Wasze konie z Kadyn, Kadyny

Jako, że od prawie dwóch miesięcy jestem szczęśliwą właścicielką 3 letniego ogiera kadyńskiej hodowli postanowilam zalożyć wątek poświęcony koniom tamtejszej hodowli...

Zanim kupiłam młodego szukałam informacji na temat tej stadniny na forach, ale znalazlam tyle co nic...

Stadnina upada, ale wciąż stoi tam kilka fajnych koni... eh wiadomo, gdybym miala tyyyyle kasy, to bym pojechała tam duzym koniowozem, a nie samochodem z przyczepą na jednego konia 🙂.

Podzielcie się refleksjami na temat tamtejszych koni, jestem ciekawa waszego zdania 🙂

Mój nazywa się Gaj od Garia po Arion po og Jakobin, zdjęcie też jakieś wrzucę, tylko muszę coś ciekawego znaleźć, albo po prostu zrobić nowe 🙂
Moja kobyłka:

Pochodnia ur. 28.02.1997 😉
M:Pamela po Livius
O:Handicap


Kobyła świetnie się sprawdza jako matka, dała kilka źrebaków, te które znam: (Platyna, Promień, Picasso D)
Zazwyczaj daje kare źrebięta- Picasso D jest wyjątkiem 😀

Pod siodłem bardzo pojętna, jednak nie toleruje niczego na siłę 😉. Trzeba ją sposobem 🤣 jeśli postanowi że nie, to znaczy że nie i koniec🙂
W obejściu spokojna, uwielbia uciekać z boksu🙂.


Również na temat Kadyn szukałam i szukałam...i nie znalazłam 🙄
Mam nadzieję, że wątek się rozwinie😉
Przynajmniej na imię dali jej jakoś zdatnie 🙂 jak byłam oglądać konie to spotkalam min. "Piwnicę", notabene, bardzo fajna kobyła, tylko dla mnie ciut za stara była...

a to jakieś foty mojego Gamonia, to już było po ok miesiącu od kupna jak troszkę się odpasl i odchamił 🙂







Dzieciak ma idealny charakter, widać, że wybiegany i wychowany w stadzie. Zero porównania ze źrebakami, które wychowywałam u siebie w towarzystwie dorosłych koni, z bądź co bądź sporym wybiegiem, no ale... bez innych dzieciaków do szaleństw 🙂
Ja również mam konika z Kadyn 🙂 ale to już starszy rocznik 94. nieźle radzi sobie w sporcie

o imieniu lepiej nie wspominać :P ogier Pokrant

m. Pamela po Livius - Zapałkowa  :kwiatek:
o. Kirpan xx

piekny! pokazesz wiecej zdjec pyska?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 grudnia 2009 11:48
no faktycznie fajny ten Pokrant
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 grudnia 2009 13:39
Cimeries
Mam wrażenie, że skądś kojarzę Twojego konia, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć skąd 😵
Piękny jest 😜
W stajni, w której trzymam konia stoją dwie klacze z przetargu, z Kadyn- Panda i Patrycja. Matka z córką.
Ja również mam konika z Kadyn 🙂 ale to już starszy rocznik 94. nieźle radzi sobie w sporcie

o imieniu lepiej nie wspominać :P ogier Pokrant

m. Pamela po Livius - Zapałkowa  :kwiatek:
o. Kirpan xx



Cudowności🙂
Jeździłam go w `96 przed ZT.
OOO to chyba Panda i ta druga zostaly zdaje sie kupione na tym samym przetargu co mój młody... Małżeństwo z Katowic je kupilo o ile dobrze kojarzę? 🙂 Karuski śliczne oba 🙂, ja z początku napaliłam się na karego "Najazda", ale ostatecznie wylądowałam z Gajem-gejem 🙂, a Pokrant... no cóż, chyba dużo prawdy w tym jest, że dobre konie mają takie-se imiona 🙂, odbiegając nieco od tematu, miałam kiedyś xx kozienickiej hodowli o wdzięcznym imieniu "Jeleśnia" 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 grudnia 2009 14:11
trzeba mieć niezłą wyobraźnię aby takie imiona wymyślać bo wiele z nich nawet w żadnym słowniku nie ma.
wylądowałam z Gajem-gejem 🙂,


Kornelia GAJ....nie, nie, gaj jak las.  😉 😉 😉

a matka denara? DĘBOGÓRA  🤔wirek: zdazaja sie przedziwne imiona. nie mowiac o przeciez slynnym slazaku PALANCIE.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 grudnia 2009 14:28
Dziewczyny, chodzi o Pandę z białymi obwódkami dookoła oczu, ciemnodniagą??
Jeśli tak, to miałam okazję kiedyś na niej jeździć, baaardzo miło to wspominam 😀

Ile ona właściwie ma lat? Cynamonowa masz jakieś foty? 👀
OOO to chyba Panda i ta druga zostaly zdaje sie kupione na tym samym przetargu co mój młody... Małżeństwo z Katowic je kupilo o ile dobrze kojarzę? 🙂

Dokładnie! to te same.

