały łęk w prestige. Ile płaciliscie w equi shopie? I czy jakas inna firma np Daw mag wykonuje taka usługe?
tak,dawmagi robią.300zĺ,jest promocja w equi.
Ma ktoś porównanie ujeżdżeniówki stubben scandica z prestige top dressage?
Top dressage jest dla krótkonożnych? Mam ok 155 wzrostu i ok 41 kg. Aktualnie jeżdżę w scandicy 17 albo 17,5 który jest zdecydowanie za duży.
Jeśli wiecie jak długą tybinkę ma scandica to będę wdzięczna za info
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się