Rękawiczki

vissenna   Turecki niewolnik
25 marca 2014 19:08
Dzis przy zaladunku konia umarly moje ukochane Equipage Elite  😕
A teraz testuje Sameshield V-skin, zobaczymy jak posluza...
Visenna, ile wytrzymały?
vissenna   Turecki niewolnik
25 marca 2014 19:19
Piaffeczka rowne trzy miesiace, co jest juz osiagnieciem, bo ja caly dzien w rekawiczkach. Karmie, wyprowadzam, sprzatam, laduje siano i jezdze. Pewnie mialyby dluzsze zycie gdyby nie dzisiejsze ladowanie upartej szkapy. Tak mi popalila dlonie, ze rekawiczki szans nie mialy...  😕
Dworcika   Fantasmagoria
29 marca 2014 07:41
Poleci mi ktoś rękawiczki, najlepiej brązowe (od białego po zupełnie ciemnobrązowe). I w miarę jednokolorowe. Skórzane. No, i przede wszystkim wytrzymałe i przyjemne w użytkowaniu.  :kwiatek:


Stawiałabym na Kenigi. Mierzyłam różne modele, z różnych skór, w kilku wariantach wykończenia i wszystkie leżały świetnie!
Najbardziej przypadł mi do gustu ten model:
skóra kozia, wykończenie licowe

lub skóra kozia, wykończenie welurowe


Licowe wydaje mi się praktyczniejsze, ale cięęęęężko by mi było się zdecydować.

Fajne są też rękawiczki ze skóry jagnięcej (wykończenie nubuk):

i te - skóra kozia perforowana


Kenig ma masę odcieni brązu, rękawiczki dwukolorowe można mieć w ogromie wariantów - trzeba szukać, bo sklepy, które je mają mogą mieć rękawiczki robione wedle własnych pomysłów w tej kwestii, więc gdzieś mogą być dokładnie takie, jak byś chciała 🙂
A jak nie to uderz bezpośrednio do Keniga!
Nie moge zdecydowac się cyz brać rękawiczki roeckl solar czy rękawiczki fouganza hexagone?  😉


Nie ma porównania, roeckl są jak druga skóra.
Dworcika, kiedyś zaszalałam na Koenigi, kozia skóra licowa, śliczne, wygodne. Tylko... do jazdy się nie nadawały 🤣 Każde wodze ślizgały się dowolnie 🙁 Nosiłam "w cywilu" aż zgubiłam 🙁
no i Kenigi często farbują :/
Dworcika   Fantasmagoria
29 marca 2014 14:12
No fakt...ja na nie pod kątem cywilnym mocno patrzę, bo mi tak akurat do płaszcza będą pasować. A na konie byłoby szkoda 😉

Farbują? No nieeeee... 🙁
cześć, ma ktoś może te rękawiczki ? :
http://www.decathlon.pl/rkawiczki-jedzieckie-training-id_8216996.html

ciekawa jestem opinii

Roeckle zeszły na psy moim zdaniem 😉, Trendstepy wytrzymały 4 jazdy to może czas na decathlon 😉
Ja miałam rękawiczki z decathlonu, od spodu miały skórę jagnięcą.
Pierwsze puściły nitkę po pół roku, co prawda w niczym to nie przeszkadzało, poszłam do deca i wymienili mi na nowe 😀
Wzięłam takie same i mam je ponad dwa lata, nigdy ich nie oszczędzałam do prac stajennych, raz je wyprałam i ze dwa razy widziały krem.
Też muszę w końcu je zmienić, ale już nie odważę się chyba na Roeckle.
A decathlon przynajmniej nie robi problemów z wymianą na gwarancji...
no własnie - zero problemów z reklamacją w Deca 🙂
chyba zaryzykuję 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 kwietnia 2014 20:48
Ja kupiłam kiedyś na stoisku brązowe Kenigi ze skóry jagnięcej chyba. Nie używałam ich codziennie, ale miałam je przez parę ładnych lat, nic nie farbowały i były bardzo wygodne.
Teraz jeżdżę tylko w Roecklach i nie chcę już innych rękawiczek 😁
Ja bardzo lubię RSL, o ten model: http://www.equishop.com/rsl-rekawiczki-paris,id-1842
Moim zdaniem są dużo lepsze niz Roeckle, aczkolwiek może miałam pecha do danych modeli 😉