Dziewczyny, chodzi o Pandę z białymi obwódkami dookoła oczu, ciemnodniagą??
Jeśli tak, to miałam okazję kiedyś na niej jeździć, baaardzo miło to wspominam 😀

Ile ona właściwie ma lat? Cynamonowa masz jakieś foty? 👀


Nie mam pojęcia ile dokładnie ma lat. Jutro będe w stajni, to zapytam.
Jasne, że mam zdjęcia:
Tu sama Panda


A tu z córką

No tu akurat nomen-omen, naprawdę panda z niej 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 grudnia 2009 15:39
To chyba na prawdę ona 😀
Wydaje mi się, że dwa podobne konie z tej samej stadniny i nazywające się tak samo to byłby już zbyt duży zbieg okoliczności 😜
Obstawiam, że może mieć ok. 15 lat.
Pursat   Абсолют чистой крови
08 grudnia 2009 15:48
Panda: http://www.bazakoni.pl/horse_14433.html

Stare zdjęcie Pokranta z KP, chyba z czempionatu:




Imiona kadyńskich zawsze mi się podobały, Poświata, Pochodnia... Coś pięknego. 😀
O! Ponad 10 lat to ma na pewno! Urodziła w swoim życiu "kilka" źrebaków, brzuchol o tym świadczy 😉 więc młoda na pewno nie jest. Ciekawe, że Patrycja wcale a wcale nie jest do niej podobna! Nie ma nic z matki, jest drobna, niska, ma malutką główkę...Gdyby nie papiery w życiu bym nie uwierzyła, że są spokrewnione.
Obwódki wokół oczu Pandy są rewelacyjne i wyjątkowe. Generalnie kobyła jest niezwykkle sympatycznym stworzeniem.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 grudnia 2009 16:07
Pursat
Wiedziałam, że gdzieś go widziałam, to jest właśnie to zdjęcie 😎
A kojarzycie klacz Prowanda? Jeździłam na niej w Kadynach ze... 13 lat temu? Imię też niczego sobie  😁 Matko, jak tam było pięknie te 13 lat temu, no cudo...  😍
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 grudnia 2009 16:59
a matka denara? DĘBOGÓRA  🤔wirek: zdazaja sie przedziwne imiona. nie mowiac o przeciez slynnym slazaku PALANCIE.


czy to jest Denar - syn Calletto's Son i Dębogóry po Nible ?jeżeli tak,to jeździłam na nim kilka razy jak miał 3,5 roku po zakupieniu go do Młodzikowa z Iwna


Stare zdjęcie Pokranta z KP, chyba z czempionatu:

a na grzbiecie chyba Mariusz Buczkowski?czy mnie oczy mylą? 😎

edit:oczywiście Iwna,a nie Sierakowa,jak to wcześniej napisałam.
In.   tęczowy kucyk <3
08 grudnia 2009 17:23
O, Panda : ) Jak dwa lata temu stałam ze Spartą w Kadynach w wakacje to się nie moglam na nią napatrzeć przez te oczka : )
Ponia   Szefowa forever.
08 grudnia 2009 18:33
Swoją przygodę ze startami rozpoczynałam na kobyłce Kadyńskiej hodowli🙂
Mój pierwszy koń profesor.
była to
Perta ur.08.10.1989.
m.Peonia/ Ognifer
o.Rumb xx
Zanim do mnie przyszła urodziła bodajże 6 źrebaków i u mnie jeszcze 2 klaczki 😉

Teraz jej druga córeczka pokazuje,że charakterek ma w 100% po mamusi 🙂
zdazaja sie przedziwne imiona. nie mowiac o przeciez slynnym slazaku PALANCIE.


Oooj Palanta pamietam z Książa, jak byłam na obozie jeździeckim jako mała dziewczynka i ów ogier złamał koleżance ręke przyciskając ją do ściany w stanowisku..
Swoją drogą Palant jest pradziadkiem Replaya od strony matki jaki ten świat mały  😀

Sorki z OT, juz mnie nie ma  😉
dempsey   fiat voluntas Tua
08 grudnia 2009 19:33
Perta ur.08.10.1989.
m.Peonia/ Ognifer
o.Rumb xx
Zanim do mnie przyszła urodziła bodajże 6 źrebaków i u mnie jeszcze 2 klaczki 😉

a Rumbem kryli w Kadynach?
pytam bo to dziad mojego koniszcza i tak mnie zainteresowało
erieen   szczery słowiański uśmiech
08 grudnia 2009 19:54
Mam w stajni kobyłkę
Freska 1994 (Elpar- Forpoczta I)

i ojciec mojego koniowatego jest/był z Kadyn
Delos 1986 (Saturn- Dyska)
Panda jest 1997, bo własnie sprawdziłam na liście przetargowej. A Prowanda taaaak... heh mój Gamoniusz ją pokrył jak zwiał z wybiegu w Kadynach... chętnie się dowiem gdzie trafiła, bo jestem ciekawa czy warto trzymać Gamonia ogierem i walczyć o licencję 🙂
Mój Kadyniak, to Harnak, 1993, po Kirpanie , od Hitony, prawdziwy profesor z pedagogicznym zacięciem , baaardzo mądry 👍 👍 👍
Jeszcze tak mi się przypomniało, że w Kadynach chyba krył też Galileusz, który jest ojcem mojego konia. Tylko nie wiem, czy to był ogier hodowli kadyńskiej(yyyy-tak to się odmienia? :hihi🙂, czy po prostu tam stacjonował przez jakiś okres.
piekny! pokazesz wiecej zdjec pyska?

oczywiście 🙂 nie ma sprawy

Espana nie zdajesz sobie sprawy od ilu osób to słyszę zwłaszcza w naszym regionie 🙂

Pursat baaardzo Ci dziękuje za zdjęcie, mało mam jego zdjęć z młodości  :kwiatek:

wielkie foty!!!  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się