W Strzeszynie Re-Volter rży w trzcinie

Tragedia – pożar stajni , potrzebna pomoc

Jednak 13stka bywa pechowa  😕 😕 😕

13 grudnia w środku dnia w pięknym zakątku Pojezierza Drawskiego zwanym Strzeszynem zapaliła się stajnia. Konie udało się uratować, z lekkimi oparzeniami wylądowały na dworze… niestety cały zapas paszy i ściółki, jak również sprzęt , zostały w płomieniach.

Potrzebne jest wszystko
Przede wszystkim środki na zakup pasz, lub po prostu pasze (siano, owies, słoma, itp.)
Sprzęt (kantary , ogłowia, wszystko)

Wiem, że taki apeli wiele w Internecie, ale tu naprawdę potrzebna jest pomoc. Konie na razie stoją w innych zabudowaniach, ale minimalny zapas naprędce zdobytych pasz skończy się w ciągu kilku dni.

[[a]]http://www.temat.net/aktualnosci/3312/Pozar-w-Strzeszynie-%E2%80%93-wlasciciel-uratowal-konie[[a]]

http://www.osp.czaplinek.home.pl/osp/index.php?option=com_content&task=view&id=161&Itemid=1

Tak wyglądało przed tragedią:
http://www.e-agro.pl/starymlyn/index.html

Jak tylko dostanę numer strzeszyńskiego konta – podam. Chwilowo emocje są za duże, aby poruszać sprawy "przyziemne"

Bardzo proszę w swoim i strzeszyńskim imieniu (to moja rodzina, stąd apel o pomoc)…
Każda złotówka, każdy kantar, każda pomoc się przyda…

Pozwólcie uwierzyć, że koniarze potrafią się wspierać w tragicznych sytuacjach!!!!!!


NR konta:
79 1940 1076 5150 5543 0000 0000
majek   zwykle sobie żartuję
14 grudnia 2009 09:34
daj jakiś nr.konta, adres, gdzie można sprzęt wysłać. Coś się znajdzie
Adres:

Adam Gilewicz
"Stary Młyn"
Strzeszyn 7
78-445. Łubowo,
gm. Borne Sulinowo

Numer konta będę miała dopiero po południu / wieczorem. Aktualnie wszyscy zaangażowani są w sklecanie czegoś w rodzaju boksów dla koni jedynym ocalałym budynku gospodarczym...
darolga   L'amore è cieco
14 grudnia 2009 09:54
Ok, czego potrzebujecie poza kantarami? Szczotki? Uwiązy? Lonże?
Nie mam możliwości wysyłki paszy, może ktoś z Wrocka wybiera się w tamte strony i może Wam dowieźć?
Potrzebne jest wszystko - od szczotek, poprzez ... żłoby nawet, czy bandaże... wszysto, co "stajenne"

Pożaro rozprzestrzeniał się tak szybko, że ostatnie konie trzeba było przegonić przez ogień (stąd poparzenia)... nikt nie myślał o ratowaniu czegoklwiek poza zwierzętami  😕 teraz nie ma nic zatem - ot 2 uwiązy i jeden kantar, a koni jest 8...
darolga   L'amore è cieco
14 grudnia 2009 10:06
Ok.
Jeśli da radę wykombinować jakiś transport rzeczy z Wrocka czy coś, to zaoferuję paszę, lizawki i inne stajenne rzeczy "cięższego kalibru".
Pozostałe wyślę pocztą.
Trzymajcie się!
Bardzo dziękuję!!!!!!  🙇 🙇 🙇
gmina, pobliskie wieksze firmy, koniarze - macie pomysl, kogo jeszcze prosic o pomoc?

Gaga, jak bedziesz miala nr konta, to w calosci wrzucimy apel na szkape i do newslettera.
Aguś wrzuciłam nr konta w pierwszym poście

oo taki:

NR konta:
79 1940 1076 5150 5543 0000 0000


będę wdzięczna za każdą złotówkę, szczotkę, kopystkę nawet
za żłób, kantar, ogłowie (na miejscu są 2 młode ogierki, miały być w tym tygodniu kastrowane :-( )
za kazdy balot siana i ziarno owsa...
darolga   L'amore è cieco
14 grudnia 2009 10:33
Gaga - tu nie ma co dziękować, każdy się może znaleźć w takiej sytuacji.

