praca

Facella   Dawna re-volto wróć!
01 kwietnia 2022 14:14
Nie każdy newsletter trzeba potwierdzać. Niestety nie pomogę, nie znam takich.
majek, mnie by to nie bawiło 😅
Nie lepiej porozmawiać z tym kimś otwarcie? A żarty robić zabawne dla obu stron? 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 kwietnia 2022 17:05
Też takich nie znam i nie wiem, nie sądzę by to przyniosło jakikolwiek pozytywny efekt. Mało to profesjonalne (nawet jeśli typ zachował się nieprofesjonalnie).
majek   zwykle sobie żartuję
01 kwietnia 2022 17:57
Ale z was smutasy. Pierwszy kwietnia jest.

Faktycznie etyke w pracy sobie darowalismy, zasubskrybowalismy mu codzienne memy z kotami, newsletter wedkarski, cos o sukulentach, stare samochody i cos tam jeszcze. Kolega, ktorego najbardziej dotknelo zamowil mu ksiazke na ebayu "How not to be a d***"
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 kwietnia 2022 18:30
No nie wiem, my tam mamy całkiem wesoło i się dobrze w robocie bawimy mimo dość poważnego charakteru pracy ale chamstwo i nieetyczne zagrywki rozwiązujemy jednak na poważnie. Także co kto woli 😉
majek   zwykle sobie żartuję
01 kwietnia 2022 18:40
Eee przesadzasz, co w tym chamskiego, ze dostanie troche niegroznego
spamu? Kwiatki i kotki! Chamstwem by rozsypac ziarenka na masce i czekac na golebie. Ew zapisac go do listy mailingowej jakiegos hard porno.
Nawet maila podawalismy takiego, w ktorym nie ma imienia i nazwiska, tacy bylismy mili.

Na powaznie tez rozwiazujemy. Tak bardzo powaznie, bo powaznie namieszal.
majek, ja się uważam za osobę z mega dystansem i uwielbiam żartować nawet jeśli żart "niesmaczny" 😀 ale z tego co zrozumiałam to Wasz kolega jest jakby wykluczony i macie do niego jakieś gorzkie żale. I takie psikusy w takich relacjach w tym wieku, no nie czuje tego. Taki infantylizm. Na miejscu kolesia czułabym się zażenowana poziomem żartu, który żartem defacto nie jest 😉
Dobra, oto ja, cała na biało... ale mnie to naprawdę ciekawi xD Majek mieszka w UK - tam nie ma czasem większej ilości takich żartów, żarcików, takie "dopiekanie" zawoalowane, że w sumie nic takiego, ale komu trzeba, to idzie w pięty? Polacy się zwykle od razu obrażają... 🤔 majek, jest coś w tym czy niekoniecznie?
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 kwietnia 2022 18:57
Ja piszę o koledze, który się ponoć zachował nieetycznie? Dla mnie to nie okazja do zlośliwych żarcików, po prostu. Podpisuję się pod słowami falletty

Żeby nie było, robimy sobie żarciki i psikusy, przed pandemią klasykiem było robienie instalacji artystycznej na biurku jak ktoś wyjeżdżał na urlop czy delegację (kilka skończyło się interwencją bhp 😂😉. Ale wolę żarciki robione z sympatii, a nie w ramach 'nauczki' czy 'pstryczka w nos'.

Może jestem dziwna i zbyt cenię sobie zdrową atmosferę w pracy i 'safe space' stworzone w zespole :P ale jakbym zrobiła coś nie halo, zostałoby to ze mną wyjaśnione a zespół by mi na boku dojechał taka akcją to nieszczególnie chciałoby mi się poprawiać relacje
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 kwietnia 2022 13:26
Trochę przesadzacie moim zdaniem. Ale to tez zależy jakie są relacje w zespole i jak go zostanie odebrane.
majek   zwykle sobie żartuję
04 kwietnia 2022 09:36
Sankaritarina, moze cos w tym jest. Ja dostalam swego czasu zegarek, ktory chodzi do tylu, bo sie spoznilam kilka razy. Ale jak pracowalam w Polsce, to tez robilismy sobie niezle zarty.

