wrzody żołądka

opis ciekawy, ale u koni ktoś stosuje?
BUCK, no właśnie. I się zastanawiam czy ktoś podaje. Za niecały miesiąc powinna być kontrol. I chce się dopytać wetki. Ale czy się coś dowiem? Weci raczej standardowe leki, suple polecają. A u nas żołądek praktycznie ok, dwunastnica ciutunie gorzej. Nie wiem jak jelita.
I tak myślę czy po kuracji podawać ten maślan. Jakiś czas.


Na allegro jest agromaslan.
https://allegro.pl/oferta/agromaslan-na-apetyt-smak-z-maslanem-sodu-2kg-t-13147967406?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=ce476e12-7759-4837-ad1c-8af722728ecd#

W sumie to to samo. Mniejsze opakowanie, cena ok. Można byłoby spróbować.
Zamówiłam ten agromaslan. Teraz szukam info jak dawkować. Zobaczymy. Może coś wspomoże leczenie
Konie,które mają dziury na śluzówce w dalszych odcinkach przewodu pokarmowego mają często niedobory glicyny.
Ona jest jednym z głównych budulców tych tkanek (i stanowi 30% kolagenu wytwarzanego).
Nie jest łatwa do pozyskania w karmieniu bezzbożowym.
Więc to jest taki suplement, który warto włączyć do diety jak się karmi wrzodki samym sianem/sieczkami z małymi dodatkami.
kotbury, dzieki, dziur nie mamy. Na szczęście tylko 1i 2 st. W takim razie przyda się głównie zimą ten preparat, kiedy jest tylko siano i w treściwym głównie sieczka.
Chce ktoś drożdżowit 5 kg? Kupiłam 10kg, ale koń odmaeia spożycia. Oddam chętnie nieotwarte opakowanie.
Chce ktoś drożdżowit 5 kg? Kupiłam 10kg, ale koń odmaeia spożycia. Oddam chętnie nieotwarte opakowanie.
_Gaga, Ja!!!!

Nawet odbiór osobisty zorganizuję jak coś!
kotbury, to organizuj, jeśli masz jak. W domu jestem do końca przyszłego tygodnia. Witaminy wezmę ze stajni we wtorek.
_Gaga, idę na priv.
Próbuję ułożyć żywienie kobyły po diagnozie wrzodów i chyba poległam. Wcześniej, przed diagnozą, dostawała musli Hilight Improver, dodatek na przytycie Nuba Promass i jęczmień + makuchy, sieczka i zioła. Konsultowałam z dietetykiem i nie miał zastrzeżeń, koń tył mimo RAO. Energetycznie na umiarkowanym poziomie, co przy naszej rekreacyjnej jeździe wystarczało. Niestety zachowanie wskazywało na problem w żołądku i gastroskopia go potwierdziła.

A teraz mam problem. Przeszła na re-leve, granulaty spillersa dla wrzodków (mam zmieszane 1:1 ulca power ze stamina cubes) + makuch, sieczka, zioła, suple dla wrzodowców i magnez z tryptofanem. Teoretycznie nie powinno być większej różnicy w poziomie energii, ale jest jej więcej, momentami niebezpiecznie więcej. Ze względu na leczenie wrzodów chciałabym nie wydawać ogromnych kwot na pasze, bo po prostu ich nie mam. W paszarni leży jeszcze sporo spillersa. Z czym ewentualnie go mieszać, żeby podbić białko przy niskiej skrobi, cukrze i energii strawnej? Musi być podawane na sucho albo zwilżone, bo obsługa stajenna nie ogarnie dłuższego namaczania.

Wiem że ten ulca power to był błąd, bo jest zbyt energetyczny, dlatego wymieszałam go z nisko energetycznym stamina. Z drugiej strony, wcześniej dostawała jęczmień i efektu bomby zegarowej nie było. Musli re-leve dokładam do pudełek ze względu na smakowitość - łatwo w nim przemycić suple. Białko mamy podbijać, bo dostała takie zalecenie od weta po badaniach krwi (jest nadal za chuda).

Brakuje mi pomysłów, ale też rozeznania w paszach dla wrzodowców. Mam też wrażenie, że za bardzo kombinuję - musli, granulat, sieczka, zioła, suplementy, dużo tego wszystkiego, ale czy przy wrzodowcu da się inaczej?