Na zimę mam: http://www.sprzetjezdziecki.com/fair-play-rekawiczki-karo-p-3307.html
Też są fajne, ocieplane, ale na tyle że dobrze leżą na dłoniach i czuć wodze.
kolebka, ile wytrzymały karo? Jak myślicie nadadzą się do jazdy i prac w stajni raz, dwa w tygodniu i wytrzymać conajmniej 2 lata?
Piaffeczka, ja niezmiennie polecam HV POLO.
Mam je już prawie dwa lata, absolutnie nic się z nimi nie dzieje, pościerały się jedynie... literki po wewnętrznej stronie dłoni  😉 Przycięłam je popręgiem nie raz nie dwa i dalej mają się znakomicie. Zdecydowanie nie miałam nigdy lepszych rękawiczek.
Roeckle rozwalały mi się po miesiącu-trzech, bardzo szybko pojawiały się zniszczenia.
Na komfort noszenia i jazdy w nich też narzekać nie mogę, moim zdaniem nie ustępują tu Roecklom.
Moona, jaki model? Czy jest jeden jedyny?
Piaffeczka, mi Karo wytrzymały jedną zimę, ale ja w nich robiłam wszystko: od czyszczenia konia (dodam, że zaderkowany, więc specjalnym brudasem nie był) po jazdę. 🙂
Znajomej HV Polo nie wytrzymały jednej jazdy. Te z literkami. Rozeszły się na szwie na palcu. Ja przerabiałam już chyba wszystkie możliwe rękawiczki i jak na razie największym hitem są rękawiczki robocze ze sklepu Jula.
Piaffeczka  Ja je kupiłam jakoś w grudniu, używałam ich do jazdy i do czyszczenia konia. Póki co trzymają się super, ale zobaczymy jak będzie po kolejnej zimie 😉 Na pewno są solidne i sprawiają wrażenie wytrzymałych.

HV Polo są do tego przepaskudne, wyjątkowo nie podoba mi się ich design.
Moona, jaki model? Czy jest jeden jedyny?

Dokładnie taki jak podlinkowalaś: http://pasi-konik.pl/pl/p/HV-POLO-Rekawiczki/3417 (mam czarne).
To jest model sprzed dwóch lat, ale w niektórych miejscach można go jeszcze dostać.
W zeszłym roku wprowadzili znacznie grubsze, dodatkowo z jedynką czy inną cyfrą pokazującą ich "nowoczesność", tamte zupełnie mi się nie podobały.


edit: cyfra to 3 😉
Dada a które dokładnie? Ja też do codziennej pracy zrezygnowałam z rękawiczek jeździeckich, szkoda kasy.
Kupuje takie monterskie z koziej skóry za 15zł albo najzwyklejsze za 4zł
Nie widzę ich na stronie sklepu, kupowałam je przed zimą. Jasnoszare z silikonową stroną wewnętrzną, zapinane na rzep. Niezniszczalne. Cena bodajże 23pln. Były też w wersji ocieplanej 🙂😉
czy któraś z was ma te rękawiczki?
http://www.decathlon.pl/rkawiczki-hexagirl-beowe-id_8299354.html
jak u nich z wytrzymałością? przeżyją chociaż rok ?
Potrzebuje białych rękawiczek na zawody, coś eleganckiego i trwałego, najlepiej do 150 zł, chyba, ze skórzane, to mogę dopłacić. Odpadają roeckle. Jakieś pomysły?
keirashara, dlaczego roeckle nie?
Bo ich czas umierania bije wszelkie rekordy szybkości, a szmacą się po kilku użyciach, nawet patrząc wyłącznie pod kątem zawodów, to nie jestem pewna, czy sezon by przetrwały 😉 Do tego są dla mnie za płytkie i przez to średnio wygodne, bo albo biorę większe i są za luźne, albo przykrótkie w palcach. Uważam, że jak już wydaje nie małą sumę na rękawiczki, to powinny być one wygodniejsze i trwalsze.
keirashara, dzięki, bo myślałam właśnie o białych roecklach 🤔
Jak coś znajdziesz - daj znać. Ja na razie w temacie białych - dzika plaża 🙁
keirashara RSL?
o, Misia mnie wyprzedziła, też chciałam zaproponować RSL. z białych znalazłam mmodele Reno, Rom i Venedig. i jeszcze Rotterdam Star, ale za ok. 160 zł (choć znalazłam też w animavecie pod nazwą Rotterdam, za 126zł, a opis ten sam, co przy RS w innych sklepach i wyższej cenie...).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się