Co do sytuacji - nie moge dokladnie wytlumaczyc, ale koles nie jest mile widziany w zespole i nie zalezy nam na odbudowaniu zaufania czy dobrych stosunkow, nie ma szans. Ja na jego miejscu pewnie bym zrezygnowala.. Dwoch kolegow - najblizej z nim wspolpracujacych - jeden skomentowal tylko, ze dobrze, ze pracujemy zdalnie, bo mial ochote spuscic mu lomot.

Tak, wszyscy jestesmy dorosli, ja jestem po 40 i jestem jedna z mlodszych 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
04 kwietnia 2022 10:58
majek znając UK ja bym uważała z takimi zarcikami bo zaraz by było że się mu uprzykrzacie (bullying) i jeszcze byłby przypał. Jak świnie podłożył raz to pewnie bardzo chętnie takie rzeczy by podrzucił HRowi. Zresztą to wszystko podchodzi pod to jaka atmosfera jest w zespole jak mówicie. Ja jak złamałam rękę kiedyś i z pracy przyszła delegacja z żarciem i kartką "get well" to parę osób napisało śmieszne życzenia (bo akurat wtedy Brexit był przegłosowany) typu "go home where you belong you c*nt" albo "that's why I voted leave". Oczywiście ja wiem i oni wiedzą że to śmieszki (i do dziś mam tę kartkę xD) ale jakbym się obraziła i chciała zrobić srandę pt. dyskryminacja na tle rasowym to wydaje mi się że byłoby bardzo łatwo.

smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2022 11:46
donkeyboy, to mam właśnie na myśli. Jak są dobre relacje to jasne, można nawet mocno pojechać z żartem (znając 'odbiorcę', wiedząc czego nie robić bo zrobi się przypadkiem krzywdę itd), wtedy wszyscy się śmieją, jest git, niesmak nie pozostaje.
Natomiast przy poważnym problemie i kiepskich relacjach z daną osobą... no, ani to profesjonalne, ani śmieszne ani bezpieczne, bo można oberwać rykoszetem.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
22 kwietnia 2022 08:17
Prześwietlenie wątku nic nie wykazało, pozwolę więc sobie wtrącić, chyba dobrze trafiłam. 💐

Rzucam temat z naszego polskiego podwórka: Czy jest tu ktoś, kto korzystał z bonu na zasiedlenie z urzędu pracy?
Chciałabym z niego skorzystać, ale zastanawiają mnie procedury, a nie każde pytanie nadaje się, żebym zadała je Pani w Urzędzie bez dodatkowych pytań z jej strony. 😉
Ogółem regulamin jest bardzo jasny i uproszczony, jednak zastanawia mnie sytuacja, gdy komisja nie zdąży podjąć decyzji o przyznaniu bonu a ewentualnie zacznie się już praca?
Wg regulaminu przyznawania bonów "Osoba bezrobotna po otrzymaniu bonu jest zobowiązana w terminie 30 dni od otrzymania bonu (...) dostarczyć do urzędu pracy dokument potwierdzający podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej i oświadczenie (o spełnieniu warunku odległości od miejsca zameldowania)."
I z praw i obowiązków bezrobotnego "Bezrobotny jest obowiązany zawiadomić w ciągu 7 dni PUP o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub o złożeniu wniosku o wpis do CEiDG oraz o zaistnieniu innych okoliczności powodujących utratę statusu bezrobotnego lub utratę prawa do zasiłku..."

Jeżeli dobrze rozumiem, wniosek składam wraz z załącznikiem, w którym przyszły pracodawca wskazuje m.in. miejsce pracy, zarobki i termin rozpoczęcia pracy.
Pani z urzędu pracy mówi, że na rozpatrzenie wniosku jest 30 dni, a z reguły komisja zbiera się w tydzień-dwa zależnie od pozostałych, aktualnych obowiązków może się wydłużyć.

