wrzody żołądka

xxagaxx, no mój dziwny kobył jak była przed leczeniem i nawet w połowie leczenia to po świeżej trawie zaczynały się objawy kolkowe dlatego się pytam,myślałam że więcej tak ma ,że po wrzodach jest jakieś ograniczenie pod względem trawy . Teraz jest zaleczona ale wiadomo jak to z wrzodami jest ,nigdy na sto procent ich się nie pozbędziemy ,każda sytuacja stresową i tp może dać nawrót . No i też pytam się ,bo sama widziałam ,że ta wetka co robiła gastro to na leczeniu wrzodów tak za bardzo się nie specjalizuje ,bo sama mojej dorzuciłam kwas hialuronowy do leczenia,zioła i suple bo ona kazała tylko omeprazol dawać bez żadnych wytycznych co do posiłków itd ...

To jeszcze zapytam ,co podajecie tak non stop już jak jest zaleczony żołądek jako dodatek taki wspierająco zapobiegawczy ?
Mojej dodaje drożdże i algi jeszcze i zastanawiam się co by jej tam można było zapobiegawczo dodawać .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 sierpnia 2022 15:37
kasia2107rafal, W środę mam kontrolną gastroskopię. Jak wynik będzie ok, to napiszę co podaję, jak nie ok, to nie, bo będzie to oznaczało, że te wszystkie dodatki są mało skuteczne 🤷
kasia2107rafal, ja daję yarrowia equinox Gastro i rokitnik. Wcześniej dawałam jeszcze do tego Brandon gastro Balsam ale od kwietnia nie daję i widzę że też jest ok.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
27 sierpnia 2022 16:55
Znajoma podaje stale kwas hialuronowy z bardzo dobrym efektem póki co.
Aleks, ale tak codziennie ? A mogę wiedzieć w jakiej postaci ? Dodawany normalnie do posiłku rozpuszczony w wodzie czy normalnie w proszku do paszy ?
Ja podawałam rozpuszczony przed posiłkiem ,ale teraz już nie podaje .

zembira trzymam kciuki żeby było dobrze i czekam na relacje .
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
29 sierpnia 2022 09:38
kasia2107rafal tak, codziennie. Nie ma przeciwwskazań by nie podawać codziennie, wielu z reszta koniarzy tak robi. Było to konsultowane z wetem. Ona daje taki w proszku, który rozpuszcza w gorącej wodzie. Robi się taki żel z tego i daje albo do paszy, albo bezpośrednio do pyska po treningu.

