wrzody żołądka

O kurde to ciekawa jestem co belva probowala sprzedac 😀
Gillian   four letter word
05 lipca 2016 12:13
jak co, no leki 🙂
Dokładnie, leki 🙂 Dzięki mojemu wspaniałemu championowi, wrzodowcowi omeprazol to u mnie stały punkt programu... :/
Gillian   four letter word
05 lipca 2016 17:31
A u nas totalny zjazd formy, więc jako rasowy histeryk już mam o czym myśleć. Pofolgowałam z owsem, nie daję ziół ani siemienia... Nie wiem na co liczyłam 🙁
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lipca 2016 06:46
Gillian, to po co mieszasz ? jeszcze przy tak zmiennych pogodach jakie są , stała dieta i będzie dobrze
Gillian   four letter word
06 lipca 2016 07:38
Zbyt pewnie się poczułam, do tego wieczny brak czasu :/ w upały nie mam sumienia mu dawać goracych ziół do posiłku to dałam spokój, a wcześniej nie mam ich jak uparzyć. Nie mamy też kuchenki, żeby pogotować gluta. Zostaje mi siemię zmielone "instant" :/
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lipca 2016 07:41
a ziół nie możesz dać na sucho ? co do gluta zmielone daje radę 
Ja też daję gluta instant, ale myślę że lepszy taki niż żaden 🙂 Niestety z wrzodowcami jest ciągła zabawa pod tytułem co tu dać żeby było dobrze, a i tak nie daje to gwarancji :/ My mamy zalecenie żeby jedzenie było cały czas pod dostatkiem, siano non stop, owies nawet 5 razy dziennie w małych porcjach. Ja daję też otręby ryżowe, bo ciężko utrzymać masę u koniska, a są bogate w błonnik i nie zapiaszczają jak pszenne. Dodatkowo polecam rokitnik i bardzo ekonomicznie kredę pastewną, zmniejsza kwasowość soków żołądkowych 🙂
Witam 🙂
spotkałem się z preparatem GastroGold, który produkuje polska Firma Farmwet. Produkt oparty jest o Medycynę Ayurveda, czyli leczenie metodami naturlanymi, zawiera kompozycję kilkunastu silni skoncentrowanych wyciągów z ziół, stosowałem na moim konia z dolegliwościami kolkowymi i jest znaczna poprawa. Producent zaleca również go dla koni z wrzodami.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lipca 2016 07:54
Tak wlasnie nie należy robić marketingu szeptanego 😀
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lipca 2016 08:26
Witam 🙂
spotkałem się z preparatem GastroGold, który produkuje polska Firma Farmwet. Produkt oparty jest o Medycynę Ayurveda, czyli leczenie metodami naturlanymi, zawiera kompozycję kilkunastu silni skoncentrowanych wyciągów z ziół, stosowałem na moim konia z dolegliwościami kolkowymi i jest znaczna poprawa. Producent zaleca również go dla koni z wrzodami.

imper, a możesz mi podać pełen skład tego specyfiku ? bo jak dla mnie to kupowanie kota w worku, a mój koń nie lubi kotów
A nie macie w stajni czajnika? Albo nie mozecie kupic za 20zl i uzyc go do robienia siemienia?
Zbyt pewnie się poczułam, do tego wieczny brak czasu :/ w upały nie mam sumienia mu dawać goracych ziół do posiłku to dałam spokój, a wcześniej nie mam ich jak uparzyć. Nie mamy też kuchenki, żeby pogotować gluta. Zostaje mi siemię zmielone "instant" :/


Zioła na sucho jak najbardziej mogą być a zamiast gluta polecam dobry makuch, te dobre dają tyle śluzu co siemie mielone, a można podawać na sucho.
Louisa, a skąd bierzesz taki dobry makuch?
epk A no nie wiem od jakiegoś dziadka wetka mi przywozi i jest fenomenalny. Facet wyciska tylko trochę oleju wiec makuch jest tłusty i świetny glut się z niego robi. Podobno w małych olejarniach można dostać takie cudo.
Kiedyś świetny trafiłam na allegro ale Pan już się nie wystawia bo ma za dużo zamówień po okolicy  😕