No ale co jeżeli okres rozpoczęcia pracy się zazębi z podpisaniem umowy z urzędem? Prawdopodobnie będę miała tydzień przerwy między dwoma umowami i nie wiem, czy jest szansa, że będąc nawet turboprzygotowana to ogarnę w tym czasie .. 🙈
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 maja 2022 16:23
Tęczusia, ja korzystałam z bonu na zasiedlenie. Jak aktualne, mogę powiedzieć, co i jak 🙂
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
17 maja 2022 21:05
Dementek, dziękuję.
Obecnie wychodzi na to, że te 5 dni roboczych przerwy to będzie za mało... Istnieje zbyt duże ryzyko, że się nie uda. 🙁
Póki nie widziałam tej kasy na oczy, to nie jest mi aż tak żal zrezygnować. Chyba wolę teraz, niż gdyby się okazało, że praca się zaczęła, a komisja jeszcze się nie zebrała i umowa z urzędem nie podpisana... Bo to nie przejdzie.
Może będzie jeszcze jedna szansa, trzydziestka za rok dopiero. 😅
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 maja 2022 10:17
Tęczusia, Ej, nie rezygnuj! U mnie mineły już ponad 2 lata, jak z tego skorzystałam. Jak dobrze pamiętam, najpierw dostarczyłam do PUP wniosek z informacją, gdzie zamierzam podjąć zatrudnienie, na jaki czas, na jakim stanowisku i z jakim wynagrodzeniem, a po 6-8 m-cach podjechałam z zaświadczeniem z pracy, że pracuję od tego a tego czasu tu a tu i było ok. Pracownica mówiła mi, że po przyznaniu bonu można zmieniać pracę, byle tylko przez 8 m-cy mieć zatrudnienie 6 m-cy.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 maja 2022 10:28
Zerknęłam na stronę ,,swojego" PUP, żeby sobie przypomnieć 😉 Czyli: składasz wniosek z załącznikiem z informacją, gdzie i za ile będziesz pracować. Jak już pracujesz, doataniesz pismo o przyznaniu bonu i wtedy w ciągu 30 dni dostarczasz z pracy zaświadczenie o tym, że pracujesz (czy też z umową o pracę?) . Między 6 a 8 m-cem od dnia podjęcia pracy dostarczasz wypełniony bon (wpisuje się miejsce pracy, kiedy zaczęło się pracę i bodajże do kiedy jest umowa) oraz załączasz zaświadczenie z pracy.
Najlepiej dopytać w PUP, mi pomogli, jak nie byłam pewna.