zembria no ja też trzymam kciuki, i czekam na info z pierwszej ręki.
Aleks, do tego daje chage czy sam kwas?
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
29 sierpnia 2022 10:52
Sam kwas. Nic nie dodaje, tylko woda żeby zrobić ten żelek.
Mega fajny jest ten kwas hialuronowy Omega Ulsoothe gel tylko wychodzi drożej niestety. Ale jest łatwy w stosowaniu, nic nie trzeba mieszać i rozrabiać a muszę przyznać, że coś mnie trafiało z rozrabianiem tego kwasu w proszku. Ja z polecenia dr Biazik stosuję 2 razy dziennie tą podstawową (wyższą) dawkę (30ml x 2) i starcza to wtedy na 2,5 miesiąca. Cena 385zł więc nie wychodzi źle. A ma w sobie i kwas i beta-glukan i wyciąg z aloesu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 sierpnia 2022 11:12
Też dajęna stałe ten Omega Ulsoothe Gel, 2x 30 ml. Fajny jest,czy skuteczny to zobaczymy, ale na pewno skład fajny, wygodny w podawaniu i koń żre.
A jak go podajecie, do jedzenia, czy od razu do paszczy?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 sierpnia 2022 13:08
Z żarciem.
Aleks, no właśnie to rozrabianie tego kwasu czasami mnie wnerwiało ,bo nie raz na szybko chciałam podać żarcie a tu zonk zapomniałam o kwasie i trzeba było czekać co najmniej 15-20 min aż się zrobi w ciepłej wodzie
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
29 sierpnia 2022 13:39
Wiesz jak się ma jednego konia to dla wygody można się machnąć na coś droższego, ale wygodniejszego. Ona daje piątce koni więc trochę już trzeba rezygnować z wygody na rzecz np. portfela 😉 . Mi osobiście nie przeszkadzałby fakt, że trzeba rozrabiać gdybym sama stosowała. Wybrałabym więc tańszą opcję 😉 . No ale to co kto lubi i na co go stać 😉 .
Aleks, a ty to kiedyś rozrabiałaś? Bo to jest upierdliwe strasznie, bo to się robią gluty, które nie chcą się rozpuścić. Ja to szykowałam w domu za pomocą elektrycznego mieszadełka i woziłam. No ale raz drugi zapomniałam ale pojechałam do stajni ze spotkania i kicha...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 sierpnia 2022 13:52
Ja kwas w proszku dawałam na sucho do paszy, to zię dobrze żeluje w żoładku podobno (wg wet.).
zembria, no jak w proszku to wielkie ułatwienie jednak .
Bo jak epk mówi ,gluty się robią ,próbujesz to rozmieszać a raz drugi zapomnisz i kicha ,a już myślałam że ja na tyle wygodnicka jestem ze mnie to meczylo i wkurzało 😅
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
29 sierpnia 2022 14:44
Ja też dawałam na sucho do jedzenia
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
29 sierpnia 2022 15:50
Nie przygotowywałam sama, ale stałam nad nią jak ona przygotowywała i nie wyglądało to jakoś bardzo upierdliwie. Ona daje proszek do strzykawki dużej i do niej dolewa wody, wtrzącha i robi się żel. Nie widziałam żeby jej się gluty robiły. Potem z tej strzykawy wyciska do jedzenia albo od razu do paszczy po treningu. Najlepiej działa na pusty żołądek. Można dać w proszku do jedzenia po prostu jak nie chce się bawić.
Aleks, hmmm jak nie robiły się gluty to może rzeczywiście zalewała gorąca wodą ,ja zalewałam taka tylko ledwo ciepła woda bo gorąca z tego co mi mówiono nie można i trzeba było czekać , 15-20 min a jak zimna to tak 40-60 min
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
29 sierpnia 2022 18:56
kasia2107rafal no ta woda to nie był taki wrzątek, może się źle wyraziłam. Była dobrze ciepła, ale tak żeby bezpiecznie wlać do strzykawek. Nie była to na pewno woda zimna czy chłodna, szłyśmy specjalnie do czajnika z tym do kuchni.
Ja rozumiem, że to może być upierdliwe zwłaszcza jak się ma konia w hotelu i wiadomo ... milion rzeczy trzeba ogarnąć, a nie na wszystko jest czas, albo się zapomni właśnie. Finansowo jednak jest to opcja bardzo zachęcająca. Ja akurat nie mam konia typowo wrzodowego, ale było prawdopodobieństwo, że jakieś podrażnienie na błonie śluzowej miał lub mógł dostać bo bardzo długo był na NLPZ, a w związku z tym dostawał osłonowo suple przeciw wrzodowe. Dlatego rozważam podawanie na stałe tego kwasu w proszku. Będę się bawić jak nie będzie mi tak sprawnie jak jej wychodzić.
Aleks, ja akurat mam konie u siebie ,no ale na głowie mam więcej niż jednego konia ,bo jest ich już cała piątka plus obowiązki na stajni i cały areał związany z produkcją siana ,słomy itd więc czasami po prostu brakowało czasu na takie zabawianie i było to czasami irytujące ,ale to święta prawda że bardzo korzystnie finansowo wychodzi takie podawanie i jeśli jest opcja podawania sypkiego z paszą to ja na to jak na lato.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2022 12:17
U nas dupa z mydłem 😖 nawet nie bede pisać tych wszystkich supli co on dostaje, bo jak widać nie bardzo to całe przedsięwzięcie działa. Wracamy na esomeprazpol 😓
zembria, o kurczaki 😕
Co za dziadostwo oporne 😡
To jest strasznie wkurzające i zniechęcające ,jak podajesz pierdylion supli ,chuchasz i dmuchasz a tu i tak dupa 😖
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2022 15:58
No lipa, załamana jestem. Spodziewałam się tego, ale gdzieś w głębi ducha jednak liczyłam, że będzie ok. Że stosując całą tą prewencję, srając się za przeproszeniem z nim jak z jajkiem unikniemy nawrotu tak szybko. Wrzucam fotki, pierwsza to 31 marca, po tym do połowy maja schodziliśmy powolutku z leków. Druga z 31 sierpnia, czyli 2,5 miesiąca od zakończenia leczenia. Tragedii nie ma, ale zmiany się pojawiły i są głębokie.
IMG0005.jpg IMG0005.jpg
IMG0008.jpg IMG0008.jpg
zembria, mega współczuję. Trochę to pokazuje że czasem suple to wyrzucanie kasy w błoto...
zembria, trzymam kciuki za was, ale wiem, że takie wiadomości jak dostałaś teraz od weta nie napawają optymizmem. Wiem po sobie, jak było mi ciężko, kiedy dwa razy pod rząd słyszałam diagnozę z pogorszeniem 😐 strasznie niefajne sytuacja. Współczuje i ściskam. Wrzody to takie dziadostwo.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
02 września 2022 07:07
zembria mimo, że już się widziałyśmy i rozmawiałyśmy itd to jeszcze raz współczucia wyrazy zwłaszcza, że tak dużo jesteś w stanie zrobić, a efekt jest niepocieszający 😐 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2022 07:40
Ech, dzięki dziewczyny za wsparcie. Jak się nie obrócę to dupa z tyłu 🤷 Po przeleczeniu mamy mieć kontrolę, ale dopiero na wiosnę, do tego czasu zostają suple i inne cuda. Mamy tym razem dodatkowo jeszcze zaleconą żelatynę. Dużo. Trochę się zaczęłam zastanawiać, czy jak ja mu zaleję żarcie tą "galaretą" (55g co 12h, to dużo, cała spożywcza duża paczka na raz, a nawet ponad) to skoro konie nie mają enzymów, które pozwalają pociąć ten kolagen, to czy efekt nie będzie taki, że te treściwe posiłki przez niego przelecą, bo wszystko się tym kolagenem oblepi i enzymy trawienne nie będą w stanie się przebić przez to. Dopiero co zaczął wyglądać jak koń, a nie wieszak, nadal jest na dotuczaniu. Sama nie wiem co robić 🤔🙄
Moon   #kulistyzajebisty
04 września 2022 12:55
Trąbię o sukcesie - hiperkeratozy brak, odźwiernik też czysty 👌 schodzimy z omeprazolu, zostaje yarrowia, algi. Plus oczywiście sieczka i wrzód-musli le-leve.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się