Może fundacje jakieś? Cholera, ciężka sprawa, pomyślmy...
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
14 grudnia 2009 13:11
Mam kilka siodeł [3] do oddania. Wszechstronne, wszystkie w stanie dobrym. Przydadzą się? [ oczywiście są to siodełka "No Name" , nic specjalnego ale zawsze coś.]
Karmelku, przyda się bezwzględnie wszystko  :kwiatek: :kwiatek:
Osiodłany koń może sam zapracować na paszę...  😅
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
14 grudnia 2009 13:25
W takim wypadku siodełka pewnie za niedługo znajdą się u was 🙂
Prawdopodobnie znajomy będzie jechał w tamte okolice to podrzuci [dam znać wcześniej]
Jutro wyślę 2 czapraki - nie powiem, brzydkie jak noc, ale na pewno sprawne, bez uszkodzeń, w bdb stanie. Mam nadzieję, że się przydadzą.

i ogłowie się znalazło !
mam kika wedzidel, zwyklych lamanych raz. Jakbys mogla podac mi jakie wymiary i sie przyadza...Moze sie znajdzie dobre..
12,5 i 13,5 cm (wędzidła)

:kwiatek:

disco czapraki mogą być nawet brzydkie jak musztarda ;-) byle były

Nie wiem jak się Wszystkim odwdzięczę!!

🙇 🙇 🙇 🙇 🙇 🙇
slojma   I was born with a silver spoon!
14 grudnia 2009 13:46
Ja poszukam  czegoś u siebie, mam chyba z dwa kantary jakieś naprawiane ale zawsze coś i chyba jakiś czaprak, smarowidła do kopyt itp, jakieś szczotki.
dzis chyba nie zdarze leciec na poczte ae jutro powinnam wysla wedzida. Mam puste i pelne, sa to prawdopodobnie 13,5 ale nie jestem pewna a nie mam cm by zmierzyc.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
14 grudnia 2009 13:54
To ja jutro rowniez przetrzasne siodlarnie.mysle ze znajdzie sie masa przydatnych rzeczy 🙂Oglowie, jakies ochraniacze, kantary, czapraki.Sama mam tego mase, a pogadam jeszcze z dziewczynami 🙂
mam kilka lekko poprzecieranych czapraków i jeden prawie nowy, wszyskie wycięte- nadadzą się?
Troszke pogryziona oliwka 13,5,wedzidlo zwykle raz łamane tez 13,5,jakies niedopasowane, ręcznie robione owijki(jedna zielona,trzy w krateke,jedna czerwona)2 kantary,zwykle, aczkolwiek niezniszczalne,uwiąz, szczotki, mam nadzieje ze sie przydadzą. Pozbieram to na dniach i wyśle  :kwiatek:
mogę wysłać kalosze, dwa czapraki, popręg, wędzidła i zobaczę co jeszcze da się zrobić.
Trzymaj się  :kwiatek:
widzę, że sprzetu duzo bedzie
to ja zrobie przelew, jakis grosik ale zawsze to cos 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 grudnia 2009 14:55
widzę, że sprzetu duzo bedzie
to ja zrobie przelew, jakis grosik ale zawsze to cos 🙂


ja chyba też przeleje parę groszy na paszę dla koni
wysylam pasze i wspolfinansuje dostawe sianka (wspolnie z Grandeli)-trzymajcie sie dzielnie,straszna tragedia (sen horror nie jednego wlasciciela stajni) a moze dólozyc do paczki witaminki?przydadza sie?
mam sprane, ale nie podarte czpraki, wedzidlo oliwke i dosc uzyte, ale dzialajace oglowie full. jutro puszczam paczke.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 grudnia 2009 17:38
mogę posłać kantary 🙂 u mnie leżą niepotrzebnie...
Przyda się wszystko
Najbardziej brakuje właśnie kantarów, czy żłobów...

[glow=red,2,300][glow=red,2,300]Ważne - do Wrocławian[/glow][/glow]
Mój ojciec zepsuł się dzisiaj u Was samochodem
Zostaje do jutra do południa, może dłużej (aż naprawią mu auto)
Jeśli ktoś z Wrocławian ma coś do przekazania Strzeszynowi - proszę dzwonić do mojego ojca pod nr: 601 43 22 71 - jak tylko naprawią mu auto, podjedzie, odbierze, przywiezie mi
Ja do Strzeszyna wybiorę się, jak tylko skompletuję pełen bagażnik :-)
Jutro wyślę czaprak. Czerwony, wycięty, w dobrym stanie. Mnie się już nie przyda 😉

Trzymaj się! :kwiatek:

edit: kantar i popręg też się znalazły 😉
Bossko
Wszystko się przyda
Konie w większości zdrowe, mogą na siebie zapracować - ale bez sprzętu nie da rady :-(
Jeśli sprzętu będzie za dużo, sprzeda się na Allegro i będzie na siano/słomę/owies ... i odbudowę końskiego domku... heh

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

W razie w mój nr 516 084 768 - odpowiem na każde pytanie...

Mam zdjęcia tego, co zostało ze stajni, ale chyba nie chcecie tego oglądać :-/ koszmar :-(
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się