Ewentualnie dowiedz się też o dofinansowaniach do szkoleń. Ale więcej zyskasz z bonem na zasiedlenie, bo nikt Cię z tych pieniędzy nie rozlicza.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
18 maja 2022 16:02
Dementek, do rezygnacji przekonał mnie fakt, że zgodnie z informacją od Pani z PUP sama rejestracja w urzędzie pracy wymaga rejestracji do kolejki i w ostatnim czasie trwało to... Nawet do 1,5 tygodnia... �‍♀️ Ponadto zanim zbierze się komisja która podejmie decyzję o przyznaniu bonu - trwa to z reguły tydzień, a potem jeszcze trzeba stawić się na podpisanie umowy i do tego czasu nie można podjąć zatrudnienia... A ja miałam mieć na to wszystko 5 dni roboczych i to w okolicy Bożego Ciała, gdzie ludzie też biorą sobie wolne żeby zrobić długi weekend itd.
Edit:
Składając wniosek załącza się oświadczenie od przyszłego pracodawcy i tam podaje się termin rozpoczęcia zatrudnienia. A że w moim przypadku jest to firma państwowa, to nikt nie będzie kombinował i dłużej nie mogliby mi dać przerwy, bo zmieniam stanowisko i albo to aktualne albo nowe nie będzie "zabezpieczone"...
Pani z PUP mówi, że oczywiście biorą pod uwagę ten termin z załącznika do wniosku, no ale ta nieszczęsna rejestracja... A podpisanie umowy jest kluczowe.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 maja 2022 20:48
Tęczusia, wiesz, masz beznadziejny PUP. Wygrzebałam swoje papiery i tak: przyszły pracodawca (budżetówka) pod koniec miesiąca wypełnił mi ten świstek do PUP. Umowę w zakresie bonu na zasiedlenie podpisałam kilka dni później, na 6 dni przed podpisaniem umowy o pracę i na 9 dni przed rozpoczęciem pracy. Komisja z PUP też się zbiera może 2 x w miesiącu. Informację, że wykreślono mnie z listy bezrobotnych, sporządzono 5 dni od dnia, kiedy rozpoczęłam pracę.
Raczej chcieli Cię zbyć, bo zawsze mogli pójść na rękę, że dzwonisz i jesteś umówiona na konkretny dzień z osobą zajmującą się sprawą.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
19 maja 2022 22:48
Dementek, aż nie wiem co powiedzieć... 😩 Pozostaje mi liczyć na to, że będzie ponownie na to szansa - do trzydziestki został mi jeszcze rok. Albo że chociaż ta pewna praca będzie strzałem w dziesiątkę. Otwierającym wrota do zatrudnienia na czas nieokreślony i zdolności kredytowej... 😅
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 10 dni
Komentarz moderatora: reklama
Hej, dawno mnie tu nie było. Macie jakieś rady pomysły jak zacząć nowa ścieżkę kariery? W sensie zawsze praca konie, teraz od ponad 4 lat zoo, dobijają mnie słabe zarobki i ciężka praca fizyczna, ale kompletnie nie wiem jak 34 letnia osoba ma szukać pracy nie mając żadnego doświadczenia w innej pracy, niż zwierzaki. Korpo brzmi jak coś strasznego, ale tak naprawdę nie mam kompletnie pojęcia jak wygląda praca w korpo i jakie są zarobki na początek. Jak w ogóle szuka się pracy mając pracę... Masakra, mam wrażenie że jestem jak dziecko we mgle. Angielski znam, ale żadnych egzaminów nie mam potwierdzających poziom znajomości. Komputera od 2 lat nie mam, nie pamiętam nawet jak się office obsługuje, jak ugryźć temat, jak zacząć? Wizja, że teraz dużo zdalnie itd w ogóle mnie przeraża, co mnie blokuje zeby w ogóle ruszyć się z szukaniem czegoś....jak patrzę na różne ogłoszenia o pracy to połowy nie rozumiem, w ogóle co to za praca 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 stycznia 2023 20:24
Branka, nie mam pojęcia, czemu korpo jest straszne, takie zoo, januszexy w różnych branżach, czy uniwersytety, bardziej wykorzystują pracowników.
Nie jest też tak, że do korpo każdy pójdzie z miejsca.

Musisz się zastanowić co chcesz robić, albo bardziej co jesteś w stanie robić, czego jesteś w stanie się nauczyć. Przebranżowienie to nie jest coś latwego, ale to już nie te czasy, że w jednym zawodzie po grób.
Ciężko poradzić bez konkretów. Inaczej się wchodzi w zawod, gdzie jest spora konkurencja, inaczej w taki raczej nieoblegany. Jest zawodów mnóstwo, każdy ma wady i zalety. Nie wiem, co chcesz robić, z czym pracować, czy może sprzedaż, czy coś całkiem innego. Ja bym np taka księgowa nie mogła być, ale analizy rynku zrobię z przyjemnością.
madmaddie, nie wiem właśnie co bym chciała robić. Pracować ze zwierzętami 🤣 generalnie mam fajną pracę, ale jednak przyszła pora na zmiany finansowe, tak się nie da żyć wiecznie, oboje w zoo, na nic nas nie stać, kuchenki od roku nie możemy wymienić bo za drogo... Ja mam większe możliwości zmiany niż maz, bo mam studia i znam język. Ale nie wiem co dalej. Nie wiem czy ja umiem sprzedawać, nie wiem co ja umiem, może powinnam do jakiegoś doradcy zawodowego na początek pójść. Z tego co pamiętam moja uczelnia oferowała coś takiego dla absolwentów i może od tego zacznę. U nas jest wyzysk i wyścig szczurów też w pracy więc pewnie w korpo nic by mnie nie zaskoczyło, niemniej u nas można to ominąć...w.swnsie po prostu sobie robić swoje, olać wyścig szczurów i się cieszyć kontaktem ze zwierzątkami i tak czy tak zarabia się tyle samo....
branka, - pracuje w korpo, w zasadzie już w drugim, wyścigu szczurów i wyzysku nie zanotowałam 🙃 Obecnie to nawet bym rzekła momentami się wręcz obijam, a w poprzedniej pracy miałam taką ekipę, że aż się chciało do niej chodzić i robiliśmy dzikie imprezy na działce koleżanki 😂

