wrzody żołądka

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 maja 2021 18:22
Kurczę to krótko się "męczył", mi zalecono takie maksimum chyba. Ale trudno, musimy to przeżyć.
Mój na betonie będzie, ale tak sobie myślę, że może faktycznie pożyczę kaganiec, żeby kup nie jadł, bo w nocy nie nadążę wstawać i mu ich sprzątać, zanim będzie próbował jeść.
zembria, mój był na torfie, bo on generalnie boks ma w nocy otwarty i bardzo nie lubi być zamknięty. Bałam się, że się poślizgnie na betonie latając po boksie. No, ale on się wścieka jak jest zamknięty.
04 maja 2021 18:36
Mój też, ale zamknę mu kolege na malym padoczku przed stajnią, to mam nadzieje, że da radę.
wet zalecił nam trociny jak koń kuty.
Mój przed gastro w kagańcu i na betonie, jak wstawiliśmy na torf/trociny to przez kaganiec próbował jeść (nasypywał sobie w kaganiec). Wodę zabieraliśmy 6h przed badaniem
zembria, zacytuję ostatnie zalecenia przed gastro:
16 godzin bez siana
12 godzin bez treściwej
4 godziny bez wody
Koń na betonie lub w kagańcu (głodne jedzą nawet trociny)

Dodam, że pół godziny przed gastro ktoś wlazł do stajni i dał konisiom po marchewce
Wyszła w gastro bardzo ładnie 😉
Z godzinami wyszło troszkę dłużej, bo wet się spóźnił,ale 24 h bez wody jest z czapy totalnie

Inna wetka przed gastro mojego konia podała podobne zalecenia, ale bez zakręcania wody. I też było wszystko ładnie widać.
U mnie to samo, co u "innej wetki" Gagi. Nie dostałam zalecenia o zakręceniu poidła w ogóle. W trakcie badania sama weta leje wodą do żołądka, żeby wypłukać dla lepszej widoczności. 24 godziny bez wody to dla mnie mocno przeginka, 12 to już według mnie za dużo nawet.
05 maja 2021 10:43
Kurczę, no martwi mnie ten brak wody :\ Bo doba cała to jednak długo.
zembria, może dopytaj, pierwszy raz spotykam się z tak długą ilością bez wody. dr. Biazik zaleca 16/12/6 o ile pamiętam.
05 maja 2021 13:27
No pytałam i wyraziłam szczere zdziwienie. Powiedziała mi, że zdarzało jej się, ze coś jeszcze zalegało w żołądku, albo właśnie woda była i nie dało się dokładnie wszystkiego obejrzeć.
Czy ktoś wie dlaczego Abler przestał wysyłać do Polski? Napisali mi tylko, że przestali wysyłać i już.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się