Testowałam różne i np. pro linen to totalne g****
Czy ktoś z was podaje dla swojego wrzodowca ostropest?
Gillian   four letter word
06 lipca 2016 11:52
Zorilla, macie ale z tego co wiem ziarenka trzeba pogotować?
Ja nigdy nie gotuje. Nawet jak zalejesz zimna woda to za X czasu glut się wygluci. Zawsze zalewam wrzątkiem (takim nie 100st też) i po nie wiem 2h mam sporo gluta.
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lipca 2016 12:25
Gillian, mielisz siemię i zalewasz gorącą wodą, po jakiś 30-40 minutach masz gluta, wystarczy poczekać aby temperatura zeszła do ciepłej, dać dodatki i proszę bardzo bardzo masz mesz 😉
co prawda to nie będzie taki sam gil jak z gotowanego ale mesz jest dobry 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 lipca 2016 16:53
Ja mielone siemie zalewam wrzątkiem i zostawiam na godzine i glut jak najbardziej taki sam jak po gotowaniu 😉
Gillian   four letter word
07 lipca 2016 17:44
To dzisiaj dałam za wcześnie bo w zasadzie tylko polałam wrzątkiem i pomieszałam z owsem. Po wczorajszej dawce jest ok. Koń w zachowaniu niebo a ziemia, oczy otwarte, zainteresowany światem, w robocie w porządku.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 lipca 2016 19:03
Musisz poczekać, tak po 30minutacj robi sie fajny glut 🙂
Gillian   four letter word
07 lipca 2016 19:45
ale nie zaszkodzi mu jak tak podałam?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 lipca 2016 20:37
Nie 😉 ale lepsze właściwości ma w postaci gluta.
Czy miałyście doświadczenie z paszami Hoveler w karmieniu wrzodków? Zmieniam dostawcę i muszę przejść na pasze tej firmy. Dedykowaną koniom z problemami brzuszka mają paszę Puritan http://shopforhorse.pl/pl/p/Hoveler-Puritan/37,
jednak martwi mnie trochę mała ilość energii strawnej, dla konia w mocnym treningu sportowym, może nie starczyć?
Wybrałam jeszcze jedną paszę ze składem optymalnym ALLinONE http://shopforhorse.pl/pl/p/Hoveler-Original-All-in-one/50

Owsem nie karmię wogóle, dodaję jedynie gnieciony jęczmień w ilości 3/4 miarki na dzień, to jest jakieś 400g. Do każdego posiłku daję 3/4 miarki Dengi Healthy Tummy, drugie śniadanie to mesz/glut/makuch. Oczywiście dobrej jakości siano jest nonstop w siatce. Koń stoi na trocinach.

Pomożecie? :kwiatek:

edit: zacznę dawać jeszcze: ProBalance http://shopforhorse.pl/pl/p/Hoveler-Original-ProBalance/53, dawkowanie to 0,5 kg na dzień.
Na pewno warto zwrócić uwagę na zawartość skrobi, ale generalnie jeżeli koń ma siano do oporu, dostaje sieczkę i gluta (lub inny suplement / osłonę) to może jeść i owies  😉 Ta Puritan wyglada na typowa pasze dla rekonwalescentów - mało energi i skrobi, a dużo włókna. Jak dla mnie dla konia w treningu to będzie za mało  🙂
tulipan dziękuję 🙂 w przypadku tego konia brak owsa w diecie to najlepsze co mogło nas spotkać. On był mocno nadpobudliwy, a swoje niezmierzone pokłady energii kierował w złą stronę 😤
A mogłabym jeszcze prosić o porównanie AllinOne do Krauter musli http://shopforhorse.pl/pl/p/Hoveler-Original-KrauterMusli/49
toronto w tym Krauterze melasa jest dość wysoko, zapewne dlatego, że pasze dla koni z problemami oddechowymi nie powinny pylić. Ten All In One wygląda najlepiej.
Czy ktoś ma moze do odsprzedania  saszetki ? Albo zamawia w jakimś bliskim terminie ?
ile gram siemienia dajecie na jeden raz?i jaka ilością wody zalewacie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się