Korpo nie równa się korpo, są różne firmy i stanowiska 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 stycznia 2023 23:13
Z ciekawostek, to pracowałam w małej firmie aspirującej do turkusowej organizacji, było strasznie. Teraz pracuje w ogromnym software housie, nie wiem czy można nas juz pod korpo podciągnąć. Jest cudnie, nigdy się nie zwolnię :P dostaje propozycje wzięcia udziału w rekrutacji cały czas, czesto ze duzo wieksza stawką niż moja, ale nie wybieram się absolutnie nigdzie.

branka, skorzystaj z doradcy. Zobacz jaki zakres umiejętności potrzebujesz, żeby pracować tam gdzie chcesz. I przede wszystkim, sprawdź dobrze, czy się sprawdzi w Twoim życiu. 😉 ja np strasznie chciałam być dziennikarzem, dopóki nie popracowałam w redakcji. :P
branka, może zrób sobie test Gallupa? Pomoże ci wskazać obszary, w których powinnaś czuć się komfortowo.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 stycznia 2023 08:53
Osobiście, po zrażeniu się pracą przy koniach w różnych dziedzinach (przede wszystkim miałam dość niechęci pracodawców do zawierania umów i dodawanie obowiązków bez wpływu na podwyższenie pensji), szukałam pracy w chlewni (brak doświadczenia, nie byli mną zainteresowani, ale i później stwierdziłam, że i CV zawaliłam) lub przy bydle (ciężka praca, brak doświadczenia, trudny i wielogodzinny dojazd komunikacją z potencjalnego miejsca pracy do Warszawy), rozglądałam się już za pracą przy pakowaniu herbat lub na magazynie, lub jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum (to akurat niestety na pół etatu i musiałam odpuścić), a niespodziewanie dostałam propozycję pracy w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w dziale zakaźnym. Mam fajnych współpracowników, bardzo rzadko są jakieś zgrzyty. Nie pasuje mi tylko region, w którym musiałam zamieszkać, ale w głowie ciągle mam, że za kilka lat albo pojadę dalej w Polskę, albo wrócę na Mazury/ Suwalszczyznę 😉
Wielki minus tej pracy- rodzina od strony mamy pracuje w rolnictwie i odkąd zaczęłam pracować w Inspektoracie, prawie się do mnie nie odzywają😂 Jeden wujek powiedział, że gnębię rolników. Ale dla nich już nie pasowało, że pracowałam przy koniach i to, że jeździłam konno- jakoś kuzynka grająca zawodowo w piłkę nożną nie sprawia im takiego problemu w żadnej kwestii życia 😁
A gdzie mieszkasz i czy bierzesz pod uwagę przeprowadzkę? Opcji jest sporo… jeśli ma być to praca ze zwierzętami to możesz spróbować jako asystent weterynarza. Do tego nie potrzebna jest ani szkoła ani kursy. Czy w klinice czy w małym gabinecie jeśli masz podejście do zwierząt i odporność na drastyczne sceny to możesz pracować. Można jeździć do Niemiec na hale. Do 180km w jedna stronę nadal się opłaca jedynie trzeba się pogodzić z pustymi godzinami w aucie.
Mam wrażenie, ze mało jest intratnych zawodów przy zwierzętach na etacie. Albo ktoś coś hoduje, tresuje, szkoli, porobi kursy na jakieś zabiegi, otwiera salon gromerski. Jak się jest dobrym to zarobki sa adekwatne ale trzeba się liczyć z tym, ze własna działalność = praca 24h
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się