Nie wydaje mi się, żeby jej elektryczność wynikała z pogorszenia wrzodów, tylko raczej ze zmiany żywienia. Anyway, czekamy na dr Biazik, żeby ogarnąć i wrzody i RAO jednocześnie, ale chciałabym dożyć do przyjazdu pani doktor...
Mi sprawdziła się lucerna granulowana, ale ona musi być odpowiednio zbilansowana. Moczysz to przez max 10 minut.
Można też dać kiełki słodowe. To co mnie absolutnie zawiodło mimo dobrych opinii to aminoral z egersmanna. Zero efektów, a stosowane przez kilka miesięcy.
Granulat z lucerny moczyłam ostatnio w ciepłej wodzie przez 45 minut i nadal był twardy... Może jakiś trefny kupiłam. Popatrzę na kiełki słodowe, dzięki 🙂

Aminoral, nawet gdyby był super-działający, to i tak teraz jest niedostępny nigdzie, z tego co widziałam. Zmiana dystrybutora Eggersmanna na Polskę się dzieje.
Ja kupiłam w rwe-trade.com z polecenia.
Skończyłam dziś 2 opakowanie ulgastrolu. I mam rozkmine. 1 nie chciało się rozpuścić, drugie idealnie płynne. Też ktoś tak miał, jakaś felerna partia?
Pytałam w wątku paszowym, ale nikt mi nie odpowiada, a potem się kapnęłam, że to tu były takie rozkminy o sieczkach i ich niezjadliwości, więc zapytam i tu, czy ktoś karmi sieczką z esparcety i mógłby mi podesłać jakąś większą próbkę na testy? Albo może czyjś koń pogardził i jakaś część worka jest niepotrzebna? Oczywiście zapłacę, tylko nie chcę znów wylądować z niezjadliwym workiem, a moja znowu sobie zrobiła kuku i ma areszt boksowy, więc znowu musi głownie na sieczce stać, a nie bardzo chcę ładować w nią teraz melasowaną lucernę (to jedyny pewniak) 🙄
A ja wracam z tematem drożdżowitu: 5 kg do oddania dla wrzodka
Bo wywalę 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 czerwca 2023 16:15
_Gaga, To ja chetnie wezmę 🌷 Mogę podesłać po to kuriera jakoś?
zembria, pw
Dziewczyny, bardzo proszę Was o pomoc, w nawiązaniu do mojego elaboratu powyżej - pasza o niskiej energii, cukrze i skrobi, ale o wysokim białku - istnieje coś takiego?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 czerwca 2023 10:50
Poncioch, Makuch lniany.
BUCK   buttermilk buckskin
07 czerwca 2023 10:50
Poncioch AGROBS – Myo Protein Flakes
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 czerwca 2023 10:53
BUCK, Ale one wysokobiałkowe to nie są, a Poncioch, pyta o coś wysokobialkowego.
zembria, makuch lniany dostaje, ale ze względu na wysoką zawartość fosforu mamy nie dawać więcej niż 150 g dziennie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 czerwca 2023 11:05
Poncioch, A nie myślałaś, żeby zamienić wszystkie składowe dawki, na jedną paszę kompletną? Odpada kombinowanie i wiesz, że bilans sie będzie zgadzał.
BUCK   buttermilk buckskin
07 czerwca 2023 11:08
zatem DDGS
Poncioch, może śruta sojowa ?
zembria, myślałam, tylko nie wiem co wybrać, a w tym momencie nie mam kasy na dietetyka. W tym cały problem i dlatego rzeźbię w tym, co już mam... Kombo wrzody + RAO skutecznie drenuje portfel, akurat Ty doskonale mnie rozumiesz 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 czerwca 2023 11:40
Poncioch, Oj aż za bardzo 🙄 Śruta sojowa jest spoko ale w niewielkich ilościach, ogolnie soja dla koni nie jest dobrą paszą. A Twój koń lucernę może jeść? Jeśli tak to susz byłby dobrym pomysłem. Dziwni mnie trochę zalecenie dotyczące makucha lnianego, on nie zawiera jakoś dużo fosforu, nie pamietam dokladnie ile, ale nie są to żadne bardzo znaczące ilości, jak np. w otrebach pszennych.
Widzisz, to znaczy że muszę się zagłębić w temat Ca:P makucha lnianego. Lucernę kobyła je jako sieczkę i niekiedy zimą jej puchły delikatnie nogi jak nie stała 24h na padoku.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 czerwca 2023 13:46
Poncioch, Sprawdź, bo skoro odstawiłaś jęczmień to jakby się miejsce zrobiło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się