wrzody żołądka

zembria, ja nie używam na stałe. Roktnik może działanie odwrotne czasami, jeśli podaje się go za dużo.
Od oleju też warto zrobić przerwę , a jeśli nie to trzeba suplemenotwać witaminę E dodatkowo.
Gwoli ciekawego przypadku napiszę wam, co u nas wyszło. Może komuś się przyda takie doświadczenie.
Otóż wrzodów nie ma. Za to są larwy gzów. Niewiele, widocznie ostatnie odrobaczanie wytruło większość, ale są. I wetka powiedziała, że niespecyficzne, subtelne objawy dyskomfortu ze strony żołądka, które wyglądają jak wrzodowe - jak najbardziej mogą być z tym związane.
Także teraz czeka nas walka z dziadostwem, żeby to dobić.
A kurcze, koń odrobaczany regularnie zawsze, w stajni też konie odrobaczane, higiena na wysokim poziomie... No ale fakt, gzów lata cała masa.
Murat-Gazon, to w sumie super diagnoza, bo łatwiej i taniej wyleczyć.
Murat-Gazon, znam to aż za dobrze. Niestety u nas to badziewie zostawiło pogryzienia z których już częściowo wytworzyły się wrzody w zasadzie.
U nas to samo rok temu! Gastroskopię robiłam bo koń był dziwny na przełomie wiosny, zrzucałam na karb przeprowadzki ale była okazja to zrobiliśmy. Żołądek czysty ale giez na gzie, powżerane w ścianki 🙄 koń odrobaczany regularnie... 😤
Perlica dokładnie tak pomyślałam - portfel nie ucierpi 😉
Klami być może będę robić kontrolne gastro drugi raz za jakiś czas, właśnie żeby zobaczyć, czy a) wytruło się do końca, b) co zostało "pod" larwami. Ale to za jakiś czas, bo niestety minus jest taki, że ruda się tak denerwuje zamknięciem i głodówką, że wychodzi z tego mocno chudsza 🙁 więc nie będę jej zbyt szybko stresować tak drugi raz.
Murat-Gazon, a jaki jest protokół odrobaczania przy gzach ?
Mój regularnie odrobaczany miał glisty na wiosnę, także tego…
Perlica, czerwiec/lipiec i listopad/grudzień.

Nam wetka kazała dwa razy teraz na bieżąco i jeszcze powtórzyć w sierpniu, a potem już według programu.
I czym wtedy trujesz te paskudztwa?
Murat-Gazon, chodzi mi supbstancję czynną
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2021 09:35
Ivermaktyna.
Murat-Gazon, a nic nie mówiła o powtórce w styczniu? O ile mi dobrze świta, to na gzy właśnie wtedy się powtarza. Pierwszy raz po przymrozkach, a potem właśnie styczeń, ale nie jestem pewna czy nie mieszam.
faith, do tej pory iwermektynę dostawała, ale teraz zmienię na moksydektynę, bo skoro to, co tam siedzi, przeżyło ostatnie odrobaczenia, to pewnie się uodporniło i trzeba walnąć czymś, czego nie zna.
Jakby nadal były podejrzenia objawowe po tych odrobaczaniach, że draństwo żyje, to wetka ma jeszcze coś mocniejszego, ale nie pamiętam teraz nazwy.
Matko, nie można edytować, a teraz odkryłam co napisałam 😝
Chodziło mi o substancję czynną 😉
zembria, mnie już głowa spuchła od tego, kiedy, czym i ile razy w roku :P
Według terminarza czterokrotnego to listopad/grudzień, a potem luty/marzec, stycznia tam nie ma.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2021 10:36
Murat-Gazon, A może być, pamiętałam, że jakoś zimą właśnie.
Murat-Gazon, to tak jak u nas. Regularnie odrobaczany itd. W kierunku gzów iwermektyna klasycznie. Nigdy niestety nie wpadłam na zmianę substancji. No i właśnie moksydektyna ubijaliśmy to badziewie po jego odkryciu.
U nas albo zawiniła substancja czynna do której badziewie przywykło albo zbyt wczesne odrobaczenie w tym kierunku.
U nas już na pierwszej gastro z gzami było widać wrzodziejące miejsca po wgryzieniach, więc od razu poszło w ruch też leczenie w tym kierunku. Po wybiciu badziewia i 4 tygodniach leczenia było już czyściutko i żołądek jak nowy.
Klami no właśnie ja też nie wpadłam na zmianę, a widać jednak nie jest to rada od czapy 😉
Też mam plan wprowadzić wsparcie wrzodowe przy tym odrobaczaniu. A czym leczyłaś, normalnie lekami czy dawałaś suplementację jakąś?
Murat-Gazon, normalnie poszła dieta + leczenie wrzodowe (omeprazol). Owrzodzenia, ranki itd. już były także zabawa w suplementy czy takie tam nie zdziałałyby wiele bądź bardzo rozciągnęła wszystko w czasie.
Klami, Hmmm u mojej nie ma niczego na czystej części żołądka, a tych larw nie ma dużo, z czego mniemam, że pewnie część udało się wybić wcześniej. Ale nie wiadomo, jak mocno się wżarły te, co siedzą.
Pogadam chyba z wetką, co ona sądzi o takim profilaktycznym przeleczeniu omeprazolem i jak by to miało wyglądać. Bo na razie myślałam bardziej o wsparciu suplami.
Co podajecie swoim wrzodkom chodzacym w sporcie? Chodzi mi o pasze wysoko energetyczną i jakie elektrolity? Szukam czegoś bezpiecznego na wczoraj 😁 dodam że mój kon chudy nie jest, wręcz lekko otyły..
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 lipca 2021 11:23
asiaj, struktur Energetikum, potrafi dać kopa 🙂
Pati2012, dzięki, właśnie zakupione 🙂
Mam pytanie. W jakich cenach kupujecie equinor? Proszę o dopisanie części PL 🙏
małopolska rok temu po 55zł
80zł grudzień 2020 - dolnośląskie
2020- 42 pln
2tyg temu 65zł, opolskie
Czy komuś wiadomo czy dr Biazik wybiera się na północ? Pomorze może?
Już nieaktualne, wszystko wiem 🙂
michelle1992, Wybieramy się z dr nieraz ale to tak nie działa niestety. Jak już jedziemy to plan ustawiony co do minuty i jedziemy do konkretnych koni zapisanych wcześniej. Jeśli potrzebujesz wizyty to najlepiej zadzwonić/wysłać sms z adresem stajni żeby na listę trafisz i wtedy będzie informacja jak przyjdzie czas na wizytę🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się