matura

różnorodne środki perswazji w reklamie omów na przykładzie znaczenie słowa, muzyki i obrazu.
żużka, tak, możesz o tym wspomnieć.
znalazłam idealnie pasującą definicję ale na Wikipedii i chyba nie przyznam się skąd ją mam xD
Ja mam "Na przykładach wybranych tekstów reklamowych omów środki językowe służące funkcji perswazyjnej." i przyznam się, że dopiero teraz czytam literaturę przedmiotu  😉
A ja właśnie piszę tę pracę, egzamin mam 12  🤣. Ciężko, ciężko idzie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 maja 2011 21:10
A ja myślałam, że to ja jestem w tyle 😁
Pracę mam już prawie skończoną, tylko napisać parę słów wstępu i wnioski na zakończenie. Ale bez korepetycji bym nie dała rady, bez szans.
Egzamin mam 20 😎
ja napisałam przed oddaniem bibliografii bo musiałam dobrać reklamy, które puszczę, ale nie umiem nic. czytam to po raz drugi. Natomiast zaczynam się denerwować wyświetlaniem tych reklam. a co jak płyty nie odczyta? a co jak rozszerzenia reklam nie odczyta? teraz pluję sobie w brodę, ze wyraźnie w tym, czego potrzebuję, nie napisałam, że programu, który odczyta rozszerzenie flv, w których jest większość reklam. Boję się tego stresu.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 maja 2011 22:13
To ja chyba lecę na największym hardcorze- prezentację mam w poniedziałek, a jeszcze nic nie napisałam xD Właśnie zabieram się z szukanie cytató w "Draculi", jutro obejrzę filma i będzie ok  😁 jakoś to przedstawię  😁
żużka, nie masz możliwości sprawdzenia wcześniej w szkole czy Ci odczyta twoje nagrania ? Ja swoje reklamy mam w formacie avi i wsadziłam je do PowerPointa.

Prezentacje mam w poniedziałek a jeszcze nic nie umiem  😁
Na wetę w Lublinie jest różny przelicznik angielskiego na podstawie i na rozszerzeniu. Podstawa jest mnożona x 1,3 a rozszerzenie x 2. Z doświadczenia wiem, że zdecydowanie lepiej jest zdawać rozszerzenie 🙂.


to chore jest ze dali taki przelicznik 🤔 język jest wyżej oceniany niż biologia i chemia  🤔
jak ja 2 lata temu szłam to ang, biol i chem pod były x1, ang roz 1,5; biol i chem roz x2.
A generalnie (do tych, którzy ustny mają za sobą) mieliście dużego stresa? Bo generalnie boję się, że wejdę do tej sali, komisja się na mnie krzywo popatrzy, a ja z wrażenia wszystko zapomnę 😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 maja 2011 08:24
Horsiaaa biologia i chemia jest x4  😉
[quote author=żużka link=topic=131.msg1002674#msg1002674 date=1304794183]
jeżeli zapomniałam do bibliografii wpisać słownika to mogę podać słownikową definicję reklamy?

[/quote]

Hmm, a nie musicie dawać przypisów w pracy?
Zaraza u mnie stres było o dziwo spory 😉 A to dziwne zjawisko bo nigdy nie przejmuję się takimi rzeczami.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
08 maja 2011 10:24
Rany jak ja się stresuję... W środę polski, we wtorek biologia... No po prostu temat pracy wybrałam, wiem wszystko (filmy x3 i książki x3), nie ja pisałam, ale chociaż mniej więcej wiem, o czym mogę nawijać, to się po prostu boję jak cholera... No jak nie ja. Mogliby mi dać kartkę papieru i kazać napisać w godzinę to co chcę dokładnie powiedzieć w 12 minut  😁
Ale mam PODOBNO dwie świetne osoby w komisji i to mnie jakoś trzyma.
Horsiaaa biologia i chemia jest x4  😉


na weterynarię x2, na dietetykę, na biotechnologię, na technologię żywności i żywienia też x2, inne kierunki owszem maja roz biol i chem x4

http://up.lublin.pl/files/rekrutacja/2011_2012/kryteria-przyjec-kandydaci-i-rok-nowa-matura.pdf

Polskim ustnym się nie przejmujcie, naprawdę! Chociaż sama ze względu na brak pracy się obawiałam tego egzaminu to naprawdę luz!
Wszyscy u mnie w szkole to zdali, a naprawdę jedna komisja była bardzo wymagająca, także spokojnie, zdacie bez problemu  😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 maja 2011 14:08
Horsiaa ale to dlatego, że mają 2 przedmioty obligatoryjne  😉 na każdy inny kierunek jest jeden przedmiot tylko, dlatego inny przelicznik..  Swoją drogą zastanawiam się, jakie są realia studiów oraz pracy po lubelskim UP. Wśród licealistów jest to uczelnia traktowana jako ostateczność, w razie zepsucia matury i nie dostania się na 'normalną' uczelnię. Oczywiście z wyjątkiem weterynarii, która sama w sobie jest dość prestiżowym kierunkiem  😉
Moja polonistka mówiła nam, że polski ustny nawet najgorszy matoł zda więc jestem spokojniejsza a fakt, iż to ona układała pytania i podała każdemu jedno  z nich czyni mnie bardzo zrelaksowaną 💃
A zna ktoś może progi z tamtego roku na weta w Lbn ?
Lublin 2010 435/422/416/414

ale tylko dlatego ze przyjęli na dzienne 30 osób więcej.


2 lata temu przy 468? cos ok miałam, dopiero z 2 listy się dostałam. W tamtym widze spokojnie na 1 bym się załapała z jeszcze wiekszą ilością pkt bo u mnie ang roz był niżej liczony;p U mnie 1 lista była ok 500 pkt, moze troche mniej, wiem że na liście byłam ok. 240, a i tak sie załapałam na listę 120 osób.

generalnie progi wyznaczacie i tak Wy i CKE w zależności co Wam da w arkuszach😉
Wie ktoś czy na mature ustną z polskiego mozna zabrać ze sobą cała prezentację?( czy mozna mieć tylko plan ramowy?)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 maja 2011 15:16
no to powodzenia jutro  😉 ja się boję, że dadzą jakąś dziwną mapę albo zdjęcia do rozpoznawania  🙄
Smarcik, ja bym chętnie jeszcze coś powtórzyła, aaale już nawet nie wiem co.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 maja 2011 15:21
Wiorek z tego, co mi wiadomo, możesz mieć tylko plan wypowiedzi i ewentualne cytaty bądź zdjęcia, które zaznaczyłaś w materiale dodatkowym. Też nad tym boleję, bo ciężko mi będzie paplać z głowy przez 15 minut ;P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 maja 2011 15:21
ja powtarzam integrację europejską- nie mam pamięci do dat  😉 jeszcze test jak test, jakoś pocisnę, ale wypracowanie z wosu pisałam tylko raz w życiu, nie mam pojęcia czego się spodziewać.
U mnie wypracowanie jaaaaaakoś pójdzie, o ile temat będzie przystępny. Za to obawiam się, że właśnie na teście głupio stracę punkty.
Dziewczyny, uczyłyście się dużo z WOSu?  😁
Wie ktoś czy na mature ustną z polskiego mozna zabrać ze sobą cała prezentację?( czy mozna mieć tylko plan ramowy?)


nie można wnosić prezentacji , tylko plan ew materiały do prezentacji 🙂

Ja mam jutro ,ide na próbe generalną przed dziadkami  😉
a kto zdaje we wtorek biologie? stresujecie się?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się