praca

CuLuLa jeśli będziesz zakładała działalność - pierwszą - to możesz dostać z UP ok. 18k na start, są też różne inne programy "aktywizacyjne". Warto spróbować, jest trochę papierologii ale da się - moim zdaniem warte tej kasy, którą byś dostała.

Poza tym, jeśli Twój pracodawca będzie opłacał ZUS (a raczej go Tobie refundował) to oszczędza kilkaset PLN - przez pierwsze dwa lata prowadzenia działalności płaci się tzw. "mały zus" - 224,24 PLN - niezależnie od dochodów.
a ja mam grafik  🤣
Pierwsza moja działalność to to nie jest, jednak może załapię się na niższy ZUS. Nie uruchomiłam działalności, nie płaciłam składek, nie generowałam przychodów. Wycofałam działalność i już. Jeśli jednak ZUS mam pełny, to również to pokrywają. Na fakturze będzie kwota brutto + kwota ZUS-u (to wszystko dostanę). W kontrakcie będę miała zapis o płatnym urlopie (2 tyg+1 tydz.) oraz o ZUS-ie, także wszystko na papierku.
Chyba się zgodzę. Wszystko bardzo kuszące.
Averis   Czarny charakter
21 kwietnia 2010 17:48
CuLuLa, w takim razie trzymam kciuki i powodzenia życzę 🙂
CuLuLa - 15 dni urlopu to troszku nie za mało?
Co się w ogóle stało z Twoją poprzednią pracą, w tamtym gabinecie?
Słuchajcie, znacie się jakoś na przepisach prawa pracy odnośnie lotnisk? Bo to jest jakoś inaczej traktowane, odnośnie tego jak jest z kasą za święta i takie tam?
Hiacynto, w sumie jest 14 dni + 7 dni, co razem daje 21 dni. Teraz gdzie jestem pracuję tylko 2 dni w tygodniu, reszta to staż szkolny bezpłatny.
Zgodziłam się i zaczynam od wtorku.
14 + 7 to wliczajac weekendy chyba? A przeciez liczy sie robocze? Czy to jakos inaczej, w przypadku biznesu otwartego nie tylko od pn do pt?

Tak w ogóle to powodzenia w nowej pracy 🙂  :kwiatek:
Hiacynta, z tym urlopem to jest tak, ze ja na dzialalalnosci wczesniej mialam w umowie wpisane 6 tygodni, a jak wzielam 10 dni (bp dwa lata nigdzie nie bylam i juz mialam dosc), to byla taka afera, ze sie prawie z dyrektorem pozabijalismy slowami.
Wiec jesli dotrzymaja tych dwoch tygodni w lecie, tygodnia zima i kilku wolnych dni w trakcie roku, to bedzie super!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 kwietnia 2010 20:37
Słuchajcie, znacie się jakoś na przepisach prawa pracy odnośnie lotnisk? Bo to jest jakoś inaczej traktowane, odnośnie tego jak jest z kasą za święta i takie tam?
napisz mi na pw co dokładnie chcesz wiedzieć,prawdopodobnie pracujesz w tzw "ruchu ciągłym",jak np.marynarze na statku,czy "moi" platformiarze na platformie wiertniczej 😉
Dokładnie 😉 w ruchu ciągłym 😉
wszystkie przepisy - nie wiem czy do tego jest jakiś aneks do kodeksu czy co...
22 kwietnia 2010 06:50
nie ma żadnego aneksu,wszystko jest w KP 🙂

edit: wczoraj napisałam odruchowo,ale dziś po wyspaniu się stwierdzam,że wątpię,żebys pracowała w ruchu ciągłym,raczej będziesz rozliczana w systemie równoważnych norm czasu pracy...
Na 100% w ruchu ciągłym, tylko właśnie zapomniałam jak to się nazywa  🤣 to muszę sobie wieczorem poczytać KP  🤣
22 kwietnia 2010 09:14
szepcik, powodzenia  😎
a dziękuję, dziękuję 🤣
edit

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Mimo ostrzeżeń dalsze umieszczanie ogłoszeń w wątkach innych niż "Ogłoszenia".
majek   zwykle sobie żartuję
22 kwietnia 2010 09:30
Ktoś masz platformę wiertniczą  😉 ?
Szepcik czy ty będziesz pracowała w Lot Services ? Ja mam w poniedziałek test z angielskiego i wiedzy ogólnej i chcę się dowiedzieć na jakim poziomie jest test czy jest trudny czy to podstawy, czy są jakieś tłumaczenia itd Będę wdzięczna za kazdą informację 🙂
Wiesz co, dla mnie był banalny, poziom określiłabym na takie fce. Były pytania do tekstu na rozumienie, uzupełnianie zdań, pytania do tekstu typu "prawda czy fałsz". Dokładnie nie pamiętam, bo to już dawno było  🤣
aha czyli bez jakiejś skomplikowanej gramatyki normalny poziom, w takim razie zobaczymy jak mi pójdzie w poniedziałek o 10 🙂
Oni twierdzą, że po prostu sprawdzają, czy znasz czy nie znasz - potem to już Twój problem, jak się z pasażerem nie dogadasz  🤣
W Wawie, tak?
Tak w poniedziałek na 10 w hotelu Jan III Sobieski. Dzisiaj Pani zadzwoniła i poinformowała o teście z angielskiego oraz wiedzy ogólnej 🙂
Długo dość czekali.... pewnie chcieli się nas pozbyć z Wawy i dopiero zacząć  😁
Czy LS odezwał się do reszty dziewczyn też? asds - jak tam?
Jeszcze Mery i Scottie wysyłały aplikację.
Ciekawa jestem okrutnie. No i nadal trzymam kciuki za dziewczyny.
asds   Life goes on...
22 kwietnia 2010 12:28
Do mnie się niestety nie odezwali  🤦
Scottie   Cicha obserwatorka
22 kwietnia 2010 12:58
Do mnie też nie zadzwonili.
asds   Life goes on...
22 kwietnia 2010 13:10
Scottie moze jeszcze zadzwonią 😉

Lub po prostu zbyt podejrzanie na zdjeciach wyglądałyśmy  🤦
u mnie tez nie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się